Autor Tema: GREJACI DIZEL MOTORA  (Pročitano 176535 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Silbas

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1051
  • Age: 30
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +33/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 TD
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #160 poslato: Januar 12, 2013, 10:50:14 pre podne »
Kad se relej ugasi,oni prestanu da vuku struju,e sad,ako je sve ispravno ne moras cekati relej da odradi nego samo lampica.

Van mreže mikip77

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 46
  • Lokacija: NK
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo SDI
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #161 poslato: Januar 14, 2013, 07:52:49 posle podne »
Ovako,

Danas posle posla svratim u prodavnicu da kupim nešto, nakon kupovine sjedam u auto, ključ, kontakt, lampica na kratko zasvijetli i neće da sastavi. Sledeći put dam kontakt lamica se ovaj put ne pali, verglam, neće.
Otvorim haubu i na račvi koja izlazi iz glave motora skine džek koji ima žicu kao neki osigurač, vratim se u auto, dam kontakt, grijači se upale i auto sastavi na pola ključa, vratim džek i krenem kući. alealeee alealeee Definitivno je problem u davaču, što su me momci ovdje savjetovali.

Još jednom hvala.

 alealeee

Van mreže Neo014

  • VW Kuvar
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +30/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.9 TDI 77kw
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #162 poslato: Januar 14, 2013, 09:38:56 posle podne »
Pre neki dan sam prvi put od kupovine proveravao grejace kada sam radio veliki servis i konstatovao da mi samo 1 radio.Kada je majstor gagi skinuo sva 4,2 su bila champion koji nisu za g4,oba su crkla a dva boshova original,1 radio kako treba a drugi oslabio. Licno sam se uverio da grejaci mogu i da oslabe.Zamenjena sva 4 i sada pali kao mina.
Moj zivot su moje greske, neke ispravim, a neke isprave mene!

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #163 poslato: Januar 15, 2013, 04:41:07 posle podne »
ove zime mi lose pali,prosle je palio ko mina
ocistio sam plovak,promenio 3 grejaca koja nisu valjala,pa je opet lose palio
majstor je provalio da struja uopste nije stizala do grejaca,zato sto je pregoreo osigurac
od 50a,koji se nalazi kod akumulatora ,to je popravio i namestio je da uvek pali grejaci i kada je vruc

i dalje pali losije,vergla i fali mu mrvica da sastavi i na -16 i na -3 recimo
motor je tdi 66kw,da li neko zna sta moze biti

Van mreže mikip77

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 46
  • Lokacija: NK
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo SDI
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #164 poslato: Januar 16, 2013, 09:01:47 pre podne »
Nijesam iskusan u ovim stvarima osim što sam dosta pročitao. Ukoliko su grijači u redu, što ćeš naravno provjeriti, da li uopšte struja dolazi do njih itd... treba provjeriti cijeli sistem ubrizgavanja goriva... ( filter,pumpa,brizgaljke itd...), znači cijeli pregled motora i sastava koji su vezani za neometano paljenje agregata i njegov rad...  biggrin

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #165 poslato: Januar 16, 2013, 10:43:35 pre podne »
kad je toplije upali odlicno,filter je skoro menjan
kada malo duze vergla izbaci dim na auspuh znaci da ubrizgava gorivo

Van mreže mikip77

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 46
  • Lokacija: NK
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo SDI
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #166 poslato: Januar 16, 2013, 05:47:55 posle podne »
Koliko je prešao tvoj golf, stvarne km?

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #167 poslato: Januar 16, 2013, 08:15:39 posle podne »
oko 270 hiljada,verovatno mislis da je kompresija,moguce,ali u decembru kad je bilo oko -10
upallio je odlicno,a ulje ne dolivam od menjanja do menjanja na 10hiljada,tako da ne znam

Van mreže mikip77

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 46
  • Lokacija: NK
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo SDI
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #168 poslato: Januar 17, 2013, 10:58:12 pre podne »
Da, pazi, slučaj kod mene je bio sledeći. Meni se upali lampica za grijače, i ugasi ali nije htio da upali, problem je bio u ovom termo davaču koji je valjda pravio problem i još uvijek pravi. Problem rešavam, ođe su me momci savjetovali, tako što skinem taj džek od termodavača, koji se nalazi na račvi kroz koju izlazi rashladana tečnost iz glave motora. Kada se da kontakt grijači se upale i malo duže rade, auto upali bez problema, takođe čuo sam da imaju takozvani " spori " i "brzi" grijači...

