Autor Tema: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan  (Pročitano 6173 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« poslato: Decembar 25, 2011, 01:30:41 pre podne »
Odmah da napomenem da ovakvu temu nisam nasao u ovoj grupi, ako je slucajno ima slazem se da se ova izbrise........

Kao sto u naslovu pise, interesuju me vasa misljenja vezana za ugradnju plinskog polovnog i novog uredjaja, sta se dobija a sta gubi, na sta obratiti paznju kod kupovine polovnog uredjaja, sta inace strada na uredjajima i koja je ekonomska isplativost, naravno svi znam da je NOVO ipak NOVO, ali cisto da prozborimo koju na ovu temu, mozda moze da se ustedi za istu stvar....... coilleo2tj

Ps evo da ja odmah dam jednu informaciju iz prve ruke: drugar je ugradio u svoju Mk2 1.6b polovan uredjaj pre dva meseca i  sve ga je ukupno izaslo 120 eur za razliku od 250 koliko su mu najmanje trazili i za sada mu odlicno funkcionise presao je malo vise od 3000km, znaci bilo je samo plug&play, sve radi kako treba.......  alealeee
G T I - opaasna masina......

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2011, 01:51:48 pre podne »
zavisi za koji auto.  uglavnom ti je bitno da nadjes kvalitetan italijanski uredjaj-lovato,brc,marini,landi-renzo.

prva dva su po mojim iskustvima najbolji.vizuelno pregledas koliko je to radilo po prljavstini i tome slicno. bitno je samo da su elektro ventili ispravni,prekidac ispravan i da ti je boca mladja od 5 god da bi mogao da prodjes atest.  inace potrosan materijal su ti membrane u isparivacu i filter u elektroventilu za plin.
tako da ako pronadjes povoljno polovan zasto ga ne uzeti.    inace membrane su tipa do 20 e, filter do 2 e a ugradnja polovnog uredjaja se krece oko 40 e ako je sve kompletno. naravno ako nije skinut sa vozila kao tvoje tu dodaj i mesac -10 e.  i obrati paznju kad kupujes da imas i takozvane teleskope(drzac za bocu), trake tj drzace koji oko boce i pricvrscuju je za te cevi tj teleskope. onda bitno ti je da je cev bakarna za dovod plina dovoljne duzine(mada postoje spojnice kojima moze da se sastavi sa dodatnim parcetom ali je ipak bezbednije da je u komadu)

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #2 poslato: Decembar 25, 2011, 04:53:58 posle podne »
pa dobro da najvznije je u kakvom je stanju sistem koji se kupuje, mada sam mislio pod pretpostavkom da je u ok stanju da li se isplati, poceo sam da razmisljam o mogucnosti da stavim plinski uredjaj u auto pa zato pitam, imam ponudu za ugradnju novog sistema za 240eur sa tocak bocom, a nasao sam i polovan za 100eur, pa sad vagam sta je isplativije, ne bih da mi se posle obije o glavu tih sto eura razlike, posto bih morao da platim ugradnju od 40-50eur, pa da posle dam daleko vise na servisiranje istog uredjaja????  boodala

PS imam kompletan plinski uredjaj iz mog proslog auta (Zastava 101) pa ne znam da li bi mogao da sve upotrebim osim recimo rasprsivaca????? i koliko je to pametno raditi, i da li neko zna kakva je situacija sa atestiranjem polovnog plinskog uredjaja, posebno ako se nemaju papiri za isti????  beer
G T I - opaasna masina......

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2011, 05:15:56 posle podne »
koliko vidim sad vozis golf 2, reci mi koji je motor i kakvo je ubrizgavanje(karburator.monopoin,multipoint-ajnspric,K glava)

tebi je na z101 bio vakumski uredjaj jel tako?

sto se tice atesta polovnog uredjaja vazno je da ti boca bude mladja od 5 godina. papire ne traze(naravno bolje je ako ih imas) bar je tako u AMSS Valjevo
ako ti je boca starija od 5 god morao bi ponovo da odes da nju atestiras.to radi masinski fakultet i Vinca. medjutim to ti se ne isplati zato sto kosta cini mi se oko 3500 din a malo vise ti je nova boca.

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #4 poslato: Decembar 25, 2011, 05:23:15 posle podne »
Pa pazi bio je do pre mesec dana 1.8 monopoint, ali se masina raspala skroz, pa je pre 30 dana ubacen obican 1.6 msm 72ks, koji je u odlicnom stanju na domacim papirima i jedva sam docekao novu saobracajnu, kreteni treba im nedelju dana da izdaju drugu.....  boodala

pa pazi boca je sigurno starija od pet godina, a i ne znam kako to mogu da utvrde ako nemam papire za nju  misli1 i sve je ispravno sto je najvaznije, kec je bio 1.1 karburator, klasican motor, i kapiram da bi morao da ide jaci rasprsivac a sad vidim i nova boca  coilleo2tj
G T I - opaasna masina......

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #5 poslato: Decembar 25, 2011, 05:30:28 posle podne »
ako je taj 1.6 karburator moze sve sa z101 na njega sem mesaca za plin ?  koja je marka uredjaja u pitanju,nadam se da je italijanski u pitanju. 

sto se tice boce svaka boca ima na sebi plocicu sa utisnutim serijskim brojem,zapreminu i jos neke homologacije i naziv proiz  vodjaca tj firme i naravno mesec i godinu proizvodnje 

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #6 poslato: Decembar 25, 2011, 05:34:45 posle podne »
msm da je Lovato u pitanju, znaci na boci imaju svi podatci, ok hvala puno na info-u....... pogledacu mada mislim da je starija od 5 godina sigurno, znaci nova ne gine :D
G T I - opaasna masina......

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #7 poslato: Decembar 25, 2011, 05:38:20 posle podne »
pa u svakom slucaju je tako posto hoces toroidnu bocu(u tocak) a na kecu ti je bila cilindricna.

e da sto se tice isparivaca nemas potrebe za jacim taj ti je odgovarajuci veruj mi

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #8 poslato: Decembar 25, 2011, 05:51:50 posle podne »
e sad se setih na golf 2 ne moze toro boca tj momci iz AMSS u (valjevu mozda je u bg drugacije posto imas vise opcija gde ces atest da radis)nece da puste na A testu posto je benzinski rezervar delom ispod rezervnog tocka pa kao nema dobre ventilacije u slucaju da sigurnosni ventil otvori jer caura kroz koje prolaze cevi udara pravo na benzinski rezervar pa moraju da se stavljaju tuneli od gibljivog creva i da se izvode kerefeke. pitaj u servisu u kom budes ugradjivao da li ti garantuju da ce proci A test i gde da to odradis.  u BG imas i masinski i vincu i amss. kod nas u zemlje Srbije nema nekog zlatnog standarda kao u inostranstvu pa kad ne moze u amss da prodje moze na masinskom ili negde drugde.  kreteni.....  :angry:

Van mreže gt3

  • VW Početnik
  • Poruke: 65
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-2
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #9 poslato: Decembar 25, 2011, 08:04:22 posle podne »
Boca ima rok vazenja 10.godina.

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #10 poslato: Decembar 26, 2011, 01:30:48 posle podne »
da ako se poseduju papiri za nju. koliko sam razumeo "shone357" nema nikakve papire. u Va pustaju da prodje atest svako ko nema papire a boca je mladja od 5 god.(napominjem mozda je u bg drugacije ali ne verujem) .voleo bih kad bi neko pitao nekog inspektora tu u bg kakva su pravila pa da razmenimo iskustva.  ima ovde lik koji radi ateste u saradnji sa masinskim fakultetom iy Bg
 tako sto slika plin na vozilu i posalje slike i papire postom a ovi njemu kroz par dana salju zvanicni atest. tako da slike komotno moze u fotosopu da odradi. 
 
  inace rok vazenja boce jeste 10 god i ranije se radio atest na 10 god,sada se radi na 5 god.
primera radi moj cale na svojim kolima je atestirao plin 2007 i atest mu vazi do 2017. a ja sam ove godine atestirao(2011) a vazi mi atest do 2016.  naravno za 5 god opet spremi parice pa plati atest.  bice dobro ako za koju godinu ne budemo placali svake godine uz registraciju   angry2

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #11 poslato: Decembar 26, 2011, 05:56:09 posle podne »
Pa samo jos to fali da nam uvedu i super onda, da svake godine placamo atest, mada od toga nema nista sigurno..... ipak znaci mora da je boca 5 godina maksimum stara, steta taman sam se ponadao da moze i starija ali pravila tako nalazu  rules a kazne su kad te panduri  stop23 zaustave ogromne.....  bonk
G T I - opaasna masina......

