Autor Tema: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"  (Pročitano 7273 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stari roker

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 52
  • Lokacija: Pecinci
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT 1,9 TDI 2004:
PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« poslato: Maj 03, 2019, 08:16:23 posle podne »
   Kao sto sam naslov kaze,a kako sam i obecao… Ostao sam u familiji,ali sam promenio fabriku. Odavno mi se taj auto nakacio za srce,ali sticajem okolnosti nisam bio u prilici da ga priustim sebi. Prvi Audi sam kupio sasvim slucajno. Drugi sa namerom. karavan mi je odgovarao i zbog posla,a i zbog porodice. Sada vise nemam potrebu za ogromnim gepekom karavanskog tipa,pa sam dosao u priliku da kupim sebi auto koji mi se svidja.
 Sta je glavni pokretac kupovine? Mesec dana pre isteka rege sam stavio stari auto u oglase. Da probam,. Ako prodam -lepo. Ako ne-vozicu ga i dalje. Na sam dan isteka registracije dolazi mi kupac. Lako se dogovaramo i ja mogu da se fokusiram na par primeraka iz oglasa koji su mi pali za oko.
Sedam u auto i idem da pogledam tri passata. Sva tri su 2004, godiste. Jedan je 101 ks,dva su jaci. Na slikama svi ok. Vec iz iskustva znam da je slika jedno,a kad dodjes drugo.
Prvi Pajko kojeg smo pogledali sam i kupio. Da mi savest bude mirna,ipak sam otisao da vidim i druga dva. Nije daleko,pa nece da skodi. Nisu mnogo bolji. Pa, reci cu da moj nema kuku,a ova dva imaju. 500 Evra za tu razliku mislim da je mnogo. I ovaj crni sto je na slikama perfektan,kad se "opipa" ipak nije savrsen. Vracam se na prvi sto sam gledao,dogovaramo cenu i srecan sam kao malo dete. Sta cu kad volem!

Pita me prodavac kakada cu doci po njega. Kada? Teram o'ma!  clap

  Passat je srebrno sivi metalik. Nije nov,vidi se. Ima na par mesta gde je ocesano,ali nista strasno. Enterijer je ono sto mi se posebno dopalo. Full koza u crnoj boji. Sedista su dobro ocuvana,nebo stoji dobro,tapacirunzi na mestu... Trokraki volan... Od nedostataka bi mogao reci da nema tempomat. Mozda ga naknadno ugradim,ali nije mi toliko neophodan. Muzika nije nista posebno. Neki SONY kasetas. Radi dobro,ali je iz proslog veka. Zmigavci u retrovizorima nisu u top stanju. Desni je napukao. Levi citav,ali ckilji. To je sve ok za te godine. Voleo bih da ima hrom lajsne i to je nesto sto cu takodje mozda uraditi u buducnosti. Ipak,najvise mi problema zadaju kljucevi. Muku mucim jer ni jedan daljinac nece da radi. lampice na njima daju signal,ali su totalno mrtvi. To nesto kontam da mora da se nasteli,ali ne znam kako. Probao sam vise caka sa youtuba,ali nema rezultata. Kad zakljucam na vozaceva vrata ukljuci alarm,ali zadnja desna nesto zezaju. zakljucaju i odmah otkljucaju. Ako rukom zakljucam-drze zakljucano. Mrsko mi skidati tapacirung,ali izgleda da cu morati.
Sta jos da dodam. Felne originalne 16",gume 205. 96 KW-131 KS. Menjac sest brzina. Nista ne lupa,ne zveci.Ide kao tane! Nadam se da ce me dobro sluziti kao i njegov prethodnik. Jedva cekam da registrujem,da dobijem nove tablice pa da ga malo prosfrckam... driving










Vozim Passata...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2019, 09:00:26 posle podne »
Cestitam kupovinu  thumbup

lep ocuvan passat ...96 kw  formidable

stari roker = iskustvo  ;)
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2019, 10:49:02 posle podne »
Nek je sa srecom. beer

Tempomat nije neka investicija a znaci kad ides na duze putovanje.

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2019, 10:54:42 posle podne »
Lepa paska,neka je sa srecom kupovina i da te dugo sluzi :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #4 poslato: Maj 04, 2019, 12:10:17 pre podne »
Neka je sa srecom.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže stari roker

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 52
  • Lokacija: Pecinci
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT 1,9 TDI 2004:
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2019, 07:47:28 pre podne »
Hvala drugari. Auto je stvarno lep,a i ima više mesta nego u A4 b5. Svi kažu da je Audi za Passata za stepenicu više, ali u mom slučaju nije tako. Jeste i A4 bio sa S line opremom,ali ova koža je stvarno vrh. O ocuvanosti neću ništa komentarisati. Pajko je bukvalno nov.
Vozim Passata...

