Autor Tema: DSG menjač-zamena ulja i filtera  (Pročitano 16867 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
DSG menjač-zamena ulja i filtera
« poslato: Avgust 06, 2010, 06:08:43 posle podne »
???
« Poslednja izmena: Jul 15, 2011, 08:49:36 posle podne od strane kristina990 »

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2010, 01:59:47 pre podne »
 tapsac tapsac Bravo, sad sam siguran da me nece drati u servisu  biggrin
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #2 poslato: Avgust 09, 2010, 04:25:31 posle podne »
???
« Poslednja izmena: Jul 15, 2011, 08:50:02 posle podne od strane kristina990 »

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #3 poslato: Avgust 10, 2010, 05:53:09 posle podne »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #4 poslato: Avgust 10, 2010, 07:38:34 posle podne »
koliko sam video na netu ima mnogo problema sa ovim menjačem,a popravci su skupi.zato bolje ga izbegavati jer mnogi vlasnici kažu da je nepouzdaniji od automatskog menjača.
http://www.google.com/search?hl=&q=volkswagen+dsg+transmission+problem&sourceid=navclient-ff&rlz=1B3GGLL_enRS364RS364&ie=UTF-8&aq=2&oq=]
ukucao si u guglu
dsg vw transsmision problem
youtube isto
i naravno da će da ti izbaci samo problematične slučajeve
i još ako ideš na američke forume gde ljudi komentarišu "koliko dugo može da se vozi bez ulja" sve nam je jasno

sad da izguglam "Uklete spajalice ubijaju domaćice" odma bi zvao kevu da se kloni šivenja
naravno da je eventualna popravka skupa jer je nova vrsta menjača

možda taj menjač i ne valja, ja nisam ništa čuo loše za njega, znam da ga dosta evropskih policija koristi (na R32), ali ovako kako si ti složio priču liči mi na klasičnu manipulaciju
« Poslednja izmena: Avgust 10, 2010, 07:40:38 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #5 poslato: Avgust 10, 2010, 07:40:05 posle podne »
ma gdje nevalja dsg, decko je za posmatranje beer

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #6 poslato: Avgust 10, 2010, 09:16:45 posle podne »
...vidim da su i drugi počeli da prave PD motore i menjače slične DSGu ...
...i tiptronik je odlična stvar... pitajte sreju,jedva čeka da ponovo kupi tiptronic...sve proverena vw tehnika...
... ja para za održavanje takvih zadovoljstava nemam,vozim klasiku koju mogu da održavam uz minimalne troškove i to mi se čini racionalnim rešenjem,ali izgleda nije normalno pokriti se koliko si dugačak...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #7 poslato: Avgust 10, 2010, 09:43:37 posle podne »
pitaj mog komšiju Žileta, on obožava svog Renoa11 iz 1982. i mrzi VW jer mu je krš

nisam ga pitao šta misli o DSG menjačima, ali kad ga budem pitao, javiću guglu da ga stavi kao relevantnu kariku u search engine-u

sve ovo ne menja činjenicu da si ti tražio na netu neispravnosti DSG menjača kojih je sigurno bilo, ali daleko od Toyota "svaki DSG menjač je neispravan" sindroma

Malo si prepumpao ovu priču ko Stevan Sremac Ivkovu slavu, ali daleko od toga da će neko snimiti film po ovome.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #8 poslato: Avgust 10, 2010, 10:27:14 posle podne »
...najbolje neka od sad komentare o DSG pišu vlasnici istih...nadam se da će biti iskreni... cheers

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #9 poslato: Avgust 11, 2010, 01:06:42 pre podne »
ajd da mi iskreni izguglamo jednog pametnog kao sto si ti kristina? necemo ga naci za godinu jer takvih nema ni na guglu vjeruj mi. dsg ti je u stvari kopija necega sto je nastalo u porseu prije puno godina i te informacije ti nemozes izguglati kao sto si izguglao cep na mjenjacu golfa dvojke na koji se ispusta ulje. ajde ti nama svima ovde odgovori znas li na kom principu radi dsg? ajde inzinjeru zovni i onog strucnjaka borku 1983 da ti pomogne sa svojim strucnim teorijama sa masinskog fakulteta.  beer
popij nesto ili uzmi nesto za pod nos pa se opusti.
mani se prica o necemu o cemu nemas blage veze
hoces da ti sutra posle 18h donesem licno jedan otvoren mjenjac na kucnu adresu u mitrovici, mjenjac koji je prethodnik ili hibrid za dsg  samo da mi objasnis na kom principu mijenja iz vecih u manje brzine? ajd budi miran par dana, netrazi da ti postavljam pitanja od kojih ces potrositi hiljade kw struje i ostetiti vid za cijeli zivot. budi ko i ostali clanovi vw kluba i NEIZMISLJAJ TOPLU VODU. i uzivaj. ko tebe vuce za jezik da ocjenjujes da li je bolja sintetika sa luk pumpe ili mobil1 ili shel ili texako? po cemu si ti strucan i iskusan i neznam ti sta da ocjenjujes neke proizvode koje ljudi koji su pametniji od tebe 17000 puta pustili u prodaju? na cemu si ti testirao ta ulja? na golfu3 dizelu starom 30god? ko tebe pita koje se ulje smije mijesati a koje ne? jesam li javno ponudio i zatrazio taj koktel mjesavina za svoj auto od clana gti16v i od takvih strucnjaka kao sto si ti? ajde mudonje i strucnjaci da se kladimo u neki dinar da vam dokazem da nemate pojma gdje ste suplji a ne sta se smije mijesati a sta ne. nemojte me ti i takvi vise ni pokusavati demantovati u bilo cemu. znam koliko vas dva imate u glavi i na guglu a vas 2 zajedno necete za x godina znati ono sto ja znam.
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2010, 01:21:38 pre podne od strane gedora »

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #10 poslato: Avgust 11, 2010, 01:26:02 pre podne »
gedora nemoj da se nerviras.... meni samo nesto drugo nije jasno, zasto se hvataju za ozbiljne stvari.... ova tema je vise za uradi sam ali nema veze, ali treba razlikovati uradi sam(ono sto moze svako da uradi bez nekog posebnog znanja alata i literature. zalepi foliju na staklo, ofarbaj lajsnu i slicno) od ozbiljnih stvari..... ja ne mogu da verujem sta vi trazite po internetu, kako se menja ulje u menjacima i to u menjacima koji nisu bas prosti,  cak je jedan clan trazio da mu se objasni kako sam da menja gumice ventila a u zivotu nije video ventil....... znaci zaljubljenici u svoja vozila treba da peru kola, da ih lickaju, da urade neke SITNICE na svojim kolima a da brigu o ispravnosti i odrzavanju prepuste majstorima koji zbog toga i postoje... nemojte sami da se igrate to moze da bude skupo pa cak i opasno.... tako je jedan pamtan menjao ulje u menjacu i sipao citave 3 litre u cep kroz koji se gleda 0 na zamajcu pa je posle morao da plati skidanje menjaca i novu lamelu jer je ova bila natopljna uljem,.... beer beer
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #11 poslato: Avgust 11, 2010, 01:41:22 pre podne »
treba razlikovati ljubitelje kola i ljubitelje dinara
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #12 poslato: Avgust 11, 2010, 02:29:59 pre podne »
e drugari .. a jel neko ima predstavukako se zove moj menjac :)

jel sada sam gledao ovaj snimak sa you tuba i skoro da je isti .. ali mislim da nije dsg ... ali je tiptronic :)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #13 poslato: Avgust 11, 2010, 06:31:51 pre podne »
koliko sam video na netu ima mnogo problema sa ovim menjačem,a popravci su skupi.zato bolje ga izbegavati jer mnogi vlasnici kažu da je nepouzdaniji od automatskog menjača.
http://www.google.com/search?hl=&q=volkswagen+dsg+transmission+problem&sourceid=navclient-ff&rlz=1B3GGLL_enRS364RS364&ie=UTF-8&aq=2&oq=]
http://www.google.com/search?hl=en&rlz=1B3GGLL_enRS364RS364&q=volkswagen+dsg+transmission+advantages&btnG=Search&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Ti si ko moj komsija, kad kupio novu floridu, reko koji ti bi da kupis tu kantu, a on kaze pa ima delova i u trafici da se kupi  lollol

Ja sam s mojim DSG prezadovoljan  biggrin

Cekam kristinu da prokomentarise i strucno oceni motor 1.4 TSI BLG i BMY, otkud im na standardu 140 i 170 KS  iz iljadu i cetristo kubika :rolleyes:
 mahac
A evo kako radi DSG http://www.youtube.com/watch?v=aSQyq54W3Zc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=621wDJrixYM&feature=fvw
 tapsac tapsac tapsac
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2010, 06:50:57 pre podne od strane pimbe »
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #14 poslato: Avgust 11, 2010, 12:39:17 posle podne »
fordovac 100% mada i opel nije iskljucen...... vidi ovako nova tehnika uopste nije losa samo smo mi na balkanu..... ti mislis da je bolji golf 2 1.6D koji dimi kao toplana koji nema NEPOTREBNU tehniku.... pa ti mislis da je nemac lud i da je ulozio tolike pare bespotrebno.... sta da ti kazem, vozi juga al model sa grejacem zadnjeg stakla da ti se ne smrznu ruke dok ga guras...... beer beer
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #15 poslato: Avgust 11, 2010, 12:56:15 posle podne »
to o cemu ti pricas se zove amortizacija
i ona postoji i na cekicu iz bravarske radnje do mrezice za komarce u poljoprivrednoj apoteci
to si mogao da izguglas

