Autor Tema: Zvuk kad pritiskam gas  (Pročitano 1305 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Iksha

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 32
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Plus V
Zvuk kad pritiskam gas
« poslato: Mart 10, 2014, 10:14:57 posle podne »
Pozdrav. Imam Golfa Plus 1.9 TDI, 2006.godiste, 109000km (oprema Goal)

Vec neko vrijeme imam jedan problem. Stvar je u sljedecem:

Kad prebacim u 3 brzinu i vise i na vecim obrtajima, a onda pritisnem gas cuje se neki zvuk, kao šuštanje vjetra, tako nesto. Cim pustim papucicu gasa nista se ne cuje, u leru se takodje ne cuje. Isao sam kod nekoliko majstora i svi kazu drugacije. Auto odlicno vuce, pa pretpostavljam da nije turbina, ne trosi ulje, nema dima iz auspuha.

Trazio sam na google i samo sam naisao na jedno mjesto dje je covjek imao isti problem. On je napisao da je to rijestio tako sto je promijenio "zatezac za klinasti kais" (njemu je golf benzinac 1,6). Ja sam radio veliki servis prije dvije nedjelje. Iskreno, ne razumijem se previse u odrzavanje auta, pa me interesuje da li ovaj zatezac ulazi u veliki servis?

Moze li da bude nesto drugo?
 

Van mreže Golfinger

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Karma: +0/-1
Odg: Zvuk kad pritiskam gas
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2014, 02:09:55 pre podne »
I meni se to prije neki dan to culo, usuo sam neki aditiv u gorivo( za smanjenje dima) sasvim slucajno jer sam ga nasao u garazi :D  mogu ti rec da sam odusevljen kako auto radi i da je momentalno prestalo to da se cuje.. ne znam da li ima veze sa tim, ali ti kazem da se kod mene evo dva dana to ne cuje :)
 P.s. u pitanju je golf 2.0tdi 103kw