Autor Tema: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 293204 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #380 poslato: April 02, 2016, 11:11:39 posle podne »
Nisam ja imao Cordiant ali sam sada malo procitao na Ruskim sajtovima i dosta se dobro pokazala pogotovu model Sport 3 koja je namenjena energicnim vozacima koja je sa tehnologijom i protiv proklizavanja. Evo kako to Rusi opisuju.

Летняя шина Cordiant Sport 3 специально создана для активных и энергичных водителей.

Благодаря усовершенствованной технологии WET-COR достигнуты высокие показатели сопротивления аквапланированию.

Технология DRY-COR исключает проскальзывание шины и не дает деформироваться шине в повороте, сохраняя стабильность пятна контакта и сцепления шины с дорогой, предотвращая сносы и заносы.

WET-COR - экстренная защита при въезде в лужу. Улучшенная дренажная система с полированными канавками обеспечивает эффективный отвод возы из пятна контакта шины с дорогой. Дугообразные канавки препятствуют появлению аквапланирования.

Новая смесь протектора SPORT-MIX повышает амортизацию на неровностях и дефектах дорожного покрытия. DRY-COR - маневренность на любом покрытии. Укрепленные центральные ребра позволяют сократить время реакции при рулении на любом покрытии. Массивные шашки протектора повышают управляемость на поворотах.

Исключительная реакция Новая конструкция SPEED-COR позволила повысить точность и чувствительность рулевого управления за счет лучшего распределения давления в пятне контакта.
Свернуть
Boban-Rus

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #381 poslato: April 02, 2016, 11:20:01 posle podne »
Jos kad bih znao ruski :)
Znaci verovatno nisu lose

@Fred Peric, a reci mi ti kakve su te Lassa Impetus Revo+??
Gledao sam u agrohimu Revo 2+, kazu nije losa, 'ebem li ga..

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #382 poslato: April 02, 2016, 11:42:09 posle podne »
Onaj vulkanizer sto ih je montirao kaze da se niko nije zalio do sada na lassu.
Vozio sam prosle sezone na polu "15, otisao na more i vratio se,bio sam zadovoljan zato sam ih ponovo kupio.Bolje su od svih kineza i low budget opcija, kemoimpex ih svrstsva u srednju klasu a i po specifikaciji su respektabilne.Ove sezone je naziv impetus revo 2+, kao poboljsana, vozim je kratko vreme i nemam problema..
A recimo @Wele se na lassu zalio, vozio ih prosle sezone imao cukanje, kaze da su mu proklizale.
Ne vozim ekstremno ali volim da potegnem kad vozim sam, a i kao sto sam rekao, na duzem putu se dobro pokazala.

 Evo pa uporedi sa Cooper,Starfire,Tigar,Taurus,Sava,Nankang…

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока

Земунчанин

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #383 poslato: April 03, 2016, 12:23:45 pre podne »
E bas takve i u toj dimenziji sam gledao..
Pa ne znam ni sam, 6100din mislim da vrede.

@Wele, napisi i ti svoje utiske

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #384 poslato: April 03, 2016, 12:35:29 pre podne »
Ja ih imam evo treca sezona,mogu  samo da kazem da su pretvrde,zato ih i prodajem😆😆😆
Michelin je mama 😀😁
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #385 poslato: April 03, 2016, 12:46:08 pre podne »
Tvoje su 17", ove 16" su sigurno udobnije, sto je i logicno..
A slazem se da su Miselinke udobnije od ostalih

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #386 poslato: April 03, 2016, 07:13:58 pre podne »
Miselin najbolja guma, zato ih nisam ni poredio

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока

Земунчанин

Van mreže gane1979

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Age: 44
  • Lokacija: Srbija, Bor
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI (DI) 85Kw AJM
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #387 poslato: April 03, 2016, 11:45:22 posle podne »
Tigar Syneris 225 45 17 - Da li je neko imao iskustva sa ovom gumom? Cena je u rasponu od 5400-5900 dinara po komadu. Planiram da kupim nove gume, znam da se kvalitet placa, deluje ok za tu cenu i mislim da je bolji izbor od polovnih guma.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #388 poslato: April 04, 2016, 07:00:27 pre podne »
Letnje Tigar nikako, NOVA  guma se iskrivi kao gudalo posle vrlo kratkog vremena, pa pocne da 'baca'…

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока
Земунчанин

Van mreže nebojsaGtd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 863
  • Lokacija: Bijeljina Republika Srpska
  • Karma: +20/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #389 poslato: April 07, 2016, 12:58:12 pre podne »
Moj drug je uzeo nove tigar 17ke pre 4 godine izdrzale su mu 3 sezone jos su mu ramena otisla bila na autu pa su se jos brze potrosile i auto nema dana da se nije slajdralo sa njim al nisu tresle gume a ni bacale u stranu dok su citave bile. Sad je opet kupio nove tigrove oko 47.5 evra ga izasla guma po komadu sa ugradnjom kod nas i jos je uzeo od druga srbijansku licnu i uradio povrat PDV-a na granici.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Corrado vr6 3.2 FSI
Golf 2 gti TDI soon
Corrado 1.8T g60 soon

Van mreže gane1979

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Age: 44
  • Lokacija: Srbija, Bor
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI (DI) 85Kw AJM
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #390 poslato: April 07, 2016, 07:57:55 pre podne »
Ja vozim normalno, pretpostavljam da su bolje nego bilo koja poslovna guma. Godišnje prelazim manje od 10K i to je uglavnom gradska vožnja, ponekada idem van Bora i to je opet da kažemo blaga vožnja, čak ni na auto putu ne divljak jer je katastrofa asfalt. Zato sam i postavio pitanje.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #391 poslato: April 07, 2016, 08:55:16 pre podne »
Jedan naš član je kupio nove tigar gume u dimenziji 205/55 16 pa ih je vratio zato što su bile krive i bacale...toga sam se setio kada sam ti odgovorio...Imaš savu, lasu za sličnu cenu...
Земунчанин

Van mreže gane1979

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Age: 44
  • Lokacija: Srbija, Bor
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI (DI) 85Kw AJM
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #392 poslato: April 07, 2016, 09:02:09 pre podne »
Misliš na Sava UHP čini mi se?! Da, da imaš pravo ;) Imam dobru kombinaciju za gume iz Nemačke, lik je iz NS-a i doteruje na šleper gume, kum je uzimao od njega i super je prošao, 17 po komadu 45€ continental dot 2012 sara blizu 7mm zimske. Maksimalno korektan lik. Debelo se razmsljam da ga pozovem. Ponovo je uzeo letnje od njega i zadovoljan je.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Земунчанин

Van mreže gane1979

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Age: 44
  • Lokacija: Srbija, Bor
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI (DI) 85Kw AJM
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #394 poslato: April 07, 2016, 09:32:14 pre podne »
Zanimljivo skroz, 60 evra za novu gumu... Gledam Lassa je za klasu iznad Save?!

Evo nadjoh i iskustva, prilicno su zadovoljni ovim modelom Lassa guma:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Lassa/Impetus-Revo.htm
« Poslednja izmena: April 07, 2016, 09:40:26 pre podne od strane gane1979 »

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #395 poslato: April 07, 2016, 09:43:07 pre podne »
Kad ti kažem....kad može adinol može i lassa biggrin
Земунчанин

Van mreže gane1979

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Age: 44
  • Lokacija: Srbija, Bor
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI (DI) 85Kw AJM
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #396 poslato: April 07, 2016, 09:46:43 pre podne »
Addinol je...  B)

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #397 poslato: April 07, 2016, 03:00:03 posle podne »
Ja sam uzeo Lassa Impetus Revo 2+ u dimenziji 205/55 r16 i prijatno sam se iznenadio.
Neko je gore pomenuo da je neudobna, ali se ja ne bih slozio (bar kada je u pitanju 16"). Prosle godine sam vozio Miselin Primacy 3, ona naravno jeste udobnija od Lasse, ali ne preterano mnogo.
Sto se tice "drzanja" po suvom sasvim sam zadovoljan, cak sam je prvi dan probao po krivinama Cacak-Ovcar banja i drzi dobro. Svidja mi se sto se cuju da piste u krivini, naravno kod ostrije voznje. Miselinka mi nikada nije zapistala.. E sad videcemo vremenom da li ce se pogorsati..
Po mokrom nisam imao prilike da vozim jos uvek, napisacu i te utiske.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #398 poslato: April 07, 2016, 07:00:29 posle podne »
Biću slobodan da kazem, a vi mi nećete zameriti, naši smo... biggrin biggrin biggrin

