Autor Tema: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem  (Pročitano 8226 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sula1000

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Pljevlja
  • Karma: +0/-0
Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« poslato: Mart 02, 2011, 09:07:38 posle podne »
Pozdrav drugari,
trazeci resenje za problem koji me muci vec nekoliko dana,tacnije od kada sam kupio Pasata,sasvim slucajno sam naisao na ovaj forum pa cu da vas zamolim za pomoc.
Rijec je dakle o Pasat-u B3 2.0, 8 ventila 1993 god. (auto gas i benzin).Auto je par dana radio normalno,nakon voznje smjesten u garazu jer je bilo jako hladno.Ujutro kada sam pokusao da upalim samo je kratko skresao i ugasio se.Nakon toga tj.vec 5 dana se hebem oko njega,dobija plin,baca varnicu na svecice,razvodni mehanizam je u fazi ali on niti da se javi.Mozes verglati do besvijesti.Elektro pumpa za benzin u rezervoaru ne radi kada dam kontakt tj ukljucim prekidac koji je ugradjen da bi se ova pumpa mogla iskljuciti kada vozilo radi na plin.Plinski uredjaj je lovato (obicni).
O jadu me zabavi.Inace kada sam ga kupio radio je i na plin i benzin.
Ono sto sam primijetio da mi senzor alarma ne blinka (crvena lampica),niti alarm hoce da se ukljuci.Centralna brava radi normalno na kljuc bez daljinskog.Predhodni vasnik kaze da je alarm fabricki,a ja nemam pojma ni gdje je smjesten niti koje je marke.Da li je moguce da me on zeza.
U ovim jebenim Pljevljima nema majstora da valja za te stvari.
Hvala svima koji pokusaju da pomognu

Van mreže makis

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +0/-0
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2011, 12:05:22 pre podne »
 moze biti puno razloga ali najvise pretpostavljam da je problem oko alarma.probaj da skines kleme akumulatora na oko 1-2h,a potom namesti pa probaj ,mozda proradi.proveri i osigurace.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2011, 12:06:57 pre podne od strane makis »

Van mreže Sula1000

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Pljevlja
  • Karma: +0/-0
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2011, 12:37:36 pre podne »
Osigurace sam provjerio-ispravni,a akumulator sam skidao po cijelu noc i do sjutri dan kada dodjem sa posla i opet nista.
Gdje se obicno postavlja glavni modul alarma da bih ispitao kontakte i pokusao bar nekakav zakljucak izvesti?
U svakom slucaju hvala na odgovoru i pokusaju da pomognes. hissyfit hissyfit hissyfit

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2011, 10:14:04 pre podne »
Proveri da li doblazi struja do pumpe. Podigni tepih u gepeku,skini poklopac plovka i proveri u dzeku struju....ako nemas napajanje pumpe onda gledaj do cega je. Ako struje ima ,crkla  je pumpa.
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2011, 01:31:07 posle podne »
Proveri alarm,
jer po onome sto pises, da imas poseban prekidac za pumpu, i da ti je lovato obicni, to znaci da mozes paliti kola bez prethodnog pokretanja na benzin. Cim ne mozes upaliti na plin, a potom i kada prebacis na benzin, negde imas blokadu. Jesi li se cuo sa prethodnim vlasnikom, mozda ima neki skriveni prekidac, to dosta ljudi ima naknadno ugradjeno. ;) ;)
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže gt3

  • VW Početnik
  • Poruke: 65
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-2
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2011, 10:12:34 posle podne »
A sta "blokira" ta blokada ako ima varnicu,kao sto je napisao?

Van mreže Darko80

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2289
  • Age: 43
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +117/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 LZ9Y
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2011, 10:22:08 posle podne »
Mozda senzor polozaja radilice...

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2011, 10:37:53 posle podne »
Tasa
to sto je lovato obican plin ne mora da znaci da moze paliti direktno na plin,zavisi od prekidaca
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Sula1000

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Pljevlja
  • Karma: +0/-0
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2011, 11:29:02 posle podne »
Prije svega zelim da se zahvalim svima na nastojanju da pomognete.
Kako mi je savjetovao Zemunac provjerio sam da li dolazi struja do pumpe u rezervoaru.Tamo sam nasao 4 kontakta (buksne),dva uza u sredini i dva siroka na krajevima.E sad,struja dolazi samo na onaj jedan uzani kontakt,a na krajnje sire ne sto mi je nelogicno.Na ovim sirim je jedan provodnik crvene boje sa zutom linijom i drugi kafene boje.
Pratio sam ovaj crveni provodnik sa zicom i u dijelu praga vozacevih vrata (ispod plasticnog praga sa unutrasnje strane) provodnik je "uveden" u relej sa 5 kontakata od cega jedan kontakt sa releja je prikacen srafom za prag tj.masu.Dalje provodnik sa drugog kontakta produzuje ka osiguracima i nisam mogao u gomili zica da utvrdim gdje tacno zavrsava.Cini mi se opet na nekakvom releju ispod kojeg je osigurac.Tu na tom mjestu takodje postoji provodnik iste boje ali na njemu ima struje.E sada da li je tu nesto i da li ovaj relej na pragu moze da prekine struju,cemu on sluzi,da li uopste struja treba tim provodnikom da ida na pumpu -nemam pojma.
Tasi mogu da kazem da predhodni vlasnik koji je stariji covjek nema pojma je li ili ne nesto dogradjivano.
Izvinjavam se na opsirnosti,jedino jos da napomenem da sam pronasao alarm (ili bar mislim da je to) ispod konzole na lijevoj strani.
Nemogu da postavim sliku,a na njemu pise RdW i jos nesto na nemackom.Takodje na istom imaju dva konektora sa po 7-8 buksni.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2011, 11:31:06 posle podne od strane Sula1000 »

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #9 poslato: Mart 04, 2011, 09:43:04 pre podne »
Taso
to sto je lovato obican plin ne mora da znaci da moze paliti direktno na plin,zavisi od prekidaca
Od prekidaca??? Tesko, jer ako hoce da prebacuje kada da gas treba mu ecu za plin, el. ventil, a to vec nije obican plin.
Jedan od lovato prekidaca http://www.kupujemprodajem.com/Lovato-517938-oglas.htm za klasican plinski sistem.
Drugi prekidac jes da je landi. al nema veze takav je i lovatov http://forum.krstarica.com/showthread.php/399281-Postoji-li-merac-za-plin  i ti prekidaci su namenjeni za malo savremenije plinske uredjaje, tipa loveco pro, pro 2, secvent siteme, e sad obzirom da je ovo Srbija i okolina, ne cudi me ako se ne ugradjuje adekvatna oprema. ;)
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2011, 06:23:24 posle podne »
Prekidac se povezuje na bobinu i on prebacuie rezim goriva!
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #11 poslato: Mart 04, 2011, 08:09:07 posle podne »
Pa tesko da ce manuelac sam da prebaci, a ovaj automatski ce prebaciti ako ima odgovarajuce komponente. Al obican najprostiji lovato sistem, pa nece ga prebaciti pa da je 2 x toliki, al ne bitno.
Poz.
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže gt3

  • VW Početnik
  • Poruke: 65
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-2
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #12 poslato: Mart 04, 2011, 08:59:54 posle podne »
Ako ima varnicu i plin,kao sto rece pokretac teme u prvom postu,nijedan alarm ga nece spreciti da upali!Ali losije nastelovan uredjaj,lose membrane i te kako hoce.Taso,kakve komponente trebaju automatskom prekidacu da prebaci na plin? misli1

Van mreže Sula1000

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Pljevlja
  • Karma: +0/-0
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #13 poslato: Mart 04, 2011, 10:28:28 posle podne »
E ne znam ljudi,prilicno poznajem mehaniku-toliko da nijedno moje niti bratovo auto koje sam do sava vozio,a bilo ih je 20-ak u ovih 30 godina od kada vozim nije islo u servis.Sve sam sam radio ali ovo me cudo nije snaslo nikada.Danas smo od muke skidali rasprsivac ili kako ga neko zove isparivac (kompletan) i stavljali na bratovog golfa (GT 2.0 plin+benzin).Golf mu bolje reze nego na njegov rasprsivac.Sad ovaj relej za prebacivanje plin-benzin i nema neku ulogu pogotovo ako mu ja dovedem direktno struju ali nema potrebe ispravan je sigurno.Vadio sam njegov razvodnik i bobinu opet nece,sve to moje kod njega stavim sve radi.
Na bobinu dolazi 12v.Ovo nema u picki materinoj.Neznam Bos brava (glavni prekidac palenja) ili da mi iz nekog razloga bobina ne daje slabu struju.Fals vazduh ne vuce nigdje.Ma auto sam kazem normalno dovezao i ugasio u garazi,sjutri dan samo je skresao i vise ni da se javi.Od tada mi ni alarm ne radi.Ali sta moze da blokira????????????????
Hvala zaista veliko hvala svima vama-samo da se suzdrzim da trica ne opalim macom po soferki

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #14 poslato: Mart 04, 2011, 11:50:56 posle podne »
Taj motor 2,0 ili 2e jako tesko pali hladan direktno na plin. Ako pumpa za benzir ne radi,to ti je razlog zbog kojeg nece da upali.
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Sula1000

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Pljevlja
  • Karma: +0/-0
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #15 poslato: Mart 05, 2011, 08:37:51 pre podne »
Evo danas sam planirao da  pumpu potpuno ispitam  da i to vidim,mada brat mi ima Golfa Gt i na plin pali bez problema.
Pokusacu i na gurku da ga upalim pa neka bude  sto bude mada nije nije to to.
Hvala Zemunac

Van mreže budjizeljko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 541
  • Age: 41
  • Lokacija: bač
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 i audi a4 1,9tdi
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #16 poslato: Mart 05, 2011, 11:59:14 pre podne »
da li ima opciju direktnog paljenja na plin,imao sam slican slucaj
samo vw motorsport

Van mreže Sula1000

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Pljevlja
  • Karma: +0/-0
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #17 poslato: Mart 05, 2011, 09:56:10 posle podne »
Ima opciju direktnog paljenja ali mi prekidac odmah vrati na benzin-nece da ostane na plinu i da svijeti zelena dioda (zuta je benzin).Kada vergla medjutim plin ide i svijetli zelena.Ranije je htio da ostane na plinu kada prekidac prebacim na plin.
Danas sam ga upalio na vucu i to na plin posto iz jos neutvrdjenih razloga pumpa ne baca benzin kako  bi trebala (los pritisak).
Uocio sam neke stvari tako da se nadam da sam na putu da rijesim ovu zajebanciju.Ukoliko uspijem obavezno cu napisati sta je da se ubuduce ljudi ne bi mucili.Ako je to sto ja mislim onda stvarno da se covjek prekrsti sto bi se reklo.

Van mreže Bokivelik

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 41
  • Lokacija: Pirot
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #18 poslato: Maj 26, 2011, 09:54:26 posle podne »
Druze jesi resio problem sa paljenjem evo i ja danas imam potpuno isti problem sa istim autom i istim motorom. :angry: Radio je do popdne sve ok i od jedanput nece vise da upali ni na plin ni na benzin a sve je radio kako treba. bonk

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Pasat B3 2.0 Problemi sa paljenjem
« Odgovor #19 poslato: Maj 26, 2011, 10:16:43 posle podne »
ovaj iz pljevalja jos nije upalio, sacekacemo da se javi ;)