Autor Tema: Potrosnja  (Pročitano 13687 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Potrosnja
« Odgovor #40 poslato: Septembar 14, 2010, 10:59:58 posle podne »
kad zavrsite polemiku - stavite negde zakljucak da znam sta da citam ,ubi me ovaj bord kompjuter koji nemam  coilleo2tj coilleo2tj coilleo2tj

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #41 poslato: Septembar 14, 2010, 11:11:08 posle podne »
zakljucak je: jedino tacno mjerenje potrosnje goriva je ono koje je gore vele naveo. to sto bord pokazuje je nesto drugo. bg222 i rajko s duznim postovanjem i molim bez ljutnje, ni svjesni niste koliko instrument table i displeji na novijim vw pokazuju stvari koje nisu tacne ni istinite nego su manje od pravih vrijednosti. ko nevjeruje nek vozi auto do nestanka goriva, nek stane i iz gepeka nek sipa pripremljnih 5l iz kante i nek prekontrolise sam svoj bord i svoju potrosnju.
jel dovoljno

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Potrosnja
« Odgovor #42 poslato: Septembar 14, 2010, 11:14:32 posle podne »
sto bi moj komsa rekao jednom klincu koji je dosao da gleda(kupi) njegovog BMW-a m3 na njegovo pitanje koliko trosi bmw ovaj mu je odgovorio,sine trosi sve sto sipas koliko god da sipas on ce sve da potrosi nemoj da brines.....

sto kaze gedora auto put i grad su dve razlicite stvari...moj na auto putu trosi 10 litara u gradu 15 roka samo tako(bez klime)...i jos moram na benzin da vozim dok dodjem do pumpe xaxaxaxa

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Potrosnja
« Odgovor #43 poslato: Septembar 14, 2010, 11:17:59 posle podne »
zakljucak je: jedino tacno mjerenje potrosnje goriva je ono koje je gore vele naveo. to sto bord pokazuje je nesto drugo. bg222 i rajko s duznim postovanjem i molim bez ljutnje, ni svjesni niste koliko instrument table i displeji na novijim vw pokazuju stvari koje nisu tacne ni istinite nego su manje od pravih vrijednosti. ko nevjeruje nek vozi auto do nestanka goriva, nek stane i iz gepeka nek sipa pripremljnih 5l iz kante i nek prekontrolise sam svoj bord i svoju potrosnju.
jel dovoljno

to mu dodje na ovako nesto: I na tarabi piše pi_ka, pa se Mujo zajebo.   ili
 
i na tarabi piše pi_ka :Narodna mudrost kojom odgovaramo osobama koje još uvek veruju u sve što kaže televizija tj BORD  lollol lollol lollol lollol

Van mreže dzoni_ml

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1025
  • Age: 34
  • Lokacija: Mladenovac/Bg
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #44 poslato: Septembar 14, 2010, 11:20:55 posle podne »
Ja mislim ako ga ugasis nizbrdo da nece trosi nista  lollol Al samo ne znam kako da resimo problem sa kocenjem,bice kao u zikinoj dinastiji  lollol
nizbrdo auto traba da bude u brzini sad dal ce da potrosi vise ili ne jbg al kako je tako je...

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #45 poslato: Septembar 14, 2010, 11:23:59 posle podne »
hoces da kazes da tvoj pasat na nizbrdici radi na vazduh?
Naravno da ne,to sam onako spomenuo,ne vredi da objašnjavam.

Samo onda neko od onih koji misle da su znalci da mi objasne zašto brojevi obrtaja rastu kad ideš nizbrdo,menjač u brzini a ne dodaješ gas???





Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Potrosnja
« Odgovor #46 poslato: Septembar 14, 2010, 11:26:17 posle podne »
zakljucak je: jedino tacno mjerenje potrosnje goriva je ono koje je gore vele naveo. to sto bord pokazuje je nesto drugo. bg222 i rajko s duznim postovanjem i molim bez ljutnje, ni svjesni niste koliko instrument table i displeji na novijim vw pokazuju stvari koje nisu tacne ni istinite nego su manje od pravih vrijednosti. ko nevjeruje nek vozi auto do nestanka goriva, nek stane i iz gepeka nek sipa pripremljnih 5l iz kante i nek prekontrolise sam svoj bord i svoju potrosnju.
jel dovoljno
A onda kad krenu da se zale da im auto ne vuce, radi neravnomerno na leru, gushi se i tako to, jer bo je povuko svo djubre iz rezervoara pravac Munze na cishcenje, i utezanje :)) Pa posle samo za majstorske ruke nece da ushtede na gorivu....

Jedini ali podvlacim jedini nacin da auto na NIZBRDICI ide na VAZDUH je moguce kod CUDA tehnologije zvanog MK1 1.1 TAS... Izbacish ga iz brzine, ugasish motor, al ostavis kljuc u medjupolozaju da ti ne zakljuca volan, i spushtaj se do mile volje.... Za manje informisane vozace, auto nema ni h od hidraulicnih kocnica, tako da podjednako dobro I LOSHE koci i kad je motor ukljucen i iskljucen ;)

no hard feelings ;)
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #47 poslato: Septembar 14, 2010, 11:26:46 posle podne »
jesi li ti cuo kad za inerciju? da tezina auta sama nastoji da se auto krece, ti ga ubacio u drugu i mislis da ce raditi  tad na 900 obrtaja? brate raspitaj se malo stvarno mi glupo da pisem o takvim skolskim stvarima

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #48 poslato: Septembar 14, 2010, 11:27:19 posle podne »
Prvo nemas potrebe da
Ako mi neko da bar jedan razlog zbog cega bi se gorivo ubrizgavalo dok je na motornom kocenju poverovacu... Druga stvar, desilo vam se sigurno nekad da sa autom nesto nije u redu ili nestane vam goriva i on umesto da ide pocne da koci, e sad, kada se signalizira i popale lampice da je motor ugasen??? Tek kad ga izbacis na ler  ;)

ovo da se uvelica i postavi gore na vrh pocetne strane kod vw club rs
Ako mi neko da bar jedan razlog zbog cega bi se gorivo ubrizgavalo dok je na motornom kocenju poverovacu... Druga stvar, desilo vam se sigurno nekad da sa autom nesto nije u redu ili nestane vam goriva i on umesto da ide pocne da koci, e sad, kada se signalizira i popale lampice da je motor ugasen??? Tek kad ga izbacis na ler  ;)

ovo da se uvelica i postavi gore na vrh pocetne strane kod vw club rs
Nemoj mene s tim ironicnim odgovorima a primetio sam da ih siris po forumu i ponasas se kao da si popio svu pamet ovog sveta...  NIsi me ubedio svojim "strucnim" odgovorom...
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #49 poslato: Septembar 14, 2010, 11:29:05 posle podne »
ps nemislim da sam znalac, uzmi neku knjigu iz srednje skole pa to nadji i prelistaj. bez ljutnje, glupo je stvarno

Van mreže dzoni_ml

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1025
  • Age: 34
  • Lokacija: Mladenovac/Bg
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #50 poslato: Septembar 14, 2010, 11:31:09 posle podne »
Nesto na temu:
Meni je tdi 66kw na 1300km samo autoputa potrosio 5.7l/100km(nas petoro i pun gepek doduse) Ne po bordu koji inace nikad ni ne gledam ...Znaci vozen je kolko se vozi na autoputu 150-180 sad dal je to mnogo ili malo ne znam...kapiram da bi bilo manje da smo se klackali na 120
« Poslednja izmena: Septembar 14, 2010, 11:34:21 posle podne od strane dzoni_ml »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #51 poslato: Septembar 14, 2010, 11:33:16 posle podne »
rajko to ste trebali nauciti u skoli. nepada mi napamet da te ubjedjujem u nesto tako banalno i glupo. raspitaj se malo i vidices sam.
a to sta ja sirim po forumu i kako se ponasam nije tvoje da ocjenjujes nego sve moje tvrdnje mozes provjeriti pa mi javno reci da sam lazov.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Potrosnja
« Odgovor #52 poslato: Septembar 14, 2010, 11:37:53 posle podne »
Nesto na temu:
Meni je tdi 66kw na 1300km samo autoputa potrosio 5.7l/100km(nas petoro i pun gepek doduse) Ne po bordu koji inace nikad ni ne gledam ...Znaci vozen je kolko se vozi na autoputu 150-180 sad dal je to mnogo ili malo ne znam...kapiram da bi bilo manje da smo se klackali na 120
na koliko ti se obrtaja vrteo?
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #53 poslato: Septembar 14, 2010, 11:41:54 posle podne »
Mare evo da ti ja pomognem ako mogu, vozim auto svaki dan na relaciji pancevo-grad nekih 10ak km, iz panceva za bg, idem od pancevackog mosta do vozdovca, prodjem dobar deo grada, to sve u jednom dahu (bez gasenja auta) to ti je nekih 35km i tako isto nazad, znaci imam malo otvorenog puta ali vecina je grad, moj mk4 1.9tdi 66kw trosi 6.7l takve voznje, leti na +40 sa klimom auto ide do 7.5l u kolima je uvek cetvoro ili petoro, preko toga meni auto nikad nije trosio, a ako vozis auto 3km pa ga ugasis, onda posle sat opet tako nemoj da se cudis sto skace potrosnja ... nadam se da sam ti bar malo pomogao ... pozz

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Potrosnja
« Odgovor #54 poslato: Septembar 14, 2010, 11:45:47 posle podne »
Jel mogu ja majstora gedoru da pitam neshto ako se nije naljutio i pobegao...
Dakle jel je moguce da skoci potroshnja ako ono govno za temepraturu na komadnoj tabli stoji zapucano kranje levo... tj kao da je motor hladan.... mislim desi mi se nekada da i kada je motor propisno zagrejan ne pokazuje temperaturu... :S

Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #55 poslato: Septembar 14, 2010, 11:47:43 posle podne »
jesi li ti cuo kad za inerciju? da tezina auta sama nastoji da se auto krece, ti ga ubacio u drugu i mislis da ce raditi  tad na 900 obrtaja? brate raspitaj se malo stvarno mi glupo da pisem o takvim skolskim stvarima
Ma o čemu pričaš,voziš nizbrdo u petoj,i auto je na nekom broju obrtaja,nebitno,i ti pustiš gas,ostaviš auto da se kotrlja sam od sebe,zašto onda rastu brojevi obrtaja,a kad ga izbaciš iz brzine obrtaji momentalno padnu,kakav se to prekid desi i zašto obrtaji nisu pali kad si si oduzeo gas i nastavio da se krećeš po inerciji,nego tek kad si ga izbacio iz brzine.

Kad na ovo budeš imao odgovor onda će ti i sve ostalo biti jasno.


Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #56 poslato: Septembar 14, 2010, 11:50:05 posle podne »
ako je u pitanju termodavac na motoru moze ti poremetiti potrosnju jer preko njega ecu odredjuje ugao predpaljenja, ako je u pitanju kvar u samoj instrument tabli-satu nema veze sa potrosnjom. nisam se naljutio brate a ni pobjegao, taman posla. interesantno mi je da citam ovakve stvari pred spavanje kako kompjuteri na nizbrdicama iskljucuju gorivo a u cilindre ubacuju vazduh. nije lose a? ;)

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #57 poslato: Septembar 14, 2010, 11:53:08 posle podne »
bg2225 moram ja tebe nesto da pitam, spustas se na nizbrdici auto ti je npr u trecoj u 3000 obr/min - po tebi ne trosi gorivo, stiskas kvacilo, auto pada na 900 obr/min da li i tada ne trosi gorivo ili ... ?

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Potrosnja
« Odgovor #58 poslato: Septembar 14, 2010, 11:54:00 posle podne »
svasta cu ja ovde da naucim clap clap clap

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Potrosnja
« Odgovor #59 poslato: Septembar 14, 2010, 11:54:26 posle podne »
ako je u pitanju termodavac na motoru moze ti poremetiti potrosnju jer preko njega ecu odredjuje ugao predpaljenja, ako je u pitanju kvar u samoj instrument tabli-satu nema veze sa potrosnjom. nisam se naljutio brate a ni pobjegao, taman posla. interesantno mi je da citam ovakve stvari pred spavanje kako kompjuteri na nizbrdicama iskljucuju gorivo a u cilindre ubacuju vazduh. nije lose a? ;)
Ok, tnx!
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!