Autor Tema: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?  (Pročitano 20108 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže modesty blaise

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Žena
VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« poslato: Mart 07, 2011, 12:27:02 posle podne »
Kolege,

Planiram da pazarim VW-a, kao sto sam rekla u predstavljanju ali obzirom koliko “postenih” prodavaca ima u Srbiji, treba dobro otvoriti oci i detaljno ispitati auto jer price prodavaca su za Sci-fi romane…primera radi, kada sam prodavala svoju Skodu SDI, ljudi su me u neverici gledali kada sam im rekla da je presla pravih 107000km (kupljena od rodjaka) i jos je odrzavana u ovlascenom servisu…pa vi vidite kakvi smo ljudi…

Nadam se da cete mi pomoci u izboru…

Zainteresovana sam za Poloa, Golfa III (moze i IV do neke pristojne cene), godista od 1995-2001,bez preterano elektronike, obican D, SDI, TDI, do 116ks…(”Turbo” je objasnio koji motori su se ugradjivali u seriju III i do koje godine su se proizvodili, a takodje je naveo i oznake motora)

Ne znam koji modeli imaju klasicnu sajlu gasa, nisam ljubitelj elektronske kontrole, cista mehanika je ipak najbolja…

Koliko sam upucena, SDI motori nemaju plivajuci zamajac, sto meni odgovara jer mi treba praktican I jednostavan motor za odrzavanje jer zaista ne planiram da vozim IndyCar…Imala sam u ponudi Golfa IV, 90ks, ALH motor sa plivajucim zamajcem (AGR verzija nema, koliko znam?) ali sam odustala jer je kod coveka relativno kratko, ima dosta na “satu”, a potrosnja ulja mu bas nije na zavidnom nivou, pa rekoh, zasto se igrati a pare nisu male…?

Ovo je podela po konstrukciji, snazi  i oznaci motora ali ne znam detalje o navedenim modelima, koji imaju sajlu gasa (a kod kojih je elektronika), koji imaju plivajuci zamajac a koji ne,  a nemam ni informacije i o starijim modelima  ’95-’96…   

1.9 TDI 66 KW, 90KS (oznake motora su AGR i ALH) pravili se od 1999-2002
1.9 TDI 74 KW, 100 KS PD (oznake motora su ATD i AXR) pravili se od 2000-2003
1.9 TDI 81 KW, 110 KS (oznake motora su AHF i ASV) pravili se od 1997-2003
1.9 TDI 85 KW, 115 KS PD (oznake motora su AJM i AUY) pravili se od 1998-2003
1.9 TDI 96 KW, 130 KS PD (oznaka motora ASZ) pravio se od 2000-2003
1.9 TDI 110 KW, 150 KS PD (oznaka motora ARL) pravio se od 2000-2003

Jos jedno pitanje, kod Passata B5, 1999. oznaka motor AJM, 115ks, kakva je kontrola gasa?

Hvala unapred i nadam se da cete mi pomoci da donesem odluku…
...there can be only one...

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #1 poslato: Mart 07, 2011, 12:35:11 posle podne »
nemoj da te brine kontrola gasa, sve je to napravljeno extra ,to se stvarno retko kada kvari, najprostiji ti je taj od 90ks sa klasicnom bosch pumpom, ali i on ima plivajuci zamajac sto nije nikakva mana, ako je dobar i to traje ko zna koliko,
Tvoj najveci problem je sto imas suvise predrasuda a tako neces nikad da kupis auto

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2011, 12:40:20 posle podne »
Upravo tako i moj glas ide za 90KS bosch pumpa, cak manje trosi nego SDI... elektroniku ima svaki pa je sasvim i normalno da ima elektronsku kontrolu gasa koja je pouzdana i ne kvari se. S obzirom da kupujes auto star preko 10 god ulaganja u taj auto nikako neces izbeci...
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže modesty blaise

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Žena
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2011, 08:41:21 posle podne »
VW je ipak to napravio da traje, za razliku od pojedinih...brat mi ima 206 i toliko je poblema imao oko elektronike da je to za pricu...prijatelj ima Clia - dizne, potenciometar itd, popravka ce ga kostati kao jedan solidan Golf 2...koliko znam, 1.9tdi 90ks je, sudeci po mnogima, motor koji je proslavio VW-a i koji se najbolje pokazao...kao sto sam rekla, planiram dizela, nije toliko bitno koji...pitala sam za sajlu gasa jer sam imala prilike da "osmotrim" perfektno ocuvanog Golfa III koji radi kao svajcarac i ima klacicnu sajlu, samo ne znam koje je godiste bio, zato i pitam koji modeli imaju i kada su se proizvodili?
...there can be only one...

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9762
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2011, 09:26:03 posle podne »
Evo šta kažu momci iz skoro ugašenog Auto Bild Srbija:




wagenman

  • Gost
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2011, 06:35:13 pre podne »
U trojci postoji i 1.9 TD motor od 75ks sa oznakom AAZ. Klasična boš pumpa sa sajlom, nema plivajući zamajac i nema interkuler, a sasvim dobro ''vuče''.

