Autor Tema: gubi ulje i rashladnu tecnost  (Pročitano 8272 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dexrobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 44
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT 2.0 GT Edition One
gubi ulje i rashladnu tecnost
« poslato: Maj 25, 2014, 01:56:24 posle podne »
Pozzz svima. Nov sam. Kupio sam pre desetak dana pasat b3 1.8 79kW benzinac na plin. Neradi na benzin,pali i ide direktno na plin. 91 godiste. Auto je prethodni vlasnik kupio od carine tako da imam pus motora i sasije. Naime primetio sam da na auspuhu nema ili ima minimalno garezi,nije mastan niti crn od ulja. Kad se dignu cep na motor i sipka nema da duva uopste. Ili se nevidi jasno. Kad se isturira motor na visoke obrtaje oce da baci malo plavkast dim ali to je bas kad zapnete i samo u jednom dahu i vise nema i to bas slabo se vidi i primeti. Oprao sam motor da vidim dali negde curi ili vlazi i nigde posebno se neprimecuje. E sad presao sam 2000 km i potrosio mi je 1l ulja. Prodavac mi je rekao da je sipao Castrol 10-40 polusint pa sam to i dolio litar i presao toliko. Sad sam sipao 15-40 polusint Teksako. Videcemo kako ce s novim uljem da se ponasa. Motor pali ujutru iz druge,preko dana iz prve. Ide kao metak. Trosi mi mesanu voznju 9l na 100 a kad vozim malo zustrije 10-10.5l. Gubi mi se i tecnost u bidon za hladjenje. Dolivam dest.vodu pa mozda 0,5l na 4-5 dana. Neki dan mi pukao plin i izletela on creva gde sam video da ima dosta masnoce i prljavstine u kucistu za vazduh. Verovatno da duva na iberlauf. bio sam kod dva majstora i dosta su zbunjeni. Motor radi mirno i tiho,pali,ide,netrokira,vuce u 3 ide 100km-h,negasi se,nedize temperaturu. Jedan mi je savetovao da probam da zamenim gumice ventila bez skidanja glave direktno da probam. I ovo me buni sto on nedize temperaturu iznad 80 C? Ventilator se ukljucuje,sad kad je bila ova kisa i ladno pustao sam grejanje i super greje. Ima li neko neki savet,sta da gledam,probam,na sta da obratim paznju. Hvala unapred svima!

Van mreže Dexrobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 44
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT 2.0 GT Edition One
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #1 poslato: Maj 28, 2014, 09:03:18 posle podne »
Ovako za vodu kazu da sam prepunio bidon. Da je to zatvoren sistem i da mora da bude na minium ili sredinu ne na max. Menjali su mi i gumicu na cepu. Voda mi je malo rdjava pa mi savetuju zamenu dihtunga na glavu. E sad kad menjaju dihtung videce u kakvom su stanju karike pa mi savetuju i zamenu istih. T.J. Da ga osvezim kobel smit karike i lezajevi leteci,semerinzi ventila getz,ajusa sa hidrom i topran dihtunzi,set razvoda Dajko...valja li to sto god. Iznosi sve 12 500 din za delove,plus ravnanje glave i ruke majstora. Jbg ga u srecu mesec dana ga vozim!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #2 poslato: Maj 28, 2014, 09:14:55 posle podne »
U njega bi trebalo da ide mineralno ulje.  Ako ti gubi vodu ( antiftiz ) otvaranje motora ti ne gine. Jel meša ulje i vodu?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2014, 09:21:43 posle podne »
@leskovac uradi komplet masinsku obradu glave i vrati, dole blok i karike nista ne diraj. dobro ti nisu predlozili i prvu pomoc da promijenis

Van mreže Dexrobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 44
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT 2.0 GT Edition One
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #4 poslato: Maj 28, 2014, 11:45:21 posle podne »
Komplet masinske obrade glave podrazumeva sta? Sicovanje,ravnjanje i prpvera da nije prsla negde ili ne ilista vec? Ja ulje u bidon sa vodom nisam video. Kada je izbacivao vodu video sam da je voda sva onako rdjava. Sada nakon zamene gumice u cepu nemoz se otvori poklopac od bidona kolko je jak vakum. Kad se otvori ko boca pod pritiskom tako se cuje. Juce sam video nekoliko mehurica i otada vise nijednom jel to mozda bio vazduh u sistem pa izbacio? Jutros sam malo dolio na hladno mislim da nije na maxm,ozda je min ili malo iznad. Mnogo se lose vidi od one plastike u bidonu. Vozio sam danas bez prolema,nije izbacivao vodu. Nezna koje treba ulje sipao sam 15 40 polu sint teksako. To mu je sad. Majstor mi savetovao da sipam kesicu sodu u bidon pa da vozim i ispustim,pa ponovim bar jos jedno dva puta. Sta bi ja tu jos onda trebao? Da promenim gumice na ventile,taj semering bregaste,onaj dihtung poklopac odozgo i to je?

Van mreže aca manic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 229
  • Lokacija: mladenovac
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat b5,5
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #5 poslato: Maj 29, 2014, 08:36:39 pre podne »
Polusintetika je 10-40.poteraj ga negde uzbrdo kad se zagreje ako pocne da izbacuje plavi dam onda su gumice

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #6 poslato: Maj 29, 2014, 09:51:34 posle podne »
alo mladenovac? ko tebi daje za pravo da drzis predavanja ovde? ti znas koje se ulje sipa u taj auto a nemas pojma kako se steluje rucna na pasatu 5? a?
vrati se cuvanju ovaca. ima ovde pametnih i bez tebe

Van mreže aca manic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 229
  • Lokacija: mladenovac
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat b5,5
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #7 poslato: Maj 30, 2014, 08:45:30 pre podne »
Tu smo da pomognemo jedni drugima.pasata sam tek uzeo zato nisam znao za rucnu

Van mreže Dexrobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 44
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT 2.0 GT Edition One
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #8 poslato: Maj 31, 2014, 07:13:53 pre podne »
Srece kur..e! Gumice ventila su menjane skoro. Majstor otvorio i zatvorio. Nije hteo da menja i uzeo mi crvenku umesto vise. Mora da se proba s karike. Zvao prethodnog vlasnika pravi se da nezna,saznao sam da je vlasnik pre mene bio vlasnik nekoliko dana.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #9 poslato: Maj 31, 2014, 06:11:57 posle podne »
pitaj majstora kako je mogao viditi da su gumice ventila dobre i da su skoro mijenjane?

Van mreže Dexrobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 44
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT 2.0 GT Edition One
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #10 poslato: Maj 31, 2014, 06:46:32 posle podne »
Zvao me je sam sam video. Zelene su i meke isto kao ove sto su kupljene nove. Jbga
Odozgo je otvorio,skinuo poklopac,bregastu i onda skinuo hidropodizaci one caurice i ispod mi je pokazao jednu od njih. Verujem da su sve iste. Reko je da kupim standard karike kolben smit,leteci lageri i dihtunzi. Po karteru odozdo smatra da nisu menjane dosad,tako ga ceni. Majstor mi je drug,radi u AMSS u LE,zavrsio je srednju mehanicarsku,isao kod rodjenog ujaka na zanat ovamo radi vec 10tak godina tako da mislim da dosta dobro zna. A vidim da kod njega doteruju i Audi A8 2000 i neko godiste i jos tako neke limuzine. Nije da ga hvalim ali mislim da je jako dobar. Dosad mi je radio polugeneralne na Zastavu 101 i Ladu 2107 sa obe sam presao po 100 000 km. Ima samo jednu manu mora ga uhatis kad mu se radi,kad mu se neradi bolje mu se i nejavljaj!  lollol
« Poslednja izmena: Jun 17, 2014, 11:53:34 posle podne od strane Darko80 »

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #11 poslato: Maj 31, 2014, 06:53:18 posle podne »
eeee ako doteruju A8,tu nema sta vise,nema dalje.... lollol
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže Dexrobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 44
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT 2.0 GT Edition One
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #12 poslato: Maj 31, 2014, 10:18:44 posle podne »
Po vama koje bi bilo merilo da je neko dobar majstor? Po meni auto od 10k evra sa v8 motorom nebi bilo ko rasturao. Ipak se ovde radi o mojoj nesreci,a ne mom majstoru. Ili mozda da ga teram u Porshe u Bg?

Imate li preporuku sta da kupujem od delova? Kobl smit ili Gec karike? Drugo nesto bitno da se naglasi ili preporuci?

Послато са SK17i уз помоћ Тапатока

« Poslednja izmena: Jun 17, 2014, 11:54:50 posle podne od strane Darko80 »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #13 poslato: Jun 01, 2014, 02:14:43 pre podne »
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže Dexrobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 44
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT 2.0 GT Edition One
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #14 poslato: Jun 01, 2014, 09:34:04 pre podne »
Hahahahaah mislim da je strucan al je za kompjutere duduk! Mogu ja da ga pitam nekad nesto i ovde da prenesem al on nema internet niti koristi komp. On ti je stara skola radi,pivka i juri zenske.

Van mreže Dexrobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 44
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT 2.0 GT Edition One
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #15 poslato: Jun 17, 2014, 11:14:50 posle podne »
E sad ovako. Glava motora komplet obradjena,sicovani ventili,zamenjene vodjice,poravnjana i jos nesto. Karike nove standard Kobel'Smit,leteci lageri ista firma,svi moguci dihtunzi i sve to napakovano. Ulje bilo na pola,presao sam 1500 km i ulje je na min. Ajd sad kazite mi koj mu je kur. Majstor kaze da nema sanse da ga trosi. Iberlauf nema dim,auspuh nema,sve suvo. Mozda malo na semering na radilicu gubi,ali nema sanse toliko. Kaze da probam sa drugim uljem. Ima neki hladnjak za ulje mozda tu neki dihtung i neko crevo ima da se promeni i vise neznam nista.... Druga stvar rastelovali su mi plin! Auto je ranije bolje palio,bolje vukao,bolje isao,manje trosio. Sad losije pali,vise trosi,slabije vuce. JBM li ga! Jesam ja lud ili sta. Nov filter za vazduh,za plin, nastelovan plin na kompjuter i ajd sad. Neko je okretao onaj sraf na usis i tu ga sredili. Ko sad da ga steluje plindzija ili mehanicar.

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #16 poslato: Jun 18, 2014, 06:40:16 posle podne »
Druze sve to sto si odradio je slaba vajda ako nisi premerio stubline tj ako su se one izjele tu nove karike ne pomazu.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #17 poslato: Jun 18, 2014, 07:20:31 posle podne »
@leskovac uradi komplet masinsku obradu glave i vrati, dole blok i karike nista ne diraj. dobro ti nisu predlozili i prvu pomoc da promijenis

Majstor mi je drug,radi u AMSS u LE,zavrsio je srednju mehanicarsku,isao kod rodjenog ujaka na zanat.  A vidim da kod njega doteruju i Audi A8 2000 i neko godiste i jos tako neke limuzine. Nije da ga hvalim ali mislim da je jako dobar. Dosad mi je radio polugeneralne na Zastavu 101 i Ladu 2107

dogovorite se ti i ujkin pa po pola kupite drugi motor.

Van mreže Dexrobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 44
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: PASSAT 2.0 GT Edition One
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #18 poslato: Jun 18, 2014, 11:10:13 posle podne »
Bem li ga! Rekao je da su stubline dobre! Nisu sjajne al nisu ni lose kakve je sve video. Nije nista merio,bar kolko ja znam ako se misli na merenje tamo kod ovih sto su obradjivali. Ma boli njega,kaze da promenim ulje da sipam mobil ili castrol ako i dalje isto da mu sipam neki aditiv.

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: gubi ulje i rashladnu tecnost
« Odgovor #19 poslato: Jun 18, 2014, 11:56:25 posle podne »
I to je majstor zesci puknes para a ne resis problem i posle tamo nekim aditivom da resis problem.Menjaj majstora!!