Autor Tema: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!  (Pročitano 81702 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #160 poslato: Avgust 24, 2021, 09:41:19 posle podne »
Vala bolje je i ovako kako je kod nas nego da ovi leševi krstare drumom. Samo nemojte da nas poredite sa Grcima i Indijcima, valjda smo bolji, daleko bolji od toga.

Ето ја не знам једног голфа 2 да му ради задња прскалица, па и на тројкама слабо...

Sent from my vw mk5

Vozilo staro 35 godina i nekim čudom mu ne radi plastična dizna za vodu sa promerom od jednog milimetra? Ma jel moguće?
Na žalost kultura održavanja svega kod nas je jako loša. Pogledaj vozila po gradu. Sva su oštećena i izudarana i tako se vozi. Nikome ne pada da popravi oštećeno vozilo, da ga dotera, da zameni prskalicu od 150 dinara. Pogledaj koliko ljudi gura štap da im drži gepek vrata, a amortizer vrata 500 dinara. Ako treba da se da za cigare i alkohol to nije problem, ali ako treba da se uloži u auto da izgleda kulturno onda je to trošak? Auto sa zacementiranim ptičjim govnima na sebi se vozi i ne pada mu na pamet da ga opere. Ja smatram da auto predstavlja mene. Ako sam došao na posao uredno obučen, opran i pristojan za svoje radno okruženje i automobil treba da je takav. Ako je auto prekriven govnima, pa pogađajte da li sam promenio zadnji put gaće u pretprošli petak?

Iz ličnog iskustva imam loše mišljenje o nivou kulture većeg procenta ovog mog naroda i žao mi je što je tako.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #161 poslato: Avgust 25, 2021, 06:02:21 pre podne »
Vala imas i pravo mada ima jos dosta drugih stvari tu ali u pravu si...ali isto brate zahtijevaju od nas neki standard kao u evropi, a nemamo hljeba da jedemo
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2021, 06:04:03 pre podne od strane bogdanPG »

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #162 poslato: Avgust 25, 2021, 08:15:19 pre podne »
Pa to je paradox. Nemamo hleba da jedemo ali uredno posedujemo automobil…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #163 poslato: Avgust 25, 2021, 08:36:40 pre podne »
Novac je pitanje pogleda na zivot, druga je skroz tema koja moze da se oduzi. Ne govorimo mi ovde od 20evra, 100evra koje nisu cifre kada su vozila u pitanju. Govorimo o par stotina dinara. Ti da odes u Maksi danas neces izaci ispod 1500 din. Dakle amortizer vrata ili dizna kosta kao kilo jabuka. Ako nemas toliko novca da odrzavas auto onda auto ni ne treba da kupis, bar ne takav. Koliko treba da kosta dizna da bi je zamenio? 7 dinara? Ni tad je ne bi zamenio niko jer je stvar u glavi, a ne novcaniku.

.
https://www.facebook.com/events/1214905535644160/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2252%22%2C%22action_history%22%3A%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22share_link%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22share_link%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A%7B%5C%22invite_link_id%5C%22%3A337243568054468%7D%7D]%22%7D



Molim vas ne slusajte ovog laznog proroka. Covek ima volju i energiju, ali usmerenu u pogresnom destruktivnom pravcu. Obraca se mladjoj populaciji koja je naoruzana energijom i buntom, ali bez osnovnog znanja. Na njegovom poslednjem videu "brani" vlasnike vozila koja su nepropisno parkirana na trotoaru, a sugradjanina koji je prijavio vozila nepropisno parkirana bi fizicki napao. Ovo je krajnje licemerno jer kada je on pre nekog vremena dobio batinanje od policije, odmah se uhvatio da cita zakon. Tada mu je zakon odgovarao kada je bio tucen, a sada kada on hoce da tuce onda mu zakon ne valja. Krajnje licemerno, da ne kazem debilno da ti upucujes javni poziv preko YT da se fizicki napadne gradjanin koji trazi od drzave da reaguje po zakonu. Od 50k pregleda, sutra ce neko stvarno naci motiv u ovome da tako treba da se resava nesporazum. Malo li nam je nasilja vec do sada?
Sto se tice odbrane vozila koja su parkirana na trotoaru, samo se zapitajte kuda trebaju da hodaju pesaci? Kuda trebaju da prolaze majke sa decom u kolicima? Kuda trebaju da prolaze ljudi u invalidskim kolicima? Kuda trebaju da prolaze slepi ljudi? Zajedno sa vozilima? Moj prijatelj je tako zakacio coveka na Bezaniji koji je pao, udario glavom u trotoar i covek je poginuo. Da, te stvari se desavaju.
U mom naselju zivi slep covek koji se cuje kada prolazi jer udara stapom po ulici. Kada se zvuk promeni (udara stapom po kolima) znam da se neko parkirao preko pesackog prelaza ili trotoara i da covek ide levo desno pokusavajuci da nadje stazu ponovo. Rastuzi me kao coveka kada vidim tu scenu. Na kraju ulice zivi zena koja ide invalidskim kolicima po ulici jer su trotoari zatvoreni. Da imate malu decu, da li bi ste pustili svoju zenu da ide po ulici sa sinom cekajuci da ih neko potkaci? To sto Bojan opravdava ovakvo parkiranje je teska budalastina. Sistem ne radi svoj posao, odavno sam misljenja da im je cilj da se Srbija isprazni od Srba, pa ljudi u ocaju pokusavaju na silu da rese samo svoje probleme. A 100 ljudi, 100 razlicitih pravdi i eto problema. Da ne pricam sto nam nijedna zelena povrsina nije vazna. Po Zemunu nema parka koji nije izgazen vozilima. Komunalci gotovo da ne rade svoj posao, saobracajna nema ovlacenja da kaznjava za takve prekrsaje, pauk ne sme da nosi vozila sa zelene povrsine. U medjuvremenu Beograd ima skoro najprljaviji vazduh na svetu, deca udisu toksine dok im cale unistava izvor kiseonika, Srbija druga u Evropi po smrtnosti od raka pluca, a ni sa ostalim bolestima ne zaostaje. Neznanje + bezobzirnost, vrhunska kombinacija samounistenja.

Beogradu neminovno slede nova saobracajna pravila, a to je da sve ulice postanu jednosmerne. Jedna strana sluzi za parkiranje, a druga za voznju. Cesta sluzi za motorna vozila, trotoar za pesake. Ko se parkira na trotoar, mesec dana zatvora. Svajcarska bi plakala za nama.
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2021, 08:42:29 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #164 poslato: Avgust 25, 2021, 05:29:57 posle podne »
Ti prijatelju verovatno imas obezbedjeno svoje parking mesto, garazu ili zivis na periferiji grada gde mozes da parkiras istovremeno i svoj auto i shleper i autobus a da nikoga ne ugrozis pa zato sve ovako pises ali sta da radimo mi koji majcino mleko propisasmo da nadjemo to jedno jedino parkig mesto za jedan auto koji poseduje cela porodica ?
Imas li da predlozis neko resenje s obzirom da u ovom sadasnjem savremenom drustvu auto nije luksuz nego potreba ?
O abnormalnim cenama registracije i kriterijumima za prolaz tehnickog pregleda da ne pricam jer to sto se kod nas u Srbiji radi je van svake pameti. Covek zdravog razuma ne moze da prihvati da sa autom kojem ne radi jedan podizac prozora ili neka plastika u braniku ne ugrozava bezbednost saobracaja ni svoju ni drugih ucesnika. To za zagadjenje vazduha je relativno ok ali kad tehnicki pregled prodju regularno kao i ostali vozila gradskog prevoza i policije koji cak voze i neregistrovani pa nikom nista.
MUP u Savskoj 35 zaobilazi "Oko sokolovo" u sirokom luku a gde su po trotoarima parkirani policijski automobili kao i civilni [od radnika zaposlenih u toj stanici] gde postoji znak zabranjeno parkiranje i zaustavljanje i ne samo po trotoarima vec je desna traka non-stop zauzeta pa me jako zanima o kakvom ti zakonu pricas, o kakvom postenju i o kakvoj drzavi ?
Pominjes nesto Svajcarsku pa da te pitam da li si ikada bio u Svajcarskoj ili si samo slusao neke babine price kako sve to tamo funkcionise ?
Ja sam muzicar i "X" puta sam svirao bukvalno po celoj Svajcarskoj tako da savrseno znam a ja i ti da zivimo jos pet zivota necemo docekati ni njihov standard ni takvu disciplinu. Porediti Srbiju i Svajcarsku je isto kao porediti volovska kola i Japanske brze pruge lollol
Ne branim Bojana, ne poznajem ga a da je u pravu - u pravu je za sve mada sumnjam da ce nesto da postigne jer Srbija nije zemlja vec CIRCUS COLORADO biggrin
Imao bih jos puno toga da kazem ali necu jer verovatno sam mnoge smorio i sa ovim dugackim postom, pozdrav
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2021, 05:32:23 posle podne od strane jerotije318 »
Samo VW

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #165 poslato: Avgust 25, 2021, 08:32:06 posle podne »
Onaj lik je sprdnja koliko i zakon o tehničkim realno.
lollol

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #166 poslato: Avgust 25, 2021, 11:06:11 posle podne »
Kakav je takav je ali je u pravu thumbup
Samo VW

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #167 poslato: Avgust 26, 2021, 09:27:14 pre podne »
Ne može nikako biti u pravu ukoliko poziva na fizičko nasilje protiv sugrađanina koji traži od države da postupi po zakonu. Sve ostalo mu pada u vodu.

Jerotije, ajde da ti kažem gde i kako živim kad se već interesuješ, mada iz mog teksta je valjda jasno da to nije relevantno. Jednostavno takav je moj stav u životu. Živim u Zemunu blizu Prvomajske ulice u radničkom naselju koje je pretrpano automobilima. Dva svoja vozila držim na ulici, na javnim označenim parking mestima ili na mestima gde ne uništavam zelenu površinu ili ne ometam na neki način sugrađane sa kojima živim. Radim u centru grada i dao sam ženi svoj auto jer ona na poslu ima parking mesto, a za grad koristim njen manji auto zbog lakšeg parkiranja. Druga opcija mi je električni trotinet koji sam nabavio i kada parkiram dalje od posla skočim na trotinet. Trotinet me izađe 4000din mesečno, što je pola goriva koliko mesečno potrošim. Treća opcija je vožnja sa kolegama, tako da umesto 3 mi zauzmemo jedno parking mesto u toku dana.
Sve ti ovo govorim jer je očigledno da moramo da menjamo nešto, a ja mislim da treba početi od samih sebe. Pogledaš se u ogledalo i kažeš sebi, kako možeš da ovu zemlju učiniš boljom danas? Što je MJ rekao "Im starting with man in the mirror"
U suprotnom nastaje tenzija, histerija, svako ima svoja pravila, kao i u džungli kada ponestane resursa i vlada zakon jačega što smo svedoci svaki dan. Smatram da je to pogrešno.

Ukoliko je registracija skupa, kupi manji auto ako je već auto neizbežna potreba. Moj tast vozi nekog malog 1.1 Koreanca i dovoljan je za komutaciju po Srbiji, a malo troši i jeftin je za registrovanje. Čak sam pre par nedelja isti takav auto video sa NS tablama kod Dubrovnika, četiri odrasle osobe otišle da se provode, ništa im nije falilo. Ako gledaš tako onda auto više klase nije samo potreba već i određen luksuz. Ukoliko je kod nas skupa registracija, neka Guarana kaže koliko je u Sloveniji. Znam da je kod njih bilo osiguranje baš jako sa cenom. "Da, ali oni imaju jači standard". Tako je kako je. Nisu oni krivi za to već mi. Dozvoli smo izdajnike da se dočepaju vlasti, naš nesoj koji se prodao za novac i ništa nismo uradili dok smo gledali kako uništavaju zemlju. Sada možemo samo da plačemo na visinu registracije... ili da se odselimo za Sloveniju :D

Što se tiče predloga, ja sam dao jedan oko jednosmernih ulica gde će ulice biti mesto za parkiranje, a ne trotoari. Drugi predlog koji bih ti predložio jeste da ili kupiš parking dozvolu ukoliko živiš u centru grada ili da se preseliš u deo grada ili grad koji nema problem sa parkiranjem. Sa tolikim brojem doseljenih ljudi u Beograd da li stvarno misliš da svako može da se parkira u centru gde poželi i kad poželi? Ja imam prijatelje koji u ovo vreme digitalizacije rade sa daljine. Tri puta jeftinije i zdravije mu je kuća u Irigu nego stan u NBG. Imam prijatelja koji se preselio zbog lokacije posla u Galeniku, jedan poznanik u Despotovac... Postoji rešenje. Život u Beogradu ima svoje pozitivne i negativne strane, ali to što nemaš gde da parkiraš, pa blokiraš pešake, druga vozila, rampe za invalide nije ništa drugo nego lična sebičnost i bezobzirnost. Ruku na srce, koren svega su upravo te ljudske osobine. Danas svi žele da parkiraju ispred svog stana, a to jednostavno nije moguće. Ako želiš da parkiraš ispred stana onda se preseliš na selo ili kupiš kuću i imaš plac za svoje vozilo. Svedoci smo da po celom gradu se ostavljaju cigle na trotoarima, kante, flaše sa vodom kao rezervacija parking mesta koje ne pripada nikome, tj pripada svima, ali je neko dovoljno bezobrazan i sebičan (!) da smatra da je taj deo trotoara njegovo vlasništvo. Parkiranje na autobuskoj stanici, ispred banke, ispred prodavnice, parkiranje na invalidskom mestu, ispred kladionice sa sva 4 žmigavca je postao narodni običaj.
I naravno uvek postoji kod takvih ljudi "logično" opravdanje zašto to rade. I Hitler je imao razlog zašto treba istrebiti određene etničke grupe. Što kaže onaj u filmu Platoon "Izgovori su kao čmar, svako bar jedan" To što policija i komunalna rade je skandal, ali isto nešto što se u Srbiji dešava stotinama godina unazad i to se neće promeniti skoro. Mi imamo pismene tragove o korupciji i kršenju zakona i oholosti vlastodržaca još od Miloša Obrenovića. Dakle Srbija se delomično oslobodila Turaka, ali ugnjetavanje naroda nije prestalo. Sretenjski ustav kojeg mi danas praznujemo i slavimo je nastao kao rezultat učestalih buna srpskog naroda protiv srpske vlasti, a prošlo je manje od 20 godina nakon oslobođenja. Ta strana istorije se nije mnogo menjala do danas. Zakon piše vlast zbog sebe. Ovo treba da ti bude pokazatelj da će uvek biti zloupotrebe vlasti kroz nepotizam ili položaj u vlasti, ali to je tako jer kada treba nekome da izvadi npr pasoš odmah će reći "imam ja prijatelja tamo da ti uradi preko veze", a niko neće da kaže idem da čekam u redu. Tako da korupcija i nepotizam uspeva jer generalno narod je takav. Fokusiran je na kratkoročnu perspektivu kako može da se ovajdi.
Elem, to što policija radi po meni nije nikakvo opravdanje da ja radim isto što i oni jer u čemu se onda razlikujem od njih? Ni u čemu. Ako njih gledam sa prezirom, kako mogu sebe da gledam ako radim isto?
Ukazivanje na tuđi zločin nikad nije opravdanje za tvoj zločin.
Što bi Kenedi rekao "Ne pitaj šta država može da uradi za tebe, već šta ti možeš da uradiš za državu", a država smo svi mi i ovakvi i onakvi. Srećom upoznao sam i ljude koji su svetla Srbije. Ćute i rade i čine ovo mesto malo bolje nego što jeste.

