Autor Tema: INFO : Zeleni Karton  (Pročitano 27789 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
INFO : Zeleni Karton
« poslato: Oktobar 14, 2015, 10:49:59 posle podne »
Korisna Informacija za One koji Ne znaju  :46 posto dosta putujem , a dobio par p/p o zelenom kartonu -za gde je potreban ili Ne ...

Za koje zemlje vam je potreban zeleni karton?


Lista zemalja za koje nam treba zelena karta (zeleni karton) prilično je kratka, ali ipak moramo da je znamo.



Šta je zelena karta?
Zelena karta ili zeleni karton je dokaz da je vaše vozilo osigurano i da će sva šteta (materijalna i nematerijalna) koju njime napravite u inostranstvu biti nadoknađena.

Koliko košta zelena karta i gde se kupuje?
Donedavno su cene bile neujednačene, ali sada u gotovo svim osiguravajućim kućama košta 2.000 dinara. Kupuje se u osiguravajućoj kući u kojoj ste kupili polisu obaveznog osiguranja.

Za koje zemlje TREBA zelena karta?
Za Makedoniju i BiH, kao zemlje kroz koje naši vozači najviše voze, a tu su i Rusija, Belorusija, Ukrajina, Moldavija, Turska, Izrael, Iran, Albanija, Tunis i Maroko.

Za koje zemlje NE TREBA zelena karta?
Zelena karta nam nije potrebna za ulazak na teritoriju svih 28 članica Evropske unije, kao ni za Švajcarsku, Norvešku, Island, Andoru i Crnu Goru (sa kojom imamo međudržavni sporazum).

Koliko traje zelena karta?
Zelena karta važi do isteka polise obaveznog osiguranja, bez obzira kada ste kupili. Međutim, problem može da se javi ukoliko vam registracija automobila ističe za manje od 15 dana - u tom slučaju ne možete uopšte da kupite zelenu kartu.

Šta u slučaju da zaboravite na zelenu kartu i stignete na granicu?
Situacija nije dramatična, ali ćete potrošiti više novca. U tom slučaju postoje dva rešenja:
kupite granično osiguranje (npr. oko 50 evra)
na većim graničnim prelazima postoje filijale Auto-moto saveza Srbije, u kojima može da se kupi privremena polisa AMS Osiguranja, na osnovu koje može da se dobije zelena karta (za „prosečan“ automobil cena je oko 5.000 dinara)

 :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Zrnojed

  • Gost
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2015, 08:25:27 pre podne »
Moderatori,prospite lijepak po ovoj temi.

Poslato sa Garret turbine.


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2015, 08:28:30 posle podne »
Tekst "vuce" na AMSS i njihovo neizbezno prisustvo, zar ne? Malo je nepravedno prema ostalim kucama koje prodaju zeleni karton da se besplatno reklamiraju. Inace zeleni karton nije osiguranje vec samo prepis vec placenog postojeceg osiguranja na medjunarodni dokument... koji u vecini zemalja vise nije ni potreban. Izdaje se za par sekundi i uzimaju dve crvene za to. Ovi na granici verovatno moraju da utrose vise slova kad stampaju parce papira, pa je tamo zeleni karton vise skup... ili koriste situaciju sto je neko u nevolji, pa dizu cenu. Nesto kao iznuda.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2015, 08:32:48 posle podne »
Kao i za međunarodnu

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2020, 07:21:31 posle podne »
Ukida se zeleni karton za ulazak u BiH  :46

Od 19. oktobra vozačima iz Srbije više neće biti potreban zeleni karton za ulazak u Bosnu i Hercegovinu, saopštilo je Udruženje osiguravača Srbije.



Kako se navodi u saopštenju, u noći između nedelje i ponedeljka 19. oktobra 2020. godine, prestaje da važi obaveza posedovanja zelenog kartona prilikom ulaska motornim vozilom u Bosnu i Hercegovinu.

Isti princip važiće i za vozila sa tablicama Bosne i Hercegovine koja ulaze u Republiku Srbiju.

Za prelazak granice, u oba smera, biće dovoljna tablica sa registarskim oznakama države u kojoj je automobil registrovan, napominje Udruženje osiguravača.
 
To znači da je Bosna i Hercegovina primljena u Multilateralni sporazum, a da je objavom u Službenom glasniku Evropske unije, Savet Evrope definisao 19. oktobar kao datum početka primene novog sistema prelaska granice motornim vozilom bez potrebe posedovanja zelenog kartona.

Registarska oznaka je dovoljan dokaz da vozilo poseduje osiguravajuće pokriće.

Radom Udruženja osiguravača, Srbija je postala član Multilateralnog sporazuma od 2012. godine, čime je građanima vlasnicima ili korisnicima motornih vozila srpskih registracionih oznaka omogućeno da bez ikakve dodatne dokumantacije, troškova ili kontrola, svojim vozilima putuju u najveći deo Sistema zelene karte, koji sada broji tridest četiri zemlje.

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2020, 10:34:29 pre podne »
E ovako treba da izgleda informacija o tome da li za neku zemlju treba ili ne treba zeleni karton. Svaka čast!

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #6 poslato: Jun 21, 2021, 09:13:37 posle podne »
Zna li neko sta je potrebno za Kosovo jer tamo ne vazi zeleni, takodje i za auto prikolicu

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #7 poslato: Jul 12, 2021, 09:52:16 pre podne »
Ne znam da li kasno javljam, ali zeleni odavno ne treba, cak se ni ono osiguranje ne placa vise. Cini mi se da zimi navodno traze da uvek imas lance, mada ih ja nikad nisam imao, niti su pitali.
Jedina zackoljica od pre 2 godine je da ne priznaju srpski pasos, nego moze samo sa licnom kartom, sto mi je totalna nebuloza... :)
Posto si iz CG, verovatno su malo drugacija pravila za dokumenta.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #8 poslato: Jul 12, 2021, 12:58:35 posle podne »
Kasno ali nista strasno, ne mogu nesto da se sjetim ali cini mi se da su mi trazili zeleni, a osiguranje je prestalo sad 01.07 da se placa, ja sam uredno dao pasos, a moze i sa licnom

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #9 poslato: Jul 12, 2021, 01:02:48 posle podne »
Moguce da za CG treba i dalje zeleni, za Srbiju ne treba bas odavno, a osiguranje nije bilo jos 2019, mozda su i ranije ukinuli.

Van mreže DjoleBGD

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK5 1.9 TDI BKC
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #10 poslato: Jul 13, 2021, 07:17:12 posle podne »
Mislim da su i za Bosnu ukinuli zeleni karton, dobro dodje ko ide do CG preko Bosne.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Van mreže Telje

  • VW Majstor
  • Old.Jr Member
  • *****
  • Poruke: 367
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Karma: +22/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2021, 08:00:33 posle podne »
За Космет не треба зелени картон јер већина вози на таблицама из централне Србије, носиш нормално документа без "пасоша" , разлог јер су се правили појединци паметни па су враћени назад

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #12 poslato: Januar 13, 2022, 12:36:01 pre podne »
Ja kad sam bio tražili su šiptari zeleni karton na ulazu, ne znam odakle ti to da ne traže, možda nešto skorije.... nego kad će se ukida za Makedoniju..... mislim da tu najviše profitiraju naši prodavci i da namerno prolongiraju jer svi koji odu u Grčku na more moraju da kupe zelena karton....
mada mi smo još i dobri, makedoncima treba 100e za zeleni karton da uđu u Srbiju....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: INFO : Zeleni Karton
« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2022, 10:18:23 pre podne »
Sale, odavno ne treba zeleni karton za Kosmet, samo sto sada moras da prekrijes oznake Srbije na tablici.