Autor Tema: Krckanje napred kod desnog tocka  (Pročitano 5378 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže foreal

  • VW Početnik
  • Poruke: 68
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2003
Krckanje napred kod desnog tocka
« poslato: Januar 19, 2018, 08:11:06 pre podne »
Pozdrav svima. Imam problem sa pasatom b5.5 limuzina je u pitanju 2003god.

Kada krecem iz mesta u prvoj cujem neko krckanje napred desno kao da dolazi od negde kod desnog tocka. Kada se auto krece tipa druga treca itd po ravnom putu ili po nekim krivinama nema tog zvuka i sve je max utegnuto. Ponekad ga cujem i kada u drugoj lagano predjem preko lezeceg ili tako preko neke lagane neravnine hoce kao da zaskripi. Uzmem stanem na ravnom putu ubacim u prvu i polako pustam kvacilo i tacno mogu da ga uvek izmamim da se cuje. Kako se motor nategne taj zvuk krckanja se pojavi. Nekad bude malo jaci nekad dosta slab ali ititira jer sam skoro radio neke stvari na trapu i ne znam sta moze da bude. Oba homo zgloba su nova, oba stabilizatora su nova, ramena napred su sva utegnuta i nigde nema lufta. Vozio sam kod majstora koji radi reglazu i sve sam mu lepo objasnio i gledao je detaljno sve oko trapa i kaze da je sve ok.

Moj majstor koji mi odrzava auto mi je pomenuo da je mozda pogaca amortizera jer ja to otkad je auto kod mene (5god) nikad nisam menjao a on kaze da te pogace hoce tako kur*inski da se cuju:)

Sta vi mislite? jel imao neko slican problem?

Hvala unapred.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Krckanje napred kod desnog tocka
« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2018, 08:23:07 pre podne »
Moguce da je solja ako je krckanje na gore-dole. A ako je na napred -nazad moze biti do kinetickog zgloba. Probaj digni tu stranu i pokusaj da dignes tocak uvis. Ako je otisla solja onda ce imati slobodnog hoda tocak sa sve amortizerom na gore.
Boban-Rus

Van mreže foreal

  • VW Početnik
  • Poruke: 68
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2003
Odg: Krckanje napred kod desnog tocka
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2018, 08:41:01 pre podne »
Poz.

Pa cuje se i kada predjem preko neke neravnine blage tipa lezeci policajac a i kada idem napred lagano iz prve npr. Takodje i ako parkiram auto na ivicnjak pa kada hocu da se vratim na put kada mi desni prednji tocak predje preko ivicnjaka nazad na ulicu hoce ponekad da krcne...Uglavnom se cuje uvek kada iz mesta krecem iz prve.

Pri vecim brzinama na putu ili voznja po auto putu ma nista ne skljoca.

Homo zglobove sam pre 5 dana oba promenio i to sto mi se culo oko njih i zbog cega sam ih menjao vise se ne cuje a ovo krckanje sam imao i pre a ono je ostalo.


Van mreže foreal

  • VW Početnik
  • Poruke: 68
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2003
Odg: Krckanje napred kod desnog tocka
« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2018, 08:57:46 pre podne »
Bas je ovakav zvuk krckanja i kod mene samo ne u mestu nego kada krecem lagano iz prve:

https://www.youtube.com/watch?v=wElM6hr-oYM&t=3s