Autor Tema: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem  (Pročitano 71854 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #80 poslato: April 04, 2021, 12:31:29 posle podne »
Na leru 600 obrtaja je baš malo, meni je jedino 1.6 16v benzinac radio na tako malim obrtajima. TDI na oko 800 obrtaja možda malo ispod. Al možda je takav motor kod tebe plus automatski menjač, kako god razlika između lera bez regeneracije i sa regeneracijom je oko 200 obrtaja otprilike tako da mu dođe na isto plus kod mene trese/vibrira dok radi regeneraciju.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #81 poslato: April 04, 2021, 12:54:24 posle podne »
3.0 tdi je u pitanju, tako rade! Uglavnom kad digne obrtaje zbog reg nem nikakvog podrhtavanja, auto radi perfektno i da se ne obrati paznja na obrtaje i saltanje ne bi se ni prepoznalo da je reg u pitanju

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #82 poslato: April 06, 2021, 06:27:57 posle podne »
Heh, prizvao sam regeneraciju kad ne treba. Evo danas idem na posao, parkiram se (naravno stižem knap na posao) i u toku parkiranja se pali regeneracija. Jedva sam našao parking mesto, a digli se obrtaji.
Džaba sam niti imao uslove (otvoren puta miljama i gužva u špicu) niti vremena da završim regeneraciju. Kapiram da neće crći od prekida jedne regeneracije, ali generalno opasno smara cela ta priča oko DPF-a! Bojim se da je jedino trajno rešenje da se *ovno izvadi i softverski izgasi, ali kako su eko norme sve strože i tehnički pregledi sve zahtevniji videćemo kome će prvom da dosadi...

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #83 poslato: April 08, 2021, 01:10:52 pre podne »
Elem epizoda sa regeneracijom se nastavila iste večeri po najgoroj vejavici. Čim sam seo u auto obrtaji blizu hiljadarke što ne bi bilo čudno jer je motor hladan i upalio sam grejanje posle par minuta. Osim malo bučnijeg zvuka, povećane potrošnje ništa nije delovalo čudno dok nisam po vejavici vozio jednog 20-tak km otvorenog puta da bi se obrtaji spustili i taman kad sam pomislio da je završio sa reg, stanem na semaforu na nekoj poluuzbdrici i skočiše obrtaji opet oko hiljadarke I lagano motor da vibrira. Udarim još jedan krug nekih 10-tak km i kao opet se primire obrtaji. Dođem do kuće stanem da se parkiram i ostavim da malo radi motor u leru kad opet skočiše obrtaji. Bojim se da više nisam siguran ni da li radi regeneraciju ili je to sve vreme bio problem do klapne gasa, termostata ili nečeg drugog što mi diže bezveze obrtaje, a ja mislim da je regeneracija.
« Poslednja izmena: April 08, 2021, 01:12:24 pre podne od strane Filke »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 925
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #84 poslato: April 08, 2021, 03:01:40 pre podne »
To nije regeneracija, već pisano o tome kad god je hladno motor digne obrtaje da se zagreje(pogotovo kad je upaljeno grejanje).
Opusti se idi kod elektronicara da ti vidi stepen popunjenosti.

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #85 poslato: April 08, 2021, 05:52:56 posle podne »
Koliko ljudi bez potrebe se vrte u krug lo 10min jer misle da je regeneracija :D
A mogli su lepo da ubace jednu lampicu i resen problem.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #86 poslato: April 08, 2021, 06:32:46 posle podne »
 :25

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 925
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #87 poslato: April 08, 2021, 07:55:05 posle podne »
Koliko ljudi bez potrebe se vrte u krug lo 10min jer misle da je regeneracija :D
A mogli su lepo da ubace jednu lampicu i resen problem.
Realno to samo Srbi pridaju značaj, druge narode zabole dal im se podigli obrtaji i sl.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #88 poslato: April 09, 2021, 01:07:39 pre podne »
Citat: taxi_bg
To nije regeneracija, već pisano o tome kad god je hladno motor digne obrtaje da se zagreje(pogotovo kad je upaljeno grejanje).
Opusti se idi kod elektronicara da ti vidi stepen popunjenosti.

Kapiram i ja sad da nije svaki put bila regeneracija! Znam da je normalno da kad je motor hladan, prilikom jutarnjeg starta, pogotovo na niskim temperaturama prvih nekoliko minuta dok se ne "zagreje", da podigne obrtaje na oko 1000 ili koliko već bez obzira da li je upaljeno grejanje ili ne i da posle nekog vremena kad se zagreje spusti obrtaje, ali kako objasnjavaš da podigne obrtaje nakon više od pola sata gradske vožnje na punoj radnoj temperaturi i to baš kad stanem da se parkiram, odnosno zaustavim auto?

Citat: taxi_bg
Realno to samo Srbi pridaju značaj, druge narode zabole dal im se podigli obrtaji i sl.


Da, ali ti isti drugi narodi prodaju nama Srbima svoje automobile baš otprilike kada   krenu da crkavaju stvari o kojima mi ovde disktujemo, što zbog kilometraže, što zbog takve "za*ole me" vožnje
« Poslednja izmena: April 09, 2021, 01:12:02 pre podne od strane Filke »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 925
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #89 poslato: April 09, 2021, 02:02:54 pre podne »
Kažem ti da nije reg. Meni se desava zimi vozim sat vremena stanem na stanicu i on samo digne obrtaje, ja ugasim grejanje stisnem blago gas sklonim nogu on spusti obrtaje.
Za ovo drugo smo se razumeli.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #90 poslato: April 10, 2021, 12:42:42 pre podne »
Dobro, ajde da kažem da to sa dizanjem obrtaja iako je dostignuta radna temperatura ima veze sa grejanjem iako mi nije logično, možda tako rade tdi CR motori, toga kod 1.9 tdi motora nije bilo. Ali kako onda objašnjavaš osim podizanja obrtaja da se motor trese, odnosno da vibrira osetim po instrument tabli i mirisu na njoj koji se trese dok su tako podignuti obrtaji? Pritom to sa vibriranjem i blagim trešenjem se događa samo kada se tako podignu obrtaji  pa sam zato to i povezivao sa regeneracijom, inače da je stalno posumnjao bih da nešto nije u redu sa motorom.
« Poslednja izmena: April 10, 2021, 12:44:25 pre podne od strane Filke »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 925
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #91 poslato: April 10, 2021, 12:51:15 pre podne »
Mozda je neki nosac motora otišao, ne bi smeo da se trese kad radi regeneraciju, samo kad se završava čuje se malo drugačiji zvuk nešto poput turbine kad prosvira. Idi do elektronicara nek ti iscita.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #92 poslato: April 10, 2021, 10:07:59 pre podne »
Koliko ljudi bez potrebe se vrte u krug lo 10min jer misle da je regeneracija :D
A mogli su lepo da ubace jednu lampicu i resen problem.
Na koju lampicu misliš, ako nije tajna? Meni jedino pada na pamet da budem sto posto siguran da li je regeneracija u toku da za vreme vožnje priključim neku Bluetooth dijagnostiku i da instaliram neku aplikaciju za DPF na telefon i da preko nje pratim šta se dešava.

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #93 poslato: April 10, 2021, 12:15:16 posle podne »
Mislim da nisu ubacili lampicu da znamo kad je aktivna regeneracija, vec ovako moramo da bacamo pasulj

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #94 poslato: April 10, 2021, 02:24:01 posle podne »
Ima lampica, ali kad se ta lampica upali onda možeš da se vrtiš u krug i 1000km ne pomaže. To si u potpunosti u pravu, ne vidim poentu lampice na instrument tabli za DPF osim da isti postoji na autu, ako se ta lampica pali samo kad se DPF zapuši ili šta već, ne znam šta je bio problem da se napravi tako da se pali ili da daje neko drugačije obaveštenje kad je regeracija u toku.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #95 poslato: April 10, 2021, 09:42:11 posle podne »
pa naravno, da bi ljudi sto vise reg prekinuli i sto prije ostetili filter da bi se kupio novi

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #96 poslato: April 10, 2021, 10:14:43 posle podne »
Nije bas vezano za gore pomenute poruke clanova ali ima veze sa dpf i izduvnim gasovima.
Prosle nedelje drugar na tehnickom sa blokiranim egr i izbusenim dpf prodje tehnicki bez ikakvih problema. Posle pita ljude koji rade tamo jel sve okej sa izduvnim gasovima. Dali su mu odgovor da je sve super i da ce i sledece godine proci bez ikakvih problema ako bude imao rezultate merenja kao sad.
Skoro je kupio auto i kad je oterao kod majstora covek mu kaze kakvo je stanje ali eto prodje tehnicki bez problema.
Ko je ovde lud u ovoj drzavi sa izduvnim gasovima,dpf i ovalnim diskovima :D
Hahahahahaha

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #97 poslato: April 10, 2021, 11:03:02 posle podne »
Za tri meseca kad krene pregled na tehničkim pregledima po novim pravilima igre biće dan D (ako po svemu sudeći ne odlože datum zbog Korone). Mada ima i tehničkih koji su već nabavili opremu i krenuli da rade po novim pravilima uveliko...Elem u mnogim zemljama EU je to što kod nas treba da stupi na snagu, na snazi već godinama, a nismo mi Srbi jedini koji su se dosetili da umesto kupovine novog DPF-a , EGR-a i troška od hiljadu i koliko hoćeš evra, lepo skinu DPF i EGR i reše se bede. Ne znam u čemu je fora, odnosno kako to izvedu ali čitao sam tipovi sa isključenim DPF-om i EGR-om lagano prolaze tehničke u Velikoj Britaniji i Nemačkoj koji nisu sprdnja kao kod nas, gde das 2 crvene i ne moraš ni da teraš auto na pregled. E sad na koju foru prođu tamo, odnosno kako varaju sonde koje mere  količinu CO, C02, azotnih oksida i ostalih štetnih gasova kada se eliminiše DPF, EGR, SCR i ostale gluposti to mi nikako nije jasno. Ali ako bude izvodljivo i kod nas prvi ću da eliminišem DPF, pa sve nek je i na 0% zapušenosti!

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #98 poslato: April 10, 2021, 11:15:13 posle podne »
Прођу ако је мотор здрав и ако су дизне добре...

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: DPF Filter - Ciscenje - Reparacija -tecnosti za izduvni sistem
« Odgovor #99 poslato: April 11, 2021, 12:30:31 pre podne »
Eto tako i ja mislim da je to u pitanju