Autor Tema: mala pomoc oko cipovanja?  (Pročitano 19330 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #80 poslato: Februar 22, 2012, 01:10:55 posle podne »
I ja sam mu to rekao,ali tako je trazio,kao moze da nabavi 100oktana,problem je sto ni tih 95 oktana kod nas nije cak ni 90oktana. Tako da na gorivo moze dobiti ogromnu razliku.Ja generalno imam veliki problem da radim benzince jer nam je gorivo katastrofa,a svi kad dodju hoce max snagu,a dobro gorivo je osnov za dobar tuning.

A sto se trke tice ima dosta i do vozaca,guma,lamele,tezine auta,saltanja brzina itd .

I ja se slazem da taj auto nema sigurno tu snagu,ali bi voleo da ga izmeri da vidim sta kaze na nase gorivo.

Van mreže outlaw

  • German Cult
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1514
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +41/-11
  • Pol: Muškarac
  • diesel power
    • E-Frag
  • Auto: Golf MK3 2.0 16v
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #81 poslato: Februar 22, 2012, 03:45:20 posle podne »
Pa taj auto ima tu mapu,letos sam ga radio.Taj auto je ko casa ispravan i utegnut,nije meren posle chipa,ali je razlika osetna,on doduse nema granu (fabricka je) tako da ne verujem da je toliko dobio.

po meni je glupo sto se mapa radila na 100 oktana gorivo, kad decko vozi stalno na 95 oktana...auto jeste dobar, ali ne ide po meni kako treba..ja ga sa golf 4 1.9tdi dobijem na 400m a i drugar ga moj dobijao par puta sa seat ibicom 2.0 8v 115 ks...ali moram da dodam da auto ima strasno dugacak menjac, pa verovatno tu gubi na ubrzanju..

ako je to ista trojka iz banovaca koju je vozio nex gti, evo ja neću ništa da pričam - neka kaže on razliku u vožnji kad je seo u moju trojku, upoređivajući sa njegovom "čipovanom"
[MY MK3] :: [MY MK2]

A STA JE TO GTI? JEL TO JACE OD TDI?

Van mreže NEX-GTI

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 247
  • Age: 30
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +8/-5
  • Auto: Golf 2 1.8
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #82 poslato: Februar 22, 2012, 04:00:06 posle podne »
Calasan brate odusevio sam se pecinom trojkom za razliku od moje,trojka mu ubija kako ide bez cipa...napucava ko luda
Cuo sam za tu trojku iz starih da jede malu decu, i da su pricali da bi oduvao me  sad ne znam da li su to price ili stvarnost...
Koliko sam cuo da je olaksan zamajac da ima chip i kracen prenos menjaca.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2012, 04:12:43 posle podne od strane NEX-GTI »

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #83 poslato: Februar 22, 2012, 04:49:37 posle podne »
ne mogu da kazem da auto ide lose, ali ja sam ocekivao vise...ne secam se kako je tvoja bivsa trojkica isla,ali sam cuo da je isto cipovana... a vozio sam se u toj crnoj trojki i trkao sam se sa njom...auto je cipovan, olaksan zamajac na 3,5 kg i glava je radnjena, polirani kanali itd...

outlaw  jel tvoj auto stock ili si radio nesto na njumu ?

Van mreže NEX-GTI

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 247
  • Age: 30
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +8/-5
  • Auto: Golf 2 1.8
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #84 poslato: Februar 22, 2012, 05:00:50 posle podne »
Brate to su price da je bila cipovana,ja kad sam trebao da uzmem on kao cipovanan 170 ks i kad sam pricao sa njim kaze da nije ni bio cip jede *ovna...

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #85 poslato: Februar 22, 2012, 05:05:54 posle podne »
xaxax...ja kad sam hteo da kupim tvoju bivsu trojku pre jedno 5 god, prvo mi je rekoa da ima 200 ks, a ja tad imao 15 god, bio napaljen klinac, nisam znao nista i verovato mu, ali trazio mi je 5 ili 5500 e, pa sam tu odustao :D prica da auto ima tolike konje a ne ide ni za onih 150 fabricki sto ima :)

Van mreže NEX-GTI

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 247
  • Age: 30
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +8/-5
  • Auto: Golf 2 1.8
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #86 poslato: Februar 22, 2012, 05:28:00 posle podne »
Pa to brate i ja kad sam je uzeo mislio sam da ima 500ks a ne 150" i kad sam cuo kako i sta nzm dal je imala 150ks...

Van mreže outlaw

  • German Cult
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1514
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +41/-11
  • Pol: Muškarac
  • diesel power
    • E-Frag
  • Auto: Golf MK3 2.0 16v
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #87 poslato: Februar 22, 2012, 05:57:55 posle podne »
@ Nikola Moja je stock sa izduvnom 4-2-1 i uskoro bregastim 268°. Imaš sve u mojoj temi
[MY MK3] :: [MY MK2]

A STA JE TO GTI? JEL TO JACE OD TDI?

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #88 poslato: Februar 22, 2012, 06:03:22 posle podne »
znaci da ti je masina zdrava bas cim ide toliko bolje od nexove bivse trojke :) gledao sam temu, ali uglavnom gledam slike samo :D

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #89 poslato: Februar 22, 2012, 06:06:15 posle podne »
e outlaw, moras da mi ucinis jednu uslugu..ako dolazis kod knaufa i na mesta gde se vikednom odrzava 402, da otreses lika koji vozi nexovu bivsu trojku, decko je umislio da je mnogo brz, treba neko malo da ga spusti na zemlju, a ubilo bi ga kad bi ga otresla trojka kao njegova :) zna nex o cemu ja pricam..

Van mreže outlaw

  • German Cult
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1514
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +41/-11
  • Pol: Muškarac
  • diesel power
    • E-Frag
  • Auto: Golf MK3 2.0 16v
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #90 poslato: Februar 22, 2012, 06:19:12 posle podne »
Ne rastu mi muda na potezanju na 402, niti mi je u cilju da ikoga spuštam na zemlju.
Ako budem svraćao do Knaufa, svako ko bude izrazio želju da mu izađem na crtu, učiniću to. I to ne da bi pokazao kako je moj auto nešto specijalno brz- već čisto iz zezanja i da proverim mogućnosti mog automobila. I vratimo se na temu.
Neću da ispadne da pričam kako je moja trojka brza, samo stojim i pokrivam onu svoju priču, da smatram da na atmosferskom motoru bez dodatnih mehaničkih modifikacija čip nema poentu.


PS. Svoj auto modifikujem uz Gedorine savete, ne da bi se kurčio po kraju i pričao o brojkama, već samo i isključivo iz razloga lične satisfakcije koju dobijem u trenutku kada stisnem papučicu gasa do kraja.
[MY MK3] :: [MY MK2]

A STA JE TO GTI? JEL TO JACE OD TDI?

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #91 poslato: Februar 22, 2012, 06:25:11 posle podne »
E jbg a ja hteo cip da uradim.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #92 poslato: Februar 22, 2012, 06:28:29 posle podne »
naravno da auto radis iz svog licnog zadovoljstva kao i ja i skroz mi se svidja tvoj stav, ali ja obozavam kad neko spusta na zemlju umisljene likove koji se igraju konjima...i ja taj 402 shvatam kao duzenje i zezanje, ali likovi koji mnogo pricaju i sebe uzdizu mi strasno idu na nerve..  izvinjavam se za off

laaja  vozi taj autic i uzivaj..kad budes bio u prilici, kupi neki turbo, pa ga cipuj...da si uzeo onaj 1.4t onda bi mogao da ga cipujes...gledao sam snimke, autic mnogo lepo ide

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #93 poslato: Februar 22, 2012, 06:31:37 posle podne »
Malo mi je 80ks a u sm chip mogu da mi dodaju 8ks imam kn filter mozda bi to bilo nesto, nego nemam pojma o toj izduvnoj grani koju svi spominjete. A ovaj auto nisam moga da odbijem posto je ponuda bila nepristijna.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #94 poslato: Februar 22, 2012, 06:39:07 posle podne »
razumem ja tebe skroz, ali meni je suludo raditi 1.4 atmo motor..msm mozes ti malo da ga zivnes, ali daces velike pare, a neces dobiti puno snage..ja sam cuo od lika koji je cipovao audi a3 1.6 fsi da nista bukvalno nije dobio, da mu auto samo vise trosi..da se zajebao sto je radio cip, ali ne znam gde ga je radio..ako si povoljno uzeo auto i ako si u mogucnosti, prodaj ga, pa uzmi nesto sto ce ti i u fabrickom stanju biti dovoljno, a ko i to bude malo onda neki cip...

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #95 poslato: Februar 22, 2012, 06:44:59 posle podne »
E druze moj imao sam pre ovog auta Skodu Superb 2009god 20tdi 170 konja ali sam je morao prodati (finansije). I onda mi se javi drugar kaze ima Golf6 covek u problemu ili glava ili pare i ja ga kupim za 9000eura, sve sa dodatnim alu felnama i gumama 2010god sa 16000km i nisam mogao da odolim. Jbg sad necu da ga prodam posto mi se svidja ali mi je slabasan motor. Nemoze i jare i pare.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #96 poslato: Februar 22, 2012, 07:02:32 posle podne »
nepristojno ga prodaj, pa kupi nesto sa turbom
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #97 poslato: Februar 22, 2012, 07:05:50 posle podne »
Necuuuuuuuuuuuuuuuu svidja mi se ali niko nece da mi objasni o izduvnoj grani sa kojom se dobija 10ks.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #98 poslato: Februar 22, 2012, 07:08:50 posle podne »
xexex...stavi izduvnu granu 4-2-1, skini katalizator i stavi protocne lonce, uradi cip, stavi k&n panel filter i vidi sa gedorom za neke bregaste i bices zadovoljan :D

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #99 poslato: Februar 22, 2012, 07:14:25 posle podne »
HEHEHEHE imam KN filter. Gde da nadjem Gedoru?
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"