Van mreže stari roker

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 52
  • Lokacija: Pecinci
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT 1,9 TDI 2004:
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #6 poslato: Maj 05, 2019, 11:45:13 posle podne »
Nesto mi farovi sijaju razroko. Pokusao sam veceras da nastelujem,ali oni tockici kao da ne mogu da se izvrte koliko meni treba. Sutra je Djurdjevdan,crveno je slovo.a ja imam zakazan tehnicki. Moracu pre tehnickog nesto da izmadjijam. Da podmetnem nesto na nosac desnog fara, pa da ga zakrenem malo na dole. Da dobijem da mi oba snopa budu u istoj ravni. Kad budem imao vise vremena pozabavicu se tim podrobnije.... majstor1
Vozim Passata...

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #7 poslato: Maj 06, 2019, 01:02:32 pre podne »
To kada odes na tehnicki,zamoli radnika da ti nasteluje far u spomoc onog njihovog sociva.Ti neces primetiti razliku,odnosno da li se ista desava,ako na oko radis,veruj mi probao sam. :13 Ti vrtis one "safcice" za stelovanje i  mislis da se nista ne desava,ali tek na onim socivima se vidi ucinak :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže stari roker

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 52
  • Lokacija: Pecinci
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT 1,9 TDI 2004:
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2019, 10:40:12 posle podne »
Kako se podesavaju farovi na passatu b5.5?
Ovo verovatno važi i za b5. Našao sam na više mesta na forumu da ljudi pitaju kako se ovo radi? Nisam našao odgovor.
 Namotaju srafice do kraja, a snop ne može da se pomeri koliko treba.
 Rešenje: srafovi koji drze zadnje nosace fara prolaze kroz plastike sa navojem koji služe za grubo stelovanje visine farova. Steluju se ključem 17 mm . Nakon podešavanja zateći šraf ključem 8 mm ili torexom. Na kraju inbus ključem izvršiti fino podešavanje snopa svetla. Ende. 
Vozim Passata...

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #9 poslato: Maj 07, 2019, 09:52:50 posle podne »
 coilleo2tj Sad ce se Blade i Rnjak naljutiti sto nisu znali taj podatak o passat 5.5
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #10 poslato: Maj 07, 2019, 11:04:54 posle podne »
coilleo2tj Sad ce se Blade i Rnjak naljutiti sto nisu znali taj podatak o passat 5.5
Ne mozemo i sve znati bleh
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #11 poslato: Maj 09, 2019, 07:42:16 posle podne »
Prvo, da pohvalim auto i čestitam kupovinu! congratulations :46

A za farove, dok mi nisu matirali, bili su dobro podešeni. Tada sam ih podešavao samo ,,fino". Ove šrafove za ,,grubo" podešavanje, nisam dirao. Skoro sam ih ispolirao, pa bi trebalo da se našteluju. Ali ako samo ,,fino" ne bude moglo da se podesi kako treba, dobro je da sada znam za ovu drugu opciju. Hvala!

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže stari roker

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 52
  • Lokacija: Pecinci
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT 1,9 TDI 2004:
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #12 poslato: Maj 15, 2019, 06:38:29 posle podne »
Vozim Pajka,ne izlazim iz njega.

Sve vise se upoznajemo i sve vise mi se svidja.

Da se pohvalim da su mi daljinci proradili. Odglupavili su se sami od sebe. Na klik zakljucaju,a kad otkljucavam prvo otkljuca moja vrata,a za zadnja i suvozaceva mora jos jedan pritisak na gumbic. To mi je ok. Bolje mi ne treba. Na Audiju je sve otkljucavao na prvi stisak,ali navicicu se .
Ipak,kad drzim dugmence duze nece da upravlja sa prozorima. To me malo nervira,ali prezivecu. Kad stavim kljuc u bravu,okrenem i zadrzim- prozori se pomeraju.

U paketu mi je proradila i zujalica za farove. :41
Jos sam nesto primetio sto nije bas za pohvalu. Posle ovih potopskih kisa sam primetio da malo vode hoce da udje ispod suvozacevih vrata. Vidim da su taj problem imali i drugi i da ce tu verovatno morati da ide tapacirung dole. O tom-po tom!
Vozim Passata...