U Švici bijah daaavno, čak sam tamo naučio da vozila trebaju da stanu pešacima na pešački, no imam iskustva i dosta kilometara po drugim EU zemljama i dosta bliske rodbine (nije baba) po istoj, pa ono razmenjujemo iskustva, ali reč Švajcarska je ovde iskorištena metaforički, kao sinonim jedne uređene zemlje. Mogao sam napisati i Japan, ideja je bila da možemo biti bolji i od najuređenije zemlje.
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2021, 09:35:22 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #168 poslato: Avgust 26, 2021, 11:58:45 pre podne »
Kao prvo da ti zahvalim na ovako dugackom i opsirnom postu. Kao da smo u kafani se ispricali uz pivce :26
Da, sve si u pravu i bilo bi lepo kad bi moglo da se uredi bar priblizno slicno kao u Svajcarskoj ali od toga nema nista, bar nece biti dok smo ja i ti zivi to sigurno. Ja sam prvi za postovanje invalida, slepih, majki sa decom....ali kako to urediti u Beogradu - nikako. U mom kraju {Vozdovac] je vise puta dolazilo do sukoba zbog parking mesta, bilo je i krvi, krivicnih prijava....ma strasno veruj mi ali ne moze biti resenje da sad prodam kucu i odem da zivim na periferiju zbog parkiranja, to jednostavno nema smisla. Da bih se obezbedio od stresova parkiranja morao sam da se odreknem dela dvorista gde sam uzivao u hladovini pod lozom, srusio sam ogradu i obezbedio sebi parking. Moje komsije to ne mogu, nekom je zivot majka a nekom maceha jbga.
Bojan koliko sam gledao klipove ne poziva na nasilje. Samo je rekao da bi tom nekom dezurnom sto stalno prijavljuje trebala "vaspitna" ali da se to ne sme. Bojan trazi da se postuje zakon ali da se postuje u svim oblicima a ne selektivno. Prvo da ga policija i drzava postuje pa i gradjani [tako je npr u toj Svajcarskoj]. Kad ga policija bude postovala bice i osnova da ga mi postujemo.
Registracije su skupe i za starija  vozila kao i za vozila manje kubikaze a kamoli vece a o kriterijumima prolaska da ne pricam jer sam pisao [ti nisi].
Sve u svemu Bojan ima moju podrsku, apsolutno se slazem sa svim zahtevima za postovanje zakona za sve a ne samo za neke. Registracije da pojeftine i da se na tehnickim ne trazi "dlaka u jajce" kao sto rece Srecko Sojic  biggrin
Pozdrav i svako dobro
Samo VW

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #169 poslato: Avgust 26, 2021, 03:04:16 posle podne »
Meni je za 1.2/90ks registracija 300e godišnje. pre za 2.5/180ks je bilo 900e godišnje. Na tehničnom neće niko da ti zagleda prskalice i branik, al neće ni da te pusti sa sjebanim trapom i kočnicama, pa da si ne znam čiji rođak.
Wele dođi u deželu, sve ti je oprošteno, nećeš se sa vetrenjačama nikako provesti. :D
lollol

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #170 poslato: Avgust 26, 2021, 04:40:53 posle podne »
Hoces li proci tehnicki ako ti ne radi npr zadnji levi podizac stakla  drive
Samo VW

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #171 poslato: Avgust 26, 2021, 06:52:17 posle podne »
Skoro 100%. Mrzi me da jurim baš šta pravilnik podrazumeva ali je otprilike isto kao u Srbiji, kočnice,svetla,obavezna oprema, izduvni gasovi + generalni pregled, koji je više u fazonu kao kod majstora kad odeš.. tipa jednom su me vratili jer mi je spona bila u kurcu, jednom je preporučio da pločice uskoro zamenim, al nije ništa pisao, itd.

Za sve aftermarket treba homologacija, čak i drugu dimenziju guma (ako nije upisana već). To uključuje drugog proizvodjača felni recimo. Obično ljudi sjure papire, al nije da baš nešto zagledaju na samom pregledu. Generalno je više poenta da daš 25e i središ stvar, nego da rizikuješ kazne koje su drakonske ako te neko uhvati. Ili još gore pukne ti felna, napraviš karambol neki, a nemaš je upisanu u kartonu, automatski ti plaćaš ceo karambol iz džepa i vraćamo se na onih 25e brzo :)

Al lepo je Wele uboo poentu, treba od sebe krenuti, što je većini problem ove ili one prirode.
lollol

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #172 poslato: Avgust 27, 2021, 02:26:55 pre podne »
Pa o tome pricam prijatelju.
Ne radi ti jedan podizac stakla, fali ti neki deo plastike ispod branika, klima prazna, vozacko sediste druge boje [zamenjeno].....sve su to gluposti koje ne uticu na bezbednost a zbog kojih te eto nece pustiti na tehnickom.
Reci da to nije izivljavanje agencije za bezbednost saobracaja wacko
Samo VW

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #173 poslato: Avgust 27, 2021, 01:38:44 posle podne »
Slažem se i podržavam članove Wele i Guarana,
čak nas i istorija uči tome i treba se setiti reči izgovorenih na Cveti 1815

"Eto mene, krenite prvo od sebe.
Zajebi rat sa Turcima, no da gradimo autoput."

 lollol
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 925
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #174 poslato: Avgust 27, 2021, 04:06:58 posle podne »
Ne može nikako biti u pravu ukoliko poziva na fizičko nasilje protiv sugrađanina koji traži od države da postupi po zakonu. Sve ostalo mu pada u vodu.

Jerotije, ajde da ti kažem gde i kako živim kad se već interesuješ, mada iz mog teksta je valjda jasno da to nije relevantno. Jednostavno takav je moj stav u životu. Živim u Zemunu blizu Prvomajske ulice u radničkom naselju koje je pretrpano automobilima. Dva svoja vozila držim na ulici, na javnim označenim parking mestima ili na mestima gde ne uništavam zelenu površinu ili ne ometam na neki način sugrađane sa kojima živim. Radim u centru grada i dao sam ženi svoj auto jer ona na poslu ima parking mesto, a za grad koristim njen manji auto zbog lakšeg parkiranja. Druga opcija mi je električni trotinet koji sam nabavio i kada parkiram dalje od posla skočim na trotinet. Trotinet me izađe 4000din mesečno, što je pola goriva koliko mesečno potrošim. Treća opcija je vožnja sa kolegama, tako da umesto 3 mi zauzmemo jedno parking mesto u toku dana.
Sve ti ovo govorim jer je očigledno da moramo da menjamo nešto, a ja mislim da treba početi od samih sebe. Pogledaš se u ogledalo i kažeš sebi, kako možeš da ovu zemlju učiniš boljom danas? Što je MJ rekao "Im starting with man in the mirror"
U suprotnom nastaje tenzija, histerija, svako ima svoja pravila, kao i u džungli kada ponestane resursa i vlada zakon jačega što smo svedoci svaki dan. Smatram da je to pogrešno.

Ukoliko je registracija skupa, kupi manji auto ako je već auto neizbežna potreba. Moj tast vozi nekog malog 1.1 Koreanca i dovoljan je za komutaciju po Srbiji, a malo troši i jeftin je za registrovanje. Čak sam pre par nedelja isti takav auto video sa NS tablama kod Dubrovnika, četiri odrasle osobe otišle da se provode, ništa im nije falilo. Ako gledaš tako onda auto više klase nije samo potreba već i određen luksuz. Ukoliko je kod nas skupa registracija, neka Guarana kaže koliko je u Sloveniji. Znam da je kod njih bilo osiguranje baš jako sa cenom. "Da, ali oni imaju jači standard". Tako je kako je. Nisu oni krivi za to već mi. Dozvoli smo izdajnike da se dočepaju vlasti, naš nesoj koji se prodao za novac i ništa nismo uradili dok smo gledali kako uništavaju zemlju. Sada možemo samo da plačemo na visinu registracije... ili da se odselimo za Sloveniju :D

Što se tiče predloga, ja sam dao jedan oko jednosmernih ulica gde će ulice biti mesto za parkiranje, a ne trotoari. Drugi predlog koji bih ti predložio jeste da ili kupiš parking dozvolu ukoliko živiš u centru grada ili da se preseliš u deo grada ili grad koji nema problem sa parkiranjem. Sa tolikim brojem doseljenih ljudi u Beograd da li stvarno misliš da svako može da se parkira u centru gde poželi i kad poželi? Ja imam prijatelje koji u ovo vreme digitalizacije rade sa daljine. Tri puta jeftinije i zdravije mu je kuća u Irigu nego stan u NBG. Imam prijatelja koji se preselio zbog lokacije posla u Galeniku, jedan poznanik u Despotovac... Postoji rešenje. Život u Beogradu ima svoje pozitivne i negativne strane, ali to što nemaš gde da parkiraš, pa blokiraš pešake, druga vozila, rampe za invalide nije ništa drugo nego lična sebičnost i bezobzirnost. Ruku na srce, koren svega su upravo te ljudske osobine. Danas svi žele da parkiraju ispred svog stana, a to jednostavno nije moguće. Ako želiš da parkiraš ispred stana onda se preseliš na selo ili kupiš kuću i imaš plac za svoje vozilo. Svedoci smo da po celom gradu se ostavljaju cigle na trotoarima, kante, flaše sa vodom kao rezervacija parking mesta koje ne pripada nikome, tj pripada svima, ali je neko dovoljno bezobrazan i sebičan (!) da smatra da je taj deo trotoara njegovo vlasništvo. Parkiranje na autobuskoj stanici, ispred banke, ispred prodavnice, parkiranje na invalidskom mestu, ispred kladionice sa sva 4 žmigavca je postao narodni običaj.
I naravno uvek postoji kod takvih ljudi "logično" opravdanje zašto to rade. I Hitler je imao razlog zašto treba istrebiti određene etničke grupe. Što kaže onaj u filmu Platoon "Izgovori su kao čmar, svako bar jedan" To što policija i komunalna rade je skandal, ali isto nešto što se u Srbiji dešava stotinama godina unazad i to se neće promeniti skoro. Mi imamo pismene tragove o korupciji i kršenju zakona i oholosti vlastodržaca još od Miloša Obrenovića. Dakle Srbija se delomično oslobodila Turaka, ali ugnjetavanje naroda nije prestalo. Sretenjski ustav kojeg mi danas praznujemo i slavimo je nastao kao rezultat učestalih buna srpskog naroda protiv srpske vlasti, a prošlo je manje od 20 godina nakon oslobođenja. Ta strana istorije se nije mnogo menjala do danas. Zakon piše vlast zbog sebe. Ovo treba da ti bude pokazatelj da će uvek biti zloupotrebe vlasti kroz nepotizam ili položaj u vlasti, ali to je tako jer kada treba nekome da izvadi npr pasoš odmah će reći "imam ja prijatelja tamo da ti uradi preko veze", a niko neće da kaže idem da čekam u redu. Tako da korupcija i nepotizam uspeva jer generalno narod je takav. Fokusiran je na kratkoročnu perspektivu kako može da se ovajdi.
Elem, to što policija radi po meni nije nikakvo opravdanje da ja radim isto što i oni jer u čemu se onda razlikujem od njih? Ni u čemu. Ako njih gledam sa prezirom, kako mogu sebe da gledam ako radim isto?
Ukazivanje na tuđi zločin nikad nije opravdanje za tvoj zločin.
Što bi Kenedi rekao "Ne pitaj šta država može da uradi za tebe, već šta ti možeš da uradiš za državu", a država smo svi mi i ovakvi i onakvi. Srećom upoznao sam i ljude koji su svetla Srbije. Ćute i rade i čine ovo mesto malo bolje nego što jeste.

U Švici bijah daaavno, čak sam tamo naučio da vozila trebaju da stanu pešacima na pešački, no imam iskustva i dosta kilometara po drugim EU zemljama i dosta bliske rodbine (nije baba) po istoj, pa ono razmenjujemo iskustva, ali reč Švajcarska je ovde iskorištena metaforički, kao sinonim jedne uređene zemlje. Mogao sam napisati i Japan, ideja je bila da možemo biti bolji i od najuređenije zemlje.
Realno i nemaš potrebe za drugim vozilom,zauzmes parking i nemrdas mesecima :)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #175 poslato: Septembar 01, 2021, 10:13:01 posle podne »
Oba vozila su aktivna skoro svaki dan. Iskreno, pa izdržali bi bez drugog automobila, a ni prvi nije da se umire bez njega. Upućen sam u analizu cenu koštanja kilometra između svog vozila, taksija-ubera, javnog prevoza i samostalnog autonomskog vozila (funkcioniše u naprednim velikim gradovima) koji dele više ljudi. Ipak lični automobil osim pređenog km je i lični prostor. To jeste neki tip luksuza koji mogu da priuštim. Naš drugi auto je kućni ljubimac kojeg rado koristimo. Ne postoji nikakva logika ni matematika u tome već samo nešto što čovek voli da radi.

Što se tehničkog tiče, juče sam ga registrovao u GSPu iza Delta Sitija jer su daleko najpovoljniji (2400din tehnički) i ljudi rade po PSu. Auto je punoletan i ima svoje mane. Bio sam u subotu i rekli su mu da mi gume nisu dobre da se vide pukotine i da me neće pustiti zbog toga. Otišao sam, kupio nove gume i prošao tehnički. Gledao sam šta su pregledali.
Obavezna oprema - važeća prva pomoć, uže, rezervne sijalice.
Da su po osovini isti pneumatici, da nisu oštećeni da nemaju pukotine, poderotine i klobuke.
Gledali su svetlosne grupe da li rade.
Gledali su broj motora.
Gledali su stakla da li su čitava
Proveravali su izduvne gasove.
Proveravali su kočioni sistem (ručna na jednom točku mi je bila na granici)
Ne znam da li su proveravali oštećenja i rđu na vozilu, ali ja ih nemam jer Lupo ima aluminijumsku šasiju.
I naravno, vozilo mora biti neopterećeno, dakle ne sme na tehnički sa punim gepekom ili nekim dodatnim inventarom.

Nisu tražili dlaku u jajetu već ljudi rade posao kako treba jer se bave pregledom vozila 40-50 godina.

Odmah tu sam platio registraciju direktno osiguravajućoj kući i kada sam sve sabrao i oduzeo (23300) uštedeo sam između 7 i 8 hiljada dinara nego da sam išao u neku agenciju (30500-31000). Za tu razliku dovoljno da se ovako jedan punoletan auto dovede u pristojno stanje. Dakle ako Gvarana u Sloveniji plaća 300€ za 1.2/90ks, onda 200€ za 1.6/125ks smatram da nije mnogo.

« Poslednja izmena: Septembar 01, 2021, 10:17:07 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #176 poslato: Septembar 01, 2021, 10:29:50 posle podne »
Znaci preporuka za GSB tehnicki od 2.400 din, svaka im cast  :25
Samo VW

Van mreže Jetta Ivan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1039
  • Age: 34
  • Lokacija: UB
  • Karma: +6/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF VII 2.0 TDI Jetta 1.6 Cat
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #177 poslato: Septembar 01, 2021, 11:26:14 posle podne »
U bas je cena teh pregleda mala. Kod nas u Ubu 6000 din putnicko a teretno do 3,5t 8000 din.
Samo gas GTI je spas !!!!

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #178 poslato: Septembar 02, 2021, 01:09:57 pre podne »
Znaci preporuka za GSB tehnicki od 2.400 din, svaka im cast  :25

Ide gaassss...
Ibertura.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #179 poslato: Septembar 02, 2021, 01:17:39 pre podne »
Da se razumemo vozilo mora biti tehnicki ispravno. Nema zakazivanja vec se dodje i ceka se. Rade od 7, pa do 15h ja mislim i subotom, ali subotom ne izdaju nalepnice. Ja sam bukvalno bio izmedju 2 autobusa i radio na racunaru za volanom.


Nakon tehnickog dok sam cekao nalepnicu.


I Lasta u MMLu ima tehnicki pregled, kod njih je 3000 din, ali mislim da trenutno remontuju prostorije za tehnicki. Recimo da je kod njih malo tolerantnija atmosfera i tamo uvek bude dosta taksista. Moze da se rezervise termin mejlom ili telefonom. Koliko ja znam nemaju osiguranje i ko da izda nalepnicu, ali to je najmanji problem.

Racunicom gore moze da se vidi da agencije za registraciju vozila u proseku prihoduju oko 10.000 din po vozilu.
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2021, 01:22:02 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!