Autor Tema: Smart tuning, da ili ne?  (Pročitano 13648 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #20 poslato: Jun 10, 2011, 09:43:00 pre podne »
lemi,upravu si ti,ali je cinjenica da u kakvom god da je stanju skracuje se vek trajanja... koliko god ljudi pricali to fabricki naprave jace,pa ga oni ustipaju iz komercijalnih razloga,to nije istina,neke stvari jesu ,ali neke ni ne lice... klasican primer je obican TDI u poredjenju sa "DI" crveno... varijabilna turbina,a na 1Z je Wastegate... dizne,spaneri,diskovi,lezajevi itd... da ne komplikujem... ja imam gorko iskustvo sa tim,a nisam bas neki "rally" vozac...
« Poslednja izmena: Jun 10, 2011, 09:49:47 pre podne od strane Gagi »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #21 poslato: Jun 10, 2011, 09:59:52 pre podne »

kod nova performance je jos jeftinije + jos 10% off ako si clan VW
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #22 poslato: Jun 10, 2011, 02:32:41 posle podne »
Dobro je to tacno, ali opet mislim da ne mozes da poredis fiata i vw  ;)

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #23 poslato: Jun 10, 2011, 03:19:36 posle podne »
ma ne poredim ja Fiata,komsija je chipovao golf 5,imao je iste probleme kao i ja,a i fiatov JTD je fakticki neunistiv motor,samo on i valja na tim kolima,otvarao sam dva komada na 500 000km ,covece cilindri kao novi... ali cinjenica pored svega kad bi imao manjak konja ponovo bi uradio chip... manje trosi,ide bolje... mogu chak i da preporucim decka koji to radi i stvarno je dobar... biggrin

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #24 poslato: Jun 10, 2011, 05:19:37 posle podne »
nemojte da se zanosite da ce neko da vam da garanciju na motor...to moze da da samo proizvodjac....
ljudi koji rade remap, daju garanciju na svoj rad i ni na sta drugo...tacnije da nece komp da pobrljavi i tako te stvari....
kako neko moze da ti da garanciju na motor koji iza sebe ima dosta km i samim tim je izasao iz fabricke garancije ?

motor, turbina, kvacilo i zamajac se unistavaju prevelikim forsiranje i to moze da strada i bez remapa...poenta je voziti kola isto kao pre odradjenog remapa i to je to...pravilno odrzavanje, eventualno kraci period izmedju servisa i to je to...kvacilo i zamajac se habaju forsiranjem na nizim obrtajim...

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #25 poslato: Jun 10, 2011, 05:40:56 posle podne »
kad pogledas jeste tako,ali ko je jos chipovao auto a da ga malo nije gazio? mislim cemu onda poenta chipa,nije zanimljivo  biggrin
a garanciju na sve to sto si nabrojao je radio smart tuning u rakovici i kostalo je za golfa5  500evrica , ne znam da li jos uvek daju,nisam siguran...


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #26 poslato: Jun 10, 2011, 07:33:40 posle podne »
što mora da se gazi?
možda u početku, kasnije se navikneš i zaboraviš, voziš uobičajno
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #27 poslato: Jun 10, 2011, 08:38:54 posle podne »
Pa ne moras da ga teras u crveno non-stop, bas zato odradis cip da ne bi morao to da radis jer ces imati dovoljno snage i na srednjim obrtajima. Inace posto je rec o dizelu, i bez cipa nije dobro ni voziti do 2000 obrtaja. Povremeno punjenje do 3 i po-4k obrtaja prija motoru, pa ga tako vozite i posle cipa. Naravno, nikad ne gaziti hladnog i nakon gazenja sacekati  nekoliko min pre nego sto ugasite motor, redovno odrzavanje kao sto su rekli ostali i to je to. beer

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #28 poslato: Jun 10, 2011, 10:32:53 posle podne »
+1

@Medisone svaka ti je ka u Njegosa  lollol

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #29 poslato: Jun 11, 2011, 10:41:09 pre podne »
plivajući zamajac strada od oštrih startova sa semafora, "šamaranja" menjača iz prve u drugu, ali i dužom vožnjom na recimo 1200-1300 obrtaja  ;)    a najviše od svega kad se iz takvih i njima sličnih obrtaja poklopi recimo petom gas do patosa (ona fora iz novina "nove TDI-je nije potrebno podšaltavati, vuču iz podruma"  biggrin ).  I ako je prije toga bio razdrkan zamajac on ce posle chipa odma riknut, chipom poznaš šta ti je na auto do tada bilo loše  :rolleyes:

Nije chip loša stvar, idi slobodno u taj poduhvat, kod provjerenih ljudi, i priče da caddy nije za chipovanje i sl su malko bzv, to je isto kao da kažete da golf 5 nije za chipovanje. Jesi li prvi vlasnik tog caddy-ja? Ako jesi i znaš da si ga redovno održavao mislim da nikakavih problema ne bi trebalo da bude. I cca 140ks je ta neka snaga na koju se 105ks PD motor i chipuje  ;)

i još jednom, chipom se mijenjaju svi bitni parametri koji upravljaju radom motora te stoga ako se koristi normlano nema straha od skraćivanja radnog vijeka motora.

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #30 poslato: Jun 11, 2011, 11:46:47 pre podne »
jos malo pa ste me ubedili kako je to u stvari dobro za motor,produzava mu vek trajanja... opterecenje na radilici i na klipovima je manje...  biggrin

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #31 poslato: Jun 11, 2011, 06:54:09 posle podne »
ne produžava mu vijek, već on ostaje isti ili se smanjuje za nekih 5%. I da opterećenje je u pravilu manje jer tamo đe si vozio trecom na 3500 obrtaja sad ćeš vozit (lupam) na 2800-3000. Voziš s manje obrtaja, s manjom potrošnjom, ...   ako mu budeš mast vadio svakodnevno naravno da ćeš motor i menjač brzo otpisati (isto važi i u slučaju da nisi prvi vlasnik i kad nemaš blage predstave kako je vožen od strane prethodnog vlasnika, ma kolko motor bio u dobrom stanju  ;) ).

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #32 poslato: Jun 11, 2011, 08:27:56 posle podne »
Ako povecas snagu motora, nece da se promeni prenos, tj. ne moze nikako da ti se smanji broj obrtaja pri istoj brzini ako ne menjas menjac. ;)

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #33 poslato: Jun 11, 2011, 09:17:30 posle podne »
Ako povecas snagu motora, nece da se promeni prenos, tj. ne moze nikako da ti se smanji broj obrtaja pri istoj brzini ako ne menjas menjac. ;)

+1  ;)
Neprimeren potpis

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #34 poslato: Jun 11, 2011, 09:49:07 posle podne »
Svrle NO citirati post iznad

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #35 poslato: Jun 11, 2011, 10:25:41 posle podne »
decko je hteo da kaze da tamo gde je isao trecom,moci ce da ide petom na manjem broju obrtaja...  biggrin
P.S povecanjem snage motora i opterecenje moze da bude samo vece,nikako manje,a to sto lakse ide i bolje puni to je druga stvar...

i moze li neko da mi pomogne oko problema sa mojom klimom???????????????? napisao sam simptome u postu klima passat b5.5
« Poslednja izmena: Jun 11, 2011, 10:31:39 posle podne od strane Gagi »

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #36 poslato: Jun 12, 2011, 02:55:25 pre podne »
Chip tuning je odlicna stvar i ko to moze sebi priustiti nikako se nece pokajati.

Chip tuning se ne radi samo na kolima koji trebaju da jure,radi se i na komercijalnim vozilima(radi smanjenje potrosnje,limita obrtaja,),radnim masinama(isti razlog),odnosno svaki se radi po svojoj potrebi.

Chip tuningom ako je kvalitetna mapa i ako ozbiljna firma stoji iza svog rada, necete smanjiti vek trajanja motora jer se mapom koriguju sve stvari vezane za taj auto,kao sto je predjena km,stanje motora,stanje turbine.To znaci da se ne ubacuju univerzalne mape koje ne mogu isto raditi na autu od 30 000km i 230 000km

Kod turbo dizel motora chip tuningom se najvise oseti obrtni moment,on sto je veci od fabrickog i u proseku je nekih 100rpm ranije.Samim tim imate manju potrebu da "idete u obrtaje"  i time stedite gorivo ako vozite normalno.

Ako je obrtni moment dobro rasporedjen kroz obrtaje nijedan deo na autu vam nece stradati,pogotovo zamajac,i time se razlikuju kvalitetna i losa mapa.

Ko ne zna da cuva svoj automobil i da ga redovno odrzava on ce i bez chip tuninga menjati delove na njemu.Chip tuning ne treba mesati sa tim,ali je cinjenica da neke stvari treba znati pre nego sto uradite chip tuning,kao sto je nacin voznje,da turbo motor trazi hladjenje u leru posle voznje,da nikako ne treba stiskati pun gas npr u 4toj na 1500rpm itd.

Eto ukratko od mene nadam se da sam nekome malo pomogao  ;)


Van mreže baraba988

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #37 poslato: Jun 12, 2011, 10:07:07 pre podne »
ne produžava mu vijek, već on ostaje isti ili se smanjuje za nekih 5%. I da opterećenje je u pravilu manje jer tamo đe si vozio trecom na 3500 obrtaja sad ćeš vozit (lupam) na 2800-3000. Voziš s manje obrtaja, s manjom potrošnjom, ...   ako mu budeš mast vadio svakodnevno naravno da ćeš motor i menjač brzo otpisati (isto važi i u slučaju da nisi prvi vlasnik i kad nemaš blage predstave kako je vožen od strane prethodnog vlasnika, ma kolko motor bio u dobrom stanju  ;) ).

Nisam prvi vlasnik, auto je kupljen pre malo više od mesec dana, kilometraža je proverena (190 000), ali mi je isto tako vlasnik rekao da ga nije štedeo dok ga je vozio, ali ga je isto tako dobro održavao. Čak mi je i rekao da mu je bila crkla turbina na 40 000 km sex
Auto je održavan kod Luča posle isteka garancije.
Ali auto je korišćen najviše na vožnji na otvorenom i za duge puteve, pošto je čovek iz Bosne, a često putuje kod nas u Srbiju i za Italiju. Zbog toga mislim da je manje opterećivan nego druga auta koja se najviše voze po gradu i na nekim kratkim relacijama.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2011, 10:09:07 pre podne od strane baraba988 »

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #38 poslato: Jun 12, 2011, 01:16:40 posle podne »
e ne znam ali meni prije chipa pri 130km/h vrtio 3300 obrtaja, posle chipa vrti 2800-2900  ;)   

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Smart tuning, da ili ne?
« Odgovor #39 poslato: Jun 12, 2011, 01:30:59 posle podne »
ma to si se ti istripovao... obrtaji su isti,to ti je cista mehanika...
i na kraju krajeva "baraba988" mozes da uradis chip,pa ako ti se ne svidi uvek mozes da vratis kao sto je bilo...  biggrin
da sam na tvom mestu ja bi ga overklokovao(uradio bi),ali sam samo hteo da kazem da moras da budes spreman na posledice... toliko od mene... ;)