Autor Tema: Zamena homokinetickog zgloba...  (Pročitano 7568 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Arsinov

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Age: 39
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Zamena homokinetickog zgloba...
« poslato: Septembar 06, 2011, 03:05:00 posle podne »
Da li moze neko da mi objasni postupak zamene homokinetickog zgloba na Golfu 2, hocu sam da ga zamenim, ne daju mi se pare majstorima...?  biggrin

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Zamena homokinetickog zgloba...
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2011, 03:09:37 posle podne »
odes kod majstora i das mu 500 do 1000 dinara za zamenu zgloba..... bolje nego da se valjas po parkingu, da skaces po kljucu pokusavajuci da odvijes centralnu maticu, da se ne mlatnes cekicem izbijajuci zglob.... inace treba ti gedora ili kljuc 30 da odvijes centralnu maticu koja drzi zglob, treba ti 18 ili 19 zavisi od tipa da odvijes 2 srafa od amortizera zatim klesta za selne, cekic da izbijes zglob, naravno da pazis da kad stavljas nov zglob stavis feder sajbnu i plasticni konus koji ide.............. idi kod majstora
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

mladen3103

  • Gost
Odg: Zamena homokinetickog zgloba...
« Odgovor #2 poslato: Septembar 06, 2011, 03:30:44 posle podne »
u svakom slucaju majstor  beer

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Zamena homokinetickog zgloba...
« Odgovor #3 poslato: Septembar 06, 2011, 09:16:36 posle podne »
Slazem se, nije skupa zamena, i ako nemas kanal ili dizalicu za kola moze da bude dooosta zezanja. Kad vec menjas proveri i manzetne, zbog jedne samo malo iscepane sam i ja morao da menjam  ;)

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Zamena homokinetickog zgloba...
« Odgovor #4 poslato: Septembar 06, 2011, 11:12:42 posle podne »
Bas tako,care kao sto su ti ljudi rekli,bolje plati majstora i nezezaj se s tim,pogotovo sto nemas iskustva,pa ces napraviti vise stete nego koristi,jer lako moze da se desi da pokidas ono crevo od kocnica kad budes izbijao zglob,tako se desilo meni ,pa sam pored zgloba morao da menjam i crevo,tako da ti dobro razmisli o svemu pozzz

Van mreže DIZEL POVWER

  • VW Početnik
  • Poruke: 80
  • Age: 35
  • Lokacija: Savino Selo,Zmajevo,Vrbas . . .
  • Karma: +4/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi 1.6 TDI,90god
Odg: Zamena homokinetickog zgloba...
« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2011, 11:33:18 posle podne »
Xaxaxaxax vi ste ludi  lollol  blink,kakav bre majstor . . . eeee bate to ti je po sata posla. samo nabavi gedoru 32,2 kljuca 19.,cekic i pajser. dizalicu naravno da imas. . . i polako za prvi put . . . :)  big_boss  clap
...moje ime je BRZINA , ekipa je DIVLjINA ...

Van mreže milossssgti85

  • VW Početnik
  • Poruke: 83
  • Age: 38
  • Lokacija: BUJANOVAC
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zamena homokinetickog zgloba...
« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2011, 11:56:52 posle podne »
uzmes skines tocak,pre toga podignes auto:)) onda izmes odvijes kuglu dole ima jedan mislim da bese 13 sraf isto treba da skines i sponu nju odvrtis i lupas cekicem ne po sponi nego po kraju de je metal slobodno lupaj i ako mozes da napinjes pajserom ispasce sama jer je pod konus,al pre toga treba da odvijes centralni sraf 30 li 32 ne secam se koji bese kad sve to skines ostane ti u rukama sve i diski cela viljuska:) onda skines manzetnu ako je dotrajala onda menjas i nju kad si vec skinuo nije ti skupa kad dodjes do zgloba navijes na jednu stranu i cekicem ga lupis nazad izlazi ka tebi a ima jedan kao zeger granicnik koji nemoze dalje mozda ce i rukama ispasti al ne verujem jer su klap nutevi
kad izvuces stavis drugi i sve to vratis nazad kao sto si rasturao samo nemoj po sponi da lupas po navoju samo po kraju na metalu  to ti je malo problem dok izvadis ostalo je sve maciji kasalj:)javi ako uspes ili pitaj ako nesto nije jasno:)

Van mreže milossssgti85

  • VW Početnik
  • Poruke: 83
  • Age: 38
  • Lokacija: BUJANOVAC
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zamena homokinetickog zgloba...
« Odgovor #7 poslato: Septembar 07, 2011, 12:00:37 pre podne »
heheh dizel povwer dobro si mu reko bez cekic nista:)))))

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Zamena homokinetickog zgloba...
« Odgovor #8 poslato: Septembar 07, 2011, 09:50:38 pre podne »
e majstori sto popravljate sa valjda je 32 a nije i valjda je jedan sraf 13 a nije i uopste ne skida ni kraj spone ni kuglu............. drugo kako ti zamisljas da on odvije centralnu maticu  dok je auto dignut (posto je to prilicno jako stegnuto)  zamolio bih moderatore da zakljucaju temu jer je ovo tuzno.....
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Zamena homokinetickog zgloba...
« Odgovor #9 poslato: Septembar 07, 2011, 10:57:19 pre podne »
ja bi pre platio majstoru 1000din,nemoze vise od toga da uzme,menjao sam ja skoro kod majstora, nego da se drndam i nerviram ako nesto krene naopako,pogotovo ako jos nikad nisi menjao niti znas kako se menja
  champ1