Autor Tema: Ventili na pneumaticima  (Pročitano 2484 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Ventili na pneumaticima
« poslato: Novembar 03, 2013, 09:45:37 pre podne »
Podelio bih sa vama jedno iskustvo.
U četvtak,na službenom autu ,posle stavljanja zimskih guma i pređenih 500km tog dana ispustila mi prednja leva.Dovoljno da se primeti...Odem do vulkanizera,onako u žurbi,kažem nabo sam je negde,stavljaj čep.Dečko skine gumu,priđe mašini za demontiranje uzima ventil gurne ga u stranu,kad ono guma ispušta na ventilu i to baš.Kaže,ventil ti riknuo tj. star je bar 5 godina.Odgovorim potvrdno jer je i auto toliko star.Zamenili ga novim sada je sve OK.
Dok je menjao,kaže da se baš sada,dok ljudi menjaju gume ili kupuju nove,masovno vraćaju da reklamiraju jer su "pocepane".U 70% slučajeva se ispostavi da nije do gume već do dotrajalih ventila,starih i više od 10 godina.
Nadam se da će nekom pomoći ovo.


Sent from my ST23i using Tapatalk

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Ventili na pneumaticima
« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2013, 10:50:08 pre podne »
Meni vala vulkanizer kad god je menjao gume na felnama, stavljao je nove ventile... Bash me nekada to ciganisanje i nerviralo, tipa 4x70din novi ventili.... mislim nije do 300 din, ali mislim nisam ti rekao da ih menjash, kad si stavio ti licno nove pre godinu dana.... A sto se sluzbenih tice, firma ima ugovor sa jacim vulkanizerom i gradu... Prilikom sezone zamena kada primete da guma nije ok, odma se menjaju u paru....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže zimke

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 39
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2.0TDI
Odg: Ventili na pneumaticima
« Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2020, 10:44:29 posle podne »
Da ne otvaram novu temu, gde mogu da narucim metalne ventile za gume i koje uzeti, aluminijumske, celicne, bakarne, jel postoji neki tip ventila koji preporucujete?
Accelerate ze protons!