Autor Tema: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje  (Pročitano 16516 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« poslato: Mart 13, 2013, 12:52:21 pre podne »
Pozdrav svim forumasina, nov sam na sajtu, muka me naterala da se registrujem, ali nadam se lepom druzenju, razmeni informacija i iskustava. :)

Imam problem sa potrosnjom ulja, vozim Pasata B5.5 2.0, 85 kw, benzin-gas, proizveden krajem 2001. godine. Ispricacu vam celu pricu...
Kupio sam ovaj automobil letos, uvezao sam ga licno iz Nemacke. Nije imao plin kada sam ga kupio, plin sam ugradio mesec dana nakon kupovine auta(stag 4+). Uzeo sam ga od prvog vlasnika, automobil je fantasticno ocuvan i spolja i unutra, a ono sto mi je bilo posebno zanimljivo to je da je bio presao oko 150 000 km, i imam sve papire od dana njegove kupovine - racune, izvestaje sa tehnickih pregleda, sa servisa itd, i na osnovu sve te dokumentacije video sam da je 150 000 km zaista njegova prava kilometraza. Zbunilo me je malo to sto sam u gepeku automobila, kada sam ga kupovao tamo, nasao kanticu Liqui Moly ulja, 15w-40(za benzinske i dizel motore), ali saznao sam posle da se tamo masovno koristi i u novijim benzincima.
Automobil sam doterao na tockovima, perfektno je palio, odlicno isao itd, bio sam vrlo zadovoljan kupovinom. Vrlo brzo sam ugradio i plin, stag 4+, i sve je bilo ok, ali sve to dok sam radio nisam kontrolisao nivo ulja. Jednom prilikom uputio sam se na otvoreni put, i izbacio mi je lampicu na tabli da mi fali ulja. Dosuo sam ono malo ulja Liqui Moly sto je ostalo u kantici i u najboljem redu stigao na odrediste, koji dan posle toga sam i uradio mali servis, i sipao neko mobil 10w-40 ulje po preporuci majstora, medjutim primetio sam potrosnju ulja i sa njim, nekih 0,6l na 1000km. Probao sam i sa castrolom, ista je bila prica, i na kraju sam se vratio opet na 15w-40 uzevsi rusko Lukoil ulje - i sa njim potrosnja je ostala ista. I kako je tada trosio, trosi mi i dan danas, redovno kontrolisem i dolivam i uskoro sledi popravka...
Jos jedna stvar koja vam moze pomoci u dijagnozi kvara: Zimus je poceo da mi sam iskljucuje ESP(palio lampicu), i nisam osetio neki veci manjak snage, sve je manje vise bilo ok. Vozeci ga tako neko vreme, tipa mesec dana, na kraju je u jednoj voznji zaštucao, kao da radi na 2-3 cilindra, nije nikako isao, otisao sam kod majstora, skinuli smo svecice i ustanovili da su pune gareža, cundera, i stavio sam nove svecice, i nakon toga lampica ESP se ugasila, ESP poceo da radi, i veoma prijatno sam se iznenadio - auto nikada bolje nije isao, na sam dodir gasa on je lepio za sediste, kao da je dobio 30 konja vise... Ranije je isao ok, bio sam zadovoljan ali ovi novi momenti su me odusevili. Mojoj sreci dosao je kraj posle par stotina kilometara, opet se pojavljuje cuvena ESP lampica(pretpostavljam da je to znak da esp prestaje da radi), i auto je isao malo-po-malo sve losije, tj vratio se na prvobitno stanje kao kad sam ga tek kupio, dakle opet je isao prosecno. Nisam skidao svecice vise, ali moja pretpostavka je da su se opet nakupile neke garezi, ili su se zamastile, ili nesto slicno.
I jos jedna stvar, auspuh je nazad na izduvu mastan.
Citajuci forume stekao sam utisak da su kod mene u pitanju gumice ventila, automobil za nekih nedelju dana ide kod majstora, ali pre toga bih voleo da cujem vase misljenje, sta mogu da ocekujem od svega ovoga, sta je u pitanju itd. Ukoliko vam treba jos neka informacija, tu sam.
Unapred zahvalan svima, pozdrav svima od Nenada sa Voždovca

