Autor Tema: Multimedija sa navigacijom za Polo 4  (Pročitano 11471 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« poslato: Decembar 28, 2020, 09:38:13 posle podne »
Pozdrav,

Hteo bih da promenim fabrički RCD 200 radio cd player, i cenim da bi najbolje bila fabrička VW varijanta RNS 310, 315, ali Polo 4 iako generacijski u rangu sa Golfom 4, 5 kod njega ne pašu pomenuti uređaji (barem ne bez nekog dodatnog budženja), a neki stariji fabrički VW nav uređaji sa sredine 2000-ih su bezveze. Tako da kapiram da jedino preostaje neka kineska multimedija (video sam ima neki kinez Kettz sa windows ce i 6.2" ekranom) ili neka druga aftermarket multimedija. Takođe bih hteo da multimerija podržava bluetooth telefoniranje i eventualno rikverc kamera ili možda bolje da stavim parking senzore. Je l imate neki predlog?

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #1 poslato: Decembar 28, 2020, 10:31:35 posle podne »
Imam ja da ti prodam multimediu sto sam skinuo sa passat-a,pase na mesto fabrickog RCD-a.Ako si zainteresovan pisi u PP :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2020, 09:29:54 posle podne »
Je l može neko da mi kaže kakav je zvuk sa ovih kineskih multimedija naspram fabričkog RCD player-a da li se oseti razlika?

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2020, 10:43:50 posle podne »
Oseti se razlika. Nije bas da ne moze da se slusa (daleko od toga), ali je razlika ocigledna.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #4 poslato: Decembar 31, 2020, 08:51:33 pre podne »
Je l može neko da mi kaže kakav je zvuk sa ovih kineskih multimedija naspram fabričkog RCD player-a da li se oseti razlika?
Tri kineski multimedije sam izmijenjao. Od najjeftinije do Androida od 150€

Ni jedna nije imala zvuk čist zvuk. Čim malo više pojačaš, zvuk nije više zvuk nego buka.

Ugradio sam fabrički MFD i nisam vjerovao da je toliko bolji zvuk.
TDI POWER

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2020, 10:49:46 pre podne »
Tako sam i ja pretpostavio. Da li postoji neki relativno noviji RNS (da nije neka praistorijska fabrička sa Golfa IV ili Passat 5.5 sa početka 2000-tih) ili slična fabrička multimedija sa navigacijom a da ima gore pobrojane karakteristike, a da može ikako da se ubudži na Polo IV?
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2020, 10:53:28 pre podne od strane Filke »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #6 poslato: Decembar 31, 2020, 04:19:41 posle podne »
Nadji ovako nesto ...Pioneer avic ... neces pogresiti ... koristio sam u predhodnim kolima -Top

sad koristim MFD1 - kao murr , Rnjak ...takodje TOP sve  :46

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/radio-cd-dvd-multimedia-za-auto/pioneer-avic-multimedia-navi-f930bt/oglas/105333206?filter_id=732619154
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2021, 09:35:16 posle podne »
Nije loša varijanta ovaj Pioneer Avic. Pogledao sam malo podržava i bluetooth i rikverc kameru. Što se tiče zvuka pretposlavljam da je čak možda i bolji od fabričkog Blaupukta jer znam da su raniji cd player-i sa sredine 2000-tih sa mosfet pojačalom imali ekstra zvuk...E sad problem je sto su ove Pioneer Avic multimedije sa navigacijom skupe ko đavo nove. Polovne su znato povoljnije, ali opet izađu dosta više od novog Kineza sa Androidom i podrškom za sve sto može da padne na pamet. Ali džaba ako je zvuk na Kinezu krš, bluetooth mikrofon očajan i radio tuner hvata 2 stanice...
Što se tiče same ugradnje kamere, parking senzora i samog uređaja tu je tek šou. Po servisima i ovi što prodaju multimedije traže od 30 evra samo za ugradnju multimedije do 50-70 evra sa parking kamerom, a sa parking senzorima ide skoro još toliko.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #8 poslato: Januar 02, 2021, 09:38:11 posle podne »
Pioneer je top. Pogotovo one premium serije, budžet serije tu i tamo.
TDI POWER

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2021, 07:53:05 posle podne »
pogledaj kolega Rnjak kako je povezao kameru na MFD ... isto je ako ne i lakse za Pioneer -posebno serija AVIC koji ima bolji cistiji display

zvuk da ne pricam ... prelistaj serije od Pioneer avic 920 bt ...930... 940 ... itd

tu kineze sa milion opcija zaboravi -prijateljski savet

poslusaj sta ti kolege kazu i malo pretrci net  ;)
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #10 poslato: Januar 04, 2021, 08:24:48 posle podne »
Moja opcija povezivanja na MFD je malo skuplja.Bolje ako bude kupio MFD da mu MUR objasni kako je on povezao,ako mu ne smeta crno bela slika?!
Pioneer mu je laksi jer vec ima ostavljene cinceve i pobudu za kameru.
Svi originali su bolji nego kineske multimedie ali su i skuplje.Covek treba da odluci sta mu treba pa da izvaga :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #11 poslato: Januar 05, 2021, 09:56:59 pre podne »
Kapiram da je MFD odlična stvar, ali pre bih išao na Pioneer multimediju. Koja je priča što se tiče rikverc kamere?
Je l može na Pioneer multimediju da se stavi bilo koja rikverc kamera ili mora neka određena? Ako može bilo koja, može preporuka za neku pošto vidim po oglasima da te rikverc kamerice idu od 10 evra pa na gore?

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #12 poslato: Januar 15, 2021, 09:26:07 posle podne »
Hvala svima na pomoći. Kupljena Pioneer multimedija.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2021, 02:10:41 pre podne »
Drugari pomoć!

Konačno sam uspeo da navatam nekoga da ugradim multimediju, ali ne i da osposobim istu do kraja.

Prvo ne mogu nikako da provalim kako da ugasim multimediju, a da to nije preko "kontakta" jer je prvo bila ideja da mi električar poveže multimediju na stalni napon i da multimedija radi nezavisno od toga da li je auto na "kontaktu" ili ne. Ali kada smo skapirali da nema trika da se što bi se reklo "na dugme" izgasi multimedija (Pioneer AVIC F930BT), digli smo ruke da multimedija ostane na stalnom naponu jer bi tako akumulator brzo "iscureo". Probali smo sve živo, i najbolje što sam uspeo je da ugasim ekran, ali ne i sam uređaj, čak ne može da se isključi ni osvetljenje tastera, tasteri svetle nezavisno da li je upaljen prekidač za svetla ili ne.
E sad da li ima neka caka da se na samoj instalaciji "prespoji" neka žica, tipa da kada je ključ u poziciji pre  kontakta, kako ga već zovu ACC pozicija, da se multimedija pali, a kada je na početnoj poziciji ključ da se gasi to bi moglo da bude prelazno rešenje?

A druga igranka je sa GPS signalom i antenom. Naime provukli smo GPS antenu do ispod taracirunga suvozačevih vrata i zelepili magnetom koji je na anteni na stub vrata, ali nema signala ni za lek, a mape stoje zakucane na Nemačku (gde je prethodni vlasnik koristio navigaciju), ne pomaže ni zadavanje nove adrese ni ništa! Čak sam zvao i prethodnog vlasnika multimedije , da mi kaže da li mu je uopšte i radila navigacija. I on mi kaže da je čak GPS antenu držao iza multimedije i da nije ni provlačio na neko vidljivo mesto sa dobrim signalom i da mu je u Nemačkoj sve radilo u fulu!  Inače u originalnom pakovanju se uz navigaciju dobije i kao neka metalna pločica pomoću koje kažu bar tako u zvaničnom uputstvu da je signal mnogo jači, a bez nje veoma slab. Naravno tu metalnu pločicu nisam dobio, a ovaj tip me ubeđuje da je njemu radila navigacija i bez te pločice i sa antenom u "rupi" iza navigacije...E, sad ko je tu lud!

« Poslednja izmena: Januar 25, 2021, 02:16:57 pre podne od strane Filke »

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #14 poslato: Januar 25, 2021, 12:16:49 posle podne »
I ja mislim da bi bolje da ste ostavili antenu ispod instrument table, znam nekoliko koje hvataju signal odatle.
Ne znam zasto ste provlacili u vrata, koja je poenta

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #15 poslato: Januar 25, 2021, 02:28:10 posle podne »
Pošto sam već bio napisao pa nisam poslao a u međuvremenu je AcoVW rekao prvo da se složim sa time pa neka ide moje već napisano:
Što se tiče gps antene rekao bih da pozicija u vratima nije dobra. Najbolje je da je pod otvorenim nebom. To ne mora da znači da je napolju ali da nije zaklonjena metalnim površinama što mislim da jeste situacija ako se stavi ispod tapacirunga u vratima. Staklo i plastika od table ne smetaju bitno tako da bi bilo dobro da stoji tu negde. Nađi negde u tabli mesto, možda i na vrhu samog uređaja.
Pretpostavljam da imaš onu da kažem standardnu gps antenu koja je ista kod većine takvih uređaja. Ona je najbolje da stoji vodoravno.
Računaj i na to da ako je uređaj poslednji put našao satelite daleko od mesta gde sad traži to nekad ume da potraje. Ne znam koliko si čekao ali i to i da li je oblačno, da li su okolo visoke zgrade i slično može da utiče na hvatanje signala.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #16 poslato: Januar 25, 2021, 10:11:11 posle podne »
Antena je originalna Pioneer GPS antena i izgleda kao na ovom linku https://mastertechaudio.co.uk/pioneer--avic-f930bt-avic-f930bt-avic-f930bt-gps-antenna-aerial-lead-plug-genuine-spare-part-2686-p.asp.   E sad ono što mene najviše buni je (vidi se i na ovom linku) je metalna pločica koja se dobije u originalu sa antenom, a ja je nemam koja po uputstvu Pioneer-a navodno bez nje GPS signal mnogo slabiji!  Čak navode da se pločica nikako ne skraćuje, buši ili farba. Meni je skroz nelogično da ne može da se uhvati signal bez te pločice. Jedino ako je u ovom mom slučaju to što sam vrh antene (ovaj kockasti deo) koji ima magnet prilepio uz stub vrata, pa sam stub vrata blokira signal, ali i stub je metal isto kao ova metalna pločica koju nemam, samo je stub ofarban, pa možda farba blokira signal.

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #17 poslato: Januar 26, 2021, 02:32:24 posle podne »
Da, sve to tako piše u uputstvu mada je moje mišljenje da metalna pločica nije presudna jer sam više puta imao navigacije sa tim eksternim antenama koje su sve slične i sve su radile dobro bez ikakve metalne pločice. Poslednji put sam, doduše za drugu marku vozila, kupio na aliekspresu antenu bez pločice i ona je radila kako treba. A sve te antene rade na isti princip i na istoj frekvenciji.
Namagnetisani deo antene je donji deo i tako treba da se postavi.

Mislim da treba prvo da probaš sa vodoravnim polozajem i drugom lokacijom antene pa onda eventualno da improvizuješ metalnu pločicu.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2021, 02:34:33 posle podne od strane golub »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #18 poslato: Januar 26, 2021, 03:50:34 posle podne »
probaj UpDate software za mMediju Tvoju da vidis koja je zadnja verzija ...

kad je povezes i upalis njoj treba neko v reme da pohvata sve satelite

tako je bilo kod mene na Avic  F 910 BT , dok sam uradio upDate i ucitao nove mape ..posle toga joj je trebalo 15-20 min da sve poslozi satelite
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Multimedija sa navigacijom za Polo 4
« Odgovor #19 poslato: Januar 26, 2021, 07:37:07 posle podne »

Namagnetisani deo antene je donji deo i tako treba da se postavi.

Mislim da treba prvo da probaš sa vodoravnim polozajem i drugom lokacijom antene pa onda eventualno da improvizuješ metalnu pločicu.

Da, namagnetisani deo postavim tako da on praktično fiksira antenu da se ne pomera, naravno na dole. Probaću sad neki dan čim uhvatim vremena i vremenske prilike dozvole da postavim negde drugde magnetni deo antene, pa ako nema leka probaću da nađem neku neofarbanu golu metalnu pločicu da improvizujem pa šta mu Bog da.


probaj UpDate software za mMediju Tvoju da vidis koja je zadnja verzija ...

kad je povezes i upalis njoj treba neko v reme da pohvata sve satelite

tako je bilo kod mene na Avic  F 910 BT , dok sam uradio upDate i ucitao nove mape ..posle toga joj je trebalo 15-20 min da sve poslozi satelite

Kako misliš da uradim Update software-a ako nemam signal ili Internet u kolima?

Inače pustio sam navigaciju da radi dok se vozim preko sat vremena i ništa ne pohvata navigacija ništa, i dalje stoji strelica da sam u nekoj uličici u Švabiji :-)