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #13 poslato: Maj 15, 2019, 08:08:34 posle podne »
To se rešava, taj problem sam i ja imao. ,,Pojede" se diht-traka oko lima u vratima i voda prolazi, pa se sliva ispod vrata u pod. Rešenje je silikon ili nova diht-traka.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #14 poslato: Maj 15, 2019, 08:13:07 posle podne »
Ocisti odvode ispod akumulatora i ispod serva.
Otkljucavanje svih vrata resis vcdsom.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #15 poslato: Maj 15, 2019, 09:10:46 posle podne »
VCDS-om mozes da napravis otkljucavanje svih vrata odjednom a i otvaranje prozora. big_boss Sto se tice vode prolazi pored lima i zvucnika,bolje ti je sa zivom gumom ili diht gumom a ne silikonom,jer svako novo otvaranje i popravljane u vratima moraces da silikoniras ponovo a gume ostaju. thumbup A ovi odvodi ispod akumulatora ce pre da pune vodu nazad iza sedista,kroz kanale od ventilacije :) Ali svakako ih procisti,brzo se zapuse  :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #16 poslato: Maj 15, 2019, 09:42:54 posle podne »
Neko hoce jeftinije rešenje, neko skuplje. A skuplje nije samo u novcu, nego je i više vremena, a i živaca, ko ih nema.  biggrin

Silikon je jeftinije rešenje...Popustiš šrafove oko lima, vrlo malo pomeriš isti, namažeš silikon na ivicama i stegneš srafove.
Diht guma - oslobodiš staklo podizača kroz rupu na limu, odvojiš staklo, otkačiš sve žabice i džekove koji drže kablove na limu, odšrafiš srafove, otkačiš džek od brave i tek onda si oslobodio lim. Onda očistiš staru diht-traku i zalepiš novu. Pa sve ovo isto, samo unazad.  biggrin

Skidanje tapacira i raskačivanje istog ide u oba slučaja.

Ja sam, naravno, kao ljubitelj automobila i pobornik toga da se posao radi kako treba ili ne radi - za ovo skuplje rešenje.

A odvodi ispod akumulatora...Prvo voditi računa da kad se vadi akumulator, ispod koga je odvod za vodu, da se ne slomi plastika ispod brisača. Slomljena je već na velikom broju primeraka. Pa se odršrafi nosač akumulatora. Ispod njega je jedan odvod, rupa u kojoj je guma koja se napuni blatom i svačim nečim, pa zaustavi otičanje vode. Očisti se ta guma i problem je rešen. Neko skine tu gumu i onda je teže (da kažem nemoguće) da se zapuši. Ja je nisam skidao. Ako se nekad opet zapuši, čistiću ponovo. Drugi takav odvod je kod servo-bubnja i nepristupačniji je za čišćenje.

Inače, na jednom Passatu B5.5 kao mom sam imao slučaj. Oksidirao je šraf od mase, bio je dugo u vodi, jer su ovi odvodi bili zapušeni. Očistio sam oba odvoda, ošmirglao navoj, papučicu kroz koju prolazi, maticu i rešio problem. Auto nije imao struju, vrlo malo, tek po malo tinjaju lampice, kad sam ga zakačio na kablove da bi upalio - ništa. A kada sam prebacio masu na jedan od šrafova koji drže amortizer odozgo, pojavila se struja i auto je upalio bez problema. Tako da ta voda oko akumulatora, koja ne otiče, jer su odvodi zapušeni, može da izazove još problema, osim samo prelivanja u kabinu. Da ne spominjem, ako uđe u komfort-modul - eto ti još većeg veselja.
« Poslednja izmena: Maj 15, 2019, 09:57:09 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #17 poslato: Maj 15, 2019, 09:48:19 posle podne »
Blade,Ti ga bas objasni thumbup
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #18 poslato: Maj 15, 2019, 10:07:41 posle podne »
To se rešava, taj problem sam i ja imao. ,,Pojede" se diht-traka oko lima u vratima i voda prolazi, pa se sliva ispod vrata u pod. Rešenje je silikon ili nova diht-traka.

majstore silikon je kiselina i nagriza lim za tvoju informaciju. Auto nije kupatilo da bi se silikoniralo
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #19 poslato: Maj 15, 2019, 10:22:14 posle podne »
@BladeBG
Објаснио си све!  :26
Ја би само још додао да осим друге дихтунг гуме или силикона можда најбоље решење је и ``жива гума`` која не прави никакве проблеме а то сам нашао на ‚‚vw vortex-у‚‚ где су масовно писали о томе да је најбоље решење жива гума. Јер можеш да скинеш после тога лим ако ти се сјебе брава (што је чест проблем) што је са силиконом мало теже и жива гума је као пластелин буквално је обликујеш како хоћеш. Ја сам код себе све лимове одрадио живом гумом и могу рећи само речи хвале...  winner

-Што се одвода тиче додао бих још само ово да када све то већ човек ради онда успут узмеш лепо и замениш дихтунг гуме на филтеру за ваздух и ако си мало вешт на ECU. majstor1

Као што можете да видите на слици то је жива гума и онда када сам монтирао подизач ``лим`` и стегао шрафове пропао је као кроз сир и то је ``како многи кажу једно од најбољих решења``.
ПС: било је мало вишка гуме па сам је на целом делу лима ставио...  B)

« Poslednja izmena: Maj 15, 2019, 10:26:12 posle podne od strane Mix-VW »


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr