Autor Tema: Nova Dozvola  (Pročitano 37241 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kantisha

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Age: 32
  • Lokacija: Subotica, Djurdjin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #60 poslato: Mart 03, 2012, 08:13:02 posle podne »
Da li mi neko moze reci koliki je dozvoljen broj promila alkohola u krvi za vreme voznje?

dzalecar

  • Gost
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #61 poslato: Mart 03, 2012, 08:16:56 posle podne »
Bilo je do 0.3 a sad mislim da ne smes nista imati ;)

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #62 poslato: Oktobar 11, 2019, 12:57:06 posle podne »
Da ja podelim svoje iskustvo, iako se nije pisalo dugo o ovoj temi.
Naime policija me je zaustavila 04.09.2017. i tada su mi pisali kaznu zato sto nisam imao dozvolu B kategorije, kazna je bila 60.000rsd i 8 meseci zabrane voznje. Jos tada sam se pitao kako zabrana voznje kad nemam dozvolu, a ustvari sam mislio da imam zabranu polaganja od 8 meseci, i tako ja nisam bio u Srbiji, mislim proslo je tih 8 meseci, polozim vozacki(konacno) 09.10.(prekjuce) i odem po probnu vozacku, a oni meni uruce obavestenje o zabrani upravljanju motornim vozilom B kategorije u iznosu od 8 meseci. Takodje su mi rekli da sam dosao u aprilu 2020. da bi zastareo slucaj, ovako kamere su me snimile i ja budala potpisao urucenje. Rekli su mi da mi je sudija izreko sudsku kaznu, a sprovodjenje kazne zabrane odlucuje iskljucivo policija. Ne znam da li postoji neka mogucnost da se zalim, da li neko ima bilo kakvih iskustva?
Znaci do 06.2020. imam zabranu(iako su mi rekli da dodjem po probnu vozacku da je uzmem jer mi nisu pisali kaznene poene, u suprotnom oduzeli bi mi odmah cim bih dobio probnu) i od juna cekam jos 14 meseci na stalnu vozacku. Dosle su izgleda neke stvari na naplatu, pre ili kasnije svakako dodju... bonk bonk bonk

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #63 poslato: Oktobar 11, 2019, 01:39:15 posle podne »
Nema nikakvih žalbi, narednih 8 meseci zabrana na B kategoriju. Dozvola se ne oduzima, samo se se upisuje zabrana za navedenu kategoriju. U većini slučajeva se ne proverava zabrana od strane patrola, zavisi koje si sreće.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #64 poslato: Oktobar 11, 2019, 05:34:35 posle podne »
Iskreno, ne bih da rizikujem. Zanima me jos jedna stvar, imam Australijsku stalnu i nasu kao sto sam naveo od prekjuce probnu, ukoliko koristim Australijsku kada me legitimisu jel postoji mogucnost da mi oduzmu obe dozvole? Ili da nastane neki problem.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 11, 2019, 06:34:44 posle podne »
Australsku vozacku ti moze uzeti samo u Australiji i tako za bilo koju drzavu, ali ti smijes voziti sa stranom vozackom samo pola godine od dana prijavljivanja ili pecata u pasosu. Ni jedna drzava ne moze uzeti vozacku druge drzave. Moze samo zabraniti upravljanje osobi sa stranom vozakom u svojoj drzavi
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže dusanmilosevic92

  • VW Početnik
  • Poruke: 53
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 11, 2019, 07:03:48 posle podne »
Odes u policiju i pitas, jednostavno, verovatno ima rupa u zakonu za takve stvari, pogotovo za inostrane dozvole, cak mozes voziti i ostale kategorije osim B i na nasu koliko sam shvatio, ja sam imao zabranu 3 meseca i prvi dan kad su mi urucili otisao i kupio neki kineski skuter i to terao na PSP. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #67 poslato: Oktobar 11, 2019, 07:31:38 posle podne »
Australsku vozacku ti moze uzeti samo u Australiji i tako za bilo koju drzavu, ali ti smijes voziti sa stranom vozackom samo pola godine od dana prijavljivanja ili pecata u pasosu. Ni jedna drzava ne moze uzeti vozacku druge drzave. Moze samo zabraniti upravljanje osobi sa stranom vozakom u svojoj drzavi

Ovo mislim da je tacno, ali covek moze lepo da nema pasos kod sebe i pokaze srpsku licnu kartu + australijsku dozvolu i kad ga zaustavi policajac da kaze da je pre 5 dana usao u Srbiju. ;)

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #68 poslato: Oktobar 11, 2019, 07:38:49 posle podne »
Ulazim sa Srpskim pasosem u Srbiju pa ni nemaju informaciju od kada sam ovde iako sam dvojni drzavljanin. Hvala svakako na informacijama momci.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #69 poslato: Oktobar 11, 2019, 09:23:13 posle podne »
Srpska LK i australijska vozačka dozvola u trenutku saobraćajne kontrole svakako nije dobitna kombinacija. Za savet slobodno pitajte svakog saobraćajca na ulici  i dobićete odgovor iz prve ruke.

Drugar sa posla trenutno *služi* kaznu od 2 meseca zabrane upravljanja motornim vozilom b kategorije zbog vožnje u alkoholisanom stanju.

Ima nekog u mup.u  a taj ga je posavetovao da ni slučajno ne vozi, kaže da *nije problem* ako ga navataju saobraćajci već je veliko njesra ako napraviš/učestvuješ u saobraćajnoj nezgodi dok si u procesu.

A opšte je poznato da marfi nikada ne spava  :17 ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže dusanmilosevic92

  • VW Početnik
  • Poruke: 53
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #70 poslato: Oktobar 11, 2019, 10:50:21 posle podne »
Automatski ides u zatvor 6 meseci sto i treba svakako


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Nova Dozvola
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 12, 2019, 12:18:04 pre podne »
Srpska LK i australijska vozačka dozvola u trenutku saobraćajne kontrole svakako nije dobitna kombinacija. Za savet slobodno pitajte svakog saobraćajca na ulici  i dobićete odgovor iz prve ruke.

Drugar sa posla trenutno *služi* kaznu od 2 meseca zabrane upravljanja motornim vozilom b kategorije zbog vožnje u alkoholisanom stanju.

Ima nekog u mup.u  a taj ga je posavetovao da ni slučajno ne vozi, kaže da *nije problem* ako ga navataju saobraćajci već je veliko njesra ako napraviš/učestvuješ u saobraćajnoj nezgodi dok si u procesu.

A opšte je poznato da marfi nikada ne spava  :17 ...

Bas tako, slazem se