Autor Tema: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?  (Pročitano 4343 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« poslato: Avgust 02, 2016, 10:44:54 pre podne »
Evo o cemu se radi, imam Golf 4 1.9TDI 1998, koji fabricki i nema nesto dodatne opreme. Pa sam ja mislio da ugradim neke dodatne funkcije koji imaju generacije posle mog, znaci od 99-og do 2004og, a to su:

-Otvaranje gepeka pritiskom dugmeta
-Daljinsko zakljucavanje
-Nova km tabla (iz novijeg modela sa ekranom koji pokazuje koja su vrata otvorena, i sl.)
-Nov volan (trokraki onaj)
-Unutrasnja svetla bih zamenio sa led sijalicama
-Prilikom otvaranja vrata da se upali ono gore svetlo ili da zapisti upozorenje da su vrata otvorena
-Posle zakljucavanja da se stakla sama podignu ako nisu podignuta
-Nova stop svetla (nesto slicno sa R32 modela)
-Naslon za ruku

I ako imate vi jos nesto sto ja pomenuo nisam, recite pa da vidim da li bih i to mogao da ugradim. Ako je nesto od gore navedenog moguce, interesuje me da li bi to bilo testo da ja sam ugradim (imam iskustva oko elektronike) ili je mozda bolje da oteram auto kod nekog kod zna sta i kako :D


Van mreže Matke GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1518
  • Age: 26
  • Lokacija: Raska
  • Karma: +45/-89
  • Pol: Muškarac
  • Mirom na rat idite i ratom mir cinite!
  • Auto: Golf mk2 GTI Pussy Wagon
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2016, 10:51:11 pre podne »
mozes sta oces da stavis,cak mozes i el sedista sa grejacima i memorijom... ;)
. . /Pussy Wagon\ . .
=/____________ \=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/ |
l_\____________/_l

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2016, 11:01:04 pre podne »
Znaci moguce je dodati opremu. Sad je ovo vrevoatno glupo da pitam, ali posto dodajem opremu sa madjeg auta koji je isto Golf 4, da li ce se povezivanje razlikovati i da li cu morati da sprovodim nove zice za npr. otvaranje gepeka na dugmence  ?

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2016, 12:34:45 posle podne »
Vecina ovoga sto si napisao je vezano za centralni modul, verovatno treba fizicki da se zameni i isprogramira. Raspitaj se kod nekog autoelektricara.
Sam mozes sijalice da zamenis, uzmi canbus varijante da ne javlja gresku
Ako je sistem airbaga isti, samo se zasrafi drugi. ja se licno svejeno ne bi igrao s tim
Stop svetla i naslon su samo na srafljenje verovatno.
lollol

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 02, 2016, 01:33:34 posle podne »
1. Otvaranje gepeka ne postoji kod G4 u modulu, jedino naknadno da se ugradi sistem da odigne gepek - možda kolega perfekcionista i bolesnik Gagi  biggrin može da ti da odgovor radio je to na Passatu B5 - mislim da imaju sličan način otvanja gepeka
2. Daljinsko nikakav problée ali kod električara imaš naknadne nove module (koji mogu da otvaraju/zatvaraju prozore, šiber, aktiviraju alarm) a imaš i fabrički polovan dio sa otpada koji ne omogućava ove gore navedene funkcije (mada i za to bi postojalo rješenje radili su neki članovi )
3. tabla - može ali dal je isplativo ne bih rekao
4. volan + airbag i ugradiš umjesto tvog, džekovi su isti (ugradjivao kolega Zrno i mislim BladeBG a i masu drugih članova)
5. led sijalice kupiš i zamjeniš sam
6. paljenje unutrašnjeg osvetljenja ima svaki mk4 ... najvjerovatnije ti je crko mikroprekidač u bravi pa zato ne pali ... upozorenje da su vrata otvorena imaš samo na tabli ne pišti inače na mk4 kolko sam upućen
7. pogledaj tačku 2.
8. zadnji štopovi šaraf na šaraf bi trebalo jer R32 nemaju ništa drugačije osim boje poklopca u odnosu na standardni far
9. naslon za ruku ... kupiš sa držačemi šarafima i zašarafiš na za to predviđeno město (ili kupiš onaj svemirski divljak sa buvljak naslonjač što plaši malu djecu za 15e)  - kolega Nosfaratu možda ima na stanju taj dio jer pasuje i od passata
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2016, 01:35:34 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 02, 2016, 02:20:10 posle podne »
Hvala puno clanu "Miro MNE" na odgovorima, videcu sa clanom "Gagi" da mi objasni sta i kako je on radio. Sto se tice tih mikroprekidaca, gde ja to mogu naci i popraviti ili moram da menjam celu bravu ? Da li je problematicno ugraditi alarm i daljinsko u Golf 4, tj. da li da probam sam ili da ipak oteram kod nekog ko to zna ? Sto se tice tog upozorenja, nemam na tabli, na to sam mislio da ubacim tablu koja ima to.

P.S

Kod prijatelja sam video da kada otvori vrata zasija mu to svetlo ali mu i zapisti tj. kao neko obavestenje (samo kad mu je svetlo upaljeno, a auto iskljucen), da li je to nesto sto bih i ja mogao ugraditi ?
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2016, 02:25:14 posle podne od strane Kacerac »

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #6 poslato: Avgust 02, 2016, 09:25:01 posle podne »
za pocetak ti treba ovaj comfort modul,ako hoces da imas na originalnom kljucu otkljucavanje I zakljucavanje.
mozes I sa jeftinijom varijantom pa da sve ide preko alarma



@Miro kod mene pisti kad ostanu upaljene pozicije,kad otvorim vrata

mikroprekidac u bravi..... mozes da kupis drugu bravu (nova nije jeftina),polovna moze da ti bude kratkog veka. Najbolja varijanta ti je da ugradis prekidac od golfa mk3 u stub I resis se bede od mikroprekidaca u bravi


ovo su ti fabricka stop svetla,bilo koja stop svetla da kupis za mk4 na isti princip se srafe(po 3 srafa na svako stop svetlo)



-Prilikom otvaranja vrata da se upali ono gore svetlo ili da zapisti upozorenje da su vrata otvorena


proveri da li ti je svetlo namesteno da reaguje na vrata. Upozorenje da su ti vrata otvorena ce tek da zapisti ako krenes da vozis I da su ti vrata otvorena (pod uslovom da je ispravan mikroprekidac u bravi)
ostalo ti je Miroslav lepo objasnio.

« Poslednja izmena: Avgust 02, 2016, 10:17:46 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 03, 2016, 08:07:30 pre podne »
Hvala na odgovorima, mozda sam gore lose napisao pa ajde da se prepravim, mislio sam da zamenim km sat, jer imam onaj basic model, evo slika:


Pa sam mislio da ubacim sa novijeg modela tipa 2002-2003god. gde postoji onaj mali LCD, znam da je potrebno u tom slucaju da ubacim i MFA (Multifunction Anzeige ili ti ga Multi-Function Indicator). Sad mene interesuje da li je to sve moguce, tj. da li ja na 1998 modelu mogu da ubacim km sat sa novijeg modela sa LCD i taj MFA i da li su rupe za srafljenje, konektori isti, i gde se nalazi taj MFA, tj. da li moram njega zasebno da ubacujem ili ne ?

P.S
Ugradio bih nesto ovako:
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2016, 08:12:02 pre podne od strane Kacerac »

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 03, 2016, 08:42:31 pre podne »
Topmarko: da to je tzv "zujalica" i nju bi trebalo da ima svaki mk4 i ona zna da crkne pa mu zato ne zuji.

Kacerac: za sat treba usvajanje-kodiranje, to je već malo zajeban posao za amatéra .. svratiš do nekog autoelektričara ili dijagnostičara i pitaš kolko i može li uopšte (npr. znam da kod MK1 octavije - što je maltene isto kao i mk4 - na modele prije facelifta nije mogla da ubaci novija tabla od facelifta). Inače ovi displeji znaju na velike vrućine da se poremete pa samo svijetli crveno - dok se malo ne oladi računaj ko da nemaš bord kompjuter ... tako da nzm što bi se petljao oko toga - bolje tih 100-150e (lupam) uložiti u veće kočnice, ljepše felge, zamjeniti farove ili štopove. Ako ti je do grafike ima po netu da se poruče pogloge za satove pa mijenjaj.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #9 poslato: Avgust 03, 2016, 03:21:57 posle podne »
Sto se tice te instrument table u pravu si, bio sam kod autoelektricara koji mi je trazio 180e samo za ruke (tj. to kodiranje i sl.) i plus ja da nadjem tablu. Ta zujalica,gde se nalazi i da li ju je ja mogu zameniti drugom, ispravnom ?

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 03, 2016, 06:45:20 posle podne »
Interesuje me da li bi mi neko mogao pomoci oko svetla koje se pali kada se gepek podigne. Naime o cemu se radi, staru bravu sam zamenio jer nije htela da zavtvori gepek. Nova je ubacena i zatvara odlicno, ali ne mogu onaj dzek (3 zicice) da ubacim u odgovarajucu rupu na samoj bravi. Ubacim ga ali kao da ne legne kako treba i dosta je labav, tako da ga kad zatvorim gepek taj dzek ispadne. Da li neko zna da li bi trebao da gurnem jace jer se plasim da polomim ovu tanku plastiku.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Da li je moguce dodati dodanu opremu autu koji je nema ?
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 30, 2017, 07:26:42 posle podne »
Jel ima neko da proda ovakva svetla