sony2229

  • Gost
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2013, 01:01:54 pre podne »
ja sam imao benzince do sada i nikada na auspuhu ,pogotovo na plin nisam imao ni malo garezi....ne seme da bude...a kamoli ulje bicedobro
kada turiras auto i na vecim opterecenjima kakav dim dimi?predpostavljam da pirka lepo plavi dim sudeci po potrosnji ulja
izmeris kompresiju na totalno hladnom motoru ako je zadovoljavajuca onda su uljne karike u pitanju. karicenje tj zamena karika najverovatnije uljnih al se menjaju sve i naravno .leteci.lezeci lezajevi i poliranje ventila, siceva i zamena gumica ventila
jer velika je verovatnoca da su ti samo uljne karike lose.....javi sta si uradio bicedobro


svecice na plinu moraju biti boje cigle ako je sagorevanje ok....ali kod tebe su garave sto znaci da ulje prodire u cilindre ili je lose sagorevanje
 a da i to sto ti pali ESP da ne pise slucajno EPC?????
« Poslednja izmena: Mart 13, 2013, 01:11:16 pre podne od strane sony2229 »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2013, 01:07:50 pre podne »
150,000 je baš malo. Uradi komplet glavu i probaj kakva je potrošnja posle toga. Ako i dalje troši ulje onda je problem negde ispod glave...

sony2229

  • Gost
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2013, 01:08:59 pre podne »
samo od gumica ventila nece toliko da gori ulje ,,,,jedino ako ih nema....
« Poslednja izmena: Mart 13, 2013, 09:05:26 posle podne od strane Modus »

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2013, 01:12:23 pre podne »
Kompresija je merena u Nemackoj, bila je jako dobra i jednaka na sva 4 cilindra(čini mi se da je bilo 13 ili 14, jedna od te dve brojke). A što se tiče dima, nisam primetio nista specijalno, doduse bilo je hladno vreme i ne mogu da raspoznam da li je u pitanju dim ili nesto drugo, ali u svakom slucaju ako i ima dima zanemarljivo je.

sony2229

  • Gost
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2013, 01:15:17 pre podne »
Da li ti prosipa negde?
a dim nemozes videti na leru ....nego kada vozis pa ga pritisnes...ili kada si u leru pa ga uteraj u crveno....videces onda badmood


nemoguce da imas ulja na auspuhu a da ne purnja plavi dim
« Poslednja izmena: Mart 13, 2013, 01:17:35 pre podne od strane sony2229 »

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2013, 01:24:32 pre podne »
Ne prosipa nigde, pustao je malo na dihtungu ventil dekle ali to je regulisano, ali i da je ostalo to mislim da na tom mestu ne bi moglo toliko ulja da izadje, bukvalno se po koja kap slivala tuda... Ako gresim, ispravite me.
Zaista ne purnja, da purnja sigurno bih primetio.
Da napomenem, kacili smo auto na dijagnostiku, da bi pokazao zasto se pali ESP lampica, dijagnostika je rekla da postoji problem sa protokomerom, u smislu da je zaprljan ili tako nešto... A da vas podsetim, kada sam stavio nove svecice narednih nekoliko stotina km se nije palila ESP lampica...
« Poslednja izmena: Mart 13, 2013, 01:27:45 pre podne od strane NenadBgd »

sony2229

  • Gost
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2013, 01:27:43 pre podne »
po tebi i tvojoj prici ja nemogu da ti pomognem....
garave svecice ,potrosnja ulja , ulje na auspuhu ....msm neznam sta da ti kazem pozdrav driving

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2013, 01:31:51 pre podne »
Kod mene na autu kad je glava bila zvizla, dimio je samo kad ga upalim leti posle dva tri dana stajanja.

Dimio je i vožjni kad se oduzme gas, da ne objašnjavam sad kako sam to primetio. Ulja je trošio više od 1,5L na 8000km.

Posle sređivanja glave nema dima a potrošnja ulja je oko 0,7 na istu kilometražu.

Od par majstora sam čuo da baš taj 2.0 u pasatu voli da popije malo više ulja i kad je dobar.

Što se tiče lapmcie, verovatno se pali check engine nego si ti nešto prezupčio

« Poslednja izmena: Mart 13, 2013, 01:34:06 pre podne od strane Desmo »

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2013, 01:35:56 pre podne »
Što se tiče lapmcie, verovatno se pali check engine nego si ti nešto prezubčio

Bas ESP gori. A sto se tice CHECK ENGINE lampice, ono skoro pa nonstop gori, i to od kako je ugradjen plin, a majstor koji mi je ugradjivao plin a inace ima vrlo dobru reputaciju, rekao mi je da je kod VW najnormalnija pojava da se nakon ugradnje plina pali CHECK ENGINE lampica, tako da me to ni ne brine mnogo, pa nisam ni pomenuo.  big_boss

sony2229

  • Gost
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #10 poslato: Mart 13, 2013, 01:36:09 pre podne »
Kod mene na autu kad je glava bila zvizla, dimio je samo kad ga upalim leti posle dva tri dana stajanja.

Dimio je i vožjni kad se oduzme gas, da ne objašnjavam sad kako sam to primetio. Ulja je trošio više od 1,5L na 8000km.

Posle sređivanja glave nema dima a potrošnja ulja je oko 0,7 na istu kilometražu.

Od par majstora sam čuo da baš taj 2.0 u pasatu voli da popije malo više ulja i kad je dobar.

Što se tiče lapmcie, verovatno se pali check engine nego si ti nešto prezupčio

da desmo ali njemu trosi 0.6 na 1000 km....ja tipujem na uljne karike

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #11 poslato: Mart 13, 2013, 01:42:11 pre podne »
Ok, ja sam samo preneo moje iskustvo u nadi da će biti od neke pomoći.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #12 poslato: Mart 13, 2013, 09:12:25 pre podne »
i Ja sam isto takodje cuo od majstora da taj motor oce da popije ulje i kad je dobar... Postali su poznati po potroshnji ulja, e sad koliko je to "normalno" ili nije normalno pojma ne znam... Shta se brinesh, ako si vec reshio da terash kod majstora i radish glavu, onda samo spremi par zelenih evropskih i eto....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

sony2229

  • Gost
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #13 poslato: Mart 13, 2013, 10:47:39 pre podne »
i ja sam cuo ali da na 10 000 hiljada potrosi do blizu litar a pola na 1000 to nisam cuo da je normalno

Van mreže dusann

  • VW Početnik
  • Poruke: 131
  • Age: 39
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw bora 2.0 Golf 4 1.4
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #14 poslato: Mart 13, 2013, 10:57:45 pre podne »
Ja u bori imam taj motor samo bez plina preso je 202 000km pravih jer je kupljen u Autokomercu redovno odrzavan ne duva ide odlicno i trosi mi oko 0.2L na 1000km  Castrol 5w-40, a ako se vozi jace na autoputu neka duza relacija zna da potrosi malo vise,u Autokomercu su mi rekli da taj motor trosi malo vise ulja, rekli su mi i tacno zasto ali sam zaboravio, tako je konstruisan sta znam :huh:

sony2229

  • Gost
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #15 poslato: Mart 13, 2013, 11:05:49 pre podne »
on sipa 15/40 pa mu opet trosi 0.6 na 1000 km blink
tebi je stvarno ok potrosnja

Van mreže m1losh90

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Up!, Audi 80 B3
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2013, 01:32:52 posle podne »
Ako su gumice ventila, auto bi ti dimio najvise kada stojis u mestu i kada je postigao radnu temperaturu. Sto duze stojis vise bi dimio, onda kad krenes izbaci malo dima, i u toku voznje skoro nista...

Ali to mi je prevelika potrosnja za gumice...

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #17 poslato: Mart 13, 2013, 09:04:45 posle podne »
taj majstor sa reputacijom ti je trebao reci da konstrukcija tog motora ne trpi plin.
mislim moze se ugraditi ali onda pocinju problemi jedan po jedan.
uradi motor i ubrzo ces imati isti problem.
jeftinije ti je da nosis 2-3 l ilja u gepeku nego da pokusavas napraviti taj motor da ne trosi ulje.
neces ga napraviti nikad

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2013, 10:11:10 posle podne »
Ja sam povezao paljenje ESP lampice na tabli sa problemom potrosnje ulja, a mozda to zapravo i nema veze. Sto se mene tice, neka on trosi ulje ako je takav, ali zelim da idem kako treba.
Juce i danas su bili topliji dani, da iznesem svoja zapazanja: prvo paljenje je ok, ne gori esp, auto ide fantasticnno. Cim ga ugasim, i upalim drugi put, pojavljuje se esp lampica i auto ide nekako zaguseno. Dijagnostika je pokazala zaprljanost protokomera.
Da li je moguce da uzrok manjka snage lezi samo u protokomeru? Ja sam imao do sada neku svoju laicku teoriju da ulje dodje do svecica, zamasti ih i ucini paljenje losijim, i da je zbog toga doslo do gubitka snage i paljenja esp-a.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2013, 10:15:40 posle podne »
? Ja sam imao do sada neku svoju laicku teoriju da ulje dodje do svecica, zamasti ih i ucini paljenje losijim, i da je zbog toga doslo do gubitka snage i paljenja esp-a.

upravo tako