Autor Tema: Passat B6 - gde je intake vazduha iz kabine  (Pročitano 3632 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Passat B6 - gde je intake vazduha iz kabine
« poslato: Maj 19, 2017, 09:47:29 posle podne »
Pozdrav svima zainteresovani za dezinfekciju klima u kolima.

Zanima me gde je u Pasatu B6 otvor kroz koji se uvlaci vazduh iz kabine nazad u klimu kada zatvorimo ulaz spoljasnjeg vazduha i recirkulisemo vazduh iz kabine?

Imam ideju da u njega prskam aerosol za dezinfekciju klime (ne bobmice za mirisanje) a da to ne moram raditi kroz otvor polen filtera...

Znam da sav spoljasnji vazduh prolazi kroz ventilator, preko (kroz) polen filter pa u unutrasnjost klime, na isparivac i grejac pa dalje ka kabini.
Ono sto ne znam kuda ide vazduh iz kabine i kako cirkulise.
Ne znam gde je taj ili ti otvori kroz koje zrak iz kabine ide u klimu...
Da li taj kabinski vazduh ide opet preko polen filtera ili nekud drugo ide pravo na isparivac...?

Moze opis putanje kretanja vazduha i pozicije na kojoj se kabinski vazduh uvlaci u sistem klime?
Ako ima nekih slika to bi bilo odlicno...

Mene bas nervira sto prvi minut kad klima pocne hladiti osecam pomalo vonj, neki kiselkasti.

Tokom toplih dana u aprilu sam nagruvao penu za dezinfekciju klime odozgo kroz resetke ventilacije, veci deo sam u nekoliko puta prskao kroz dva centralna izduva ventilacije (iznad navigacije).
Znacajno je  smanjilo taj miris ali ja zelim da ga ne osecam nikako (moglo je u Pežou 307 pa sto ne bi moglo u VW Pasatu B6), odnosno kad osetim neki neugodan miris da ga mogu ukloniti...
Zamenio sam i polen filter naravno.

Svi dosadasnji nacini dezinfekcije u nekoliko razlicitih servisa za ove 3 godine kako imam Pasata nisu dali zadovoljavajuci rezultat.
Koristili su onaj elektro isparivac sto dimi u kolima, koristili su neko pranje parom i neko odvratno parfimisanje, klasicno uduvavanje aerosola dezifenkcionog iz bočice odozdo kroz otvor za polen filter ali puno aerosola izbaci ventilator napolje kroz otvor za filter...

Sada pokusavam smilsiti neki drugi metod za dezinfekciju klime...

Da li ima neki servis (klima servis i sl.) gde nekom sondom ili crevom sa rasprsivacem direktno ubrizgavaju u unutrasnjost klime neko tecno sredstvo za dezinfekciju i time peru isparivac?

Znam za Liqui Moly Air Conditioner Cleaning Set ali kosta >140€ bez carine i poreza (naseg) kad bi se kupovao na ebay u kome ima 5 litara tecnosti (za 5 ciscenja mislim da je), crevo, pistolj za kompresor i boca za tecnost... bas skupa varijanta ali jeftinije od zamene isparivaca.

Javite se vi koji se razumete.

Hvala
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Passat B6 - gde je intake vazduha iz kabine
« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2017, 10:51:51 posle podne »
Princip je sličan kao na Octaviji, ja sam tako uradio direktno penom na isparivač a posle onim sprejom za recrikulaciju.
S' tim što kada posle pene ostaviš da ostoji i lepo se ocedi, skineš polen filter i uklučiš recirkulaciju vazduha...

Rešio sam se smrada 100% koristio sam ovu penu i sprej:



evo ti snimak procedure kako sam ja uradio:



A evo snima za tvoj auto

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Passat B6 - gde je intake vazduha iz kabine
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2017, 08:08:24 pre podne »
Veoma primamljivo za Skodu ali za Passat je bas "uradi sam" budzevina...

Zna li neko gde je intake kod suvozaca za recirkulaciju kabinskog vazduha?

Da li pena moze odozgo kroz otvore za zrak da dodje do isparivaca?
Nema sanse da ja kao "prakticni rus" rasturam kola...
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!