Mislim da se malo pro..ravate što se tiće ove teme, jer...Ovo je Srbija drugari. Pre neki dan sam se zaglavio u guzvi na NS-skom putu od nekadasnje lakat-krivine do skretanja za Plave Horizonte. I gledam gume na kolima ispred, iza mene, do mene i tako dalje...Hajde što ljudi voze na zimskim gumama, ali dobrim, to nije ništa. Mnogi tako voze. Do duše, neki nisu stigli ni da promene, ali neka je svaki drugi, pa je mnogo. Više ih znam ko ima samo zimske, pa vozi i leti, nego ko ima dva seta, jedan za leto, drugi za zimu kao ja. Ali sam video mnogo puta dve zadnje, u ređim slučajevima i prednje gume različite, ćelave,...Pre neki dan vidim Audi A4 B6 karavan, lepeze, rekao bi 18, krive, vidi se, a auto je išao mozda 40-50. Pitaj Boga šta te felne i gume rade na 120. Sada se povećala prodaja novih guma, pošto su pojeftinile, ali i dalje većina kupuje polovne, ne bi li uštedela. Koliko god vi kudili Tigar gumu, veći broj ljudi za nju jednostavno ne može da izdvoji novac, pa i ako sada ima da se kupi i na rate i ovako i onako...Za prosečnog Srbina je misaona imenica da kupi novu gumu, pa neka i Tigar. Jer većina to ne može.

Da se razumemo, daleko od toga da ne bi kupio polovnu gumu, ako je u pristojnom stanju, a povoljna cena. Za primer, da uzmemo neke standardne gume... Par polovnih 15-ica 195/65/15 da valjaju (nisu ispucale, nisu stare više od 2 godine, šara 5-6mm,...) nisu ispod 40 evra. Ispod teško! I za tu cenu da ih nadješ uz mnogo sreće. Obično traže 50, pa i 60. 40 evra, to je oko 5000 dinara. Ako je 50, preko 6000, ako je 60 , to je skoro 7500. I opet imaš polovne gume. A za manje od 10000 imaju dve nove Tigar letnje gume tih dimenzija. Koje će trajati duplo duže u najgorem slučaju, nego te polovne. I sugurnije se voziš. Misljenja sam da je svaka nova guma bolja od polovne. Ako baš nećete Tigar, malo skuplja Kama ili Sava. Polovne gume su postale precenjene, a nove su pojeftinile.

Da kazemo da su 50 evra te polovne, par,6000 dinara. A nove imaju za 9500. To je manje od 2000 dinara za gumu, a trajaće bar duplo duže i sigurnija vožnja.

Većina ljudi ne kupuje ni te polovne da valjaju, nego kupi neke od 3000 par, samo da imaju šaru tek toliko da budu na ivici po zakonu i da nisu katastrofalno ispucale, stare po 5-6, pa i više godina. Samo da preguraju sezonu. I tako se voze na 4 ,,tempirane bombe,,. A skine ih kada budu tanke kao rezanca za supu. Ako preguraju dve, to je extra. Šta vam pričam, znate gde živite i šta se oko vas dešava.

Ali za naše uslove, Tigar guma je, ruku na srce, krajnje korekta. Kada čujem to, kao škripi u krivini i te fore,...kao da mi vozimo reli svaki dan. Čak mislim da se sa tim škripanjem i tim forama u tom smislu preteruje.

Nego...Ja sam se odlučio za Kamu. Ruska guma, upoređivao sam je sa ,,Tigricom,,. Deluje mi bolja. Nešto je skuplja, ne drastično. Namontirao sam ih na felne, nisam na auto, pošto sam planirao da ofarbam kočione celjusti, pa ću onda. Tada ću vas izvestiti o utiscima iz vožnje.
« Poslednja izmena: April 07, 2016, 07:15:14 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #399 poslato: April 07, 2016, 07:09:22 posle podne »
Ja sam vozio Tigar Sigura tri sezone.Mogu reci samo da je za te pare odlicna.Dubina sare se nije skoro nimalo smanjila a presao sam sa njima skoro 50.000 km.