Autor Tema: Nova instalacija za maglenke Golf 4 ?  (Pročitano 2720 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Nova instalacija za maglenke Golf 4 ?
« poslato: April 14, 2018, 03:45:51 posle podne »
Dobar Dan

Imam pitanje, a trebam savet. Na mom autu fabrički ne postoji instalacija za prednje maglenke. Pošto sam zamenio farove, novi farovi imaju maglenke želeo bih da ih iskoristim. Pošto fabričku instalaciju nemam za maglenke, a ne želim da petljam oko postojeće instalacije za farove, odlučio sam da uz tu instalaciju provučem novu samo za maglenke. Ne bih menjao fabrički prekidač za svetla, nema funkciju za maglenke, ali bih dodao zaseban prekidač samo za njih. Pošto bih razvlačio novu instalaciju, treba mi par saveta.

-Kojeg prečnika žicu da koristim ?
-Koji osigurač da koristim (10A-15A-20A) ?
-Novi prekidač koliko bi ampera trebao da izdrži ?(znam da mora da bude namenjen za 12V)
-Da li je potreban možda relej ?
-Da li da uzemljenje uzimam negde sa školjke auta, ili da vežem na negativni konektor baterije ?
-Da li smem da koristim crevo za instalaciju, kao i termoskupljajući bužir za osiguravanje instalacije od uslova (kiša, toplota, ...) ?


To je ja mislim to, naravno, trudio bih se da imam što manje prekida kabla i da na što manje mesta lemim ili koristim konektore.

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Nova instalacija za maglenke Golf 4 ?
« Odgovor #1 poslato: April 15, 2018, 12:28:45 pre podne »
Ovako bih ja to, a drugari i kolege ce dopunit. Relej i osigurac obavezni. W vate podelis sa V volitima i dobijas A ampere. Dve sijalice 55w jednako je 110w podeljeno sa 12V struja akumulatora dobija se 9.1A sto znaci da trebas stavit osigurac od 10A relej moze i jaci i sto je jaci po meni je bolji. A najslabiji relej ne sme biti od 10A. Znaci jaci od 10A. Kablo pogledaj instalaciju na faru nema potrebe za debljim kablom, a nije ni viska. Neznam kako se obelezava ta snaga kabla. Termo skupljajuci buzir pozeljan kao i lemljenje svih kontakta.
Nema zanata bez alata

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Nova instalacija za maglenke Golf 4 ?
« Odgovor #2 poslato: April 21, 2018, 10:32:47 pre podne »
Hvala na odgovoru, sve sam skupio po pitanju delova i povezao. Problem je taj sto kad sve povezem, i vratim aukumulaor u auto, maglenke se same ukljuce i ne reaguju na prekidac. Sema kako sam povezao je prikazana na slici ispod.





Ne znam da li sam pogresno povezao relej ili prekidac. Na prekidacu imam 5 konektora, 2 su za osvetljenje (led), a 3 za povezivanje, jedan je normalno otvoren, drugi normalno zatvoren a treci oznacen sa "C".

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Nova instalacija za maglenke Golf 4 ?
« Odgovor #3 poslato: April 21, 2018, 10:55:18 posle podne »
Pa otkaci prekidac ako je sve ok ugasice se maglenke. A ovaj relej moze bit da si pogresno prespojio, jer je preklopni. Samo zicu sto sa releja ide prema maglenkama izmesti na stopicu do ove gde si vec konektovo. Ako se ne ugase kad skines prekidac.
Nema zanata bez alata

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Nova instalacija za maglenke Golf 4 ?
« Odgovor #4 poslato: Jul 06, 2019, 08:22:30 posle podne »
Ja se sad tek javljam, jer sad tek nalazim vremena da se igram sa ovim opet. Uspeo je drugar da mi resi problem, nisam lepo vezao relej, ali sad moram malo da menjam. Taj prekidac koji sam stavio, ne svidja mi se, ne izgleda fabricki, a nisam uspeo da nadjem neki koji bi izgledao skoro kao fabricki. Odlucio sam da prednje maglenke vezem na prekidac za svetla, ali tako da se aktiviraju samo kad su zadnje maglenke aktivirane ili da kupim drugi prekidac i da vezem na taj drugi prekidac. Interesuje me, da li bih mogao da vezem na zadnje maglenke i prednje, tj. na taj prekidac i ako ne, ako moram da kupujem prekidac sa 2 polozaja za maglanke (zadnje/prednje), postoje li neki odredjeni konektori (buksnice) za one pinove iz prekidaca ?