Autor Tema: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi  (Pročitano 484659 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #40 poslato: Februar 18, 2009, 05:52:57 posle podne »
evo drugar prodaje drugar northstar gel accu sa 4300A  to nema sanse da te ostavi nigde ( ni invalide)  driving

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #41 poslato: Februar 19, 2009, 06:11:50 posle podne »
nije shija nego vrat tj nije gel nego je AGM- Absortive Glass Matt ili tako nesto bonk biggrin

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #42 poslato: Februar 20, 2009, 07:17:43 posle podne »
Drugari, trenutno na stanju dugovanja imam oko 180 akumulatora, i to sve black horse, i sa njima se druzim jos od 97me,,, do sada je kroz moje ruke proslo preko 1000 komada,,,i iskreno mislim da su oni poput yuga,,,desi im se da naprave nesto da valja,,,ali rijetko...
prosle serije akumulatora, do recimo 99te godine su bili jako dobri i imao sam mnog ekoji su trajali i po 7-8 godina, ali poslije 99te, je stanje postalo haoticno, do tada je garancija bila 4 godine, poslije je smanjena na 2, i tada je pocelo fuserenje,,,
skoro, tj prije mozda godinu dana sam dobio oko 130 akumulatora"posljednje generacije" i od njih 130, za nepovjerovati je ali 70 i neki je vec reklamiran,,,,i pricao sam sa ljudima iz BH, koji i sami kazu da je ovo sto se pravi golo sranje, i da naravno za izvoz ide druga linija, i da ovi koji dolaze kod nas nisu iz te serije,,,ali potrefi se da se pusti u promet i dobra serija kako bi s enaravno ocuvao socijalni mir i ne bi pogubile sve musterije,,,,

Znaci govorim o ocu, od 45ah do 145Ah,,,,jer skoro sve varijante imam,,,,,i to su sve akumulatori, sem recimo 10tak koji su na golfovima, puch-ovima i kamionima koji su stalno u pokretu, akumulatori koji su postavjeni na tenkovima i transporterima, kooji se svaki mjesec odrzavaju, provjeravaju i dopunjavaju,,,ali opet crkavaju,,,,probijaju celije, tope se kleme,,,,da ne povjeruje covjek da imaju recimo varijante od 135 Ah koje u sebi imaju mesiinganu navrtku za sraf i kad se recimo pali transporter zavarnici unutar kleme i istopi je kompletnu,,,znaci nije problem u losem kontaktu kleme, nego u samoj izradi jer se istopi oko tog mesinganog utisnutog dijela,,,,a ne govorim o motorima za tenk nego o transporterima, gdje 4 acu pale mercedesov motor od 320ks,,,,znaci standardni kamionski motor
Tako da o BH,,,,ja bar ne mogu da kazem nista lijepo,,,,,eto,,,desi im se da naprave nesto da valja,,,ali ja ga na svoj auto nikad ne bi stavio,,,,,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže kgb

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #43 poslato: Februar 27, 2009, 10:12:26 posle podne »
Prvo mora vozilo da ti startuje dobro (vergla) da lako pali. kod akumulatora nije bitno samo 55ah bitna je i tako zvana udarna struja. Ja sam imao dobrog iskustva sa Toplom,Teslom  jeftini su od "BOSCHA" i "VATRE" a dosta dobro  su se pokazali

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #44 poslato: Februar 27, 2009, 10:27:04 posle podne »
jeste Topla se cini oket jer evo kod druga vec pola godine i par puta je izvuko skoro do panja sa muzikom dok je auto bio ugasen i shljaka bez problema tapsac

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #45 poslato: Mart 03, 2009, 10:15:11 posle podne »
Zna li ko posto se krecu cene punjaca akomulatora? Znaci ona sprava koja se utakne kuci u 220V i nakace se kleme na akumulator da ga puni?
I Tito je zeleo golfa

