Autor Tema: mala pomoc oko cipovanja?  (Pročitano 18585 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #20 poslato: Februar 21, 2012, 12:00:16 posle podne »
@outlaw @laaja Poslednja opomena za ovakvo ponasanje, i na ovoj temi, i na ostalima. Nema smisla.


@Aleksandar_89 Koji auto uopste vozis? Ne treba ti tolika dodatna konjaza, ti iz SM-a rade vrhunski, ako imas da das toliki kes za ovaj jaci, uradi, ja bi isto tako, jer sam pricao vec sa momkom koji je tu u zemunu, inace nas clan sa foruma TT_tuning.  Ali mozes i za dosta manje para da nadjes u svom okruzenju ili da dodjes do BG-a, svako ce ti reci bar 3 dobrih majstora koji nece zeznuti mape.

Van mreže Aleksandar_89

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 35
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #21 poslato: Februar 21, 2012, 03:00:20 posle podne »
Vozim mk IV 1.9 tdi 90 ks. Pa ja bi taj jaci uradio. Pozvacu sutra direktno ljude iz sm pa cu sa njima porazgovarati ili cu potraziti savet od tt-a posto je on vec tamo. hvala na savetu  ;)

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #22 poslato: Februar 21, 2012, 03:18:50 posle podne »
Za taj jaci su potrebne i dodatne modifikacie i naravno ulaganja oko mehanike kako bi dobio nesto a ne samo na papiru.
Razumem da neko to radi na motoru koji ima 150 ks fabricki kao Martinijev npr.
Moj savet uradi neki optimum i uzivaj a ako ti treba vise KS menjaj auto i kupi 1,8T  ;)



 


Van mreže Aleksandar_89

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 35
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #23 poslato: Februar 21, 2012, 03:40:28 posle podne »
a za ovaj optimum nisu potrebne nikakve modifikacije? taj cu i da uradim.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #24 poslato: Februar 21, 2012, 03:49:37 posle podne »
Kako tako lako kazete nekom da promeni auto, jedva skupimo kintu da kupimo neki auto i onda pokusavamo malo da mu dodamo snage.... jer u coveku je da uvek tezi necem visem jacem lepsem itd, I ja sam ovde postavljao pitanje kako malo pojacati motor 1.4 benzin od Golfa 6 a decko mi kaze prodaj to i kupi jace. 
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Aleksandar_89

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 35
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #25 poslato: Februar 21, 2012, 03:56:27 posle podne »
Koliko li trosi IV 1.8T? Kakva li je sa odrzavanjem,jer je skupa?

Van mreže outlaw

  • German Cult
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1514
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +41/-11
  • Pol: Muškarac
  • diesel power
    • E-Frag
  • Auto: Golf MK3 2.0 16v
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #26 poslato: Februar 21, 2012, 04:00:19 posle podne »
@outlaw @laaja Poslednja opomena za ovakvo ponasanje, i na ovoj temi, i na ostalima. Nema smisla.
Dobro dobro šalili smo se mao. Meni je samo nemoguće da auto koji ima 90KS poveća čipom snagu za 50%.
[MY MK3] :: [MY MK2]

A STA JE TO GTI? JEL TO JACE OD TDI?

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #27 poslato: Februar 21, 2012, 04:03:22 posle podne »
I meni je nemoguce zato sam se juce malo vise zezao ali izvinjavam se Aleksandru. I isto tako mislim da je pametnije da odradi taj optimum chip
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Aleksandar_89

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 35
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #28 poslato: Februar 21, 2012, 04:18:54 posle podne »
Ispado ja  boodala mislio sam da ste ozbiljni . stvarno se ne razumem pa sam pitao. meni je 90 ks sasvim dovoljno nego sam shvatio iz vasih prica da auto izgubi dosta snage stavljanjem vecih felni pa mi je zato taj cip delovao kao neko idealno resenje za taj problem. ako je ugradjivanje cipa greska dodacu lovu na moj golf i uzecu neku jacu cetvorku ima  ih i od 130 ks. mozda je to i najpametnije  :rolleyes:

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #29 poslato: Februar 21, 2012, 04:21:20 posle podne »
A koje ti felne i gume imas sad, a koje felne i gume bi hteo da stavis, prvo to da resimo.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"


Van mreže outlaw

  • German Cult
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1514
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +41/-11
  • Pol: Muškarac
  • diesel power
    • E-Frag
  • Auto: Golf MK3 2.0 16v
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #31 poslato: Februar 21, 2012, 04:28:24 posle podne »
Izvini druže, stvarno smo hteli malo da se našalimo. Fora je u tome što domaći "čiptjuneri" postoje da bi našem napaćenom narodu uzeli određenu svotu para kako bi im digli moral uz neki vid satisfakcije kad ti "stručnjak" kaže da si nakon čipa dobio 50 konjskih snaga, ili više. Auto nakon čipa sigurno bolje ide i vuče (pogotovo TDI motori gde malo povećaju pritisak u turbini, ili podese ranije paljenje turbine), ali tebi nakon čipa ne pokazuju adekvatan dokaz u vidu stavljanja na valjke, odn dyno test gde bi mogao da proveriš da li si stvarno dobio tih 50 ks koje si platio određenom svotom novca.
Niko u srbiji ne praktikuje dyno test pre i posle čipa i niko ti ne odgovara za posledice urađene nakon čipa. Niko (bar da sam ja čuo) ne pravi mape na licu mesta, već skidaju sa interneta ili plaćaju mape stranim firmama koje se bave čiptjuningom, pa tebi u tvoj auto puste mapu sa nekog drugog motora, iste slovne oznake. Što po meni nije merodavno, jer svaki motor se razlikuje. Motor je potošan "materijal" u automobilu i svaki motor je drugačije potrošen, pa makar mu i ista kilometraža bila kao na motoru čiji si čip dobio. Svako vozi svoj auto drugačije i svaki se motor drugačije troši.
Mapa da bi se kvalitetno odradila - mora je raditi stručnjak koji se razume i u mehaniku i u "čiptjuning". Da sedne u auto, provoza, zapiše podatke - kad vuče, kad ne vuče, kad treba da vuče i šta bi bilo dobro da se uradi, a da ne šteti motoru, turbini, zamajcu i sl. Ili da ga stavi na valjke i isto tako beleži podatke. Ti na kraju dobiješ neku krivu gde ti piše dobio si toliko i toliko konja, ali to dok se ne proveri na valjcima nije merodavno.
Zato sam ja protivnik svega toga, jer mislim da ovdašnji renomirani čiptjuneri zgrću pare tuđim radom (odnosno time što ubace tuđu mapu u tvoj auto), i običnim lažima i prevarama. Odvezeš auto i za sat vremena, auto ti odjednom ima 50ks više, povećanjem pritiska turbine (koji čak i nije sam programirao, remapirao, kakogod). Ti probaš auto, bolje vuče, ti zadovoljan. On uzeo pare, i on zadovoljan.
Da ne pričam o atmosferskim motorima...
[MY MK3] :: [MY MK2]

A STA JE TO GTI? JEL TO JACE OD TDI?

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #32 poslato: Februar 21, 2012, 04:34:12 posle podne »
Bez teksta sam ostao. Svaka cast. Aleksandra a koliko kilometara je presao taj tvoj Golf 4 1.9td
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Aleksandar_89

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 35
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #33 poslato: Februar 21, 2012, 04:36:36 posle podne »
uzecu ja te felne pa cu da vidim kako stoje stvari. ako to nije to skinem felne prodam auto i dodam za jacu cetvorku i resen problem. ovaj auto sam kupio od prijatelja bio je stranac i ja sam mu drugi vlasnik zato sam hteo da odradim sve ovo. najmanji je problem zameniti auto a i da taj bude isti kao prosli. nista ne uzimam vam za zlo malu zezalicu  ;) pozdrav i hvala na savetu  mahac

Van mreže Aleksandar_89

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 35
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #34 poslato: Februar 21, 2012, 04:39:07 posle podne »
170000 provereno . bivsi vlasnik mi je dobar prijatelj i on je prvi vlasnik i on opet vozi cetvorku samo 2003 :)

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #35 poslato: Februar 21, 2012, 04:45:25 posle podne »
Druze mnogo je to kilometara da bi ga sad cipovao. Tu je vec i turbina naceta klipovi karike ventili bregasta itd. Uzivaj malo u voznji i kad skupis kintu i uspes da prodas auto, kupi onda nesto ali po meni obavezno TDI SA MAKSIMUM 50000KM PA MU U RADI CHIP. A ONDA STAVLJAJ VECE GUME.  Iako bi ja da sam na tvom mestu stavio te felne i gume sto si nasao.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Aleksandar_89

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 35
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #36 poslato: Februar 21, 2012, 04:48:46 posle podne »
Mislis na one sa oglasa ili na SM? :)

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #37 poslato: Februar 21, 2012, 04:55:53 posle podne »
One iz Nemacke lepo izgledaju ali dal su krive to niko nezna. One gume su sranje sara im je losa. A ove sa polovni automobili nemogu da vidim. Felne su stvar ukusa.
 Ja imam ovakve felne za prolece
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Aleksandar_89

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 35
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #38 poslato: Februar 21, 2012, 04:58:55 posle podne »
extra su  ;) Videcu sta cu sad sam u tripu da zamenim auto :D jbs ti to kad ne mozes da nakacis vece gume a nisam o tome razmisljao tada :)

Van mreže outlaw

  • German Cult
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1514
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +41/-11
  • Pol: Muškarac
  • diesel power
    • E-Frag
  • Auto: Golf MK3 2.0 16v
Odg: mala pomoc oko cipovanja?
« Odgovor #39 poslato: Februar 21, 2012, 05:00:52 posle podne »
zašto prvo ne probaš da staviš felne na auto, možda i nećeš primetiti neku veliku razliku. Sve zavisi od same težine i načina izrade felne. Ne mora da znači da su 18" teže od 15".
[MY MK3] :: [MY MK2]

A STA JE TO GTI? JEL TO JACE OD TDI?