Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2694353 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23400 poslato: Novembar 19, 2017, 06:13:27 posle podne »
Mikula brate, potpuno gresis nekim svojim vidjenjem, pratio sam program pojedinih privatnih fakulteta i mogu ti reci da mi je zao sto nisam upisao,  vezano za masinstvo. Opet ne sporim ni jedan ni drugi, ali na drzavnom, mnogo, ali MNOGO ima stvari koje se uce i koje nece biti potrebne skoro nikad na poslu ukoliko ne ostanes da se bavis masinstvom kao naukom. Dok su pojedini privatni svoj program vise vezali za direktne stvari koje ce ti biti potrebne sutra na poslu.
To sto kod tebe rade pojedini za koje se zapitas da li su zavrsili srednju nije do fakulteta ili slicno vec iz drugih razloga, bez zezanja treba biti i dobar menadzer i dobar radnik odnosno profesionalac svoje delatnosti da bi danas uspeo.

Na mreži Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13675
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23401 poslato: Novembar 19, 2017, 10:31:53 posle podne »
Opste je poznato da kroz Blace ne sme da se vozi sa spustenim prozorima.

Moze diploma da ti uleti u auto. biggrin

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23402 poslato: Novembar 19, 2017, 11:26:40 posle podne »
Travele kada neko postavi pitanje, a onda kaze ja se iskljucujem iz rasprave, onda i nema nekog smisla davati odgovor, zar ne? Mogu samo da ti kazem da sam veoma dobar u profilisanju ljudi, kroz moj radni vek se pokazalo da dobrom procentu procitam ko ce biti dobar, a ko nosi nevolju. Imam talenat da desifrujem govor tela i da citam izmedju recenica i da prevodim na jezik posledica. Tebi hocu da kazem samo da uzrok tvog nezadovoljstva ne lezi ovde na forumu.

Dule naravno. Prica je krenula sa ismejavanjem privatnih fakulteta kao opste pravilo, ali ja ne mislim da su oni za ismejavanje. Zato sam pisao samo o dobrim stvarima privatnih i o losim stvarima drzavnih. I ovi prvi imaju losih stvari koje ti navodis, a i ovi drugi imaju dobrih stvari koji Madison navodi. Nista u zivotu nije crno belo. Kao i u poslu, manja firma je felksibilnija, lakse se adaptira i menja u zavisnosti od potreba, dok u velikim firmama proces promene vrlo lako moze da znaci gasenje. Tako je i sa fakultetima. Privatni su popunili onu traznju za koju su drzavni fakulteti ostali gluvi i to su uradili sve regularno. Vecina privatnih fakulteta se priznaje i u drzavnim firmama.
Taj drugar koji ne zna da sabere dva razlomka mozda koristi racunar za racunovodstvo, pa mu to ni ne treba. Mozda ne zna da zbraja razlomke, ali zato zavrsnu knjigu radi zatvorenih ociju i za taj posao nekome treba bas takav, ali nismo ti i ja tu da ga ocenjujemo sta zna ili ne zna. Stavi ga na trziste i gledaj ga kako ce da se plasira. To je jedino merilo. Zavrsio je privatni fakultet, koji je mogao navodno bilo ko, klikce jedno dugme za koje je obucen, zivi od plate i zadovoljan je. Sta jos treba u zivotu? Pa valjda je bolje da ima dobru platu nego da ima losu platu? Bolje je da nas je vise imucnijih nego vise siromasnijih.
Da, postoje struke koje privatni fakulteti ne mogu da zamene jos uvek i nije im u interesu da zalaze na tu teritoriju koja zahteva ogromna ulaganja, a manji procenat osoba studira. Doktori, inzenjeri telekomunikacija, arhitekte, magistri vazduhoplovstva, itd... privatni gadjaju traznju, sto su razni menadzeri, ekonomisti, ITijevci, dizajneri... brzi, aktuelni i zivi pravci za koje vlada veliko interesovanje, a to znaci vise $$$$ za prvatne fakultete koje za razliku od drzavnih ne finansira drzava i moraju da se bore za svome mesto pod suncem.
Ne slazem se sa tobom Dule da je potrebno nesto prethodno da znas da bi se usavrsavao. U ovu firmu sam dosao iz kompletno drugog sveta poslovanja i nista nisam znao o novoj firmi, ali sam se brzo uklopio. Poceo sam od nule, ali sam koristio iskustvo od ranije. Isto tako pratim momke koji su kod nas poceli da rade kao golobradi mladici bez dana radnog iskustva i kako sada razbijaju posao na terenu, osnovali porodice, podigli kuce. Na svaku svadbu od kolega koju idem smatram licnom pobedom da smo od firme koja je pocela sa 12 ljudi narasli na firmu od preko 100 ljudi i pruzili realan plan u Srbiji da neko ko hoce da radi moze da zaradi i da zivi cestito od redovne plate. I svako malo ih doobucavamo preko novih metoda koje se pojave. Pratim direktore u drugim firmama sa kojima smo u kontaktu i oni se tamo menjaju iz kompletno razlicitih svetova. Iz banke u prehranu iz prehrane u kablovsku iz kablovske u mlekaru iz mlekare u firmu za prodaju cipela... njima to nista ne smeta. Ja verujem da neko ko je dobar i vredan radnik da ce da ispliva iznad ostalih cime god da se bavi.
Zasto jos mislim da nije potrebno prethodno znanje za vecinu radnih mesta (ne sva naravno) jeste zbog toga sto je danas znanje brzo i lako dostupno i besplatno. Internet era. Primena znanja je caka koja se naplacuje.

Mikula, to sto ne znaju da naprave puteve nije zbog nestrucnosti vec zbog korupcije koja postoji od kad i prostitucija. I u Titovo vreme lokalni funkcioneri su gradili sebi vikendice na moru od 3cm uzeg puta nego sto je trebao da bude. Ti u svojim mnogo uzdizes tog sto je zavrsio faks. Gledaj rezultate, a ne diplomu. Diploma je samo pozivnica za posao, a ne garancija za isti.
Koliko ljudi je zavrsilo strucne fakultete i onda krenu da predaju u skolama/fakultetima i odlicni su strucnjaci, a losi pedagozi? Imaju znanje, ali ne znaju da nadju nacin kojim bi preneli svoje znanje. Znanje je individualna stvar u glavama svakog od nas. Neko moze da zna sve formule iz masinskih elemenata, a da ne zna da nacrta klipnjacu, a neko pomocu Pitagorine teoreme napravi rotacioni motor. Sto bi Bregovic rekao neko uzme kokain uradi se fenomenalno, a neko uzme kokain i prdi celo vreme :D
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2017, 09:43:32 pre podne od strane Gavraa »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23403 poslato: Novembar 19, 2017, 11:36:46 posle podne »
evo da se ja sa weletom slozim ..a mi se nikad ne slazemo, tako da mora da je istina.
nije bitno sta imas na papiru, nije bitno odakle si , ko si i sta si.. bitno je jel znas il ne znas.. i ako ne znas , jesi li toga svestan, i jesi li spreman i mozan da naucis, to je ukratko to .. druga stvar je da ne pravis oko sebe stalno izgovore, nego resenja..
lollol

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23404 poslato: Novembar 20, 2017, 01:43:15 pre podne »
Citat
Tebi hocu da kazem samo da uzrok tvog nezadovoljstva ne lezi ovde na forumu.

Ja nezadovoljan  lollol lollol lollol .... pa neka se javi neko od onih sto me poznaje i kaze da li sam takav u realnom zivotu.

Iskljucio sam se iz diskusije jer nisam od onih koji to praktikuju preko tastature, obicno to ode u nekom pogresnom smeru. Druga stvar koja mi smeta u forumskim diskusijama je kada neko stalno potencira JA SAM OVO JA SAM ONO.

U jednom od predhodnih postova si napisao da postavljas dijagnoze kandidatima koji dolaze na razgovor za posao, u ovom zadnjem si se ofirao i rekao
Citat
Pratim direktore u drugim firmama sa kojima smo u kontaktu
, mene si okarakterisao kao nezadovoljnog ....

Osecam se ko u balkanskom spijunu, zato sam se iskljucio.

Naravno, sve je ovo samo ubijanje vremena i sto bi rekli, nista licno  congratulations ...



...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23405 poslato: Novembar 20, 2017, 08:16:10 pre podne »
U Srbiji, bez velikih gradova (BG, NS, NI, KG, SU) prosečna plata je jedva 250-260€.I to je realnost i takvi ljudi koriste automobile. Mnogi članovi foruma apsolutno ne žele to da uzmu u obzir kada se povede priča o npr. zimskim-letnjim gumama i zašto mnogi, (a to je 70% vlasnika ličnih vozila) u Srbiji nema dva seta guma, zašto mnogi održavaju vozila delovima kineske ili turske proizvodnje, a ne kupuju delove i PORSCHE SCG i slično. Auto u 21. veku je potreba, a ne luksuz i svi imaju pravo da ga koriste, pa čak iako održavaju iste sa kineskim delovima.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23406 poslato: Novembar 20, 2017, 09:06:24 pre podne »
Ovde mnogi nosu culi za izreku "sit gladnom neveruje" tako da je dosta price ovde uzaludno

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23407 poslato: Novembar 20, 2017, 10:25:56 pre podne »
I zato nikad nemamo situacije tipa:
-Kupio nov auto , jeftino 7000e
-Slike sto sam uzeo novu navigaciju , a jelda dobra
-Jel moze da se zameni plivajuce sa normalnim kvacilom

I takvih je vecina na ovom forumu, sa takvim duplim merilima da bi mene sramota bilo da se javim uopste.. i uopste nemam nameru da imam dlake na jeziku ili da se stidim sto sam sebi nesto u zivotu napravio zbog takvih budala.
To da neko ima malu platu nije izgovor da bude budala.. lepo je dag napisao da se na 5 godina tih 50e itekako isplati , hocem opet u patetiku da neko nema ni 10e godisnje da doda?
Za delove placas 50% cene za 30% kvaliteta, na kraju placas 30% skuplje , znaci nije stvar prestiza nego matematike, i ne mora da bude sve sto nije tursko iz porschea i sl.
auto je svakako luksuz a ne potreba, ono sto je potreba spada pod humanitarne sklopove, sto za auto svakako nije nigde uvedeno jos.. ako hoces da delis put sa drugima moras zbog njih da ispostujes te osnovne stvari, jer nisi sam na putu i ne stavljas samo svoju glavu u torbu glupiranjem..

ja cu sad sam sebi da lupim ban 3 dana jer ovo nije normalno kolko lupaju ljudi u zadnje vreme
lollol

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23408 poslato: Novembar 20, 2017, 10:48:45 pre podne »
Bez ljutnje ali lako je tebi iz Slovenije da držiš predavanja nekome ko ima 200€ platu a auto mu je potreba. Ja i žena zajedno imamo oko 900€ mesečno, sto za Srbiju van BG nije malo, ali ipak nedovoljno za nešto više. A troškovi života u ovoj državi su, osim kirije, skoro isti kao na zapadu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23409 poslato: Novembar 20, 2017, 11:17:19 pre podne »
Bez ljutnje ali lako je tebi iz Slovenije da držiš predavanja nekome ko ima 200€ platu a auto mu je potreba. Ja i žena zajedno imamo oko 900€ mesečno, sto za Srbiju van BG nije malo, ali ipak nedovoljno za nešto više. A troškovi života u ovoj državi su, osim kirije, skoro isti kao na zapadu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne ljutim se , al ljudi ne kapiraju ocito da me nije niko teleportovao ovde sa 100.000e u dzepu i rekao "aj uzivaj" .. ja sam krenuo da radim sa 15-16 u cacku , za nekih 70dem mesecno, pola smene posle skole... sve je meni jasno o cemu pricas jer sam i sam prosao kroz sve to. apsolutno ne mislim da omalovazavam nekog, nego pricam iz iskustva.
lollol

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23410 poslato: Novembar 20, 2017, 11:50:41 pre podne »
Ljudi,zaboravljate da je visoko obrazovanje takodje luksuz koji malo ko moze sebi da priusti....sad mozda i moze ali mi koji smo odrasli u hiperinflaciji nismo mogli ni da sanjamo o tome.Tako da visoko obrazovanje na zalost nije stvar izbora....i da pomenem da nije dovoljno upasti na budzet da bi se zavrsio fakultet. Ja sam svestan da je skola jako bitan faktor,i da sam mogao imao bih i doktorat.Zato sad sa visom skolom masem rucicama da se ne udavim. "Bice bolje!"  :53

