Autor Tema: Golf 6 1.6 tdi cr originalni delovi  (Pročitano 1525 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Shooter92

  • Gost
Golf 6 1.6 tdi cr originalni delovi
« poslato: Avgust 28, 2016, 02:58:05 posle podne »
Dragi moji forumasi ,obzirom da zelim da mi automobil uvek bude u odlicnom stanju, zeleo bih da zamenske delove stavljam iskljucivo originalne koji idu i pri prvoj ugradnji (ali da ih ne kupujem u vw i ne treba mi njihov amblem na delu) Pa me interesuje od z. kaisa ,do pumepe za vodu ,preko plocica ,amortizera ,sve cega mozete da se setite ,a znate da sigurno deo od te firme ide originalno za taj auto (da li je to z. kais continental, pumpa za vodu Ruville npr. ili nesto drugo....sta koriste oni tamo u VW ?
Ja znam tipa na mecki ,isti deo sa Mercedesovim znakom od iste firme i bez njega ....razlika je bas velika.
2012. Mk6 1.6tdi cr 105 konja

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Golf 6 1.6 tdi cr originalni delovi
« Odgovor #1 poslato: Avgust 28, 2016, 05:02:52 posle podne »
VW filteri su Mahle.
Razlika u ceni 2-3x.
Kad se pogleda ovako potpuno isti deo samo bez znaka. I VW i kad nema znak pise Made in China.

Filter za gorivo kod benzinca doduse UFI

Shooter92

  • Gost
Odg: Golf 6 1.6 tdi cr originalni delovi
« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2016, 02:35:18 pre podne »
Hvala ,znaci sto se tice filtera firma Mahle....ajmo prijatelji ako znate nesto napisite. Zahvalan sam na svakoj pomoci.

Znam Lepi ...nisam fan ni jedne od firmi ,samo kvalitetnih delova ........a ujedno danas se sve pravi u Kini. Kupis Nemacku pusku Diana ,pise asembled in China :-D

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Golf 6 1.6 tdi cr originalni delovi
« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2016, 03:14:48 pre podne »
Naravno :)
Raspitacu ti se. Znao sam za diskove i plocice ali zaboravio.

Dok sam u Srbiji vozio peticu uzimao sam sve po preporuci od coveka koji radi u toj prodavnici. Kaze mi cenu originala pa tog istog da nenam znak...
Sad na trenutnoj petici sam resio da ide sve iskljucivo VW posto ima manju km auto. Jefino sto cu K&N filter da stavim.

Javljam ako se dosetim jos neceg.
Ulje naravno Castorl. Postoji fabricka varijanta koja se narucuje iz nemacke od VW islazi oko 10ak hiljada za 4 litra ako se ne varam.

Sto se tice antifiza i kocione tecnosti samo i iskljucivo original. Razlika u ceni izmedju originala i nekog bilo kog je mala.

Dsg ulje i prateca oprema za servis takodje samo original. Da coveka ne boli glava posle. Opet razlika u ceni jeste nekih 50-100e u delovima ali kad se radi treba da se radi kako treba.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Golf 6 1.6 tdi cr originalni delovi
« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2016, 10:49:40 posle podne »
Temu o uljima možete nastaviti ovde gde su i postovi prebačeni http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=2208.msg783693#new

U ovoj temi nastavite diskusiju o delovima...