Autor Tema: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju  (Pročitano 40649 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #40 poslato: April 27, 2011, 11:15:29 pre podne »
@Goran79 koristim svaku priliku da uticem na njih, na svoj nacin, ali veruj mi, problem je iz kuce jos. to se zove negativna selekcija. kadar koji je biran, ne po niskim, nego svesno po negativnim kriterijumima. politika je nesto najvaznije u nasoj zemlji. a poslusno i agresivno stado vise nego potrebno svakoj vlasti. kao sto Wele pametno rece, problem bi trebalo resiti kao sa engleskim navijacima, ali poceti, ne od policije, nego jos iznad nje. nadovezacu se na Rocky-a u vezi zakona. pored nemara i neprofesionalnosti, postoji odsustvo ZELJE da se nesto promeni, napravi na bolje. bilo sta u zemlji. radi se po moranju, do isteka radnog vremena. kod nas ne postoji zvanje i zanimanje "profesionalni pisac zakona", kao ni udzbenika. pored strucnjaka iz oblasti o kojoj se radi, u timu koji pise, MORA da bude profesionalni pisac-psiholog-logicar, koji ce da oblikuje svo to znanje strucnjaka u jednu smislenu, logicnu formu. npr, profesori na fakultetu, strucnjaci iz svoje materije su mahom kompletni idioti za pisanje udzbenika, koji su obavezni za spremanje ispita, a tesko ih je i procitati, a kamoli razumeti, ne zbog terminologije, nego zbog nesmisla recenica i citavih tekstova. zakone pisu isti ti ljudi, konkretno ovaj nas - "strucnjaci" sa saobracajnog fakulteta, cip-a itd.. posle toga, poslanici u skupstini (ekonomisti, zemljoradnici, lekari, pravnici i prevaranti..politicari) ga preoblikuju svojim amandmanima i dokrajice to remek delo u fantasticnu konfuznu nebulozu.
reci cu vam samo da uskoro ugradjujem na svoj privatni automobil dve sirokougaone kamere, jednu napred, jednu pozadi.

Goran79

  • Gost
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #41 poslato: April 27, 2011, 11:22:46 pre podne »
Ma kapiram sve to sto ste ti i Wele rekli i 100% podrzavam tu misao, samo molim Boga da dodjem do nekog lepseg kesha pa da kupim sebi Hammer 1 (prvu gvozdenu seriju!) pa budeli se nasla neka budala ma moze da bude i pandur i vozilo Tadica imam da ih bukvalno gazim i overicu ih uz rikverc. Oko takvih zakona je cak i SAD uradio ok stvar a to je gradjansko pravo za hapsenje, znaci ja bih mogao na neki nacin da uhapsim i privedem osobu koja je uradila ovakav ili slican prekrsaj

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #42 poslato: April 27, 2011, 11:30:24 pre podne »
he he polako drug moj, gradjansko hapsenje je dozvoljeno u slucaju krivicnih dela, a ne u slucaju prekrsaja. a predsednika voze mnogo dobri ljudi, steta bi bilo( za njih ;) ), a i ne prave prekrsaje. A razumem te potpuno kako se osecas. ;)
« Poslednja izmena: April 28, 2011, 04:10:06 pre podne od strane lubarda »

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #43 poslato: April 29, 2011, 11:32:16 pre podne »
@ ne laze rocky nista  :D
http://img200.imageshack.us/i/13032011102.jpg/


Evo vam mini paodija za velemajstora voznje ,neznam da li je neko gledao tu emisiju ,najstariji vozac u Srbiji je neki cica koji vozi ficu i nije ni imao udes + nema ni jedan retrovizor  boodala boodala

pa kad ga svi zaobilaze u sirokom luku  boodala lollol
« Poslednja izmena: April 29, 2011, 11:36:41 pre podne od strane 14henry »

Van mreže mixa90

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 596
  • Age: 33
  • Lokacija: Surčin
  • Karma: +9/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #44 poslato: April 29, 2011, 04:51:04 posle podne »
ja sam inace veoma pazljiv vozac , mada vozim agresivno... izludju me vozaci motora koji se stalno motaju oko retrovizora i voze sredinom puta a ne kao sto bi trebalo sredinom trake , i to 30 na sat kao da su sami na putu... Ja bih iskreno za istu cenu obuke vozaca uveo 2 polaganja, Gradsku voznju i voznju na otvorenom putu... jer stvarno je mnogo ljudi koji ne znaju da voze u gradu , a iznenadili bi ste se koliko ima ljudi koji poloze vozacki iz prvog polaganja a da nemaju veze sa voznjom... Ja bih isto uveo obavezno na svakih 6 meseci kontrolno polaganje iz saobracajnih propisa i pravila... pa da se onom koji ne polozi uzme vozacka dozvola na 6 meseci i da vidite kako bi mi svi bili drugaciji vozaci... Samo po dzepu i dovesce se svi u red ...

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #45 poslato: April 29, 2011, 05:50:55 posle podne »
Koliko treba vremena da dodjes od arene do sajma ako postujes sve propise?! Nema od toga nista, a da se lako dobija dozvola to stoji. Ko ima da plati moze da se vozi, ostalo nije bitno batine

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #46 poslato: April 29, 2011, 10:34:47 posle podne »
"Ako zelis da stignes DALEKO, moras da vozis POLAKO" ...  driving .. pre par godina je bila saobracajka na potezu oko sava centra, tip je sa (mislim) pasatom dvojkom izleteo iz leve trake preko zute i zaustavio se tek na vrhu onog nasipa a ko prolazi tuda onda zna nasta mislim i moze da pretpostavi kojom se brzinom kretao kada je uspeo dotle da stigne i tu se zaustavi. Naravno, poginuo je a sad da li je zurio od arene do sajma vise nije ni bitno. U svakom slucaju nije postovao propise... a trebao je...  pop1 ..
Mislim da je dosta vozaca ne izivljeno a pre svega mislim na klince koji orgijaju po ulicama, npr kod mene u naselju se trkaju ko ce brze da proleti ulicom, da li sa stotkom ili sa 120km. Secam se jednog mog drugara, tada je vozio suzu gsi i mislio je da je glavni baja i extra vozac a to sto je sipao svaki drugi dan po dve litre benzina iz flase od coca cole nema veze. Biser mu je bio kada me je pitao kako da izadje na Ibarsku jer je krenuo na Zlatibor, decko nije znao put od centra grada do B.brda jer mu je radijus kretanja bio tri ulice oko kuce, ali je zato drzao rekord nase ulice.
Naravno, orgijam i ja ponekad ali samo kada sam na otvornom putu i sam u kolima a na vidiku nigde nikoga. Bilo je par ekscenih situacija ali bar niciji tudj zivot nisam doveo u pitanje. E zato ja postujem propise i putujem od tacke A do tacke B onoliko vremena koliko je potrebno da se bezbedno prevezem.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže ilija

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2129
  • Age: 31
  • Lokacija: Hamilton, Ontario
  • Karma: +17/-13
  • Pol: Muškarac
  • DAS AUTO
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #47 poslato: April 29, 2011, 11:45:48 posle podne »
Citat
E zato ja postujem propise i putujem od tacke A do tacke B onoliko vremena koliko je potrebno da se bezbedno prevezem.

Kada bi svi ovo postovali nesrece bi se smanjile za 80 %  big_boss
nedao bog da imas 16v. isao bi oko 290

Van mreže mixa90

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 596
  • Age: 33
  • Lokacija: Surčin
  • Karma: +9/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #48 poslato: April 30, 2011, 01:19:32 pre podne »
od arene do sajma sa postovanjem propisa sa umerenim intenzitetom saobracaja potrebno je izmedju 4 i 6 minuta... ako nisu radovi na gazeli...  B)

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #49 poslato: April 30, 2011, 01:42:15 pre podne »
ja za 5-6 minuta stignem od sajma do tosinog bunara i to maltene u guzvi   biggrin i  pravac u mesaru milan  lollol
« Poslednja izmena: April 30, 2011, 01:44:01 pre podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #50 poslato: April 30, 2011, 11:18:42 pre podne »
da, to je taj stil i nacin voznje koje mi kritikujemo u ovoj temi
sto potvrdjuje da smo svi mi ponekad "neki seljaci koji nemaju pojma  da voze" samo je stvar ugla gledanja i objektivnosti.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #51 poslato: April 30, 2011, 12:32:28 posle podne »
Da se mi nelazemo u beogradu je jednostavno nemoguce postovati sva pravila saobracaja.

Koliko ste puta stali pre stop linije? -a da nije naravno na semaforu,
pa onda do linije preglednosti, pa dok se ti ukljucis jedan trubi, drugi obilaze s leve strane, neki deseti obilazi s desne, jase trotoar i psuje ti sve zivo, a ti si samo hteo da ispostujes pravila

Koliko vas ce voziti pored sajma u 3 ujutru po ogranicenju? Ako izusmemo voznju stani-kreni u guzvama ja potpisujem da 90% vozi makar 10km/h brze od dozvoljenog, sto znaci krsi pravila

Naravno, to nisu prekrsaji kao sto je voznja u pogresnom smeru u jednosmernoj ulici, prolazak na crveno itd. ali su opet prekrsaju.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #52 poslato: April 30, 2011, 03:26:56 posle podne »
Ma može da se vozi po PSu, samo što ti hoćeš da kažeš da je neuobičajeno, to jeste. Da neko striktno primenjuje zakon sa kojim plaše ljude vrlo brzo bi se vozilo tako.
Da li je neko za ovih 18 meseci dobio kazneni poen za nedavanje žmigavca ili parkiranje preko dva mesta? Nije.
Zato svako kroji pravila za sebe
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #53 poslato: Maj 01, 2011, 01:26:13 pre podne »
Travelman citat:
Ako zelis da stignes daleko, moras da vozis polako.
A u Koreji kazu, ko nije dugo putovao kuci, ne zna kako je dug put do kuce. :)
Misljenja sam da se moze voziti brzo(u granicama) i sigurno, kao i sporo, a opasno. Ne znam sta je gore, klinci koji luduju ili nesigurni sto gnjave i prave nesrece pri 50kmh. Rekao bih da su propisi po svoj prilici smisljeni tako da i retard moze da savlada saobracaj, ali zato mi koji mozemo da vozimo brze od propisanog , a isto bezbedno i koji imamo adekvatne, sigurne i ispravne automobile za to, najcesce nismo zadovoljni ogranicenima. Jer nije prosto svako za volan, mnogima je to i nuzno zlo i potreba i nikad nece nauciti da voze jer i ne vole. Ali ne treba zbog njih da ispastaju drugi i da se po njima pisu debilni propisi, koje ni takve ne mogu da savladaju. Kad god mogu da vozim brze, a da ne ugrozavam nikog i nista, kao ni sebe, radim to. Ali neko vozi 40, pa se prestroji bez zmigavca...
« Poslednja izmena: Maj 01, 2011, 01:28:53 pre podne od strane lubarda »

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #54 poslato: Maj 01, 2011, 01:57:41 pre podne »
meni je ekstremno glupo spustanje limita sa 60 na 50 .. kao 60% manje smrtnost u nesrecama... pa na 40 na sat je 70% .. sa 10 na sat je 90% ... aj svi peske, niko nece da gine u saobracaju  badmood

znakove ogranicenja po drzavi kao da je odredjivao neko ko u kola u zivotu seo nije ili samo sa licnim soferom.. i posle kad nekog gekne sa 50 na sat na putu gde je ogranicenje 40 a moze da se vozi 80, bude uvek "zbog neprilagodjene brzine"

jednom sam isao po novom beogradu 50 okruglo da demonstriram zeni da je retardirano ogranicenje... mislim da je bio JEDAN auto za pola sata voznje koji nije samo projurio pored.. i to neka uplasena zena u altu... vecina semafora drzi zeleni talas na 70-90 .. ako vozis 50 ima svaki bukvalno da popijes crveno.. idiotska drzava
lollol

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #55 poslato: Maj 01, 2011, 11:18:15 pre podne »
@ lubarda
Slazem se sa tvojim misljenjem ali svako sagledava problem iz svoje perspektive. Nije problem u brzoj voznji vec je problem sto pojedinci pokusavaju svoju potenciju da dokazuju kroz marku kola i stil voznje, a ona se, naravno,  dokazuje na drugi nacin. Moje misljenje je da brza voznja nikako ne moze da bude bezbedna, tema je kao stvorena za polemisanje i zato je svaki moj dalji komentar suvisan, situacija je slicna onoj kao u temama ciji automobil koliko trosi i da li farbanje auta kosta 1000e ili ne. Svako od nas misli da mu je auto bezbedan ali uvek postoji ono "ali".
Ne znam da li ovo kazu i Korejanci ali ja kazem da se uvek dave plivaci a ne plivaci,gotovo, nikada.
Ima puno primera, mozes i u kadi da se okliznes pa da vise nikada ne ustanes. Mozda bi mogli da otvorimo novu temu u kojoj bi svako od nas mogao da iznese svoje licno misljenje o nekom udesu ili nesreci, kako je do njega doslo i slicno. Najgore od svega toga je sto svako od nas polazi od pretpostavke da se nama licno nista lose ne moze dogoditi. A daj boze da tako i ostane.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #56 poslato: Maj 01, 2011, 02:12:38 posle podne »
Tesko da ce se neplivac udaviti osim ako odluci da pliva. Sto rece guarana, da idemo svi peske. Mnogi koje znam su ubedjeni da su dobri vozaci, a puno puta ulete u situaciju u kojoj ne znaju da se snadju i odreaguju kako treba. Ja sam opet siguran u sebe kao vozaca i mislim da sam medju najboljima. Sve je relativno ako gledamo sa filozofske strane i nema smrti bez sudnjega dana,ali ko se cuva i Bog ga cuva, a ja verujem da se bolje cuvam znanjem, iskustvom i spretnoscu, nego idiot sporom voznjom. Auto je isto relativna stvar ako tako gledamo, jer sam nazalost "imao" prijatelja kome je na novoj mecki pukla nova miselinka na autoputu. Ali zna se sta je tehnicki ispravan auto, a sta neispravan (za sta vozac mentol najcesce i ne zna) i u tom smislu odgovornost prema sebi i drugima, ali opet..ako Bog kaze.. BrZa(Z kao zaba), a ne brza(prebrza) voznja moze biti bezbedna. Ok je da komentarisemo nezgode, ali da se ne vide odgovori do kraja, jer vecina ponavlja za drugima kao papagaji.

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #57 poslato: Maj 02, 2011, 02:12:07 pre podne »
Citat
Travelman citat:
Ako zelis da stignes daleko, moras da vozis polako.
A u Koreji kazu, ko nije dugo putovao kuci, ne zna kako je dug put do kuce. :)
Misljenja sam da se moze voziti brzo(u granicama) i sigurno, kao i sporo, a opasno. Ne znam sta je gore, klinci koji luduju ili nesigurni sto gnjave i prave nesrece pri 50kmh. Rekao bih da su propisi po svoj prilici smisljeni tako da i retard moze da savlada saobracaj, ali zato mi koji mozemo da vozimo brze od propisanog , a isto bezbedno i koji imamo adekvatne, sigurne i ispravne automobile za to, najcesce nismo zadovoljni ogranicenima. Jer nije prosto svako za volan, mnogima je to i nuzno zlo i potreba i nikad nece nauciti da voze jer i ne vole. Ali ne treba zbog njih da ispastaju drugi i da se po njima pisu debilni propisi, koje ni takve ne mogu da savladaju. Kad god mogu da vozim brze, a da ne ugrozavam nikog i nista, kao ni sebe, radim to. Ali neko vozi 40, pa se prestroji bez zmigavca...

E to je ono sto me nervira, uvek "klinci luduju"  a stariji su profesionalci i odgovorni ucesnici u saobracaju samo zato sto su stariji jel?
Ako si klinac onda si opasnost u saobracaju, a ako si u 30god prvi put seo za volan onda si odgovoran i iskusan jer si "stariji" pa ces bolje kontrolisati auto, a sto neki "klinac" vozio vise km neko neki "matorac" i zna sta znaci brzina od 80km/h , a sta 180km/h nema veze on je stariji i zbog toga pametniji i odgovorniji  ...glupost

Mislim da je idiotizam deliti vozace po godinama, a ne po vozackom iskustvu i vozackom stazu, a i isto tako je glupo taj vozacki staz racunati u godinama, a ne u kilometrima

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #58 poslato: Maj 02, 2011, 05:03:19 pre podne »
Ide mi na živce kad se u jednosmernoj prestroje za levo u desnu traku (to samo u Vršcu ima), kad stanu skroz desno a skreću levo (kao da ima šlep iza sebe),

kad se upali zeleno maksimalno prođe četri vozila (opet samo u Vršcu), kad u Beogradu vide "strane" table, guraju se kao da te nema (druže, moj ceo golf ne vredi ko tvoje krilo od BMW, samo udri).

Što se tiče ograničenja brzine, trudim se da poštujem, ali mi ne ide. Ajd, 20-30kmh preko, ali bude gadno kad se iz suprotnog pravca nađe još jedan nestrpljiv.

Ako poštuješ ograničenje, možeš da spaseš i onu budalu koja ne poštuje, jer za igru je potrebno dvoje (zbog toga je ZOBS takav kakav jeste)....

Ne znam da li se sećate pre nekoliko godina kod Ovčar Banje, motociklista vozio belom trakom, što bi rekli po sred puta, preticao iako su mu u susret dolazila vozila, logika nije loša (u neku ruku),

ima dovoljno mesta, jak motor, dobar vozač, dugo svetlo uvek upaljeno, oprema, sve...ali u tom trenutku se iz suprotnog pravca našao isti takav i eto. Dalje znate.

Nije problem voziti brzo, jesu ograničenja idiotska, pogotovo ova nova, ali život je jedan.

Još nešto da dodam, obratite pažnju, pogotvo kad je lepo vreme, zbog vas i zbog drugih:

http://www.youtube.com/watch?v=8o-u0RFtyGY&feature=related

U kolima ćeš preživeti sigurno, ali ti neće biti lepo u zatvoru.







« Poslednja izmena: Maj 02, 2011, 05:16:00 pre podne od strane Desmo »

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: stilovi, navike, kultura voznje, problemi u saobracaju
« Odgovor #59 poslato: Maj 02, 2011, 09:25:51 pre podne »
@Stefan91, da ti objasnim. Los vozac je los, koliko god godina imao. Meni najvise i smetaju matore dzukele sto nisu za volan ili piju sto je jos gore i o tome sam pisao. Mozda si ti sumaher, ali vecina tvojih vrsnjaka nisu. Da se razumemo, ni vecina starijih nisu, ali oni ne divljaju, nego prave neke druge vrste sranja, dok noviji vozaci vole da ga stisnu i da se potrkaju, da se prave mangupi itd tamo gde se to ne radi.