Autor Tema: Držač za mobilni telefon  (Pročitano 2425 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Držač za mobilni telefon
« poslato: Januar 19, 2022, 01:08:42 pre podne »
Pozdrav!
Probao sam ne znam ni sam koje sve varijante držaca za mobilni - što varijante koje se kače na ventilacione otvore grejanja, što one sa vakuumom na soferci i svaki se vrlo brzo posle bukvalno par dana, razglavi i krene telefon da mlatara i na kraju držač završi u kanti, a telefon ponovo u džepu...a onda skoro svakog dana viđam automobile koji imaju vrlo verovatno te iste držače i pitam se gde grešim. Je l ima da se kupi kod nas nešto nek je i skuplje al' da valja (sve ovo sa Alija je smeće) može i polovna (nova) neka fabrička varijanta ako tako nešto ima samo da može da se stavi smartphone od cca 6"?
« Poslednja izmena: Januar 19, 2022, 01:10:17 pre podne od strane Filke »

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2022, 01:22:18 pre podne »
Ja sam imao problem da pronađem držač za mobilni zbog vrlo malih ventilacionih otvora, pa sam našao držač mobilnog koji se zalijepi za odgovarajuće mjesto na tabli i telefon se pričvršćuje za njega pomoću magneta. To mi se pokazalo kao odlično rješenje.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2022, 07:18:44 pre podne »
Ne sviđaju mi se ti modeli sa magnetnom. Nije problem u delu držača u koji se stavlja telefon, tu je telefon fiksiran kako treba. Problem je u delu držača kojim se fiksira držač da li na instrument tablu, šoferšajbnu ili na ventilacioni otvor - on se rasklima posle nekog vremena i telefon kreće da mlatara...

Van mreže AleksandarAca

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2022, 09:20:11 pre podne »
Probao sam isto sve i svasta i jedino ovaj radi posao - Baseus Mini Gravity. Oko 2k din je na kp.



Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2022, 10:11:07 posle podne »
ja sam uzeo par varijanti sa alija i sve su bile ok. isključivo magnetne, ovo sa kandžama je bezveze korak extra.
jedan je ovog tipa: https://www.aliexpress.com/item/1005002008110631.html .. nema vrtenja levo-desno, ali drži dosta jače
drugi ovakav: https://www.aliexpress.com/item/32836099699.html
imam oba pa stavim gde mi paše u kom trenutku. recimo da su bar 3 godine na ventilaciji i jedan i drugi bez frke.

telefon mi je 6.4" i konkretnih 220g
« Poslednja izmena: Januar 19, 2022, 10:12:41 posle podne od strane Guarana »
lollol

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2022, 10:00:42 posle podne »
Probao sam isto sve i svasta i jedino ovaj radi posao - Baseus Mini Gravity. Oko 2k din je na kp.



Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Gledam takav je na Aliju oko 1,5 do 3 evra maks, a ovde kod nas 10 puta skuplji. Ne znam ne sviđa mi se što se kači na vent otvore. Svaki koji sam probao pre ili kasnije opruga koja se kači na vent otvor oslabi i krene da mlatara. Možda se tebi ovaj model dobro pokazao ali meni ovako ni na slikama ne obećava. Recimo uzeo sam ovaj model https://a.aliexpress.com/_m0OelDE Cena mu je bila jedna od jačih na Aliju za taj tip držača, preko 20.000 prodatih, 4.8 ocena i stvarno je delovao kad sam ga uzeo da je to to - ima idealno sa gumicama prilagođavanje širine i visine u zavisnosti od dimenzija telefona i taj vakuum (sucker kako ga grč zovu) hvata kao lud za soferku, ali džaba posle par nedelja je ioko vakuum drži lepo ostatak mehanizma na koji je nakačen vakuum počeo da se klima i telefon da mlatara kako auto nailazi na neravnine.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2022, 10:09:38 posle podne »
ja sam uzeo par varijanti sa alija i sve su bile ok. isključivo magnetne, ovo sa kandžama je bezveze korak extra.
jedan je ovog tipa: https://www.aliexpress.com/item/1005002008110631.html .. nema vrtenja levo-desno, ali drži dosta jače
drugi ovakav: https://www.aliexpress.com/item/32836099699.html
imam oba pa stavim gde mi paše u kom trenutku. recimo da su bar 3 godine na ventilaciji i jedan i drugi bez frke.

telefon mi je 6.4" i konkretnih 220g
Slažem se da su ovi držači sa kandžama neprikladni. Baš sam i pisao o modelu u postu iznad da je mnogo elegantnije rešenje sa prilagodljivim klizačem po visini i širini u zavisnosti od veličine telefona, ali ove varijante sa magnetnom mi se ne sviđaju jer mora da se sa zadnje strane telefona ubacuje magnet pa kad su leđa telefona staklena i providna maska ovaj magnet izgleda baš ružno plus kačenje na nejake vent otvore na Polu propast u najavi. Nekako mi se najviše sviđa varijanta sa vakuum kačenjem na soferku ili eventualno na tablu samo da se nadje neki model koji provereno neće da se rasklima posle par nedelja korišćenja. Ili oni fabrički za Vagen što se montiraju između centralne konzole i pretinca za rukavice ali takve nisam vidjao po oglasima.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2022, 10:12:28 posle podne od strane Filke »

Van mreže AleksandarAca

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2022, 10:25:33 posle podne »
Probao sam isto sve i svasta i jedino ovaj radi posao - Baseus Mini Gravity. Oko 2k din je na kp.



Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Gledam takav je na Aliju oko 1,5 do 3 evra maks, a ovde kod nas 10 puta skuplji. Ne znam ne sviđa mi se što se kači na vent otvore. Svaki koji sam probao pre ili kasnije opruga koja se kači na vent otvor oslabi i krene da mlatara. Možda se tebi ovaj model dobro pokazao ali meni ovako ni na slikama ne obećava. Recimo uzeo sam ovaj model https://a.aliexpress.com/_m0OelDE Cena mu je bila jedna od jačih na Aliju za taj tip držača, preko 20.000 prodatih, 4.8 ocena i stvarno je delovao kad sam ga uzeo da je to to - ima idealno sa gumicama prilagođavanje širine i visine u zavisnosti od dimenzija telefona i taj vakuum (sucker kako ga grč zovu) hvata kao lud za soferku, ali džaba posle par nedelja je ioko vakuum drži lepo ostatak mehanizma na koji je nakačen vakuum počeo da se klima i telefon da mlatara kako auto nailazi na neravnine.
Na Aliju to sto ti pricas o max 3 evra je najgori skart, nema nikakvih slicnosti sa ovim.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2022, 11:41:57 pre podne »
Verovatno ti sa KP-a su mnogo bolji kvalitet, pravljeni u Nemackoj  lollol Daj molim te, kupuju preko Alija i prodaju po internetu. Znam lika sa pijace na Nbgu kupuje za 2000e mesecno sa Ali Express-a, i zakupljuje tezgu na NBG pijaci, a cene su mu 10x skuplje nego gde on kupuje, pogotovo na veliko kad uzima.
Inace imao sam sve moguce drzace za telefon, i do sada mi se najbolje pokazao drzac koji se lepi na tablu, ima magnet, kao i telefon. Uzeo sam preko Alija za 4e dva komada, za suprugu i mene. Iskreno nije da sam odusevljen, ali radi posao, a ti za luftere i to, meni je bezveze jer sam slomio jedan lufter tako. Danas prave dzinovske telefone i jednostavno nisu laki da mogu sve da podnesu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2022, 01:29:11 pre podne »
Na Aliju to sto ti pricas o max 3 evra je najgori skart, nema nikakvih slicnosti sa ovim.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Ne kažem da nisu škart ti držači za 3 evra sa Alija, ali nešto ne verujem da taj Baseus sa KP nije isti Baseus sa Alija samo višestruko skuplji na KP. Pa svi ti šaneri sa KP se mahom snabdevaju sa Alija kao što reče @VladPet i višestruko ugrađuju u cenu. Inače jedini držači na KP koje sam video da nisu neki noname kung fu sa Alija su Xiaomi Mi  i Nillkin držači sa wireless punjenjem, a njima je cena bezmalo 50 evra plus ne treba mi wireless punjenje, jer mi telefon ni ne podržava isto...
Definitivno ću pogledati po oglasima/radnjama opreme za mobilne telefone da l imaju neke kvalitetnije modele sa vakuum kačenjem na šoferku jer ovi sto idu na vent otvore mi nikako ne ulivaju poverenje.
« Poslednja izmena: Januar 25, 2022, 01:31:40 pre podne od strane Filke »

Van mreže jovan09

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 15
  • Lokacija: Srbija, Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • It all starts with a dream.
  • Auto: VW Golf 4
Odg: Držač za mobilni telefon
« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2022, 06:20:26 posle podne »
Probaj onaj magnet, stavi ga malo iznad kontrolne table (ne na soferku)
HEJ MOMCI U PLAVOM IMAM LOSU VEST, VADIM 1.3 STAVLJAM VR6!