Autor Tema: B5 116KS TDI  (Pročitano 2773 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
B5 116KS TDI
« poslato: Oktobar 07, 2015, 10:14:19 pre podne »
'ajde i ja da predstavim svog ljubimca. U pitanu je Passat B5 2000. godište sa 1.9TDI motorom 116KS, menjač sa 5 brzina, kao što vidite karavan. Vuče kao šašav, najviše sam ga vozio 160km/h, za više nisam imao dužinu puta. Uvežen je iz Italije pre nekoliko godina, ima dosta opreme, i radi bez greške sa svojih pozamašnih 240000km ( kod mene je od 170000 čini mi se). Pre neki dan sam imao problem sa upadanjem suvozačevog stakla u vrata, izazvanog pucanjem plastičnih žabica/nosača koji drže staklo. To se rešilo, takođe ubacio sam gumene patosnice umesto platnenih, jer ide zima i platnene bi se ubrzo pošteno napile  :47  U planu je kozmetika, tu spadaju okvir oko radija, koji ponekada ispadne, pa bih ceo zamenio, ali slabo mogu da ga nađem u ovoj boji ; zamena okvira oko pepeljare jer su pukli njeni nosači pa nije u funkciji ; veće i lepše felne, ali ne vozim ga samo ja, pa bi moralo da padne nagovaranje ostalih članova ; sređivanje ili zamena vozačevog sedišta ; zamena leve štopaljke ; sanacija napuklog ćoška branika ; prednja maska sa hromiranim ivicama ; zamena izbledelih DI slova i skidanje onog Crena Mario natpisa ; poliranje, a najradije i zamena ovih farova sa novim ksenonskim ; i na kraju, ubacivanje lepšeg radija sa USB priključkom, i to će se ja mislim prvo obaviti ; itd.. Otvorio sam temu da bih sam imao tok sređivanja auta, jer planiram da mu se posvetim, pošto je stvarno zadobio moje simpatije. Hvala svima koji podrže projekat sređivanja svojim savetima koje naravno očekujem, s' obzirom da sam mlad i da nemam posebno znanje oko svega toga, tačnije imam znanje koje pokupim iz tuđih iskustava.  Kačim slike (baš sam našao tmuran dan za slikanje, a taman sam ga oprao momački) , pa ću se javljati sa novim vestima. mahac 







« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2015, 10:20:03 pre podne od strane IgorPolic »
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2015, 10:27:15 pre podne »
Lepo izgleda na slikama.
Nemoj da zuris u sredjivanju.
Nemoj da stavljas mnogo vece felne, eventualno za broj.
Posto vas je vise vozaca nece svako da pazi a i vece felne zahtevaju i dodatno spustanje jer u suprotnom izgleda ruzno.

Kontaktiraj clana Nosfaratu u vezi tih stvari sto ti treba oko enterijera.
On rastura samo passate i ima dosta delova.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2015, 12:18:56 posle podne »
Lepo izgleda. Srecno u sređivanju.  :25

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2015, 06:09:32 posle podne »
Ivane hvala puno, moram ići polako zbog sredstava :)  Čuo sam se sa Nosfaratuom, ima neke delove pa ćemo dogovoriti nešto.
Blade hvala na podršci, izveštavaću redovno šta radim  :25
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2015, 11:47:46 posle podne »
Pratim u svakom slucaju! :26

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 12, 2015, 06:46:45 posle podne »
Promenio sam danas okvir oko radija i nosač pepeljare kod menjača koji su popucali. Pepeljara nije bila u funkciji, a nosač je večito ispadao. Mladunce sam dobio dok sam povadio šrafove oko klime i u rupi za sitnice kod okvira. Postoji mala razlika u boji, novi okvir vuče na sivo, a ostatak je zlatan, ali ne primećuje se. Nekako mi sad pedantnije, a i neće ispadati kad idem preko rupa  clap  Renoviranje započeto, u skladu sa kešom će biti nastavljeno :) I preporuka za člana Nosferatu, skroz korektna saradnja i celi delovi bez oštećenja.
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #6 poslato: Februar 18, 2016, 04:58:56 posle podne »
Evo kaže nije pisano više od 120 dana, pa je red da referišem :) Zadnja leva stop lampa mi je bila polupana, takav je auto došao, pa sam naručio novu i posle par dana cimanja sa nekim likom iz Uba konačno se skrasio, i namontirao je. Imao sam problem o kom sam pisao u podforumu oko elektronike, spržio sam osigurač kad sam čačkao nešto oko lampe u kabini jer mi je otpao prekidač, pa sam tu lampu i prednji desni žmigavac koji se odlepio naručio od Đoleta, kog sam zvao jedno 5 puta da se ne bih opet zajebavao kao sa momkom iz Uba   biggrin biggrin  Danas dok sam menjao žmigavac, i skontao kako bi farovima prijalo poliranje koje će uskoro biti obavljeno, promenio sam i sijalicu pozicije koja je crkla, a nove LED sijalice sam ubacio u kabinu, koje nenormalno lepo sijaju noću, mnogo mi se sviđaju  :27 :rolleyes: Evo slika, da više ne davim, sve u svemu auto čim prestane kiša ide na generalno pranje, mnoooogo je prljav  :14

I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #7 poslato: Februar 18, 2016, 04:59:37 posle podne »










I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže Škoro_GTI

  • VW Početnik
  • Poruke: 90
  • Age: 24
  • Lokacija: Indjija, Srbija
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je GOLF auto ;) !
  • Auto: Golf 2 1.8 GTI 16V
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2016, 08:21:48 posle podne »
Dobar  clap ,kad stavljaš felne :) ?

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2016, 08:30:12 posle podne »
Čim nabavim  lollol Farovi su ispolirani pre neki dan, biće slika verovatno sutra, jer sam slobodan a telefon sam izgubio, pa ću morati slikati tabletom. Verovatno će pasti i čišćenje generalno, a razlika u farovima je ogromna, pogotovo kod dugih svetala, bacaju kao luda.
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže Škoro_GTI

  • VW Početnik
  • Poruke: 90
  • Age: 24
  • Lokacija: Indjija, Srbija
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je GOLF auto ;) !
  • Auto: Golf 2 1.8 GTI 16V
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #10 poslato: Mart 23, 2016, 08:47:02 posle podne »
Slikaću ti ja HD fotoaparatom  clap !Ako oš

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #11 poslato: Mart 23, 2016, 10:06:27 posle podne »
Cimaću te ako ne uspem, hvala svakako :)
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #12 poslato: April 02, 2016, 07:03:25 posle podne »
Čačkano opet oko auta, menjao sam štošta: amortizere gepeka x2, naslon za ruku, radio koji je već dugo kod mene ali nisam okačio koliko se sećam, menjao sam TDI izbledela slova i poskidao onaj Crena mario natpis ispod oznake modela. Polirani su farovi, koji na slici izgledaju kao da nisu, ali ponavljam, tablet.... Popizdeo sam na slike, slikao sam tabletom, i ne znam zašto je zelenkasta kamera, žao mi je što ne mogu to da uslikam, jer se stvarno trudim da auto 24/7 bude čist i uredan. Naslon sam uzeo kožni, ispravan, jer je stari bio neispravan. Još da sredim sedište vozačevo, sad skupljam pare za to, i mikroprekidače da sredim u dvoje vrata, da pale svetlo ispod vrata kad se otvore. Evo slika, samo pokušajte da zamislite bez zelene nijanse, i super  yupi3ti

Slike ne mogu da ubacim ovako, nego preko ovog sajta, jednostavno promenite to jer ne funkcioniše dobro, piše da je direktorijum za dostavu pun, i da smanjim slike, a manje ne mogu biti, i to oko 160kb.

 
       
       
       


« Poslednja izmena: April 02, 2016, 07:14:43 posle podne od strane 2000.B5 »
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #13 poslato: April 02, 2016, 07:12:44 posle podne »
Sa i bez zelenog slike se ne vide. biggrin

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #14 poslato: April 02, 2016, 07:21:20 posle podne »
Sad se vide. thumbup

Jel si lakirao posle poliranja?

Van mreže Dragan ZA

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 421
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +16/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VWPASSAT B5,5 VWGOLF4
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #15 poslato: April 02, 2016, 07:32:19 posle podne »
Odlican   formidable   thumbup   :26

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #16 poslato: April 02, 2016, 07:41:15 posle podne »
Ivane veruj da se nisam usudio sam to da diram, imam neku polir pastu, al nisam hteo da rizikujem kako bi to izgledalo ručno polirano, pa sam odvezao kod nekog čoveka u perionicu za bagatelnu cenu je to završio. Dobar drugar polira farove, pa ću videti sa njim da odvezem opet ako bi to dalo neki rezultat, pa da vidim kako on to cepa.

Dragane hvala   :26
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #17 poslato: April 16, 2016, 06:32:52 posle podne »
Radilo se malo, oprao sam danas auto iznutra i spolja, takođe sam brisao i motorni prostor. Zaboravio sam u prethodnom postu da napomenem da je rađen veliki servis, i sad samo  driving A da, i ovo vozačevo sedište da zamenim pa da ga i krstim spuštanjem nazad :D Sad na slikama vidim da sam zaboravio papučice da obrišem, al dobro, najbitnije mi je to što jako uživam u kolima  celebrate

 
       
       
       
       
       
       
       
       

Pozdrav!


I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #18 poslato: April 17, 2016, 11:21:32 pre podne »
Mogao bi da središ tapacire na vratima, baš bodu oči. Ručicu menjača možeš da zameniš, ona nije skupa. I volanu bi valjalo jedno osveženje farbom za kožu. Ja sam farbao trokraki volan tom farbom. Imaš u mojoj temi kako je ispalo.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: B5 116KS TDI
« Odgovor #19 poslato: April 17, 2016, 11:52:38 pre podne »
Za volan sam gledao presvlačenje, izašlo bi me oko 60 eura, ali to ću videti sa ujakom pošto on ima neke svoje ljude koji to rade, svakako ću pogledati da vidim kako si farbao. Oko tapacira je dilema, ne bih lepio ove stare, već bih potražio novi materijal, da bude iste boje i slične teksture, pa da to upašem. Ručica i nije u toliko lošem stanju koliko možda izgleda, ali sam gledao i nju na kupujem-prodajem, ograničavajući faktor je uglavnom novac, pošto imam dosta rashoda zbog školovanja, pa mi je to barijera, ali svakako odvajam u slamaricu postepeno :D
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!