Van mreže mikip77

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 46
  • Lokacija: NK
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo SDI
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #169 poslato: Januar 17, 2013, 11:01:17 pre podne »
Obzirom da je sada led po ulicama, usled brzog startovanja i kretanja, može da preskoči i zupčasti kajiš za jedan zub ako je dotrajao ..., tu se automatski pomijera "faza" za ubrizgavanje goriva, ali to ne može biti slučaj kod tebe... samo nagađam a ako griješim ispravite me ... wub

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #170 poslato: April 26, 2013, 12:38:27 pre podne »
podrav. Kod mene se lampica grijača pali pri svakom startovanju motora. Dali neko zna vw broj tog termodavača??? Ovaj moj je nekad mjenjan jer nema nikakav broj na sebi. Kupovao sam dva termodavača marke meyle pod vw oznakama 251919501 i 025906041 ali isto... golf 2 1.6D 90gp
VW fan

Van mreže novaktrajkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Age: 33
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 GTD
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #171 poslato: Maj 04, 2013, 07:13:06 posle podne »
koliki vam je pad obrtaja dok grejači rade?meni osetan,oko 600.(znaci pad oko 200-300)
 
ja imam pad oko 100 jel to nesto znaci,mozda da neki grjac neradi  kako treba ili.................

Van mreže alienmkd

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 47
  • Lokacija: R. Makedonija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo
polo 1.9 sdi problem sa grejacima
« Odgovor #172 poslato: Maj 06, 2013, 09:18:02 posle podne »
Imam polo1.9 sdi 47Kw i imam neki problem sa grejacima .kad ga upalim po prvi put  u danu sve je  OK. Nakon 5 - 10 min. voznje ga ugasim  i  posle toga nece da pali . Stavim kluc i dam kontakt sve lambice na tabli se pale osim onim sa grejacima , probam na ga upalim ali on samo vergla u prazno.  Posle 5-6 min pali iz prve i sve je u redu  . Ovo se desava samo u letu   :3 .Molim za neki savet  . Hvala

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: polo 1.9 sdi problem sa grejacima
« Odgovor #173 poslato: Maj 06, 2013, 11:38:20 posle podne »
pa i ne treba da pali lampicu od grejaca kada je ugrejan. . moguce da je oslabio motor pa ne moze da upali bez grejaca, ako sam dobro razumeo problem. . koristi pretragu ima slicnih tema.

Van mreže mikip77

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 46
  • Lokacija: NK
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Lupo SDI
Odg: polo 1.9 sdi problem sa grejacima
« Odgovor #174 poslato: Oktobar 16, 2013, 09:02:08 pre podne »
Imam polo1.9 sdi 47Kw i imam neki problem sa grejacima .kad ga upalim po prvi put  u danu sve je  OK. Nakon 5 - 10 min. voznje ga ugasim  i  posle toga nece da pali . Stavim kluc i dam kontakt sve lambice na tabli se pale osim onim sa grejacima , probam na ga upalim ali on samo vergla u prazno.  Posle 5-6 min pali iz prve i sve je u redu  . Ovo se desava samo u letu   :3 .Molim za neki savet  . Hvala

Ovako, moja agonija sa paljenjem SDI VW Lupa se nastavila i sinoć je kulminirala. Odem na pumpu i naspem gorivo, beba zaspala na zadnjem sicu i počela kiša( čisto da se stvari iskomplikuju) badmood, auto jednostavno nije htio da upali. Ne daje signal za grijače, mogao sam verglati do ujutro. Probao sam na guranje i nije uspjelo. Prijatelj me odšlepa kući, i preko drugog prijatelja nazovem momka koji je stručnjak u autoelektrici. Znači kada otvorim haubu i dam kontakt trebalo je da se čuje pumpa kako "cakće" to se nije čulo. Momak je zamijenio relej 109, i auto je upalio na pola ključa. Jutros rano kada sam kretao na posao okrenuo sam ključ odmah nakon gašenja grijača i upalio je iz prve što nije bio slučaj ranije nego sam morao da čekam i po 3 sec nakon gašenja lampice grijača da bi auto startovao kako treba iz prve. Nadam se da sam ovim riješio problem.
Dakle relej 109 koji je zadužen za pumpu i grijače ... :)  Problem je "valjda" u samom releju kada se ugrije gubi se kontakt na hladnim lemovima...

http://www.klix.ba/forum/problem-sa-paljenjem-golfa-iv--t51886.html
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2013, 09:07:47 pre podne od strane mikip77 »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #175 poslato: Oktobar 16, 2013, 11:10:08 pre podne »
Evo ja da isparicam jednu pricu sto se tice grejaca. Pricao bi jos jednu, ali ona mi je sa starim audijem 80 kockicom, pa mislim da nece pomoci, jer se ovde radi o novijim masinama.

Dok sam imao passata b5, motor 90 ks, sednem ja u auto jedan dan i vidim da mi lampica grejaca dugo gori. I trazim po internetu sta je, gde je, naravno posto sam proverio da su mi ispravne sve sijalice, znajuci da lampica grejaca hoce dugo da gori , ako nesto od signalizacije nije kako treba.

I problem je bio u termodavacu koji se nalazi na gornjem crevu za vodu. Ali ja sam imao srece da on nije crkao, nego se nadzeku uhvatila korozija. Skinem ja buksne i probam da dam kontakt bez njih. Isto kao i da su zakacene. Posle vratim buksne na dzek. I sve se vratilo u normalnu. Tako da sam dosao do zakljucka da je na buksnama bilo korozije i rdje, koja je blokirala kontakt, pa kada sam ih skinuo, osmirglalo je i opet je dobio kontakt. Imao sam srece da sam taj termodavac nije crkao.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 63
  • Karma: +4/-0
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #176 poslato: Novembar 12, 2013, 06:53:52 posle podne »
jel moze uputstvo gde se nalaze grejaci na skodi fabiji mk1 1.4tdi, i kako se ispituje ispravnost istih?

hvala unapred

Van mreže zelezeka

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Backi Petrovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6D
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #177 poslato: Novembar 26, 2013, 09:33:56 posle podne »
Pozdrav svima. Evo da i ja napisem moje iskustvo.
Juce posle podne, da krenem kuci sa posla, nece da upali, grejem nece, grejem duze opet nista, vrti ko lud al ni da pocne da sastavlja, ko da vrti vazduh. I posle 5-6 pokusaja po 30 sekundi, vec pomisleh da je gotov akumulator, nekako na jedvite upali...a ja samo sto nisam izgrizao volan od nervoze.
I stignem kuci, dignem haubu, i odmah na grejace. Probam prvi, varnici, i probam zicom na ostala tri sto su bila vezana na sinu, ono nista...ama bas nikakva varnica...skoro sam se slogirao. I danas poskidam sva 4, zamenim, i sve shljaka i dalje ko singerica. Toliko od mene, sav sam srecan sto su bili samo grejaci. :)

Van mreže mikisha

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 222
  • Age: 32
  • Lokacija: Ogar
  • Karma: +5/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #178 poslato: Januar 29, 2014, 11:41:15 pre podne »
Jel moguce da grijaci oslabe?Mislim da se slabo uzare a da povuku sruje dosta?Sa jednim grijanjem (cekam dok relej ne kaze "cak") grijaci budu tek malo u vrhu uzareni i cim relej kaze "cak" ohlade se u roku 3 sekunde.Tako da moram 3x da grejem da bi se uzarili do pola i onda kad hocu da verglam acu nema snage..

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: GREJACI DIZEL MOTORA
« Odgovor #179 poslato: Januar 29, 2014, 04:53:19 posle podne »
Vrlo verovatno da je akumulator oslabio. Od 3 grejanja ne sme tako da se ispazni.

Grejaci se proveravaju tako sto se razvezu od sine koja ih povezuje i stavi se jedan kraj parceta zice na plus od akumulatora. A drugim krajem pipas vrhove grejaca. I ako baca varnicu kad ga pipnes, znaci da se isparavan (vuce struju).

I kad kupujes akumulator , slobodno kupi malo jaci nego sto imas, bitno je samo da moze da stane u ono mesto za akumulator. I nemoj da kupujes najjeftinije grejace. Ne moras ni najskuplje. Neka sredina ce biti dovoljna. I ako i to ne  pomogne, stavis relej koji duze drzi upaljene grejace.

Jbg, kad je auto stignu godine, moras svacim da se sluzis da bi fukncionisao, pa malo i da odstupis od fabrike.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.