Autor Tema: VW Golf MK3 by Ivke  (Pročitano 106620 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
VW Golf MK3 by Ivke
« poslato: Jul 26, 2009, 11:52:42 posle podne »
Evo stigao je i moj ljubimac sa carine a vec je i vreme da vam ga predstavim, a to je VW Golf MK3 CL, `92 je godiste, motor je 1.8 sa 55kw (prva serija trojki) sve je fabriski i nista nije seceno osim sto ga je prva vlasnica (nemica od 80+ godina) zviznula u neki stub sa zadnje desne strane ali to se da ispraviti tako da je to nesto od prvih stvari sto planiram da mu radim u narednih mesec dana. Planirao sam dosta stvari ali nemoze se sve odjednom tj nema se toliko finansija da se sredi sve odjednom, pa zato idem redom, prvo sve sto je najpotrebnije pa ostalo. Evo i par slika...

Slike su od 25.07.2009













ovo je iznutra, sve standardno



a ovo je njegova kilometraza na taho-satu




E za sada sam mu stavio od opreme ono sto sam vec nabavio do sada a za sve ostalo idem polako u nabavku.

Stavljeni su farovi Angel Eyes sa xenonima, potamljeni su zmigavci u braniku folijom za potamljivanje (to je privremeno dok ne kupim prave zmigavce), stavljene felne od BMW-a od 15" sa gumama Bridgeston Potenza sa dimenzijama 205/50/R15, volan od trojke tdi verzije i grill maska bez znaka. Evo i par slika kako to izgleda (za sada)










Planirano je:

Spoljasnost: Hromirane zmigavce u branicima (crne ili bele neznam za koje da se odlucim), druga navlaka za prednji branik, bocni kristalni zmigavci, mozda kraci amortizeri (koji spustaju max 3-3.5cm), felne kao sto je @Rogi kupio (ali vremenom), sportski filter K&N (samo iz uvoza), Remus lonac sa elipsastim izduvom (evo slike da vidite na sta mislim
,
mozda padne i neki sporstki volan, potamljeni zadnji zmigavci (samo zmigavci), spojler na zadnjem staklu (kacket - ali moram da kupim drugo staklo), nalepnice vw kluba napred i pozadi (to se podrazumeva), kamere u branicima + senzori za parkiranje

Unutrasnjost: neonke ili led lampe za osvetljavanje kod vozacevih, suvozacevih nogu i kod putnika otpozadi, osvetljenje kontrole za hladjenje i grejanje (al to je mozda), sedista iz Audi 80 `91-`92 god. (oba prednja sedista), monitor za kamere (mogucnost da se vidi sve 4 kamere istovremeno ili samo ona koju korisnik odabere)

Audio sistem: radio JVC vec imam koji je 4x50w + pojacalo od 480w (tek treba da stigne) koji ce ici na Pionner zvucnik od 750w za koji cu praviti kutiju kad bude bilo vreme za to, i naravno jos 2 zvucnika u dasci koju cu takodje da pravim. Za sada toliko a ako se setim jos necega ja cu dodati na spisak
« Poslednja izmena: Jul 30, 2009, 12:44:15 pre podne od strane Ivke »

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2009, 12:03:18 pre podne »
Lepo je ocuvan....imaces ti tu dosta posla da me stignes  bleh

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2009, 12:10:47 pre podne »
da je ocuvan to jeste, a da imam dosta posla da te stignem i to si 1000% u pravu biggrin ali jedno po jedno i sticicu te clap i posle mozemo malo driving a kad stanemo onda cheers

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2009, 11:27:28 pre podne »
Lepo lepo ekstra izgleda samo polako... super farovi maska bez znaka.. bas fino... lep pocetak ;)

pekar

  • Gost
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2009, 11:55:42 pre podne »
lepo lepo tapsac, bice to odlicna trojka po prici kako kazes da je sredis alealeee

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2009, 03:36:47 posle podne »
danas sam uzeo osiguranje kod dunava kostala me je 17500 din umesto 22900 din, pa sam trazio gume al nema one koje mi se svidjaju i koje sam planirao da kupim tako da najverovatnije u cetvrtak dobija novu obucu samo da ne ispadne mnogo skupe. A za sve ostalo sto je planirano ici ce polako al po redu, jedno po jedno...

Krle

  • Gost
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #6 poslato: Jul 27, 2009, 04:39:34 posle podne »
Reci mi koje je to osiguranje, sta pokriva za te pare...

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #7 poslato: Jul 27, 2009, 05:15:42 posle podne »
videcu veceras pa cu da skeniram i da postavim da vidite kakvo je to osiguranje

pekar

  • Gost
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #8 poslato: Jul 27, 2009, 07:13:48 posle podne »
ja mislim da je to klasika osiguranje koje je u obavezi da platis pri registraciji, samo sto je sa ovom cenom koju je naveo komplet sve i osiguranje i registracija auta!

