Autor Tema: Saobraćajne Nesreće :(  (Pročitano 283001 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #660 poslato: Decembar 22, 2013, 09:34:16 posle podne »
Ovaj je pod nekim teskim drogama.

Van mreže vwMARKO

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 31
  • Lokacija: Paraćin
  • Karma: +25/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant 2.0T FSI
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #661 poslato: Decembar 22, 2013, 10:56:51 posle podne »
Kaze "Lepo sam vozio, lako, mozda mi je staklo bilo zaledjeno,malo" zaledjen njemu mozak od droga i kojekakvih opijata.. Dobro je da nije izjavio da ga je jurio veliki beli mis ili sllicna zivotinja.. :17  covek pokidan.. pop1
Ne odnosi Bog ni dobrog ni zlog vec onog ko kasno ukoci...

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #662 poslato: Decembar 22, 2013, 11:28:01 posle podne »
veliki beli miš...   lollol

loodaku

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #663 poslato: Decembar 23, 2013, 02:16:34 pre podne »
ali MOZDA mu je bilo zamagljeno staklo... lollol

Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #664 poslato: Decembar 23, 2013, 08:10:11 pre podne »
Prvo bi isamarao ovu novinarku jer mu govori TI  batine kao da su zajedno ovce cuvali.Svako kod nas sebe moze da nazove novinarom a kulture nigde.
Covek je za posmatranje,to nema govora.Lepo se vozio e sad sto ima prepreka na putu,to nije on kriv  bonk

Pre neki dan kada sam se vracao iz Austrije,od Horgosa do naplatne rampe kod Siriga magla je bila da se nije videlo dalje od nekih 30-ak metara.Turci i nasi gastajbajteri peglaju kao da je lep suncan dan  angry2  Noc,magla a voze od 130-150km/h.Posle im je djavo kriv kada se naredjaju kao sardine.
Moze nasa drzava da odradi kakvu god hoce signalizaciju,moze i da stavi svetla kao na aerodromu oni ce i dalje ginuti kao muve.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #665 poslato: Decembar 23, 2013, 08:46:24 pre podne »
+1 ... cim sam procitao sam skapirao o cemu se radi, posto sam za vikend bio do italije i u povratku video tonu svajcarskih tablica i nijedan ne ide ispod 150. ja sam zaboo skroz desno, sve maglenke popalio i samo lagano
lollol

Van mreže vwMARKO

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 31
  • Lokacija: Paraćin
  • Karma: +25/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant 2.0T FSI
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #666 poslato: Decembar 23, 2013, 11:11:44 pre podne »
Pa juce sam bio za Nis nekim poslom, gledam takodje ove gastarbajtere i ne verujem, uhvate njih 6-7 levu traku, tempomat od 150-180 i posle im kriva magla.. Pa da su isli prilagodjenom brzinom ne bi se iznabadali..

A evo jedna iz naseg grada
http://www.telegraf.rs/vesti/904580-audijem-ubio-biciklistu

Pre neko vece, slucajno se naso na licu mesta.. Samo da napomenem da vozac audija uopste nije bio kriv jer je biciklista izasao iz kafane "Srbija" sa ogromnom kolicinom alkohola.. Bukvalno se srusio na kola kad su ga obilazila.. I sad ce ovaj ni kriv ni duzan da odgovara ko za coveka..
Ne odnosi Bog ni dobrog ni zlog vec onog ko kasno ukoci...

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #667 poslato: Decembar 23, 2013, 12:09:59 posle podne »
živo me zanima kako je sistem obavještenja o magli mogao pomoći u ovom slučaju  ;)   Jedino ograničavanjem brzine mada mislim da bi 99% ovih istih vozača ignorisalo i to obavještenje o sniženoj maksimalnoj brzini isto kao i obavještenje o magli da je bilo, tako da neka ne bistre mnogo. Jedino što ne kontam jel se ovo desilo prije naplatne rampe ili poslije?

Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #668 poslato: Decembar 23, 2013, 12:48:13 posle podne »
Miro;
Znas kako bi jedino pomoglo? Da svi koji prolaze kroz Srbiju znaju da ce svako ne postovanje propisa biti drasticno kaznjeno.Svi ti koji sada ''nisko lete'' kroz Srbiju,to su isto radili i preko ovog leta i proslog i one tamo godine i kada su svi drugi praznici... Preko letnje sezone ne mozes nahvatati presretac,patrolu ili saobracajca ni da ti od njih zivot zavisi.Povuku se u rupu i nema ih nigde.Jednostavno,drzavi je bitnije da svi prodju,plate putarine,kupe gorivo nego da razmislja o njihovim zivotima.Da znaju da ce platiti visoke kazne,vozili bi kao po jajima.U Austriji je kazna za izbegavanje kupovine vinjete od 300e do 3000e,zavisno od toga da li je prvi put ili se prekrsaj ponavlja.Za prekoracenje brzine,ne znam ali sigurno nisu male.
Postave se kamere na svaki ili svaki peti nadvoznjak,kontrolise se vreme od jedne do druge naplatne rampe,uposlis presretace,staticne radare i da vidis reda na putevima Srbije.
vwMARKO;
Jedino sto u ovom tekstu u telegrafu fali je to da je i zandarm bio mortus pijan.
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2013, 01:08:44 posle podne od strane cubica »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #669 poslato: Decembar 23, 2013, 12:51:31 posle podne »
Ljudi,

Toliko para je ulozeno u svasta nesto, tipa da se okosi trava oko auto puteva, da bi kao bilo preglednije. I jos tako neke gluposti. Ali trebalo je vise da se ulozi u ta upozorenja. Nismo mi najgori na svetu. U mnogim zemljama postavljanje tih digitalnih tabli na putevima koje dadaju velikim crvenim slovima informacije o tome kakvo je stanje na putu, pa se pokazalo da se smanjio broj saobracajnih nesreca sa smrtnim posledicama. Namerno ne kazem nezgoda, jer je glupo da kaze nezgoda, a ljudi poginuli. Nezgoda je kada slomis far, ocesec vrata, branik,...A ovo sto se desilo je daleko gore od nezgode.  Bez preterivanja.

Ili da se stave policijske patrole na auto-puteve opet. Posebno kada su ovakvi uslovi i kraj. Te pogibije su veliki saobracajni problem i meni je ,,smesno,, da se niko time ozbiljno ne bavi. Ne kazem da mi treba time da se bavimo, ali ima valjda kome je to posao.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže MicoPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1047
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +59/-31
  • Pol: Muškarac
  • Poliranje auta/farova - prodaja i ugradnja muzike
  • Auto: Audi A3 sportback
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #670 poslato: Decembar 23, 2013, 01:13:00 posle podne »
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže Giche

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2001
  • Age: 48
  • Lokacija: Kacarevo
  • Karma: +22/-7
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od zivota!
  • Auto: Polo 6N
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #671 poslato: Decembar 23, 2013, 01:21:10 posle podne »
pre dva dana kada je bila magla neki lik udario coveka autom i pobegao... covek je umro na licu mesta...jos uvek se ne zna ko je vozio auto...

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #672 poslato: Decembar 23, 2013, 01:23:57 posle podne »
nema to nista veze sa oznacavanjem.. pise i kroz italiju sad svakih 50m , da je ogranicenje 80 ako je magla , plus na tablama gore pa ne jebe niko 2%.

