Autor Tema: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (Digifant)  (Pročitano 14661 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (Digifant)
« poslato: Septembar 28, 2014, 09:42:32 posle podne »
Pa evo da vam i ja predstavim mog sivog groma B)
Skoro sve vam pise u samom nazivu teme. U pitanju je Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (kada je izasao iz fabrike tad je bilo 112ks :) ) iz 1988 godine. Ovo je model sa protokomerom i elektricnim diznama. Poseduje digifiz tablu koja je na zalost mnogo izgrebana. Od dodatne opreme poseduje samo centralnu bravu (u nekom narednom periodu se nadam da ce se ubaciti alarm i el. podizaci koje je imao ali su ukinuti). Na autu se nalaze oz racing felne bele boje koje imaju vidna ostecena od ivicnjaka i drugih stvari ali nista sto se ne moze srediti. Prvo vece ispred zgrade su hteli felne da mu skinu batine . Auto ima tng i trenutno radi samo na tng ali se nadam pocetkom sledece godine da ce biti sredjeno da radi i na benzin. Sto se tice spoljasnjeg izgleda na masci mu fali GTI znak kao u mom avataru koji je neko ukrao. Sama limarija i pod auta su u dobrom stanju za auto od 26 godina. Na zalost ima dosta oziljaka od dokonih budala koje su ga kasapili kljucevima i ko zna cime. U medjuvremenu neko me je udario u desna vrata tako da sto se tice limarije treba da se zamene desna vrata i desno krilo koje je propalo. Sto se tice unutrasnjosti ona je dosta potrosena i cela ce biti zamenjena kada to dodje na red. I najvaznije sto se tice mehanike ima stvari koje bi trebale da se srede u narednih mesec-dva. U planu je veliki servis + zamena dihtunga glave i obrada glave motora. Za sada postavljam samo ove dve slike ali kada sredim PC bice vise slika i jos vise informacija.  :45


« Poslednja izmena: April 19, 2015, 11:35:01 posle podne od strane IgorPolić »

Van mreže Poljakseljak

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 286
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 gti 8v
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 29, 2014, 08:59:40 pre podne »
Jos jedan 8v  formidable nekako mu odskacu ove felne , kulturan je auto ... cekamo detaljnije slike  :46
Leva na Momo volan, desna na Momo rucicu, Beta daje visoke, Remus daje bas, siber vetar, a ja gas ... Laganica

Van mreže Ivan Gavrilko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 254
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd, Avala
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Samo polako i pun gas :)
  • Auto: Golf 2
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 29, 2014, 02:51:46 posle podne »
Svidja mi se golf jako lepo izgleda sa ovim OZ felnama i lepo mu stoje kristal farovi  clap koliko sam siguran u sliku ovo je slikano na Kanarevom Brdu, jel si blizu negde ?? Jos jednom kazem svidja mi se auto i verujem kad bi se sredilo sve sto treba onda bi auto bio TOP !! :)

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 29, 2014, 06:51:51 posle podne »
Fin golfic.Ovaj 8v gti sam nekad planirao da ubacim u svog,al sredih svoj rp.Dobra vozilica,kad je ispravna ume stvarno dobro da potegne.Vozi,odrzavaj i uzivaj.Kad budes mogao sredi mu rad na benz. i samo  driving
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #4 poslato: Septembar 29, 2014, 10:16:17 posle podne »
@poljakseljak - Bice uskoro detaljnih slika u boljem kvalitetu samo da dozvole vremenski uslovi. A za felne sta znam neke tamnije bi ga mnogo zatvorile ove su mi nekako kao salivene. Al naravno svaciji ukus postujem a tu sliku sto drzis na avataru (djusa) provozao je on ovaj auto pre jedno 5 godina i bio veoma prijatno iznenadjen :)

@Ivan Gavrilko - Lepe su felnice jos jednog dana kad se srede i prefarbaju bice top. Da jeste slikano je na Kanarevom tu sam po nekad imam neke prijatelje a i lepsa polovina mi je iz tog kraja. Boze zdravlja da smo zdravi da se radi pa ce biti parica i za njega da se sredi.

@Nenad Petakovic - Iskren da budem ne znam koliko moze u odlicnom stanju da potegne. Kada se sve sredi da radi kako valja pa cemo videti kako to treba da ide. Ja vise onako laganica kruziram uz muzikicu i psujem putare,drzavu zato sto moram da izbegavam katastrofe na putevima :) . Meni je mehanika na prvom mestu i mislio sam da se u pocetku samo na to fokusiram. Al eto ko to moze da planira opalio mi neko vrata i sada i to mora da se sredi. Ne mogu onakvog da ga gledam sa ulubljenim vratima dusa me zaboli.

Ako dozvole vremenski uslovi u nedelju detaljne i bolje slike da se vidi tacno da ima tu posla po malo :)

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #5 poslato: Septembar 29, 2014, 10:54:35 posle podne »
Dobra osnova, lepo ovo moze da se sredi :) Felne su lepe, samo promeni boju felni a ostalo jedno po jedno... Prodaj digifiz i sredices celog golfa ( za digifiz uzimas lepe parice )
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže Poljakseljak

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 286
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 gti 8v
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #6 poslato: Septembar 29, 2014, 11:02:00 posle podne »
Hahaha Djusko kralj  lollol , ma jok druze , nije moj imenjak , ja sam na slici  :26
Leva na Momo volan, desna na Momo rucicu, Beta daje visoke, Remus daje bas, siber vetar, a ja gas ... Laganica

Van mreže -CARBON-

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1081
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
  • Karma: +36/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BMW E39 525D, E60 535D
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #7 poslato: Septembar 30, 2014, 01:01:53 pre podne »
ako ti je Digifiz ostecen mozes ga jedino baciti a ne uzeti fine pare, ne znam je li moguce ispolirati ogrebotine posto je na Digifizu folija biggrin
Juice the boss  :46

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #8 poslato: Septembar 30, 2014, 09:13:17 pre podne »
Au bre, pa vise mi delujete kao trgovci koji bi da obrnu lovu nego ljubitelji vw-a :). Digifiz je izgreban to jest ta folija neka fali na nekim delovima. Da imam digifiz u dobrom stanju ne bih ga prodavao nikada kao sto ne planiram ni ovaj ostecen da prodam. Mnogo lepse izgleda nego obican sat pa cak i ovako izgreban :)

Van mreže -CARBON-

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1081
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
  • Karma: +36/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BMW E39 525D, E60 535D
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2014, 10:06:52 posle podne »
Da imam digifiz u dobrom stanju ne bih ga prodavao nikada kao sto ne planiram ni ovaj ostecen da prodam.

ovo mi se svidja :46

daj jos slika Golfa, zasad mu samo fale smoked kristalni zmigavci da se uklope sa farovima  ;)

Van mreže djuro990

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 203
  • Age: 33
  • Lokacija: Bgd
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b5.5 1.9tdi
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2014, 11:07:58 posle podne »
lep!
Volkswagen. Das Auto.

Van mreže sarumon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 50
  • Lokacija: Bgd
  • Karma: +29/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #11 poslato: Novembar 14, 2014, 10:23:45 posle podne »
Ne vidim slikeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :63

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2014, 10:33:55 posle podne »
Popravi slike  batine

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #13 poslato: Novembar 24, 2014, 11:54:49 pre podne »
Izvinjavam se zbog slika ali su izbrisane sa sajta na kojem su bile okacene. Sredio je moderator slike sada se opet vide. Elem na autu nije nista radjeno cak sta vise desio se jos jedan peh. Tako da sada umesto da menjam samo desna vrata i desno krilo menjacu i levo krilo,masku,branik i sinu branika. Ne planirani troskovi na koje nisam mogao da uticem da ne dodje do njih na zalost. Auto je juce oteran u zemun kod majstora. U planu je da se uradi veliki servis,obradi glava motora i zameni dihtung glave. Izbacice se voda iz sistema posto je pumpa za vodu pustala i da se ubaci antifriz i voda da bude spreman za zimu. Majstor ce proveriti dizne da vidi u kom su stanju da li ce auto moci sa se pokrene i vozi na benzin sa ovim diznama ili ce morati da se menjaju. Akumulator ce biti promenjen kada majstor zavrsi posao. Napunio sam akumulator ali slaba vajda od toga mora da se menja. Elektricar mi je preporucio samo Topla akumulator kaze da se sigurno necu pokajati. Kada se zavrsi posao kod mehanicara prelazi auto kod elektricara da se srede neke sitnice i proveri cela instalacija. Posle toga se nadam da ce ostati nesto kinte da se otera auto na proveru tng sistema i odma da vidim sta ce biti potrebno da se menja pred reatest. Stavicu racunicu na papir pa cu videti ili ce ostati plin ili ce se cupati plin i auto voziti samo na benzin. U narednim danima cu okaciti neku sliku jer tema nije tema bez dosta slika. Za malo da zaboravim stigli su crni migavci za branik ali u medjuvremenu se dosta toga izdesavalo tako da migavci sada cekaju novu sinu i branik.
Zamolio bih vas ako vidite negde neki od delova koje trazim javite ovde u temi ili pustite privatnu poruku bio bih vam zahvalan.
Hvala :46
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2014, 11:58:38 pre podne od strane Алал вера! »

Van mreže -CARBON-

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1081
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
  • Karma: +36/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BMW E39 525D, E60 535D
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #14 poslato: Novembar 26, 2014, 08:46:17 posle podne »
prijateljski savjet, od akumulatora vjerujem samo u Bosch, Vartu i Hugel, od Tople i Vesne bjezi...
prednji branik najbolje kupi nov zamjenski u auto-dijelovima, budu oko 40€  ;)

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #15 poslato: Novembar 29, 2014, 04:24:13 posle podne »
@carbon
Nemam pojma videcu sta cu na kraju. Ova varta sto je sada u Golfu je izasla pre nekoliko meseci iz garancije tako da eto i jednog slabijeg izdanja.

Treba mi jedna informacija ko zna sa sigurnoscu da mi kaze. Koje su dizne isle u ovaj model? Broj,oznaka,boja ili kako se vec tacno oznacavaju?

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #16 poslato: Decembar 02, 2014, 02:43:46 posle podne »
Izvinjavam se sto pisem poruku za porukom ali sad je kasno da menjam zadnji post. Skinuta glava motora i veoma los prizor me je zatekao kad me je majstor pozvao da vidim nesto. Naime klipovi su u vrlo losem stanju. Dva klipa su prakticno katrastofalna. Dizne su za djubre sa ovima nema vajde. Pa evo i nekih slicica posle duzeg vremena. Mozda su malo losije slike ipak je kamera od 5MP sa telefona.





Van mreže -CARBON-

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1081
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
  • Karma: +36/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BMW E39 525D, E60 535D
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #17 poslato: Decembar 06, 2014, 05:37:08 posle podne »
lose skroz, od cega ovako izgore

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #18 poslato: Decembar 06, 2014, 05:44:39 posle podne »
Kazu da hoce od rastelovanog tng-a da ovako izgore..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Golf 2 GTI 1.8 8v 112ks (digifiz)
« Odgovor #19 poslato: Decembar 06, 2014, 06:28:45 posle podne »
Majstor je kao prvi razlog za ovo naveo plin. Auto je startovan,gasen i vozen na plin dosta dugo. Stanje je bas lose i ja kao totalni laik za mehaniku automobila sam shvatio da ovo ne deluje u opste kako bi trebalo. Ako sam ga dobro razumeo na neki diznama nije bilo osigiraca poispadali su ko zna gde. Ali boze moj sad je sve izvadjeno ispod haube nesto poslato na obradu,nesto kupljeno novo a nesto polovno. Stigle su dizne koje ce biti testirane i ako treba ociscene. Trenutno jurim crevo usisa posto je ovo moje neko krpljeno nekim folijama verovatno od detonacija prilikom paljenja zimi na plin. Ako bude sve kako sam planirao sledece godine pred registraciju se vadi plin i auto atestira na benzin. Auto cu voziti na benzin kako ga je VW i napravio. Evo cisto jedna slicica dizni koje su stigle a bice uskoro jos raznih slika. :)

« Poslednja izmena: Decembar 06, 2014, 06:31:01 posle podne od strane Алал вера! »