Autor Tema: POMOC OKO GUMA!!!  (Pročitano 2262 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zarko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 503
  • Lokacija: KOCOBO
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
POMOC OKO GUMA!!!
« poslato: Novembar 17, 2008, 10:35:30 pre podne »
Postovani VW fanovci, molim Vas (one koji su upuceni) da mi pomognu u vezi guma. Naime dali je neko stavljao run flat  gume na golfu IV. Ja sam stavio ali mi je auto cudan tvrdji i plasim se da ne razorim prednjicu. Gume su dunlop sp wintersport M3 dsst 205-55-16.

Unapred hvala svima


Van mreže REMI VR6

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 33
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • GOLF MK1!!!GTI BRATE
Odg: POMOC OKO GUMA!!!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2008, 06:16:19 posle podne »
msm da nebi trebalo da bude nista!po meni guma je guma i cao zdravo!e sad imas zimske i letnje to je druga razlika!poz
Jake masine,uzdizu prasine!!!
GOLF MK1 GTI     
--------------------
..../=========\
(]/______________\[)
./(O) ==\X/== (O)\
|\===[-------]===/|
|__|====.====|__|

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: POMOC OKO GUMA!!!
« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2008, 06:20:55 posle podne »
msm da nebi trebalo da bude nista!po meni guma je guma i cao zdravo!e sad imas zimske i letnje to je druga razlika!poz

Zarko je lepo pitao za odgovor nekoga ko je upucen, sto ocigledno nisi jer ima razlike izmedju guma u vise pogleda. Nemoj pisati nesto bez veze samo da bi pisao ako to nema svrhe.

« Poslednja izmena: Novembar 17, 2008, 06:23:22 posle podne od strane Kosta »

Van mreže zarko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 503
  • Lokacija: KOCOBO
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC OKO GUMA!!!
« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2008, 11:04:15 pre podne »
Gume su potpuno nove jedino mi se cini da ce mi ostetiti auto posto su teske i nisu elasticne kao obicne s obzirom da imaju ojacanu ivicu zbog run flat tehnologije, slucajno sam ih dobio u kompenzaciji inace predvidjene su za auta sa meracima pritiska posto se ne primecuje razlika kad ostane bez vazduha.
 NAzalost suvuse su tvrde pa me plasi ionako nezna prednjica kod Golfova.
Hvala svima na pomoci



Van mreže mixon

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
Odg: POMOC OKO GUMA!!!
« Odgovor #4 poslato: Novembar 25, 2008, 02:54:45 posle podne »
iako nema konkretne veze sa temom dodao bih sledece. pri kupovini guma obratiti paznju na uokvireni cetvorocifreni broj. u tom broju prve dve cifre predstavljaju broj nedelje u godini u kojoj su proizvedene, a poslednje dve cifre oznacavaju godinu u kojoj su proizvedene. npr ako na gumama stoji broj 3207, to znaci da je guma proizvedena u 32-oj nedelji 2007. godine. ovo moze biti korisno jer se desava da trgovci kao nove prodaju gume koje su po vise godina stare, a nekoriscena guma koja je 5-6 godina stara nema ista svojstva kao nova.

Van mreže REMI VR6

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 33
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • GOLF MK1!!!GTI BRATE
Odg: POMOC OKO GUMA!!!
« Odgovor #5 poslato: Novembar 25, 2008, 10:18:06 posle podne »
dobra stvar!!!!!!!!!!!hvalaaaaaaaaa tapsac tapsac tapsac
Jake masine,uzdizu prasine!!!
GOLF MK1 GTI     
--------------------
..../=========\
(]/______________\[)
./(O) ==\X/== (O)\
|\===[-------]===/|
|__|====.====|__|

Van mreže zarko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 503
  • Lokacija: KOCOBO
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC OKO GUMA!!!
« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2008, 12:37:12 posle podne »
ma gume su nove 3707 **** znam za` DOT code.... jedino me interesuje dali je neko stavljao run flat gume jer su duplo teze od obicnih.Ma da sam ih prebacio na zadnjim osovinama i sada vec malo lakse ide...

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: POMOC OKO GUMA!!!
« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2008, 04:12:44 posle podne »
sto se tice run on flat ( RSC) guma one nisu koriscene do sada na golfovima. u pravu si da su teske i na manjim kolima mogu znatno uticati na performanse. e sad posto si i sam reko a vidim da znas da se one koriste u kombinciji sa senzorom pritiska guma jedino sto meni pada napamet je da ako se vise izduva abs ce to videti kao anomaliju (jedna guma ce se okretati vise) pa ti moze paliti asr ili sta vec ima. te gume se generalno koriste da bi se eliminisala upotreba rezervnog tocka i da bi se tako smanjilo na kilazi auta zarad performansi tipa BMW i tako to. tako da ja licno ne bih koristio te gume da sam na tvom mestu. silent blokovi i tako to... Nadam se do ti ovo pomaze koliko- toliko
Say no to spark plugs!

Van mreže zarko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 503
  • Lokacija: KOCOBO
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: POMOC OKO GUMA!!!
« Odgovor #8 poslato: Novembar 26, 2008, 04:33:11 posle podne »
Ok, dve sam pklonio drugu a dve prebacio iza tako da sada nemam problema sa prednjicm, ma slucajno sam ih nabavio inace savrseno mi ne trebaju pogotovu ionako golf 1.6 16v  ionako je pretezak za onaj motor a samo mu jos te gume fale.... ma sta da kazem tipicna srpska prica, nedaj boze da nam je neko poklonio gusenice od T 84 i to bi montirali. moto bitno da je dzaba :-), ma kako bilo gume su stvarno extra ja u zivotu (s obzirom da zivim na planini...ski centar Brezovica) nisam video da na ledu ide kao po suvom....