Autor Tema: amortizeri dilema  (Pročitano 10970 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
amortizeri dilema
« poslato: Septembar 23, 2007, 11:04:38 posle podne »
Vozim passata 90 godiste karavana pa me zanima koju marku amortizera bi mi ste preporucili  i ako zna neko neku povoljnu prodavnicu i cenu neka mi posalje pp. Naravno tu je i vecita dilema da li uzeti gasne ili uljne za ove nase puteve?hvala

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #1 poslato: Septembar 23, 2007, 11:55:24 posle podne »
Evo da se oglasim ja povodom amortizera, sa mojim iskustvom...  trazio po forumu pitao majstore i rekli mi da kupim Bilstein uljane, kvalitetni su... Zamenio prednje sa komplet gumama i pogacama pre tri meseca i vec su na izdisaju i auto se ljulja napred. Zadnji desni mi je takodje bio losh i bacao mi zadnji kraj po neravninama pa reshio da zamenim samo njega zbog nedostatka finansija (iako znam da se menjaju u paru). Kada sam ga stavio ispade da on vishe ljulja nego zadnji na levoj strani koji stoji ko zna koliko dugo...  i po ko zna koji put sam reshio da vishe ne ulozim ni dinar u auto zbog loshih delova... a koliko ce me drzati videcemo.     Usput da pitam zna li neko cemu sluze one gume koje se naknadno stavljaju izmedju prstenova opruga??? Cuo sam da dizu malo auto, dali je tacno?
« Poslednja izmena: Septembar 23, 2007, 11:56:21 posle podne od strane Rade »
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
amortizeri dilema
« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2007, 09:49:59 pre podne »
Kad meni majstor nesto preporuci ja se ljubazno zahvalim i uradim suprotno......

Skoro svi delovi koji se prodaju po nasim SZR, PP, i slicnim prodavnicama su turski, grcki, ukrajinski, sa juga Italije i u najgorem slucaju kineski - znaci lazirani. Ako hoces dobar deo za svoj VW obrati se autokomercu ili porsche-u, kad vidis cenu bice ti jasno zasto su ti oni koje si kupio brzo propali.

Gume koje se ubacuju izmedju prstenova opruga ne podizu auto vec sluze da onemoguce sabijanje opruge (spustanje) kada je auto natovaren.
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2007, 09:57:30 pre podne od strane bane »

Van mreže thebeast_16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 625
  • Age: 36
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2007, 10:52:28 pre podne »
Ako se stave 2 gumice po opruzi podizu auto za 2-3cm.Isprobano pre neki dan.

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
amortizeri dilema
« Odgovor #4 poslato: Septembar 24, 2007, 10:54:54 pre podne »
Ja sam kupio "Kayaba" amortizere
Odlicni su,rade posao vec godinu dana

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
amortizeri dilema
« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2007, 11:53:27 pre podne »
dakle kao sto je vec rogi rekao kayaba amortizeri i nemoj da mnogo juris jeftinije svuda su cene slicne.e a to za te gumice na oprugama-vidim ja malo mi se pozadi spustio auto a opruge i amortizeri-gde ima da se kupi to i koliko para?
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #6 poslato: Septembar 24, 2007, 01:12:26 posle podne »
Citat: bane
Skoro svi delovi koji se prodaju po nasim SZR, PP, i slicnim prodavnicama su turski, grcki, ukrajinski, sa juga Italije i u najgorem slucaju kineski - znaci lazirani. Ako hoces dobar deo za svoj VW obrati se autokomercu ili porsche-u, kad vidis cenu bice ti jasno zasto su ti oni koje si kupio brzo propali.
Pa i ja tako razmishljam ali kada bih tako radio za koju godinu bi mi cena ugradjenih delova premashila cenu auta... Nije bitno dali je Turska ili Kina proizvodjac, bitno je da je deo original... ionako imam Kineske patike, Kinesko JBL pojacalo, telefon, woofer... da ne nabrajam vishe razumete poentu.
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #7 poslato: Septembar 24, 2007, 10:45:49 posle podne »
pa kayaba je japanska i vjeruj da tako nesto nema premca,,,ja sam na prvom golfu dobio sa njim i te amortizere i samo kad ih pogledas snas o cemu se radi,,,,jesu malo skuplji, ali evo sad su kod burazera na golfu i kod nas su od 97-me godine,,,,prednji,,,,,,
stvarno su bez premca,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
amortizeri dilema
« Odgovor #8 poslato: Septembar 25, 2007, 04:53:38 pre podne »
Citat: Rade
Evo da se oglasim ja povodom amortizera, sa mojim iskustvom...  trazio po forumu pitao majstore i rekli mi da kupim Bilstein uljane, kvalitetni su... Zamenio prednje sa komplet gumama i pogacama pre tri meseca i vec su na izdisaju i auto se ljulja napred. Zadnji desni mi je takodje bio losh i bacao mi zadnji kraj po neravninama pa reshio da zamenim samo njega zbog nedostatka finansija (iako znam da se menjaju u paru). Kada sam ga stavio ispade da on vishe ljulja nego zadnji na levoj strani koji stoji ko zna koliko dugo...  i po ko zna koji put sam reshio da vishe ne ulozim ni dinar u auto zbog loshih delova... a koliko ce me drzati videcemo.     Usput da pitam zna li neko cemu sluze one gume koje se naknadno stavljaju izmedju prstenova opruga??? Cuo sam da dizu malo auto, dali je tacno?
  Nestavljaj te gume medju opruge ni u ludilu, ako ih stavis posle tri meseca ce ti trebati limar a ne mehanicar, jer ce ti poizbijati solje iz sasije, a posle takve popravke bolje se resi auta   ...

Mislim da su Monroe amortizeri dosta dobri... Gasni, jos bolji . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #9 poslato: Septembar 25, 2007, 10:26:48 posle podne »
monroe,,,hmmmm,,,,iskreno drugar monroe je svuda u svijetu ako ne treca onda druga klasa amortizera, a omo sto se moze naci kod nas je zlo,,,stavljao sam monroe, i to kod ovlastenog dilera, i zadnji mi prso poslije 140 km, ni do bijeljine nisam stigao a vec procurio, aj reklamiranje je na jedvite jade upalilo, ali su posle godinu dana oba prsla...

BOGI je takodje marka koju je malo teze naci ali je amortizer do bola, on je fabricki ugradjivan u vw ranije, sad ne znam dal je jos tako, ali su odlicni....
a ako hoces bas amotizer, uzmi koni, i miran si, i kasnije se kod njih mijenja samo ulozak koji je znatno jeftiniji od cijelog amortizera....
ali kayaba.....slikacu pa cu okaciti da ga samo vidite, klip je bar 2x deblji od fabrickog, mislim da se mogu i na sleper postaviti hahaha,,,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže prke

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 40
  • Lokacija: munze konza
  • Karma: +0/-0
    • http://
amortizeri dilema
« Odgovor #10 poslato: Septembar 26, 2007, 01:05:39 pre podne »
MONROE JE TAKO SRANJE   pricam iz licnog iskustva,a KAYABA    koliko je dobra-FULLLL

Van mreže jegda

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Age: 41
  • Lokacija: Pljevlja-Beograd
  • Karma: +0/-0
    • http://
amortizeri dilema
« Odgovor #11 poslato: Septembar 26, 2007, 02:50:39 posle podne »
ja bih trebao uskoro mjenjati amortizere, kazete da su KAYABA najbolji. Gdje da ih nadjem i ako neko zna cijenu za moj auto otprilike?
vivere militare est!

SALE GTI

  • Gost
amortizeri dilema
« Odgovor #12 poslato: Septembar 26, 2007, 10:14:44 posle podne »
Danas sam se nesto raspitivao za golfa dvojku su 10.000 dinara sva 4 amorta

KAYABA mada mi je malo to jeftino ako su japanski pa mislim da zu kopija

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #13 poslato: Septembar 27, 2007, 10:27:06 pre podne »
Kakvi su LIP QH, ja sam ih dobio (prednje) za rodjendan i zamenio, i stari su bili isto LIP, zadovoljan sam, 2000 din je bio komad, e sada pitanje za zadnje, jel moguce da su mi opruge malo mekse, cim neko sedne pozadi auti mi legne, nista nigde ne kaci ali poprilicno legne pa mi dosta ljudi nocu blica, farovi biju u nebo kao kod Spaceka! Koliko kostaju opruge za zadnje amorte?

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #14 poslato: Septembar 27, 2007, 12:56:41 posle podne »
Opruge su u slicnom cenovnom rangu kao i amortizeri... jeftinije su par stotina dinata.
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže jegda

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Age: 41
  • Lokacija: Pljevlja-Beograd
  • Karma: +0/-0
    • http://
amortizeri dilema
« Odgovor #15 poslato: Septembar 27, 2007, 05:47:25 posle podne »
to Sale GTI:

To ispada 2500,00 rds po komadu, toliko su i Bilstain e sad je pitanje da li su original.

Ljudi totalna ludnica sa fals djelovima prije crknu nego sto ih zamjenis. Sad sam tek u rebusu oko amortizera, da imam dosta kesa, sto kaze Dandy Koni imiran si.
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2007, 05:48:18 posle podne od strane jegda »
vivere militare est!

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #16 poslato: Septembar 27, 2007, 06:33:38 posle podne »
Pa kockaj se ne mozesh da pogresis kad je sve isti djavo        Menjaj obavezno zashtitne i odbojne gume kao i pogace kada budesh menjao amortizere...
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
amortizeri dilema
« Odgovor #17 poslato: Septembar 28, 2007, 05:57:11 pre podne »
Zamolio bih vas sve da mi na pp ako je moguce posaljete broj prodavnice koja je povoljna sa cenama a u svom asortimanu imaju kayaba amortizere.Resio sam da promenim amortizerei ne bi ako vec placam da ugradjujem bilo sta sto me nece dugo sluziti.hvala

Van mreže stash

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 03, 2007, 02:32:52 posle podne »
Precesljao sam malo po internetu i uglavnom je ista prica "kayaba" ili "bilstein".
Dobro, koncenzus oko kvaliteta je napravljen ali me zanima da li je neko od ovde prisutnih imao iskustvo da ih sam menja?
Onako teoretski zamena amortizera izgleda jednostavno.
U cetiri koraka:

1.0 Odvrnes shrafove na starom amortizeru.
2.0 Skines stari amortizer.
3.0 Stavish novi.
4.0 Zavrnes shrafove.

Zanima me, deshava li se neshto u ova cetiri koraka na sta bih trebalo posebno obratiti paznju?

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
amortizeri dilema
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 03, 2007, 03:23:55 posle podne »
Treba ti stezac opruga u ovim koracima... pa ce te iznervirati neki sraf usput koji nece da se odsrafi... pa morash da ocenish dal su dobre pogace i odbojne gume...
Mnogo sam Rajkooo