sto je proizvod noviji troskovi odrzavanja i amortizacija je veca
normalna stvar, to si mogao i bez gugla da zakljucis

e sad u odredjenom vremenu eksploatacije svaki proizvod prestaje da bude ekonomican tj troskovi amortizacije su neisplatljivi, npr kad kupis dizela kojeg si platio 1000e, a ulaganje u njega oko 3000e. To je nauka koja se izucava na vise fakulteta (masinski, ekonomski, gradjevinski...)

Moj drug je kupio novu Tojotu avenzis sa greskom na motoru i nakon 6 meseci koliko je cekao novi motor, on je izgubio oko 6000e kad je prodao. Toliko joj je pala cena za pola godine, a 1000km nije presla.
Mi sa skromnijim prihodima necemo kupovati novi auto vec onaj koji ce da se kotrlja i da nam ostane za leba sutra. I balansiramo negde izmedju.
Ali opet sve to nema veze sa nepotrebnom tehnikom vec sa materijalnim stanjem. Moj zet placa kasko oko 5000e, neka sumanuta cifra, ali ne znaci da je Range Rover sranje.
Da se vratimo na temu, ako imas neke konkretne dokaze i situacije vezane za DSG mozes da napises, a ako opet pocnes da guglas svoj neki scenario napamet, kunem ti se na svaki tvoj post cu da vadim Kurir iz arhive i da trujem temu sa ljudozderima iz Sapca i vanzemaljcima koji kradu papriku iz leskovackih sela
Ovo treba da bude sajt koji pomaze ljudima oko VW. Da te kojim slucajem Pimbe ozbiljno svatio nikad ne bi uzeo taj auto.
Imas srece da su moderatori previse tolerantni, ja bi ovo obmanjivanje sasekao u korenu da ovaj sajt ne predje u laprdanje
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2010, 12:59:16 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #16 poslato: Avgust 11, 2010, 01:05:50 posle podne »
Ja nepodrzavam kristinu ali Gile nisi u pravu.

Sto se tice dima ja vidjam i nove aute koji prave dimne zavese i to poprilicne a imaju svu nepotrebnu tehniku  driving

Nastavite u off-u o staroj-novoj nepotrebnoj tehnici ili otvorite temu za to, postovi koji nisu vezani za DSG ce biti brisani! stop23


Svi postovi nevezani za DSG su obrisani


Sa vama nemoze drugacije
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2010, 09:24:30 pre podne od strane Kosta »

Van mreže Morris

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 770
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 1961 VW Baggy
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #17 poslato: Decembar 14, 2010, 02:41:12 posle podne »
Koliko sam ja cuo dsg je jedan od najboljih menjaca. Drug ga ima na Tiguanu i petici gti. Nisu imali nikakve probleme. Ja cu napisati moje, nadam se pozitivne utiske nakon nekog koriscenja.

Samo me interesuje na koliko se menja ulje u menjacu?

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #18 poslato: Decembar 14, 2010, 03:12:49 posle podne »
50k, nisam siguran, al provericu  ;)
Potreban je "specijalan alat" koji na netu msm da kosta od 50 do 100 US$

Inace sama zamena nije previse komplikovana. Novo ulje treba drzati u zamrzivacu pre zamene makar par sati, zbog sto manjeg prosipanja  ;)
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: DSG menjač-zamena ulja i filtera
« Odgovor #19 poslato: Decembar 16, 2011, 05:39:27 posle podne »
Htedoh odavno da odgovorim ovde ali sam zaboravio. napravio sam specijalni alat  lollol pa da se pohvalim. 500 dinara kod strugara, samo sam iskopirao cep  biggrin





Naravno, ostatak sa spiska se podrazumeva





Menjao sam dihtung na mehanotronik jedinici pa se zamenilo i ulje.





Inace,moze da se sipa ulje i u kuciste filtera ali je naravno bolje to odraditi kako treba



Say no to spark plugs!