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #46 poslato: Mart 03, 2009, 10:36:44 posle podne »
zavisi sta hoces, mislim na cenu prvenstveno, cene se krecu od nekih 2000-3000din za neki einhell, pa do nekih 9000-10000din za italijanski Telwin (on je ujedno i starter), ja sam licno uzeo Bosch BC8, odlican punjac, ne greje se uopste, puni strujom od 8A, za akumulatore od 10-120Ah, 12V, ima mogucnost brzog i sporog punjenja.
evo:
http://www.automatriks.ru/product/zarjadnoe-ustrojstvo-bosch-yomkost-akb-ot-10ach-120ach-12v/

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #47 poslato: Mart 03, 2009, 10:41:08 posle podne »
Ok. A koliko si dao za taj bosh? Cuj, meni treba samo da napunim do ujutru obican akumulator. Znaci, ne treba mi neki vrh. Da li moje potrebe ispunjavaju i ovi za po 2000-3000din?
I Tito je zeleo golfa

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #48 poslato: Mart 03, 2009, 10:53:43 posle podne »
opusteno uzmi neki punjac od 6-8A,taj obican...

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #49 poslato: Mart 04, 2009, 12:06:19 pre podne »
imas einhell punjace od 10a mislim da kostaju tako nesto 2-3000 din,,,
ja sam dugo jurio sklop automatike za punjenje acu, ali sam nasao na tolike kontradiktornisti po forumima da mi se vise smucilo, probao sam cini mi se preko 10 sema sa automatiku punjaca i gle cuda, ni jedna ne radi ono sto se trazi,,,regulaciju struje punjenja, i regulaciju voltaze, moda ispravljanja celija i jos neki sitnica koje zivot znace....
uzeo sam einhell 15A kosta oko 3900 i mogu ti reci da je vise nego odlican,,,automatski punjac ima 6,12 i 24v,,,brzo i posro punjenje, i stvarno kvalitetno puni acu,,,,amoze po potrebi i da vrti razanj i svasta jos nesto,,,
nema rijeseno stalno punjenje konstantnom strujom, kao sto nema ni vecina punjaca koji se danas mogu aci na trzistu, ali ima mod ispravljanja celija, tj na zavrsetku ciklusa punjenja kada ampermetar pokazuje 0, i dalje puni sa nekih 200mA, sto je jako dobro za ispravljanje celija i za dobru 'zavrsnicu" punjenja,,,
Inace a poslu imam RSU punjace, made by Iskra koji su bas onos to trazim, ali na zalost, imaju previse elektronike u sebi koja se danas ne moze nigdje kupiti, pa ne mogu da sebi napravim tako nesto....ali posto jako cesto praznim akumulatore dok radim oko muzike na kolima bas se vidi razlika u trajanju napunjenog acu sa RSU i sa bilo kojim drugim punjacem,,,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #50 poslato: Mart 04, 2009, 12:44:04 pre podne »
bosch bc8 sam platio 50e, pre par meseci je to bilo oko 4000din, problem je sto se u nasim maloprodajama tesko pronalaze, stvarno odlican punjac za te pare, uglavnom je moguce naci einhell od 10A, crveni, i sto je dandy predlozio, takodje einhell ali od 15A (plavi), tada je otprilike isto kostao kao i ovaj moj bosch, svi mogu da zavrse posao.

Van mreže Planetarian

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 53
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #51 poslato: April 13, 2009, 10:50:25 pre podne »
Treba da kupim novi akumulator, a dojadilo mi je da menjam Black Horse na svakih godinu i po dana.
Na vise mesta su me savetovali da kupim Energizer akumulator - navodno je americki proizvod. Ja znam i video sam Energizer baterije, ali o akumulatorima Energizer jos uvek ne znam dovoljno.

Saznao sam da imaju 3 godine garanciju, da je brend vlasnistvo najveceg proizvodjaca akumulatora na svetu.

