Autor Tema: Poliranje  (Pročitano 7324 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kargus

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1083
  • Age: 51
  • Lokacija: Zaječar
  • Karma: +27/-10
  • Pol: Muškarac
Poliranje
« poslato: Maj 10, 2013, 11:10:15 posle podne »
Drugari znam da je mnogo samo kad biju ali jel moze neko da mi kaze jel mnogo dati 3000 za poliranje auta....radi se u "neke" 3 etape pa ne znam šta još....čisto me zanima kako ga vi cenite i mozda neko zna pošto je poliranje ako je radeo skoro?

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Poliranje
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2013, 11:12:25 posle podne »
zavisi sve sta radi i cime radi. Cena ide od 30 do 70e+
najbolje da vidis prethodne radove majstora
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Poliranje
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2013, 11:29:06 posle podne »
3000 sa sve rukom majstora?

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Poliranje
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2013, 11:48:09 posle podne »
3000dinara nije puno. Svaka etapa 1000din.
Auto mora da se osmirgla sa 2000, pa sa 3000, tamo gde je potrebno, te smirgle imaju svoju cenu, 100grama 3M paste zeleni cep kosta 500din, 100grama 3M plavi cep-anitihologram kosta 500din. Auto mora da se opere 2x  pre i posle to ima svoju cenu.(min 2x200din)
sundjeri za poliranje, za zeleni cep-kosta oko 800din (moze da ispolira do 10auta) sundjer za plavi cep kosta 1400din (do 6-8auta moze da ispolira). I na kraju treba staviti vosak moze i Turtle wax. 1 krpa za glancanje auta kosta 350din.
Vreme potrebno da se to uradi sa polir masinom minimum 1dan.
Ovo je racunica da se uradi poliranje onako kako treba, i kako bog zapoveda. I normalno mora nesto i da se zaradi

Osim ako radi sa nekim drugim pastama, i sundjerima.

Inace ja sam moj auto radi sa 3M pastama sundjerima i smirglama,radio sam sam, trebalo mi je 4 dana.
« Poslednja izmena: Maj 10, 2013, 11:50:44 posle podne od strane Strbac »
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Mily

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +18/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTI
Odg: Poliranje
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2013, 06:57:06 posle podne »
Izvinte ali ja kolko znam ni jedno poliranje manjeg auta nije ispod 50e.....to smatram profesionalnim poliranjem sa pastama iskljucivo namenjenim za to....

Strbac....dodao bi  pre tih 3M pasti ide obicno G3 Farekla i Cik-Cak vata jedno 2 pakovanja.....3M pasta ide u zavisnosti od boje auta i ostecenosti laka na autu a sve ukupno treba jedno 4 dobra sata poliranja,takodje ide prvo grubo pa zatim fino poliranje sto zahteva i 2 vrste sundjera za poliranje na masini,skidanja lajsni sa auta,zastita odredjenih delova.... :)


To za 3000din si mozda nasao u nekoj autoperionici koja moze laicki da ti odradi...ako hoces ozbiljniju stvar onda sve ovo...

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Poliranje
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2013, 07:17:56 posle podne »
Izvinte ali ja kolko znam ni jedno poliranje manjeg auta nije ispod 50e.....to smatram profesionalnim poliranjem sa pastama iskljucivo namenjenim za to....

Strbac....dodao bi  pre tih 3M pasti ide obicno G3 Farekla i Cik-Cak vata jedno 2 pakovanja.....3M pasta ide u zavisnosti od boje auta i ostecenosti laka na autu a sve ukupno treba jedno 4 dobra sata poliranja,takodje ide prvo grubo pa zatim fino poliranje sto zahteva i 2 vrste sundjera za poliranje na masini,skidanja lajsni sa auta,zastita odredjenih delova.... :)


To za 3000din si mozda nasao u nekoj autoperionici koja moze laicki da ti odradi...ako hoces ozbiljniju stvar onda sve ovo...
Mili a zasto bi koristio G3 patu ako ide 3M. I kave veze ima boja auta sa 3M patom?
A ko ispolira auto za 4 dobra sata ja mu skidam kapu i bas bih voleo da vidim na sta to lici.
Sve sto sam napisao i objasnio i napravio racunicu je samo moje misljenje da se auto nemoze ispolirati za 3000dinara a da valja.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Mily

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +18/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTI
Odg: Poliranje
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2013, 09:37:24 posle podne »
3M pasta daje samo sjaj i tesko izvlaci sitna ostecenja...ona je vise sminka....G3 je krublja granulacija i sve brise ispod sebe.....ako hoces da dobijes ogledalo odsjaj cisto kao suza onda ide ovako...
Ja licno mogu da ga ispoliram za ta 4 sata sa svim potrebnim stvarima ali to ne radim zadnjih par godina i nemam gde. Ima mnogo stvari oko poliranja koje ljudi ne znaju...nije samo uzeti masinu i pastu....

Ko bude zaista zeleo da dobije perfektan spoj svega ovoga a hoce da plati nek mi se obrati... 18km od BG se nalaze ljudi sa kojima sam radio i za koje garantujem.

Slazem se sa tobom Strbac u potpunosti...za laicko poliranje mozda i moze ali za nesto ozbiljnije...toliko samo kosta materijal... Da me neko ne shvati pogresno u vezi ovoga sto sam napisao....ali ako zaista zelite da bude full onda toliko i kosta jbg..

Jos da dodam...3M pasti imas 10 vrsta...u farbari ce ti reci tacno koja za sta sluzi a u proseku oko 4500din ti je boca....akrim,lak,visok sjaj,za crnu boju,svetlije boje,istrosenost laka...to su neke od pasti
« Poslednja izmena: Maj 11, 2013, 09:41:25 posle podne od strane Mily »

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Poliranje
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2013, 09:49:27 posle podne »
Mili 3M pasta zeleni cep skida sve ona je prv po redu. http://www.ehom.co.rs/program/3m.htm

Druze ja verujem u ono sto kazes, ja sam napisao moje licno iskustvo. Svaki svoj auto radim po istom principu, i vrlo sam zadovoljan.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Mily

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +18/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTI
Odg: Poliranje
« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2013, 10:01:37 posle podne »
Sledeci put kad budes hteo da poliras auto...voleo bih da te odvedem gde treba :)

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Poliranje
« Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2013, 10:05:17 posle podne »
Vazi druze moj, kad budem prodao auto.  beer
 
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže rele

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
    • Pro Shine
  • Auto: panda,R4,R5
Odg: Poliranje
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2013, 06:32:31 posle podne »
Polir paste ne biraju boju,tj nema veze koja je boja kada je u pitanju prava pasta.
Postoje tzv glaze-ovi i voskovi za odredjene boje(tamne i svetle) a za malo ozbiljnije projekte i glass coating za belu,sivu,crnu i univerzalni.
Jedino vazno je granulacija paste i postovati redosled koriscenja istih.
Takodje mi nije jasno kako neko ispolira auto za 4 sata a da bude po p.s-u,pa meni samo za pripremu(pranje,dekontaminacija boje i zastita plastika i kedera) treba 2-3 sata.
Takodje od pocetka pa do zavrsetka poliranja auto operem 2-3 puta a na samom kraju pre zastite koristim posebne preparate koji uklanjaju eventualne zaostatke od paste i otkrivaju greske u laku ako su bile maskirane pastom.
Fareclu sam davnih dana prestao da koristim za ozbiljne projekte ( samo za low cost) a 3M zeleni cep je odlicna pasta,veoma abrazivna i moze da skine vecinu ostecenja laka koje ima svrhe polirati.Ali iza sebe ostavlja dosta nereda u vidu prasine i holograma.
Postoje i dosta bolje paste iste abrazivnosti ali sa mnogo boljim finisom ali ih nema kod nas.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Poliranje
« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2013, 07:24:32 posle podne »
nije to puno za poliranje , ja sam zakazao poliranje , i kostace me 50e , poznajem majstore rade odlicno.

Van mreže kargus

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1083
  • Age: 51
  • Lokacija: Zaječar
  • Karma: +27/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: Poliranje
« Odgovor #12 poslato: Maj 18, 2013, 10:01:24 posle podne »
Hvala puno drugari, to je znači to. U toku nedelje mu sledi glancanje ;)

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Poliranje
« Odgovor #13 poslato: Maj 18, 2013, 10:41:21 posle podne »
auuu koliko polemike oko poliranja... kao prvo farekla i 3m su dve različite firme konkurentne jedna drugoj... interesantno je da se spominje pasta farekla G3 koju više niko ne koristi jer se sa njom radi mokro poliranje od koga se usere ceo auto... 3M je vrhunska firma i nikako se ne može nazvati "šmninkerskom" pastom,dok je sad farekla izbacila nove paste za suvo poliranje koje su pandam 3M-u... a ovo da auto može da se ispolira za 4 sata je apsurd... može da se ispolira i za 2 sata,ali kao mačka repom kad prodje... to je jedna stvar,druga je da ni jedna pasta ne služi za skidanje ogrebotina,ogrebotine se skidaju šmirglom,da li to bila ručna ili trajzak... pasta je tu da "ispolira" !!! E sad što se tiče cene,ja crni auto ne poliram ispod 100 eura jer me materijal samo izadje 50 eura!!! Poslednje što sam radio je bio VW Tuaran,za koji mi je trebalo 2 cela dana,od 9 ujutru do 10 uveče,pošto je ceo auto bio katastrofalan... i ovom prilikom se zahvaljujem gospodinu Štrpcu na pomoći...  beer
« Poslednja izmena: Maj 18, 2013, 10:50:51 posle podne od strane Gagi »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Одг: Poliranje
« Odgovor #14 poslato: Maj 18, 2013, 11:24:44 posle podne »
A ti si cika Gagi majstor za poliranje?:D

Jel istina da se prilikom poliranja skida sloj laka ili tako nesto? Je li to istina?


Послато са U8500 користећи Тапаток 2


Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Poliranje
« Odgovor #15 poslato: Maj 18, 2013, 11:29:14 posle podne »
naravno da se skida,pogotovo ako imaš ogrebotinu,skidaš lak do dubine ogrebotine,da bi površinski bilo ravno...

Van mreže Knindza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 494
  • Karma: +8/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Poliranje
« Odgovor #16 poslato: Avgust 03, 2014, 10:59:49 posle podne »
Da ne pravim novu temu, a neko slucajni vidi poruku :D

Vozaceva vrata su mi malo potamnela, i iz ako se zagleda covek  ce videti razliku, nije velika ali se vidi. Da li i ovde pomaze poliranje, i sta se vratima desilo ?

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Poliranje
« Odgovor #17 poslato: Avgust 04, 2014, 02:48:52 pre podne »
Jbga, slike bi very much pomogle u ovom gatanju.
Sta se desilo?
Pa verovatno su nekad zbog necega promenjena, pa ofarbana nekim Durlin-om ili bojom šlj kvaliteta . . .

U svakom slucaju ti je najjevtinije da probas da ih ispoliraš . . . Pa šta bude . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Knindza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 494
  • Karma: +8/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Poliranje
« Odgovor #18 poslato: Avgust 04, 2014, 08:39:43 pre podne »
Slikacu kad stignem, ali sumljam da ce se videti prelaz je bas bas minimalan, ovo se dogodilo u zadnjih godinu dana, ranije je bilo ok, a vrata deluju kao da nisu farbana ali opet ne znam....

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Poliranje
« Odgovor #19 poslato: Avgust 04, 2014, 09:08:44 pre podne »
Ako se pkusa moze i da uspe.....
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"