Autor Tema: Pasat 3bg  (Pročitano 1323 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dulebg

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Crna Gora,Srbija,Norveska
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5
Pasat 3bg
« poslato: Maj 10, 2015, 05:28:43 posle podne »
Drugari,evo i ja da predstavim svoje auto: Passat B5.5 96kw TDI AVF-6 brzina,2003 godiste.
Ne znam koji paket opreme ima,trazio sam ali nidje ne pise.
Ali evo da nabrojim:
-Digitalna klima
-Tempomat
-Grijaci sedista
-ESP (ne znam je li mu to standardno ali sam vidio da pojedini i to navode kao opremu)
-Centralna brava
-DEFA (sistem grijanja ulja i punjenje akumulatora,na struju)
-4xel.podizaci
-Bord kompjuter
-4x alu,ljetnje
-4x celicne,zimske
-Zvucnici u vratima x4
-Sony USB Plejer(samo usb sto je glupo,ne mogu cd gurnut unutra)
Mozda sam nesto i preskocio a mozda je nesto i suvisno ali oprosticete mi.
Auto ima servisnu knjigu ali nije potpuna.Do 2011 je preslo 90 000km i nesto sitno i nema vise podataka,drugi vlasnik je od tada pa dok sam ga ja uzeo nakrcao 240 000km
Auto ide lijepo,sve je utegnuto,sve radi. Ne pusta ulje nidje,kocnice samo moram da prekontrolisem jer mislim da ne treba takve da budu ali o tome drugi put
Auto je ocuvan relativno dobro,ima tri mane na karoseriji i par sitnica unutra. Pasat je dobar a da ga ja ne bih opisivao evo slika:
































Kada sam bio prve nedelje da pogledam auto,mnogo mi se svidio,dvije mane na karoseriji,unutra liepo,bez nekih velikih gresaka. Sledece nedelje odlucim da ga uzmem,dogovorim se sa covekom,podjem,gledam auto i ne vjerujem,strucnjak ga je udario! U stvar sin njegov i to dok je izlazio iz garaze.

Iznervirah se u momentu opsovah ga na srpskom,bas mi je bilo krivo. Za psovanje nisam ja kriv,refleksno mi se otrglo iz usta.  :)Dogovorili smo se da  on to popravi u narednih dva mjeseca,samo da mu dodje neki njegov majstor koji ce mu to odraditi privatno i mnogo povoljnije a i da se ja uklopim sa vremenom.
Auto nije opran ni ciscen dvije nedelje ali mi nemojte zamjerit,u toku ove nedelje ga glancam.
Komentari,pohvale i kritike su dobrodosli a narocito sugestije za sredjivanje.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Pasat 3bg
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2015, 08:30:27 posle podne »
Ovako generalno je dobar. Ima da se uradi par sitnica, ali nista strasno. Zameni ovu srednju resetku u braniku, ima da se kupi posebno. Bas nekako bode oci.

U gepeku kod rezervnog tocka bi trebao da imas papirnu nalepnicu na kojoj pise koji je nivo opreme. Kod mene ima.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Pasat 3bg
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2015, 09:56:27 posle podne »
Dobar auto  :46 , moza drugi kavez pa onda neka 2-din muzika ...  ;)
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže dulebg

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Crna Gora,Srbija,Norveska
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5
Odg: Pasat 3bg
« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2015, 05:51:37 posle podne »
Gledao sam ovu srednju resetku odje da kupim,oko 30e je nova. Ne dam im toliko pa da je od zlata. U cetvrtak ne radim pa cu poci do otpada da vidim imaju li je. Treba i da vidim da sredim lufter centralni,slomljene su dvije resetke gornje,desne od guranja osvezivaca na njega. Mora li se cijeli lufter mijenjati ili moze samo onaj prvi dio sa resetkama?
2-din muzika? Gledao sam po netu koliko kostaju,dobre su im cijene. Nisam razmisljao o tome dok mi ti nisi preporucio a pretpostavljam da je to odlicna stvarcica samo ne znam kako ce to da izgleda. Malo ce da odudara od ambijenta onako hi tech izgledom ali nije lose razmisljat jos malo. Vidio sam polovne originalne uredjaje koji su se ugradjivali u 3bg,4 razlicite vrste. Dva sa navigacijom a dva samo muzika a najjaci je sa navigacijom i vecim displejom. Krecu se od 100 do 250e,tako da je i to u opticaju. Samo da sredim onaj blatobran pa mi je lako za ostalo. Zakazao sam u servis da mi pogledaju kocnice,nesto nije u redu sa vakumom,crijeva ili pumpa. Prvi put radi dobro a posle je tvrda,posle cetiri,pet puta je kao kamen. Odvojio sam crijeva kod gume izmedju motornog dijela i kabine,probao sa ustima da ubacim i izvucem vazduh. Lijeva strana prema bubnju drzi dobro a desna nije drzala pritisak a ni vakum(kad sam uvlacio vazduh pa zadrzavao jezikom) Upalim cigar dunem u desno crijevo i na luli od pumpe dimi kao ciro. Lula se mrda. Zacepio sam sa hem.metalom lulu i ona ne mrda vise,kocnica je mnogo,mnogo bolja ali nije to to. Tako da ne znam sta da radim,nemam spravu da izmjerim koliko vuce pumpa i je li do nje. E i ovo,vidio sam da su mi farovi polirani ranije jer sam gledao da ih ja malo "izbistrim",skinut je onaj prvi sloj sa njih.

Sad sam gledao naljepnicu u gepeku,Trend. Zaboravio sam da nabrojim od opreme retrovizore sa grijacima,nije losa stvar pogotovo odje u ovu ledaru od drzave.
« Poslednja izmena: Maj 11, 2015, 06:09:11 posle podne od strane dulebg »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Pasat 3bg
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2015, 06:46:02 posle podne »
Lufter moras ceo da nadjes, toga ima, ne brini. A i resetka ima da se nadje za bar duplo jeftinije. Linkove ti saljem na PP da gusim temu.


Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže dulebg

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Crna Gora,Srbija,Norveska
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5
Odg: Pasat 3bg
« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2015, 12:31:18 pre podne »
Razgledao sam danas po netu neke xenon kit-ove da uzmem i naletim na informaciju da je zabranjeno ugradjivanje xenona na kratka,moze samo duga. Bas sam se iznervirao. Ne moze ni nov xenon far da se ugradi,isto je zabranjeno. Kakav bedak.  :(
A ako ugradim u duga svetla xenone,moram da mijenjam saobracajnu,idem na testiranje da neka njihova drzavna institucija pri policiji sve to odobri. Nisu normalni svega mi.

Jos par informacija. Ne znam da li je adekvatno da pisem o tome na ovom forumu ali mislim da nije lose cuti neka drugacija iskustva. U svakom slucaju ima veze sa temom zbog koje smo svi mi odje-automobilima. Naime,odje ako te uhvate da vozis pod uticajem alkohola,od tri mjeseca do godinu dana zatvora,novcana kazna i oduzimanje skoro svih bodova-ostave dva,tri Drugi put ako te uhvate da vozis pod uticajem alkohola,tri godine zatvora i trajna zabrana upravljanjem motornim vozilima,znaci vise nikad ne mozes da vozis auto.  bonk Komsija je vozio 12km preko ogranicenja,umjesto 60 vozio 72,oko 500e(kad pretvorimo krune u evre) kazne je platio i tri boda manje. A ako vozis 40km preko ogranicenja,tri godine zatvora,novcana kazna i mora ponovo da se polaze vozacki,sve ispocetka. Sad su skoro nekog Bosanca zatvorili na tri godine jer je umjesto 50 vozio 110. Inace,prvi komsija ce da te prijavi ako te vidi pijanog da sedas u kola ili ako vidi neku drugu "nepravilnost",kao iz najbolje namjere,prevencije,itd,itd.
Ima jos mnogo nekih nebuloza ali o tome drugi put.