Autor Tema: Passat B5.5 - blokirala brava na suvozacevim vratima  (Pročitano 12984 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat B5.5 - blokirala brava na suvozacevim vratima
« Odgovor #20 poslato: Decembar 19, 2013, 05:43:24 posle podne »
O tom coveku sam cuo samo dobro. Ne mogu da gresim dusu.

Ali nezgodno je bas. Nezgodno je kad su zadnja vrata, koja i ne otvaras toliko. A ne kad su prednja.
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2013, 09:13:59 posle podne od strane topmarko »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat B5.5 - blokirala brava na suvozacevim vratima
« Odgovor #21 poslato: Januar 11, 2014, 03:24:40 pre podne »
Dugujem vam objasnjenje kako sam namestio bravu.

Problem je bio upravo u tome sto su lemovi popucali, kao u onoj temi gde je Zarkotekica sve lepo objasnio. Vrata sam jedva otvorio. ceo dan sam poksavao da ih otvorim. rekoh vec da mi je  ,,corava brava,, sa suvozaceve strane. Ne moze da se otvori kljucem. Niti ima ispod poklopca mesto za kljuc.

Probao sam da drmam, lupkam, da kombinujem daljince, raskacivao akumulator,...Ma nista nije pomoglo. A kad probam iznutra, nece ni tada da se otvori, nego se jezicak vrati.

A bravu sam otvorio, tako sto sam skinuio ovaj deo koji vidite na prvoj slici i probusio rupu sa burgijom 8, kroz koju sa gurnuo srafciger i kucnuo par puta unutra. I klinknem na daljinac i brava se otkljuca. A u drugari, koliko sam bio srecan tada. biggrin

To gvozdje cu naci drugo i zameniti, mada se ne vidi kada se stavi plastika preko, ali ja opet hocu da to bude kao sto je bilo. Mada sam opet razmisljao da ostavim tako, ako se nedao Bog, opet desi nesto slicno.




Onda je vec bilo mnogo lakse. Skinuo sam papacir. Raskacio kablove. Oslobodio podizac kroz one dve rupe. I skunuo onaj lim ispod tapacira i skinuo unurasnju bravu. Posle sam je otvorio. Ali ona nije bila kao ova sa druge slike, jer nije imala ovo u gornjem levom uglu. To je za kljuc. A moja nije imala mesto za kljuc. Samim tim nije imala ni ova dva mikro prekidaca na vrhu. Nego je imala jos jedan mikro prekidac, bas ovde gde sma stavio crveni krug. Isto je imala ovaj feder, stampanu plocu i elektro motor.





Problem je kao sto sam vec rekao bio u tome sto su popucali lemovi, bas ovde gde sam obelezio zutim na trecoj slici. Pozajmio sam Zarkovu sliku i nadam se da mi on nece zameriti. Po njegovom uputistvu sam prelemio svih 6 lemova. I spakovao bravu.



I sada sve ponovo radi clap thumbup
« Poslednja izmena: Januar 11, 2014, 03:28:47 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.