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #12 poslato: Decembar 26, 2011, 08:58:10 posle podne »
evo pomoc i od mene , na masincu u beogradu mozes da uradis atest nebitno koliko je sta staro ,a sve to iz razloga ako nemas papire ... znaci dodjes tamo on uzme aparat islika ti sve uzme kartonce prepise sve brojeve , bitno je da boca i uredjaj imaju homologaciju , dok sam ja cekao sa drugarom za atest lik ispred nas iz panceva je bio sa jugicem nije imao nista od papira , otisao je samo do poste ili banke prve da uplati uplatnicu od 6000(toliko smo mi platili) din dok mu je ovaj sve to islikao i prepisao on se vratio i posao gotov ... dobijes potvrdu o ugradnji , racun , nalepnicu ... znaci nebitna je starost , bitna je homologacija jer po njoj se i vidi starost i utvrdjeni tehnicki zahtevi , neki papir ako imas nebitno stranac ili domaci , ako nemas kazes da si izgubio , platis malo vise 10-20e tako nesto rece pancevac i to je to ...

sto se tice ugradnje ukoliko ugradjujes obicni uredjaj za 1.3 ili 1.6 ... uzmi kupi u oglasima polovan , 50e max -70e sa tocak bocom i to sa papirima , kupis set membrana 15e promenis operes uredjaj i imas nov veruj mi nema razlike osim u konacnoj ceni ... ugradnja ti je 50-70e kod mene u kraju (okretnica 26 BJ) . uzimi lovato , brc nemoj voltran i one kopije glupe mnogo ce da ti trosi ... evo ti usporedba ja sam kod mene na 1.3 tako uradio i trosio mi je oko 10L plina u gradu sa dve osobe unutra na otvorenom 8-9L zavisi koliko sam brzo vozio , drugar je u dvojku 1.3 ugradio kod rasica izaslo ga je skoro 350e sa atestom i tocak bocom umesto cilindricne a u gradu mu je trosio cak i malo vise , al je i isao malo bolje od mog auta , verovatno zato sto sam ja imao IPM karb , e al kad pogledas 350e vs. 150e ima razlike itekako ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže gt3

  • VW Početnik
  • Poruke: 65
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-2
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #13 poslato: Decembar 26, 2011, 09:21:23 posle podne »
Boca ima,kao sto rekoh,10 god.rok vazenja!Imao  ili nemao papir za nju,na njoj pise godina proizvodnje.Atest se izdaje prema boci,tj.prema njenom godistu proivodnje,a ne moze biti na duzi period od 5 god.Kada se ugradi nova boca i odmah atestira dobijas atest na 5 godina a nakon isteka tih 5 godina ponovo na istu bocu dobijas jos pet godina.E sad za polovnu:sada ako ugradis bocu koja je ,recimo,2003.godine proizvedena dobices atest do 2013.godine!Druga je prica dal se isplati...

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Plinski uredjaj Nov Vs Polovan
« Odgovor #14 poslato: Decembar 26, 2011, 10:25:22 posle podne »
@gt3  nista ja suprotno od tebe nisam rekao. vazenje boce jeste 10 god. ja cu 2016 produziti atest jos 5 god sa istom bocom koja je sada. naravno moracu ponovo da platim atest.pun iznos.

ali sto se tice boce koja ne poseduje papire ovde je u amss vazenje 5 god.   drago mi je da je u bg drugacije kao da je druga drzava.  inace atest u amss valjevo iznosi 5300 din.

ako je tako  @shone 357  ugradi svoj uredjaj isplatice ti se onda. nemas potrebe nista da dokupljujes sem mesaca i da platis ugradnju