Autor Tema: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!  (Pročitano 81723 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #180 poslato: Septembar 02, 2021, 10:00:29 posle podne »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #181 poslato: Oktobar 01, 2021, 11:16:00 pre podne »
01.10.2021 5400RSD

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #183 poslato: Januar 08, 2022, 03:11:44 posle podne »
Elem, sto smo registrovali u Lasti i GSPBu, to je bilo to :) Doneli su zakon da od 2022. da kuce koje rade tehnicke preglede za kamione i autobuse vise ne mogu da rade tehnicke preglede za putnicke automobile. Ja ne znam nijedan iole razuman razlog za tako nesto.
Dakle odem na neki random tehnicki, najpovoljini koji sam pronasao. Verujem da sam medju prvim sam koji je morao da uradi tehnicki ove godine, ali sumnjam da ce 80% vozila u Srbiji proci novi tehnicki koji se primenjuje od 1.1.2022.

Pregled traje 60 minuta. Gledaju sve zivo. Najinteresantnije je da citaju istoriju gresaka preko OBDa, tako da ako niste pobrisali greske, mogu da vas vrate zbog nekih gresaka, a od 1.1.2023. ovo "mogu" ce biti SIGURNO vas vracaju kao neispravno vozilo.
Pasata su hteli da vrate zbog toga jer nisu nasli kuku za vucu koja se nalazi na fabrickom mestu u gepeku. Nisu znali gde je, a nisu ni pitali vec su samo konstatovali da je nema.
Hteli su da ga vrate jer elektronska parking kocnica nije davala dovoljnu snagu na valjcima... ali su tu "progledali kroz prste" jer elektronska kocnica ni ne moze da daje toliku snagu na valjcima. Propis je pisan iskljucivo za mehanicke kocnice.
I zbog cega su me vratili iako sam se dugo raspravljao sa njima i na kraju priznali da sam u pravu jesu LED sijalice u dnevnom svetlu. U pravilniku pise da dnevno svelo mora biti bele boje... sto sijalice i jesu, samo su kod mene dve nijanse bele boje izmedju svetla na maglenkama i na dnevnim svetlima. I zbog toga su me vratili. Zbog toga moram da ulozim prigovor na kucu koja radi tehnicki pregled. Inace auto sa donjom granicom izduvnih gasova, odlicnim kocnicama, kao casa i po njihovom priznanju. Apsolutno sve ispravno na vozilu, ali strah od kazni je ogroman i vracaju ljude iako zakon nije prekrsen.
Pitao sam ih koliko vozila je proslo od jutros tehnicki, kazu 4 nisu 1 jeste.
Ja ne znam kako ce bilo koje vozilo preko 10g da prodje ovaj novi tehnicki, iz ovog ugla deluje mi nemoguce.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #184 poslato: Januar 08, 2022, 03:21:38 posle podne »
Prolazi li tehnicki ako imas led sijalice u kabinskom prostoru vozila, gepeku i za osvetljavanje tablica ?
Samo VW

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #185 poslato: Januar 08, 2022, 04:27:30 posle podne »
Wele, naisao si na Micu Ubicu, drugar je registrovao auto u Krusevcu sa neispravnim komfort modulom, tj. ne moze da mu se otvori nijedan prozor. Sve moze da se zavrsi, mada kapiram da je tebi auto skroz fabrika i ispravan i da ti nije ni palo na pamet da juris ljude za tehnicki jbg.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #186 poslato: Januar 08, 2022, 07:54:08 posle podne »
Gle Jerotije, oni na tehnickom su svasta lupali i tumacili svoja pravila. Za sve sto su rekli da nije ispravno, ja sam trazio da pokazu u pravilniku na sta se pozivaju. Trazio sam da donesu pravilnik i da mi pokazu.
Prvo su rekli da ne moze LED da se stavi na auto - nigde ne pise.
Onda su rekli da nije fabricka sijalica - nigde ne pise
Onda su rekli da nije ista nijansa bele boje - nigde ne pise. Pise samo da svetla sa prednje strane vozila moraju da budu BELE boje. Pitao sam ih cime utvrdjuju boju? Vizuelno.
Ja sam im dokazao da su u pitanju dve nijanse bele boje. Topla i hladna bela boja i da to nigde ne pise u pravilniku. Samo je bitno da je bele boje, a ne koja je tehnologija i da li je fabricka jer to je potrosni materijal. Nisu me pustili. Ostalo je da pisem prigovor na njihov rad jer ja nisam prekrsio nijedan propis iz pravilnika, a nisu mi dali resenje o tehnickom pregledu.

I to Mica Ubica... uplaseni su kaznama. Zaposlenom kazna 320.000din, a za firmu milion. Onda je njima lakse da prebace odgovornost na korisnika, cak i da dobiju kaznu od par hiljada dinara ili ukor nego da rizikuju milionche. Naplasen narod bez muda. I da se ispravim, ova pravila se primenjuju od danas, tako da ne znam kad je tvoj drugar prosao tehnicki.
Ni kucama se ne isplati da vracaju vozila jer rade sat vremena, a naplate nista. Sve u svemu cirkus u najavi ako se ovako nastavi. Ja imam opciju da vozim strani automobil, ali ako ovako ostane, naje*ali su Srbi u Srbiji.
Gledam pre neki dan statistiku broja kuca koje rade tehnicki u YU. Od 150 makedonija do 500 Hrvatska, a Srbija 1650.
« Poslednja izmena: Januar 08, 2022, 08:25:40 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Na mreži Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #187 poslato: Januar 08, 2022, 08:48:20 posle podne »
Kad Ulozis Prigovor Wele , koliko se ceka ... a Ovo

Citat
ako ovako ostane, naje*ali su Srbi u Srbiji.

tek ce da bude

Bio sam u Coning-u kod Galenike samo da pitam sta kako ... upravu si ovo za kazne da ce da ih mustraju

a od 9 vozila 2 proslo  bonk
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #188 poslato: Januar 08, 2022, 08:56:15 posle podne »
Hvala Wele  :25
Veruj mi da bih pisao zalbu, tuzbu ili prigovor svakom tehnickom kada bi me oborili zbog ovakvih gluposti. Pa i da nista ne uradim bar cu da ih maltretiram i da im oduzmem tih sat vremena koje ne mogu da naplate.
Srecom nedavno u nekoj trgovini upoznah coveka koji radi na tehnickom i popricah s njim, Pitao sam ga jel bas toliko rigorozno koliko se prica i rece mi da mu se javim kad za to dodje vreme [naravno da platim pice] i da ce sve da bude sredjeno. Napomenuo mi je da mi auto ne bude bas katastrofa ali za te gluposti da ne brinem.
A pored ovih led sijalica koje imam u kabini i na tablicama razmisljao sam i o parking senzorima koje je sin nahnadno ugradjivao jer na mom jesu ali na sinovljevom Pasatu nisu fabricki  :rolleyes:
Samo VW

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #189 poslato: Januar 08, 2022, 10:35:12 posle podne »
Jerotije, ja samo treba da zamenim sijalice i da se pojavim tamo i da prodjem. To cu i da uradim, ali prigovor cu da podnesem (gledam jos uvek gde je najefikasnije) zbog tebe i ostalih gradjana Srbije. Jednostavno gradjanska duznost je da ukazemo na nepravilnost koja se desava. To moramo svi da uradimo jer drugacije se nece nista promeniti.
Ako mi uvaze prigovor, planiram da dostavim racun od servisa za dvostruko menjanje sijalica (jedno za skidanje, drugo za vracanje) i da trazim refundaciju + tehnicke kuce koje obijaju ispravna vozila su jednako u prekrsaju kao i da propustaju neispravna vozila. Za to ide prekrsajna prijava.
Na zalost na sajtu policije je stari pravilnik u kojem nema clana 58a). Evo ceo clan:

Član 58a

Svetlost dnevnog svetla mora biti bele boje. Dnevno svetlo može biti ugrađeno u druga svetla. Mesto ugradnje dnevnog svetla odgovara pravilima koja važe za glavne farove vozila.
Izuzetno od stava 1. ovog člana, mesto ugradnje dnevnog svetla može se nalaziti na udaljenosti donje ivice svetleće površine od površine puta koja ne sme biti manja od 0,25 m.
Pri upotrebi dnevnog svetla nije obavezno da budu uključena prednja i zadnja poziciona svetla, gabaritna svetla ni svetlo zadnje registarske tablice.
Dnevno svetlo se upotrebljava samo po danu i dobroj vidljivosti.
Uključivanje glavnih farova umesto dnevnog svetla (i obrnuto) može biti izvedeno i automatskim uređajem na vozilu.


Gde je najbitnije da je svetlo bele boje. To je sve.

Ako cemo svi da zavrsavamo preko veze, ispod stola, za pice, za pecenje, onda smo i zasluzili da nas ovi je*u jer za bolje ne znamo.
Ako mozes da citas kurir/fejs/kladzu i slicno smece na telefonu svaki dan onda mozes da procitas i pravilnik. Sredi auto po pravilniku i na tome istraj, a ne da muljas i podmicujes jer u tom slucaju radis isto sto i oni. Razlika onda izmedju tebe i vlasti je samo sto ti nisi na vlasti.
Edmund Burk je rekao "Sve sto je potrebno da zlo zavlada jeste da dobri ljudi ne urade nista"
Hajde da budemo dobri ljudi, da nam se obraz pozna po onome sto ucinimo u zivotu.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #190 poslato: Januar 08, 2022, 11:01:55 posle podne »
Jel mogu maglenke da budu dnevna svetla? Svakako ih ne koristim

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #191 poslato: Januar 08, 2022, 11:38:54 posle podne »
@Wele, tako je, sve si lepo rekao.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #192 poslato: Januar 09, 2022, 12:31:15 pre podne »
"Dnevno svetlo se upotrebljava samo po danu i dobroj vidljivosti."

Treba li ovo protumaciti kao nedozvoljenu upotrebu dnevnog svetla nocu (sto je fabricki na svim vozilima)? lollol

Wele, kapiram te skroz i volim da isteram pravdu, letos sam tako u Posti ocitao lekciju i kontrolorki i salterusi, da su mi se izvinjavale na kraju i molile da povucim zalbu kod direktora, iako me je kostalo 2 sata vremena pred polaska na more, jednostano ne dozvoljavam da me neko pravi budalom.

Problem kod registracije je sto su nam pravila i zakoni jako losi i mogu da se tumace na milion nacina, kao sto sam gore naveo primer. Zato nekada covek ne moze da se pozove na zakon, na pr. kada mi neko kaze da mi branici na kabriju nisu fabricki, stvarno nemam 2 meseca da se jebavam po institucijama i da dokazujem suprotno, jednostavno okrenem broj koji mi treba i zavrsim posao.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #193 poslato: Januar 09, 2022, 04:40:47 pre podne »
Ako cemo svi da zavrsavamo preko veze, ispod stola, za pice, za pecenje, onda smo i zasluzili da nas ovi je*u jer za bolje ne znamo.

Brate jel ti mislis da ja volim da gubim vreme sa ovim nakaradnim pravilima za registraciju ?
Znam da nista ne mogu kao pojedinac da promenim a jedna ili dve crvene mi zavrsavaju posao u narednih godinu dana.
I kao sto rece Kale dzedaj > Srbija braleeee  alealeee


Problem kod registracije je sto su nam pravila i zakoni jako losi i mogu da se tumace na milion nacina, kao sto sam gore naveo primer. Zato nekada covek ne moze da se pozove na zakon....

Na zalost si u pravu ali zato nadjes korumpiranog brata na tehnickom i zavrsis posao  congratulations
Samo VW

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #194 poslato: Januar 09, 2022, 04:05:40 posle podne »


Treba li ovo protumaciti kao nedozvoljenu upotrebu dnevnog svetla nocu (sto je fabricki na svim vozilima)?

Ja sam mislio da dnevna nocu ne bi smela da rade ali svaki dan vidjam vozila sa aktivnim dnevnim svetlima iako je mrak i regularno ukljucena oborena svetla.
Pogotovo sto ta dnevna nekad dosta smetaju.

Ili gresim?



Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #195 poslato: Januar 09, 2022, 10:56:50 posle podne »
Ako je sve fabricko, ne mogu dnevna i oborena da rade u isto vreme tj. kada se upale oborena, dnevna se automatski gase.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #196 poslato: Januar 10, 2022, 10:26:48 pre podne »
A4 dioda, neki Pezo, Talisman...
Ovo su vozila koja sam sinoc video vracajuci se sa puta da im svetle dnevna pored oborenih.
Svima su fabricka.
Jedino ako preko dijagnistike ima opcija da se podesi da rade oba svetla.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #197 poslato: Januar 10, 2022, 04:24:34 posle podne »
Ako cemo svi da zavrsavamo preko veze, ispod stola, za pice, za pecenje, onda smo i zasluzili da nas ovi je*u jer za bolje ne znamo.
Ako mozes da citas kurir/fejs/kladzu i slicno smece na telefonu svaki dan onda mozes da procitas i pravilnik. Sredi auto po pravilniku i na tome istraj, a ne da muljas i podmicujes jer u tom slucaju radis isto sto i oni. Razlika onda izmedju tebe i vlasti je samo sto ti nisi na vlasti.
Edmund Burk je rekao "Sve sto je potrebno da zlo zavlada jeste da dobri ljudi ne urade nista"
Hajde da budemo dobri ljudi, da nam se obraz pozna po onome sto ucinimo u zivotu.
Dođi u deželu, sve ti je oprošteno <3

Inače fabrički se uvek preklapa izmedju jednih i drugih, jedino je valjda u skandinaviji pravilo da uvek sija sve što imaš na autu, jer je mrak 99% vremena.. i gomila ljudi pali preko dijagnostike taj mod, jer "lepše izgleda bajo".
lollol

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #198 poslato: Januar 10, 2022, 09:34:52 posle podne »
A4 dioda, neki Pezo, Talisman...
Ovo su vozila koja sam sinoc video vracajuci se sa puta da im svetle dnevna pored oborenih.
Svima su fabricka.
Jedino ako preko dijagnistike ima opcija da se podesi da rade oba svetla.
Kada se upali oboreno svetlo, dnevno prelazi u mod pozicionog svetla. Znaci ne sija vise istom jacinom, vec dosta slabije.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #199 poslato: Januar 10, 2022, 09:42:14 posle podne »
To sam vidjao na Insigniji.

Ovo ostaje da svetli iste jacine.