Autor Tema: kuckanje iz klime  (Pročitano 13709 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milan023

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 43
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
kuckanje iz klime
« poslato: Februar 25, 2011, 10:28:53 pre podne »
Interesuje me da li se jos kod nekoga cuje neko tiho kuckanje iz klime (bar mi se cini kao kuckanje), posto se cuje samo kad je klimatronik ukljucen i kada auto radi u leru, dok se na vecim obrtajima i u voznji ne cuje.E sad, ne znam da li se uopste ne cuje, ili ga samo ja ne cujem posto je motor glasniji.
Rec je o Passatu B6, 2006. godiste.
Samo da napomenem da klimatronik radi bez ikakvih problema - i greje i hladi, i ne magle se stakla, bas nikakvih problema u radu nema!
PS. Da li neko zna da li se moze promeniti samo kugla na rucici menjacu, bez zamene one koze, i da li je komplikovano, il bih to moga i ja sam da uradim? 
Unapred hvala

Van mreže faki85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 39
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +14/-15
  • Pol: Muškarac
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2011, 10:47:14 pre podne »
Samo da napomenem da klimatronik radi bez ikakvih problema - i greje i hladi, i ne magle se stakla, bas nikakvih problema u radu nema!
klimatronik ne moze da greje, a to kuckanje moze da se desi da kompresor kaci sesto
« Poslednja izmena: Februar 25, 2011, 10:52:22 pre podne od strane faki85 »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2011, 11:42:41 pre podne »
Ajdmo jednom za svagda... poshto ste zakljucali proshlu temu... Kompresor od klime ne greje. Greju elekricni grejaci koji su ugradjeni u rashladni sistem motora, a sluze zarad brzeg postizanja radne temperature zimi, i samim tim skracuju vreme potrebno za postizanje "duvanja toplog vazduha" u kabini. Aktiviraju se posredstvom klimatronika, tj klimatronik je kontroler koji regulishe njihov rad, i to iskljucivo kada je po ovakvoj hladnoci ukljuceno AUTO na klimatroniku. Ugradjuju se kao standardna oprema kod Audija (npr A4,A6 2003 pa na ovamo), i na pasatima 3c. Na starijim modelima je bila dodatna oprema koja se ugradjivala u splopu "zimskog paketa"...

SHto se kuckanja tice, cije se leti kada se ukljuci kompresor da jednom kucne, klikne i to je to... A shta se to kod tebe deshava, hm, tehsko je ovako reci, mozda je jednostavno picketanje nekog materijala usled promene temperature... ali kazem teshko je reci, nije zahvalno ovako pricati o tom problemu... Shto se kugle tice, imash ljude koji rede komplet gugle i koze, ili samo kugle, tako da kapiram da moze, ja to kod sebe josh uvek nisam imao potrebu da menjam...

poz
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže faki85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 39
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +14/-15
  • Pol: Muškarac
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2011, 11:49:55 pre podne »
 tapsac

Van mreže milan023

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 43
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2011, 12:17:54 posle podne »
Samo da napomenem da klimatronik radi bez ikakvih problema - i greje i hladi, i ne magle se stakla, bas nikakvih problema u radu nema!
klimatronik ne moze da greje, a to kuckanje moze da se desi da kompresor kaci sesto
Ajdmo jednom za svagda... poshto ste zakljucali proshlu temu... Kompresor od klime ne greje. Greju elekricni grejaci koji su ugradjeni u rashladni sistem motora, a sluze zarad brzeg postizanja radne temperature zimi, i samim tim skracuju vreme potrebno za postizanje "duvanja toplog vazduha" u kabini. Aktiviraju se posredstvom klimatronika, tj klimatronik je kontroler koji regulishe njihov rad, i to iskljucivo kada je po ovakvoj hladnoci ukljuceno AUTO na klimatroniku. Ugradjuju se kao standardna oprema kod Audija (npr A4,A6 2003 pa na ovamo), i na pasatima 3c. Na starijim modelima je bila dodatna oprema koja se ugradjivala u splopu "zimskog paketa"...

SHto se kuckanja tice, cije se leti kada se ukljuci kompresor da jednom kucne, klikne i to je to... A shta se to kod tebe deshava, hm, tehsko je ovako reci, mozda je jednostavno picketanje nekog materijala usled promene temperature... ali kazem teshko je reci, nije zahvalno ovako pricati o tom problemu... Shto se kugle tice, imash ljude koji rede komplet gugle i koze, ili samo kugle, tako da kapiram da moze, ja to kod sebe josh uvek nisam imao potrebu da menjam...

poz
Hvala na odgovoru! I meni se cini da je neka glupost  wacko
PS. Za klimtronik, odnosno grejanje, se nisam dobro izrazio  boodala
« Poslednja izmena: Februar 25, 2011, 12:21:30 posle podne od strane milan023 »

Van mreže GT267

  • BBS Fanatic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 36
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Karma: +166/-42
  • Pol: Muškarac
  • Danke Herr Benz
  • Auto: Mk3 GT 74 kw, MB W201E 9O kw
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2011, 12:37:48 posle podne »
Moze da se promjeni samo rucica, skines je zajedno sa kozicom i klijestima maknes osigurac koji drzi prsten koji drzi kozicu za rucicu. . . driving

Van mreže renegade

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #6 poslato: Februar 25, 2011, 02:53:14 posle podne »
I kod mene se cuje nesto kao grebuckanje kad mi auto radi na leru,kao da imam misha u kaseti sa desne strane i da grebe iliti kucka kandzama :)
Slab zvuk ali se cuje ipak. Pucketanje tj krckanje ;)

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #7 poslato: Februar 25, 2011, 03:11:39 posle podne »
Ajdmo jednom za svagda... poshto ste zakljucali proshlu temu... Kompresor od klime ne greje. Greju elekricni grejaci koji su ugradjeni u rashladni sistem motora, a sluze zarad brzeg postizanja radne temperature zimi, i samim tim skracuju vreme potrebno za postizanje "duvanja toplog vazduha" u kabini. Aktiviraju se posredstvom klimatronika, tj klimatronik je kontroler koji regulishe njihov rad, i to iskljucivo kada je po ovakvoj hladnoci ukljuceno AUTO na klimatroniku. Ugradjuju se kao standardna oprema kod Audija (npr A4,A6 2003 pa na ovamo), i na pasatima 3c. Na starijim modelima je bila dodatna oprema koja se ugradjivala u splopu "zimskog paketa"...

SHto se kuckanja tice, cije se leti kada se ukljuci kompresor da jednom kucne, klikne i to je to... A shta se to kod tebe deshava, hm, tehsko je ovako reci, mozda je jednostavno picketanje nekog materijala usled promene temperature... ali kazem teshko je reci, nije zahvalno ovako pricati o tom problemu... Shto se kugle tice, imash ljude koji rede komplet gugle i koze, ili samo kugle, tako da kapiram da moze, ja to kod sebe josh uvek nisam imao potrebu da menjam...

poz
e to,inace ne moze da upali kompresor za grejanje,sluzi za hladjenje,svaka cast na objasnjenju
a to pucketanje je jednostavno picketanje nekog materijala usled promene temperature najverovatnije
  champ1

mladen3103

  • Gost
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #8 poslato: Februar 25, 2011, 03:33:51 posle podne »
kucka ti relej u kabini,nalazi se najvjerojatnije kod suvozacevi nogu iza zracnog jastuka,
tj na tunelu,ima vag problem s tim i to je cesta greska i kod golfova,malo nervira krckanje al ako
radi nemoj dirati,mozes i dzek iskljuciti nece krckat al nije dobro,bice gresaka,normalno grijanje ce i dalje raditi,
ako te nervira zamjeni i stavi novi,al sto popravljat sto radi,

Van mreže milan023

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 43
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2011, 08:25:07 pre podne »
I kod mene se cuje nesto kao grebuckanje kad mi auto radi na leru,kao da imam misha u kaseti sa desne strane i da grebe iliti kucka kandzama :)
Slab zvuk ali se cuje ipak. Pucketanje tj krckanje ;)
E bas tako, pravi opis!  clap
Svejedno hvala svima, i u servisu su mi rekli da ne diram nista ako radi bicedobro

Van mreže srbin007

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Age: 40
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #10 poslato: Februar 26, 2011, 09:48:08 pre podne »
To je ok sto pucka. Mene je nerviralo ekstra pa sam otisao u porse i kazu da je to tako i to je to. Inace, nije zbog promene temperature jer se to cuje kad mu das kontakt a tada temperatura jos nije promenjena.

e sad covek je gore lepo objasnio princip rada samo mi nije jasno zasto se kod klimatronika cuje a kod manuelne ne cuje (pre neki dan mi neki 'strucnjak' objasnjavao da je razlika samo u komandama i sa njima u vezi usmerivacima vazduha?!?!??!) a kad sam hteo da ubacim klimatronik umesto manuelne rekli mi da mora SVE ali bas bas sve da se menja!?
http://www.youtube.com/watch?v=evzIhx6jnKo&feature=related

Niko ne moze da zna sta to sapuce vetar, niko ne moze da zna sta nosi grom iz vedra neba! Nevreme se sprema...
...jer to je zemlja hranila, to je majka rodila, to je snaga branila ,to je vera vodila.

nuestra fuerza es vuestra enigma

Van mreže dejansto

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 52
  • Lokacija: Vinca
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #11 poslato: April 05, 2011, 09:24:22 posle podne »
I ja vozim Passata b6 iz 2006, kod mene se isto cuje to kuckanje, malo sam citao po nemackim forumima i tamo kazu da to normalan zvuk kad je ukljucena klima u automatskom modu, to su ''klapne'' koje regulisu strujanje vazduha.

pozdrav

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #12 poslato: April 05, 2011, 09:39:31 posle podne »
ako su ti u servisu rekli da je sve dobro,onda teraj.verovatno da nisu napamet rekli.ako se cuje cesto caktanje kao pri ukljucivanju kompresora,onda ima manjak freona.

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #13 poslato: April 05, 2011, 11:42:43 posle podne »
Kod golfa 5 i kod passata b6 se cuju motorici za klapne kad ima digitalno podesavanje temperature.... najveca budalastina koju sam video na VW-u

Van mreže nidza79

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: herceg novi
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 5 TDI
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #14 poslato: April 06, 2011, 02:46:21 posle podne »
i kod mene na golfu 5 se cuje ponekad lupkanje...ucini mi se u centralnoj konzoli.nije zvuk koji bi mogao da bude kada se plastika zagrijava pa pucka.vise je onako tupo lupkanje.
da napomenem da je u pitanj manuelna klima...ne klimatronik.

Van mreže !goR

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf mk6 2.0 TDI
Odg: kuckanje iz klime
« Odgovor #15 poslato: April 06, 2011, 03:05:30 posle podne »
to se cuje i kod mene sa manuelnom klimom, mislim da je to normalno mahac
They didn't abandon a great form, to do something new. They just enhanced the details. Chip Foose