Pored ovog cena im je niza, a garancija za godinu dana duza i od Boscha i od Varte.
Ovo izgleda kao najbolji odnos cene i kvaliteta.

Unapred hvala.

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #52 poslato: April 13, 2009, 10:55:58 pre podne »
Ako neces da mucis muku sa akumulatorima kupio onaj EXIDE.. Oni su naj.. NO mozes i da probas sa ovima,ako je garancija 3 godina onda sigueno nisu neko smece.. Bitno je da su maintanance free.. Da imaju gel a ne onu vodu..

Van mreže s.radonjic

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 47
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +15/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #53 poslato: April 13, 2009, 06:26:37 posle podne »
Moj predlog je da uzmes BANNER.Nemacki akumulatori,gel tehnologija,cena malo jaca od BLACK-HORSE,a garancija 3 godine.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #54 poslato: April 13, 2009, 06:28:43 posle podne »
baner potpisjem i ja i ortak imamo te .

u bori je dosao sa autom i evo gura 4 godinu bez problema ... a ortak je kod nas uzeo novi pre malo manje od 2 godine i exelent je ..
bio sam u prodavcnici u kraju ... imaju i exade i enegajzer ... ono .. kao komentar je bio da su ok ..
prodavac ko prodavac
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Planetarian

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 53
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #55 poslato: April 13, 2009, 10:56:24 posle podne »
Malo sam se raspitivao i do sada sam otkrio sledece:
Johnson Controls je najveci proizvodjac akumulatora na svetu.
Proizvode 120.000.000 (120 miliona) akumulatora godisnje. poredjenja radi Black Horse pravi oko 450.000 komada godisnje sto je 266 puta manje.

JCI je vlasnik Energizera koji je najprodavanija marka akumulatora u Americi, zatim vlasnik Varte, Berge, Delphija i nekih drugih kod nas nepoznatih evropskih brendova.
Energizer je prvi americki brend akumulatora u Evropi i kako sam cuo, oni zato zele da ga prezentuju u Evropi na pravi nacin, nizom cenom i vrhunskim kvalitetom. Imaju 3 linije:
Energizer Standard, Energizer Plus i Energizer Premium, i sve tri imaju 3 godine garancije.

Banner je nezavisni proizvodjac, koji ima proizvodnju od oko 1.500.000 komada godisnje sto je relativno malo i imaju relativno staru tehnologiju (relativno jer je i kao takva novija od Black Horsea).

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #56 poslato: April 15, 2009, 07:50:18 posle podne »
Evo pogledaj test akumulatora nemackog ADAC-a, iz 2007. godine je, ali mozes da stvoris neku sliku o kvalitetu. coilleo2tj

http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/autobatterie_2007/Tabelle_2007.asp?ComponentID=198940&SourcePageID=198963

Van mreže Planetarian

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 53
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #57 poslato: April 15, 2009, 10:29:26 posle podne »
Evo pogledaj test akumulatora nemackog ADAC-a, iz 2007. godine je, ali mozes da stvoris neku sliku o kvalitetu. coilleo2tj

http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/autobatterie_2007/Tabelle_2007.asp?ComponentID=198940&SourcePageID=198963

E hvala.
Al kao sto si i sam rekao ovo je iz 2007.
Energizer je u Evropi tek od skoro masovno prisutan, pa ga nema u tim analizama.
A i pravo da ti kazem, po mom iskustvu, te analize su uglavnom imale veze sa tim ko vise plati... mada ADAC je relativno korektan.

Van mreže markoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Karma: +0/-4
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 03, 2009, 02:15:13 posle podne »
zna li neko mogu li u audi da stavim akumulator od 66ampera ovaj stari mi je od 74  2,5 tdi motor

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 03, 2009, 04:43:51 posle podne »
Pa mozes da stavis, al zimus kad nebude palio pitaj nekog drugog sto nece da upali . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio