Autor Tema: Otkljucavanje, elektronika...  (Pročitano 1573 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile_le

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat CC 2.0 TDI 170
Otkljucavanje, elektronika...
« poslato: Februar 04, 2019, 10:26:45 posle podne »
Evo i moja prva tema, posto sam nov na forumu a od skora sam vlasnik Golfa 5 1.4 imam nekih nedoumica i stvari koje zelim resiti, radi se o sledecem:

- Problem sa centralnom bravom, kada auto zakljucam ili otkljucam daljinski,  zakljuca ili otkljuca sva vrata osim vozacevih koja moram kljucem.

- Prednji podizaci stakala nesto sumnjivo rade, ako pritisnem dugme za podizanje stakla dva puta brzo stakla se spuste..ne pritisak skroz do kraja gde staklo ide skroz gore ili dole nego ako je staklo spusteno na pola i hocu da ga malo podignem i dva puta kliknem za gore ono se skroz spusti..(probao sam sa resetom da drzim tastere dok staklo dodje skroz gore i dole...)

- Auto poseduje elektrosklopive retrovizore i grejace retrovizora koje ne rade, tj grejaci rade ali jedva zagreju ogledalo..

- Da li pritiskom na taster za zakljucavanje vrata unutar vozila na vozacevim vratima se zakljucavaju i vozaceva vrata?

- Takodje i taster na vozacevim vratima sa precrtanim prozorom (verovatno sluzi za blokiranje prozora) nije u funkciji.

Ako neko zna sta sve moze dovesti da ove stvari ne rade bio bih zahvalan da predlozi kako i sta je potrebno proveriti...zameniti..

Tu sam za sva dodatna pitanja i konsultacije.

Hvala puno unapred.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Van mreže bimbrlok

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: BiH
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: Otkljucavanje, elektronika...
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2019, 05:13:39 posle podne »
Problem sa bravom na vozacevim vratima, kao i ostale probleme mogu biti vezani za snop zica izmedju vrata i karoserije. Provjeri ih, jer je moguce da je neka u prekidu.
Zagrijavanje retrovizora ide sporo, tako da to nije problem.
Sto se tice prekidaca podizaca protora, moguce je da su se kontakti zaprljali/potrosili, tako da je najbolje probati sa drugim ispravnim.

Van mreže Zile_le

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat CC 2.0 TDI 170
Odg: Otkljucavanje, elektronika...
« Odgovor #2 poslato: April 26, 2019, 05:04:43 posle podne »
Da malo ozivimo temu...
Sto se tice prvog problema, elektricar je samo ocistio i podmazao bravu vozacevih vrata i sve je proradilo kako treba, ostali problemi su reseni sredjivanjem kablova kao sto je i bimbrlok rekao, hvala na savetu.

E sad, sledeci problem koji imam je da prilikom otvaranja gepeka na multimediji mi pokaze da je gepek otvoren a na tabli ne, sto se haube tice na pokazuje nigde jer na multimediji ne postoji opcija za haubu ali svakako na tabli ne pokazuje..vidim da postoje kablici i mikroprekidac do brave haube...
Na tabli ima lampica za otvorenu haubu i gepek..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk