Autor Tema: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali  (Pročitano 16247 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nenad in

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-13
  • Auto: Audi A6 2.5 TDI
Dobro vece

Nov sam na forumu , pa cu se kratko predstaviti ,i predstaviti svoj problem
Nenad se zovem ,imam 35 godina ,preduzetnik i muzicar iz Beograda.
Imam problem pa molim za pomoc

Naime vec treci put ove nedelje desava mi se da kada ostavim auto ispod recimo 40 litara nece da upali , povuce vazduh , i onda bez intervencije majstora nema mrdanja . Plovak ne radi vec jedno godinu dana , ali po kilometrazi znam kada je vreme za dosipanje goriva .
Poslednjih nedelju dana , prvo mi se desilo da nece da upali, rekoh mozda sam zaista ostao bez goriva , pre dva dana sam bio siguran da imam barem 15-20 litara ,i opet nije hteo da upali , tek posle intervencije majstora i ispustanja vazduha tj covej je doneo vakum pumpu , malo izvukao goriva , vratio creva , i start sprejem upalimo baz problema , sipam 30 litara na vec ( mislim da je bilo barem 20 ) predjem 150 kilometara , i malopre opet mi se desi ista stvar . Citam po forumima da je verovatno oslabila pumpa u rezervoaru , pa vas molim za pomoc , i vasa iskustva. Auto inace koristim svakodnevno. Molim vas za pomoc i ako je neko imao slican problem da napise kako ga je resio . Hvala

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2013, 03:21:04 pre podne »
Pa druze Nenadine, cenim da prvo MORAS plovak da popravis da ne bi dijagnozirali probleme prevrtanjem soljice za kafu.
Tvoje trdnje da si siguran da imas 15- 20 litara su ne tacne sve dok se ne dokaze da su tacne, a to mozes proveriti samo sipanjem goriva do cepa.
Prvo kazes, 15,20, pa onda oko 40, pa dospes 30 . . .
Garant si ti ostao bez goriva svaki put i u tome je caka.

Prvo popravi plovak, pa cemo da demistifikujemo tvoj problem ;)
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2013, 04:56:13 pre podne »
Verovatno si ostao bez goriva,a to dizel motoru nisi smeo da dozvoliš.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže nenad in

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-13
  • Auto: Audi A6 2.5 TDI
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2013, 09:09:30 pre podne »
E ovako , kao sto je red , moram da dodam dogadjaj od juce .
Naime ,juce popodne , serviser koji ga odrzava sve ove godine dodje do mene, ponese vakum pumpu , izvuce malo goriva, vrati creva ,upalimo auto odmah, kaze " aj sad natoci do vrha" pa ces tako par puta da izbacimo kompletan vazduh iz sistema pa da vidimo sta i kako dalje . Odem do pumpe, sipam do cepa i stane jedva 30 litara , sto znaci da ja zaista nisam ostao bez goriva kako sam mislio.
Studirao sam u Nemackoj , pa po njihovim forumima citam , da dosta ljudi ima taj problem , ali skoro svako je problem resio na neki drugi nacin , tj jedan je promenio neki " povratni filter" i resio problem, drugom je na filteru " neki O prsten" predpostavljam da je to dihtung pustao vazduh, pa je to promenjeno i auto sad radi, treci je promenio pumpu u rezervoaru i resio problem , cetvrti je samo ocistio tu istu pumpu od mulja , i tako u nedogled . Iskreno vec sam se malo SLUDEO od toliko informacija . E sad jos jedno pitanje , dali kod dizela, kada se da kontakt, treba da se cuje pumpa kao kod benzinca, onako kratko , da je uzacio gorivo u motor ?  Zaista svaka informacija je dobrodosla . Pozdrav svima

Van mreže ketz

  • VW Početnik
  • Poruke: 184
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +3/-6
  • Auto: Golf 3
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2013, 09:19:56 pre podne »
mislim da on nece da povuce iz rezervoara kad padne na 10-15 littara,jer mu je pumpa podignuta..

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2013, 08:52:44 posle podne »
Pumpa kad imaš manje od pola rezervoara i daš kontakt se čuje verovatno, i na 2.5 tdi, kao i na mom sirotinjskom 1.9 tdi. A savet ti je da bolje promeniš majstora jer očito da ti obavlja funkciju AMSa a ne rešava ti kvar... big_boss
Земунчанин

Van mreže nenad in

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-13
  • Auto: Audi A6 2.5 TDI
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2013, 09:07:53 posle podne »
Dobro vece, prepostavljam da je ovo za 1.9 ima veze sa mojim predstavljanjem , kakva greska u koracima s moje strane .Jos jednom se svima izvinjavam ako sam bilo koga uvredio , to mi nije bila namera , sad mi je bezveze da brisem, ali zaista nista lose nisam mislio . Pisao sam i Darku isto, realno sada finansije ne dozvoljavaju ali da je drugacije pljuvao bih ja i ovaj 2,5 , jer sam skoro vozio 3.0 i odlepio, ali u realnosti sledeci je verovatno 2.0 tako da evo jos jedno svima se izvinjavam ako sam bilo koga uvredio .A majstor je inace dobar, ali on krece od najbanalnije stvari jer gleda da sto jeftinije pomogne ljudima . Ja sam i rekao da cu cim vreme dozvoli da izvezem motor, pa cu mu auto ostaviti , ali sve o cemu ovde pisemo cu mu dostaviti , jer nisam usamljen sa ovim problemom pa pisem iskustva drugih ljudi i njihova resenja .

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2013, 10:14:07 posle podne »
morao bih da proverim, al mislim da se meni ne cuje pumpa uopste kad se pali, ni pun ni prazan. bar ne glasno kao na golfu.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2013, 10:23:48 posle podne od strane Guarana »
lollol

Van mreže nenad in

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-13
  • Auto: Audi A6 2.5 TDI
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2013, 10:25:11 posle podne »
Ma naravno da jesam, pa nisam se vencao sa svojim majstorom, samo ako je i Gedora raspolozen .
Ja sam inace muzicar , i juce sam pogasio ama bas sve i klimu i radio , i kad dam kontakt necujem ama bas nista, zato sam i pitao jel se cuje pumpa kada se da kontakt ?

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #9 poslato: Mart 26, 2013, 10:41:44 posle podne »
Pozdrav Nenade. Inace, kad ti auto povuce vazduh, mozes da ga upalis "na gurku" ako nije automatik :) Meni je jednom golf 4 TDI povukao vazduh kad sam ostao bez goriva, pa je to bilo najbrze resenje, ali ne i mnogo pametno.

Da li si zakacio auto za dijagnostiku i da li je pokazao neku gresku? Mozda si napisao negde, ali nisam video.

Ne znam koliko ovo moze da pomogne, ali mozda ti znaci nesto :)

http://www.fixya.com/cars/t9067930-2000_a6_wont_start

http://www.fixya.com/cars/t12485360-ran_out_gas_car_wont_start_fuel
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže nenad in

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-13
  • Auto: Audi A6 2.5 TDI
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2013, 10:49:55 posle podne »
Cao Peco , nije automatik , ali koliko sam cuo da paljenje na gurku uopste nije pametno , a i sestica nije mala, moralo bi da se bas zapne .
Nisam ga jos stavljao na dijagnostiku, jer sam uzeo posla i preko mojih mogucnosti, pa ne stizem ni da jedem kao covek, a kamoli sve ostalo .
Sad cu procitati ove linkove gore,hvala puno za to ,pozdrav .

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2013, 08:26:33 posle podne »
2,5 tdi se ne pali ni na slepanje ni na guranje
rezervar za gorivo na tvom a6 ima 2 komore ili  2 dijela
pumpa koju imas u rezervaru ne sluzi za paljenja i nema nikakve veze s paljenjem motora
pumpa u rezervaru regulise nivo nafte u komorama tj prebacuje naftu iz slobodne u radnu komoru iz koje motor
preko holendera i crijeva dobija naftu
za taj problem koji imas ne treba ti dijagnostika
pozdravi tog sabana kog nazivas majstorom, start sprej unisti i deformise TAM-ove klipove a ne audijeve

subotom u sava centru drzim predavanja "majstorima" koji sebe inace nazivaju doktor za vagen ili doktor za audi
navrati za vikend da ga upises na kurs  mahac

Van mreže nenad in

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-13
  • Auto: Audi A6 2.5 TDI
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #12 poslato: Mart 27, 2013, 11:32:51 posle podne »
Hahahahha znas koliko sam se sada nasmeja'o citajuci tvoj post na kraju,dolazim obavezno u Subotu :-)
Sto kazu babe " da ne gresimo dusu"  ovo sve sto sam pisao, pisao sam ja, nisam ni otisao kod coveka posteno, kako red nalaze da mu ostavim auto, nego je sve juri, zuri , onako Srpski .
Moram da vas pohvalim, vidim da ste odlicna ekipa , i da se super druzite i zezate .
Danas sam posle dva dana ponovo seo u auto , upalio je potpuno normalno , i presao sam oko 80-90 km bez ikakvih problema, ide i pali potpuno normalno , mada iskreno posle " nemilih dogadjaja" svaki put kada sednem i treba da okrenem kljuc , imam tremu da mozda nece upaliti .
« Poslednja izmena: April 18, 2013, 11:38:30 posle podne od strane Modus »

Van mreže nenad in

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-13
  • Auto: Audi A6 2.5 TDI
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #13 poslato: Mart 28, 2013, 09:05:22 posle podne »
Hvala druze , hvala , pa to radim godinama , a i zavrsio sam muzicku akademiju , bilo bi sramota da nije tako .
Danas novih 80 km , i sve ok, iako se sve tripujem " e sad kad ne upali " i sl , sve ok . Ali kao sto je Peca gore napisao , ne smem da se zezam da me ne ostavi negde . Ako ko ima jos kakvih predloga sugestija i sl. rado cu ga saslusati .

Van mreže enki79

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Age: 44
  • Lokacija: Tuzla
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #14 poslato: Mart 28, 2013, 09:11:52 posle podne »
druze pumpa u rezervoaru ne dize gorivo u casu koja se nalazi uz plovak,

Van mreže VladaSrbijaSP

  • VW Početnik
  • Poruke: 59
  • Age: 32
  • Lokacija: S.Palanka
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Svi kontra,ja naopako :D
  • Auto: Golf Cabrio 91'
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #15 poslato: April 03, 2013, 10:02:14 posle podne »
Ili je problem do pumpe u rezervoaru koja pretace iz jedne polovine u drugu ili do level senzora

joca TDI

  • Gost
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #16 poslato: April 03, 2013, 11:26:52 posle podne »

rezervar za gorivo na tvom a6 ima 2 komore ili  2 dijela
pumpa koju imas u rezervaru ne sluzi za paljenja i nema nikakve veze s paljenjem motora
pumpa u rezervaru regulise nivo nafte u komorama tj prebacuje naftu iz slobodne u radnu komoru iz koje motor
preko holendera i crijeva dobija naftu


mislim da je to vec objasnjeno...   beer

Van mreže nenad in

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-13
  • Auto: Audi A6 2.5 TDI
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #17 poslato: April 08, 2013, 01:03:27 posle podne »
Dobar dan drustvo

Jutros sam opet ostao bez prevoza . Posto mi je pun rezervoar , po prvi put sam ga u Subotu ostavio na uzbrdici, znaci prednjim delom gore , gde obicno ne parkiram , ali zivot u gradu ne pita gde volis, nego gde ima mesta .
Od punog rezervoara presao sam 44 km , tako da sada "definitivno" nije ni to da ima manje od pola rezervoara i sl . Cak nije kao do sada da upali i ugasi se , vec je samo verglao kao da je potpuno bez goriva . Citam na www.elprog.com/forum/topic-7209-audi-a6-2-5-tdi-2000-page-1.html da mu desava potpuno ista stvar . E sad sam vec ocajan ,jer zbog posla moram da imam auto, a serviser moze tek sutra popodne da dodje .
Nemci  na forumu su mi napisali da je problem u crevima i da one negde "pokupe" vazduh " , a kada je auto nagnut napred onda gravitacija ne dozvoljava da se gorivo vrati nazad .

Kao sto rekoh , sada sam vec ocajan , pa vas molim za pomoc . Hvala

Van mreže nenad in

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-13
  • Auto: Audi A6 2.5 TDI
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #18 poslato: April 14, 2013, 03:07:40 posle podne »
Pozdrav drustvo

S obzirom da se vreme prolepsalo , isterao sam motor , i od Cetvrtka mi je auto u servisu . Majstor je jos tada promenio dovodna creva , podigao mu njusku gore , i sacekao do sutra , ujutru je upalio odmah. Onda su ga podigli jos vise i sacekali Subotu, i ponovo ga upalili bez problema . Kaze da je u rezervoaru sve ok , i da to sto mi ne pokazuje tacno koliko ima goriva je verovatno problem u tabli , pa bi trebao da odem u neki servis koji  je u Tosinom Bunaru i da to sredim - jel zna neko ko to tacno radi ???

Obrisao je greske , kaze da jedna dizna mora da se zameni , i da je auto spreman za put . 

Sutra cu otici da ga doteram , pa pisem , nadam se da je to to , a radujem se i da vas licno upoznam . :-)

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Audi A6 2,5 TDI 2002 - pomoc - Kada ostane ispod pola rezervoara nece da upali
« Odgovor #19 poslato: April 14, 2013, 08:04:57 posle podne »
srecno, javi sta je bio problem kad saznas
lollol