Goran79

  • Gost
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2011, 01:00:05 posle podne »
Ja licno imam Mk3 1.9 TD (AAZ) auto tj, motor (o cemu pricamo) je savrsen, super vuce, jeftin za odrzavanje ako do toga dodje (naravno pricamo o vandrednim slucajevima), po meni sve naj ...

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2011, 06:58:09 posle podne »
Ma dobro je da su ih ugasili clap clap
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Goran79

  • Gost
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2011, 07:38:17 posle podne »
Cekaj ti imas neka iskustva sa 1.9TD motorom pa izjavljujes ovakav komentar ili sta? Jer devojci treba ozbiljan savet ...

wagenman

  • Gost
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2011, 07:53:05 posle podne »
Čini mi se da je mislio na AUTOBILD. Ako nije onda neznam o čemu se radi. Ja imam taj motor u jetti i odličan je.

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #10 poslato: Mart 09, 2011, 11:06:06 posle podne »
Preporucujem ti golf III 1.9 tdi 66 kw 90 ks,ja imam taj auto i bas sam zadovoljan s njim,i sve ono sto su ti u prethodnim postovima rekli mala potrosnja,jeftino odrzavanje,ali bez obzira s kojim motorom uzmes trojku,sigurno neces pogresiti,jer golf ti je kao nekretnina  clap

Van mreže kargus

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1083
  • Age: 51
  • Lokacija: Zaječar
  • Karma: +27/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #11 poslato: Mart 09, 2011, 11:36:50 posle podne »
Evo javlja se i jedna trojka sa trenutnim kvarom naj verovatnije elektronike na bosh pumpi ( 1,9 tdi `97) i to po drugi put za 4 godine, doduse majstor ce to sutra i da potvrdi (rasteluje se neki senzor na pumpi koji dijagnostika ne vidi pa onda mora da se ide rucno), prva popravka ovog pre 4 god je kostala 100 eur a za par dana javljam dali je cena pala ili ostala ista, iskreno se nadam da je pala jer smo pre 4 god. "dijagnosticirali" sta je u pitanju tako da sada mozemo da popravimo napamet ;)

mladen3103

  • Gost
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2011, 03:02:46 pre podne »
1.9 tdi 90ks u trojci bi bio moj izbor,

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13048
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +197/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2011, 03:38:43 pre podne »
SDI ne bih jer je previse mrtav, tdi 90ks, mada ako trazis trojku, on je malo redji, tako da i obican 1,9td zavrsava posao. Po meni, zavisi sta nadjes da bude u boljem stanju od ta 2 motora uzmi  ;)

Van mreže modesty blaise

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Žena
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2011, 01:17:45 posle podne »
Hvala Vam na savetima...ne bezim od sdi-a jer sam imala iskustva sa tim motorom (u Skodi), mogu da kazem sve najbolje o njemu, jeste lenj i trom ali traje i jednostavan je za odrzavanje...tdi 90ks ili td, moze bilo koji, nije problem, mada svi "potencijalni" koje sam zvala imaju veliku kilometrazu, a na sam pomen potrosnje ulja - ugrizu se za jezik...kazu da od "menjanja do menjanja" potrosi oko 1l (!) (tdi i td), a menjau na 5000km!!?? Sto znaci - procenite sami...
...there can be only one...

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13048
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +197/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2011, 01:25:08 posle podne »
Pa ako ti nisu bitne performanse toliko, ne moras cak ni sdi, i obican 1,9d se ugradjivao, a sto se tice stanja motora... Najbolje povedi majstora, na iber laufu se dobro vidi koliko trosi ulja, itd. U sustini svaki dizel je presao mnooogo, osim ako ne nadjes nesto provereno  ;)

Van mreže modesty blaise

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Žena
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2011, 01:29:07 posle podne »
Necu da zurim, sacekacu jos malo...majstora vodim obavezno, ne verujem nikome...ponuda je velika, vidite i sami, nadam se da ce se naci nesto da valja...
...there can be only one...

wagenman

  • Gost
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #17 poslato: Mart 10, 2011, 03:38:19 posle podne »
Tog koji stvarno troši 1L na 5000 slobodno odmah uzmi.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #18 poslato: Mart 10, 2011, 03:46:28 posle podne »
Shto jel to normalno? mislim ta potroshnja?
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

wagenman

  • Gost
Odg: VW 1.9D, SDI, TDI - sta izabrati...?
« Odgovor #19 poslato: Mart 10, 2011, 04:12:18 posle podne »
Pa po nekim fabričkim podacima dizel, pogotovo turbo, sme da potroši do 1L ulja na 1000 km (što je naravno mnogo i bliži mu se kraj). Shodno tome 200 gr. je sasvim pristojno.