Autor Tema: Golf MK6 GTI Rieger  (Pročitano 3352 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Penth

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 GTI
Golf MK6 GTI Rieger
« poslato: Oktobar 04, 2023, 10:20:18 posle podne »
Caos ekipo, predstavljam vam moju sesticu GTI.

Godiste: 2011
Trenutna predjena km: 154500, uvezena u Srbiju sa 67k km.
Tockovi:
- Leto: Ultraleggera HLT 19"
- Zima: R8 kopije 18" + distanceri (videcu dal cu ostaviti ove ili menjati za neke BBS ili druge zanimljive felne)
Menjac: Manual
Zastita: Cobra alarm+blokada motora, zeder, izmesten obd.
Odrzavanje: Kod Dzagica uglavnom, za neke osnovne stvari mahom odem do servisa gde sam Honde odrzavao.

Automobil sam kupio od drugara, njemu je trebao veci zbog dece i psa, pa je presao na Q7 a ja nisam mogao da dopustim da auto ode na oglas, pa sam neko vreme vozio Civica i Golfa, kako mi dune dok kolega nije kupio Civica. Generalno mnogo vremena i novca ulazem u kola, mehanika mora da bude sto novija i cim se nesto cuje (npr kao kvacilo sto je pocelo al mi je receno da moze jos 30-40k da predje) menjam. Primeticete da je svasta nesto menjano u kratkom roku (pumpa visokog, pumpa u rezervoaru, vakum pumpa itd), to je bukvalno jer je iskocio check engine za pumpu visokog, pa sam ujedno zamenio sve oko iste.
 
Pored mehanike, volim da radim na izgledu auta:
- Rieger prednji lip
- Rieger difuzor
- Osir spojer
- Sabljice nalik MK7 Gti
- Golf 6R sajtne
I jos neke sitnice

Performanse nisam dirao, motor je fabrika, malo me je strah da se petljam sad s tim, ocekujemo prinovu pa da bude sto sigurniji, kasnije cu verovatno uzeti igracku neku i spremiti za traku (mozda i ovog ako ostane kod mene a ja uzmem neki prostorniji auto), kad za to dodje vreme. Mozda preterujem i verovatno mu kvalitetni mehanicki delovi + dobro odradjena mapa ne bi stetili za daily voznju, ali hajde, ovako mi je 'mirnija' glava. Vozio sam TypeR pa sad GTI, zanimljiv mi je skroz auto. Sigurno ce biti kod mene jos godinu dana, jer nista sem 7R mi (trenutno) nije zanimljivo ili vredno doplate, a da nije oko ili preko 30k eur (A5 2.0 TFSI quattro, FK8 TypeR, Golf 7R...) u slucaju da ostajem na jednom autu + zenin auto, dok u slucaju da uzimam veci porodicni (dzipce neko ili limuzina do 180tak ks), igracka dolazi u obzir pa bih tu verovatno zadrzao GTI (vecno predpostavljam  biggrin) .

Izduvni sistem je radjen kod pirketa i ima sound control, dugme je instalirano ispred menjaca(kod Kacimbasa ovaj detalj), ujedno i jedino slobodno dugme u tom redu. Od opreme sam dodao sta je falilo kao sto su tempomat i sva 4 podizaca (nekako je prvi vlasnik uspeo da iz opreme skloni zadnje podizace, al zato je stavio da se auto sam parkira :) ).
Ambijentalno kod nogu imam fabricko, ali sam kod Kacimbasa dodao led napred i kod nogu putnika koji sede pozadi, da sam kontrolisem intenzitet i boju. Takodje, odradjena je zamena svetla dugmica, led belo i crveno su boje, u zavisnosti dal je aktivno ili ne (npr klima, mod voznje itd).

Volan je mix karbona i alkantare + izmena oblika volana. Radjen je kod Budzevine i ispao je bas po mom ukusu. Ja sam dodao jos neke lazne karbon detalje cisto da upotpunim tematiku i svidja mi se za sad, skida se za 2min sve ako mi dosadi.

Sve sta radim na autu, zapisujem u google sheets, vise o onome sta sam naveo u tekstu iznad imate na linku sa ulaganjima u GTI (ukoliko sam nesto zaboravio da pomenem, tu je):
- https://docs.google.com/spreadsheets/d/1SMitLf3BSCBWxF0t698qKXXoypRjRCUMoEY-VQzSFt8/edit?usp=sharing

Da ne duzim jos mnogo, ionako mislim da sam se previse raspisao, evo par fotki:

« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2023, 10:32:51 posle podne od strane Penth »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6851
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf MK6 GTI Rieger
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2023, 12:49:38 pre podne »
Cestitam kupovinu , top je Golfic ...vidi se ulozena ljubav u njega i Fun  :84

sedi vozi se i uzivaj  :26

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Penth

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 GTI
Odg: Golf MK6 GTI Rieger
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 05, 2023, 08:39:32 pre podne »
Hvala puno! Ima vremena vec kako je kod mene, prosli smo svasta zajedno  biggrin