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #9 poslato: Jul 27, 2009, 07:19:40 posle podne »
da ja sam platio sve i sa papirima koje sam dobio otisao u SUP i predao za tablice i novu saobracajnu, tako da je najverovatnije je tako kako je pekar rekao stim sto sam objasnio zasto sam ja platio oko 17600 umesto pune cene od 22900 din.

Krle

  • Gost
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #10 poslato: Jul 27, 2009, 09:02:45 posle podne »
Ja sutra registrujem auto, pa cu javiti koliko me je kostalo sve ukupno, cisto radi poredjenja.... Za one koji ne znaju, u pitanju je Golf MK3 1995 1781 ccm, 66KW... sorry za off... alealeee

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #11 poslato: Jul 27, 2009, 09:27:24 posle podne »
ajd pa javi koliko su tebe odrali za osiguranje

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #12 poslato: Jul 27, 2009, 09:56:50 posle podne »
pa sta reci, dobra osnova, ako je tako zaista malo presao, onda je to extra stanje (zavidim ti  bleh)

pa nek je sa srecom  alealeee

Van mreže dexterkv

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 201
  • Age: 38
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 GTI 16v
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #13 poslato: Jul 27, 2009, 11:08:26 posle podne »
Lepo ocuvan primerak!! clap
mnogo ce da ti izadje sredjivanje, ali samo napred jedno po jedno i sve ce da legne na svoje mesto!
U zdravlju da ga vozis i budzis!!! mahac

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #14 poslato: Jul 28, 2009, 12:01:18 pre podne »
hvala svima na lepim zeljama.Auto je kupljen iz nemacke 2006 godine a do sada koliko sam video i proverio, nijedan auto koji je kupljen od nemca nije radjeno nista oko kilometraze i zato zaista verujem da ima toliko predjenih kilometara koliko i pise a za to je dokaz i servisna knjizica gde je redovno po potrebi radjeno. Evo npr. ulje sam kupio iz nemacke marke Mobil 1  0w-40, kanta je 5 litara i kosta 80 eura, a to znaci autu kad se sipa kvalitetno ulje. Sto se tice tih potrosackih delova, gledacu da sve narucim iz nemacke e sad jedino ako se desi pa moram ovde inace sve dolazi od "preko grane".

@dexterkv, znam da to mnogo izlazi i zato jedno po jedno radim jer kako mi pare legnu na racun tako cu kupovati stvari. Npr. danas sam gleda gume Dunlop SP Sport 01 185/55/R15 i kad video cenu od 125 eura, zamalo se nisam slogirao, zato cu kupiti Tigar koja je 195/50/R15 za 3990din. po gumi a dogodine nadam se da cu skupiti barem za felne kao sto je @Rogi kupio i Dunlop gumama ali otom-potom, samo polako i sve ce doci na svoje mesto.

Naravno slike cu postavljati svaki put kad mu budem radio nesto tako da mozete da pratite kako ce se radovi odvijati

Van mreže gtivr6

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Age: 41
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #15 poslato: Jul 28, 2009, 01:48:04 posle podne »
koliko je to u eurima za tigrove gume,u cg. ta velicina tigrove gume je 36eura.A registracija za moju trojku 2000 8v je 345eura,koliko je kod vas  mahac

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #16 poslato: Jul 28, 2009, 04:21:30 posle podne »
ta tigrova guma je kod nas po kursu dana 28.08.2009 iznosila 42.6 eura, a za dunlop kad sam pitao cena je od 100 do 125 eura guma, ali to daj Boze dogodine da vidi moja trojka. A sto se tice registracije za tu trojku idi na ovaj link:  http://www.dunav.com/Dynamic/ListItems,intLangID,10,intCategoryID,4.html  i klikni na Obavezno auto-osiguranje i tu upisi jacinu u kw/ccm i godiste i naravno koliko cilindra i videces koliko kosta

pekar

  • Gost
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #17 poslato: Jul 28, 2009, 08:48:39 posle podne »
koliko je to u eurima za tigrove gume,u cg. ta velicina tigrove gume je 36eura.A registracija za moju trojku 2000 8v je 345eura,koliko je kod vas  mahac
izvini ivke za off, ja sam pre mesec dana registrovao gosu,2000,kubika 85kw, iznelo me sve ukupno 23,800 din.

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #18 poslato: Jul 28, 2009, 09:29:38 posle podne »
pa neznam koliko je za 2.0 litra jer moj je 1.8 55kw i trebao sam da platim 22900dinara ukupno sa svim osiguranim staklima osim na farovima. A kako sam platio 17600 to mozete da procitate na ovom linku: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=6202.msg64624#new

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Golf MK3 by Ivke
« Odgovor #19 poslato: Jul 29, 2009, 03:23:23 posle podne »
Danas su mi stigle tablice i nova obuca, doduse kupio sam mu samo 2 nove gume Tigar Hitris 195/50/R15 (stavljene pozadi), a napred su stavljene polovne gume Barum Bravuris 195/50/R15 (3 god. stare al je dobra sara). Kasnije idu i slike da vidite kako to lepo izgleda. I danas cu zalepiti na zadnjem staklu nalepnicu od vw kluba da ga malo ulepsam...