kao novopeceni dijasporac lollol kapiram "problem"  ... kad dolazim ka beogradu ovde mi je frka da idem preko 150.. kroz hrvatsku su kazne vec dosta manje, nema toliko presretaca a i stvori se gomila ljudi blesavijih od mene, tako da ja sa svojih 150-170 ne strcim previse.. vec kad udjem u srbiju me zabole za pandure, em mogu da se "dogovorim" s njima.. a sve i da ne mogu, da me uhvati da idem i 500km/h nije neka kazna za zapadnije standarde (ne moj licno)

po mome treba uvesti samo staticne radare.. sve ostalo imas koga da potkupis..sto ce se kod nas i desiti na kraju.. sa druge strane da kazne rastu drasticno preko neke granice.. tipa barem 500e za preko 160km/h , 1000e preko 170km/h .. itd.. to nece "smetati" onima koji idu malo brze.. tipa 130-140 .. sto je vecina normalnih ljudi.. a rakete nek plate jbg. i na ulasku u zemlju lepo istaknuto.. svako normalan ce da se iskalkulise.. ako je za 150km/h kazna 250e a za 160km/h kazna 500e, bolje da idem tik ispod 150 .. i tako im "ogranicis" brzinu na podsvesni nacin
lollol

Van mreže Dino

  • Uprava Kluba
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1818
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +27/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #673 poslato: Decembar 23, 2013, 03:13:33 posle podne »
Ima veze sa oznacavanjem, kada bi na displeju pisalo umesto smanjite brzinu kad je magla, da je lancani sudar za 1-2km da vidis kako bi svi usporili. To je jedno od resenja....

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #674 poslato: Decembar 24, 2013, 05:02:14 posle podne »
tesko da bi ta signalizacija pomogla nesto. Pa nije ona na svakih 10met, vec se postavlja minimum na par kilometara a izmedju tabli sa obavjestenjem moze da se desi jos po 10 lancanih sudara. To je onako vise sistem da se skine odgovornost sa preduzeca koja su zaduyena za odrzavanje i bezbjedno odvijanje saobracaja na jednoj dionici.

Udes se dogodio na 500met od naplatne rampe kako sam makar ja cuo. I sad postavljam pitanje, zasto nekome sa naplatnih kucica uostalom ne samo njima nego i policiji nije palo na pamet da u takvim uslovima postavi 2 patrole koje ce pod rotirkama ici i usporavati saobracaj (kao sto su uzeli da rade posle nesrece). Ne vjerujem da se magla spustila na minut nego je cijelo jutro bilo maglovito. Imali su i vise nego dovoljno vremena da reaguju - mislim prije svega na patrole saobracajne policije.

Jos uvijek je prisustvo saobracajaca na drumovima prije potrebno pa sve i da ne rade nista samo da su tu. Nas narod ne preya ni od cega drugog. Proci ce jos masu vremena do momenta kada na nasim putevima covjek od PG do BG ili od BG do NI nece vidjeti ni jednu patrolu kao u svijetu sto je  ;)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #675 poslato: Decembar 24, 2013, 05:34:09 posle podne »
Ima veze sa oznacavanjem, kada bi na displeju pisalo umesto smanjite brzinu kad je magla, da je lancani sudar za 1-2km da vidis kako bi svi usporili. To je jedno od resenja....
Protok informacija bi ovde bio od krucijalnog znacaja, a toga nema. Od desavanja udesa dok se ispise na displeju prodje dosta vremena + taj semafor treba da stoji na svakih 100m sto je enormno skupo. Bolje bi bilo da se te ogromne pare uloze u sistem protiv magle. Medjutim to nigde nije isplatljivo osim na aerodromu. I pored svega toga ni taj semafor se ne bi video po magli.
Osim magle ovde je problem i klizav put. Mozes da imas ne znam kakav ABS ili kolike kocnice kada m*a krene nema sta moze da zaustavi na poledici tu silu.
Znaci glavni problem je u glavi vozaca. Ne jedini, ali glavni.

Blade, ima u srpskom recniku dva pojma. Nezgoda i nesreca. Nesto se radi na sprecavanju tih nesreca, ali diskutabilno koliko je to kvalitetno.
Nije slucajno sto Finci konstantno imaju kvalitetne vozace. Oni imaju vozacku obuku shodno njihovim uslovima. Znaci mora drugacije da se obucava. Kao obaveznu ja bi uveo poligonsku obuku izbegavanja najcescih opasnih situacija. Poledica, test severnog losa, mokar put, poznavanje traga kocenja svog vozila i sl.
Sto se kazni tice uveo bi nesto kao Teodor Ruzvelt svojevremeno. New Deal. Minimalna kazna za neki prekrsaj je npr 100e. Medjutim ako neko ima jako mnogo para da mu 100e nista ne znaci onda se kazna odredjuje u skladu sa njegovim materijalnim stanjem. To ima u nekoliko zemalja. Onda mu nije svejedno da leti Ferarijem 300 po autoputu, ako mu je kazna 500.000evra.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #676 poslato: Decembar 25, 2013, 10:58:18 pre podne »
Upravo to sve i da postoje displeji sa informacijama džabe jer dok bi kod nas to javili vozaču on se zaprca pod šlepera

u ovom konkretnom slučaju patrola na put i pod rotirkama da usporava saobraćaj ... mada kakvi su problemi u glavama vozača baš bi ovakav postupak izazvao nesreću jer bi se uvijek našao neko ko će se pravit pametan ... al makar bi se pri tim nižim brzinama sačuvala ta dva života i ona sirota djevojčica što su joj nogu amputirali 

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #677 poslato: Decembar 25, 2013, 01:17:11 posle podne »
Ma to sto kazete, makar i saobracajci ne radili nista, samo neka stoje. Ako je to nacin (jedini) da se sprece ovakve stvari, bolje i to, nego da se gine.

Slazem se ja i sa time da bi moralo da se bude samosvestan. A ne da se resava na drugi nacin. Ali iz rezultata se vidi da dobar broj ljudi i nije samosvestan. Tako da bi trebalo da se resava drugacije.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Radomir89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1560
  • Age: 34
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +79/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #678 poslato: Decembar 29, 2013, 02:44:51 posle podne »
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/430965/Poginuo-mladic-u-Jelen-Dolu

Ne daj boze nikome!  Prvi sam naisao na mesto nesrece i obavestio hitnu i policiju, mnogo mi je zao sto nisam uspeo da spasim zivot ovom momku  :(
Vracao sam se iz Lucana za Cacak i naisao na neke plastike na putu, zaobisao to i nastavio dalje, ucinilo mi se da sam primetio dim pored puta i to me navelo da se vratim nazad, pomislio sam mozda je neko sa autom sleteo sa puta, bila je magla. Ja i otac smo bili u autu i vratili se posle ne punih 500m i zatekli pored puta smrskanog BMW-a, u njemu zatekli decka koji dise u nesvesnom stanju. Prolazilo je dosta auta niko nije nista primetio, i mislim da se nismo vratili da ga ne bi nasli sve do danas. Decko nije imao nigde ogrebotine na prvi pogled, medjutim kada sam ugledao nogu koja je skroz odvojena od tela, a druga smrskana jedva sam ostao na nogama. JEZIVO! ne znam da li je imao ko prilike da vidi tako nesto ali ne daj boze nikome! Bankina mu je proletela kroz vrata i presekla ga bukvalno na pola. Decko je na kraju svega posle vise od 2 SATA iznet iz 2 dela iz auta. Akcija spasavanja je trajala citavu vecnost, disao je sve vreme, u jednom trenutku se cak i probudio ali ubrzo ponovo onesvestio. Molio sam boga da prezivi, i da sam svojim nekim delom ucinio da mu spasem zivot, ali jutros mi je javljeno da je preminuo  :(
VW motorsport

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Saobracajne Nesrece :(
« Odgovor #679 poslato: Decembar 29, 2013, 02:50:53 posle podne »
Ne mogu ni da zamislim kako se osecas, a tek u tom trenutku kako ti je bilo mogu samo da pretpostavljam. Tebi svaka cast na takvoj reakciji,  90% ljudi kad bi videli tako nesto ne bi mogli da ostanu pribrani.
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br