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23411 poslato: Novembar 20, 2017, 04:10:39 posle podne »
Bez ljutnje ali lako je tebi iz Slovenije da držiš predavanja nekome ko ima 200€ platu a auto mu je potreba. Ja i žena zajedno imamo oko 900€ mesečno, sto za Srbiju van BG nije malo, ali ipak nedovoljno za nešto više. A troškovi života u ovoj državi su, osim kirije, skoro isti kao na zapadu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Iz mog iskustva to je izgovor, a ne razlog. Ima nas raznih, ali moj neki zakljucak je da veliki broj ljudi u Srbiji stedi na pogresnim mestima tj da klosare. Deluje mi kao da nemaju svoj licni standard i cak i kad imaju novca opet isto izaberu/urade. Kao da za bolje ne znaju i ne ocekuju. Razmisljao sam zasto je to tako i nekako mi se svaki zakljucak svodi na vise vekovnu genetiku. Ako vekovima lomis kicmu da ne umres od gladi onda se taj poriv za prezivljavanjem prenosi na potomstvo. Evolucija.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23412 poslato: Novembar 20, 2017, 05:07:39 posle podne »
Od čega da štedi? Od 200€ mesečno? Ili od roditeljske penzije? I to je srećan onaj koji ima posao. Konobarica u restoranu radi za dnevnicu od 800 din!!! Majka dvoje dece. Čemu da se nada a izbora  nema. 


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23413 poslato: Novembar 20, 2017, 05:44:18 posle podne »
koliku platu ovaj ima boodala


Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23414 poslato: Novembar 20, 2017, 08:14:45 posle podne »
Pola kvarta zakrcio dok je izasao.  lollol

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23415 poslato: Novembar 20, 2017, 11:35:51 posle podne »
... i potrosio 20 litara goriva dok je to uradio, uz naravno (idiotski) personalizovane tablice :).

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23416 poslato: Novembar 20, 2017, 11:48:24 posle podne »
2Busy, Mikula i Fitipaldi,
Batalite...Ne možete vi to njima da objasnite.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23417 poslato: Novembar 21, 2017, 12:02:56 pre podne »
Citam i ne verujem sta citam, ne mesam se skoro pa nikad u ovakve diskusije, ali me zanima jedna stvar, ljudi, da li ste realni?
Polemisete o fakultetima i platama u fazonu, moj je veci, moj je duzi, moj tata jaci od tvog tate i slicno... Licno vidim par nezadovoljnih ljudi, koji nipodostavaju neke clanove, a isto tako i te neke clanove, koji nemaju veze sa zivotom sta pisu...

28 godina imam, otac sam deteta od godinu dana, vozim auto od 1500 e, radim u ozbiljnoj firmi (bez fakulteta), plata mi je 400e, zivim zivot u skladu sa godinama, izlazim, provodim se, ne stedim, jer ja za te pare radim i kupujem prvo detetu, a meni sta ostane, smatram da sam sposoban za vise od 80% stvari, koje fakultetlije nisu na slikama videli(sto ne znaci da mislim da su budale sto su ih zavrsili, bas naprotiv)....
Upisao sam 2004. Godine srednju skolu, mogu slobodno reci jednu od najtezih u ovom nasem srbistanu, ali je posle par godina napustio... Ne kajem se, iz vise razloga, ziv sam, zdrav sam, prav, ne oskudevam ni u cemu, imam predivnog andjela od deteta i to je meni dovoljno za sad... U nasoj zemlji je sve dostupno, jedna od najlepsih zemalja za zivot, ovakvu slobodu niko nema, verujte mi... Sve sto je potrebno je malo volje, truda i zelje za boljim zivotom. Nisam ljut ni na vlast, jer nam generalno sudbinu kroje starci, koji daju svoj glas za 1000/2000 din, paket ili obecanje o povecanju penzija.
Ziveo sam u skladu sa svojim godinama, ne dugujem nikom nista, nisam u dozvoljenom minusu, nemam telefon na pretplatu, ne ludim za besnim kolima, iako na poslu vozim neke od najskupljih koje vidite u gradu, ali isto tako nisam ni popio svu pamet ovog sveta... Niko nema pravo osporiti necije misljenje, misljenje je kao dupe, svi ga imaju. Svako ima svoj pogled na zivot, pravo da bude klosar, pravo da bude pravnik,stomatolog i slicno. Kada sam trebao da glumim idiota, glumio sam, kada se izlazilo stalno, izlazilo se, kad se nema, stisnes zube, pa cekas bolje vreme, to me je naucilo da postujem prvenstveno sebe, pa onda i druge.
Cilj mog referata ovde, nije da uvredim bilo koga, bas naprotiv, nego da skrenem paznju da ovakve internet diskusije, prelaze u svadju i vredjanje, ponizavanje i tome slicno. Ljubitelji smo automobila, neki imaju vise sredstava, neki manje, ali dajte malo, olabavite, ljudi smo.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Van mreže Figo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 761
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4 gti USA
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23418 poslato: Novembar 21, 2017, 12:39:20 pre podne »
Ma mi hocemo da prepravimo forum da budemo Ana.rs, vidis da se skoro nista oko kola ne radi ni kod koga  lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23419 poslato: Novembar 21, 2017, 12:39:39 pre podne »
Blejdu, ti sa svojom logikom naravno da ne mozes jer ti mozak radi po principu ROMa (Read Only Memory), fabricki zakljucano za nove unose. Mi ovde razmenjujemo misljenja, a ti opet smatras da svi trebaju da razmisljaju kao tvoj modul. Zestoko se opires da svaka tudja recenica moze da ti otvori neke nove poglede. Prag otvorenosti i prihvatanja tudjih razlicitih stavova kod tebe ne postoji, a to sto neko vidi dalje od 20cm od centra lobanje ne znaci da te ugrozava. Ako imas stav onda ga iznesi, ako trazis drugare da te podrze jer osecas nesigurnost, napravi fejsbuk grupu.
Fitipaldi, naravno da ne moze nista da ustedi od 200€, ali se opet vracamo na ono zasto radi za taj iznos? Ja ne bih ni radio, a kamoli bio srecan za tih 200€. Pre ne bih radio, jer ocigledno na duzi period nista ne bih resio, veci bi napravio plan da se iz te situacije izvucem. E a taj plan je glavna fora (ovo mi je trebalo mnogo godina da skapiram). Kada covek napravi plan onda svaka negova misao podsvesno gravitira tom planu i pravi velike sanse da se taj plan ostvari. Da li ona vredi 1000€ mesecno, pa je neko sprecava u tome ili u cemu je problem? Kao da neko prodaje Jugica za 3000€, ali niko nece da ga kupi i vlasnik se zali na drzavu. Cist zakon ponude i potraznje. Ali ona nije primer na koji sam ja mislio. Primera ima mnogo i sluze za sukobe stavova, a neki primer ne cini pravilo. Stalno neka kuknjava kako se nema novca, pa padne neki ajfon od nekoliko stotina evra kao nasusna potreba, pa onda se nema novca da se kupuju proizvodi zbog imena, ali sam siguran da taj sto se gadi "brendiranih" guma kupuje Borovo patike umesto Adidas ili Najk, ne veruje da u Dachiji ne moze da se vozi itd... Ja ovih primera imam dosta. Pohlepa je uzrok napretka i mnogih nesreca civilizacije.
Tubizi, auto nije luksuz nego potreba, ali i obaveza da ga odrzavas kako treba zbog svoje i tudje bezbednosti. Ljudima puna usta njihovih prava, a niko ni da pomisli koje su njihove obaveze. Da li postoje obaveze za nas koji zivimo u drustvu? Nisu svi kineski delovi losi niti su u Porseu toliko bolji od drugih. Postoje delovi sa korektnom cenom, korektnim kvalitetom i zakonskom garancijom od dve godine proizvodnje SKF, ATF, Kneft, Ina, Kontinental, Valeo npr kvacilo za Golfa2 je otprilike par hiljada dinara, za trojku 8 za cetvorku 15. Koji auto mozes da odrzavas? Taj i kupi. Neka odradi zakonske dve godine taj deo i svima super. Bar ovde smo imali gomilu ljudi koji kupe Pasata 5.5, ali ne ostavi ni dinara za odrzavanje. Koji bese onaj momak iz Bosne sto je rekao imam za auto, ali da li moram bas da radim veliki servis jer nisam pri novcu. Sta dalje reci? Naravno da tada krece rezim maksimalne stednje svega na kolima, a gume su prve jer se one uvek kotrljaju. Ako se kotrljaju previse nema veze, prilagodi brzinu uslovima kotrljanja.

Meni je ovaj Bugati budalastina. Zamisli da imas toliko novca i da se zlopatis sa ovakvim "vozilom". Meni ovo jedino ima smisla ako nista ne radis u zivotu i onda moras redovno da siris patku po ulicama Londona kao deo odrzavanja reputacije.
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2017, 12:43:49 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!