Zaboravih da dodam na prvi post u temi:
- montirane su kocnice i diskovi sa Audi TTRS-a
- Updejtovana je multimedia na 'Premium Black' temu, prakticno sve je crno samo su linije oko dugmica crvene, eto detalj da se uklapa uz tematiku auta :)
- Krov je odradjen u 'Piano black' foliju. Prednji pojasevi su zamenjeni pojasevima sa GTI dezenom (zadnje nisam menjao, previse mi sareno bilo kad sm testirao kako izgleda, za moj ukus).
- Ispod suvozacevog sedista je montiran Tegiwa drzac za PP aparat, al jos nisam aparat prebacio tu da stoji, uzeo sam nosace al otom potom. Verovatno sam jos nesto zaboravio da dodam, al ima vremena.
- Ugradjena kamerica u znaku
- Zamenjena sva svetla u autu sa led sijalicama (kabina, kaseta, gepek..)
- Iskodiran kljuc, novi amortizeri gepeka i 'puffer' sa (ako se ne varam) siroka novije generacije, gepek se otvara sam na klik dugmeta na kljucu za gepek (samo kad se zatvara je teze jer su opruge prejake, pre ga pustim i sam padne sad mora malo da se lupi :D )

Od Oem opreme bih jos izdvojio:
- Grejaci sedista
- Samoparkiranje
- Farovi koji prate put (led napred/pozadi)
Prakticno sve ima sem sibera, keyless-a i samosklopivih retrovizora (to mu mozda ugradim ako nadjem oem da prebacim samo). Potencijalno ima jos nesto da fali, ali ne da ja znam, ako sam nesto izostavio eto, nije namerno :)

Sledece cu se prebaciti malo na sredjivanje motornog prostora, farbanje poklopca i potencijalno usis (APR karbon npr ili MST ako bude icice u sivu/crnu boju poklopac), eto, toliko za sad :)

Ostadoh duzan par fotki:

« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2023, 09:02:42 pre podne od strane Penth »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13072
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf MK6 GTI Rieger
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2023, 09:44:09 pre podne »
Bravo za detaljan opis, samo nema slika?

Da se nismo nas dvojica culi preko KupujemProdajem vezano za BBS felne 18" CH? :)

EDIT: Slike su se upravo pojavile, volan je bas dobar, ali i ostatak auta. Svaka cast na tome kako se odrzava. beer
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2023, 09:45:56 pre podne od strane Madison »

Van mreže Penth

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 GTI
Odg: Golf MK6 GTI Rieger
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2023, 10:00:32 pre podne »
Okacicu bolje slike neke linkove itd, kad sam ih skresao na 150kb otp bas je lose izgledalo :). Jesmo (valjda), samo sam jednu osobu cimnuo za felne (Milana), i to su te BBS sto sam pomenuo, samo sam u tolikoj guzvi, da je to nerealno :) Sve gledam da me put navede ka tebi da ih probamo, ako pasu to je to, sve nade u njih dajem, jer me ovi distanci nerviraju iskreno, 2mm strci felna a to ne sme da se desi :)

Van mreže nemke

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 222
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Instagram: gray_gtd
  • Auto: Golf Mk6 GTD
Odg: Golf MK6 GTI Rieger
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2023, 10:07:28 posle podne »
 Bas lep GTI   wub
Gde si radio pojaseve? Ja sam hteo kod mene ali sam odustao jer nema dezen za gtd.
I reci mi da li mogu diskovi i celjusti sa TTS-a na GTD


Instagram: gray_gtd

Van mreže Penth

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 GTI
Odg: Golf MK6 GTI Rieger
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 05, 2023, 10:46:35 posle podne »
Veliko hvala :)
Radio sam kod autopojasevi.rs, generalno momci rade okej znam ih vecinu iz ekipe, al tad kod mene npr nije dugmence ono stavljeno pa sam ja sam to narucio i uglavio, bila guzva neka. Cimni ih na instagramu, mozda mogu da ti nabave, imali su svakakve dezene na stanju.

Pazi, lajicki ovako bih ti rekao da moze, to su ako se ne varam identicni disk/kocnica kao kod golfa R, Audi S3 itd, mora da pase :)

Van mreže Penth

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 GTI
Odg: Golf MK6 GTI Rieger
« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2023, 07:41:56 posle podne »
Odradjen mali servis, sipano opet 5w30, ocisceno sito (bilo cisto ali za svaki slucaj). Ulja nije nesto spec potrosio od serv do serv, bilo blizu maximuma. Sem toga nije imalo sta od ulaganja, pregledano sve.
Pored toga dobio je krov :)
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2023, 07:44:16 posle podne od strane Penth »

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Golf MK6 GTI Rieger
« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2023, 08:14:20 posle podne »
lep prevoz i dobro sacuvan :25
drive

Van mreže Penth

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 GTI
Odg: Golf MK6 GTI Rieger
« Odgovor #9 poslato: Decembar 04, 2023, 02:39:40 posle podne »
Hvala, trudim se da mu odrzavam borbenu spremost!   :64

Citao sam malo teme, tvoja flota je za svaku pohvalu  :84