Autor Tema: Varira temperatura motora Golf 6 2.0 TDI CFFB  (Pročitano 808 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Varira temperatura motora Golf 6 2.0 TDI CFFB
« poslato: Decembar 07, 2022, 04:17:39 posle podne »
Evo i mene sa pomenutim problem u naslovu.
Za početak prilažem fotografiju iz uputstva za upotrebu, šta kaže za temperaturu proizvođač




Znači relativno brzo (posle 2-3km) počne da se penje, za oko 5 km je na početku zelenog područja, onda kilavi i dođe do pred 90 ako sam negde stajao i sl..
Ako duže stojim ili gužva, bude i na 90, čim krenem, počne da pada, padne na 80 pa i na manje.
Nizbrdo, čak i na malu nizbrdicu, obavezno pada...
Temperatura ulja pada ili ne toliko. Kada je temperatura motora 90, ulje je na 80-81, ako padne temperatura na motoru, ulje bude na oko 79 stepeni..
Da napomenem da auto greje lepo i duva toplo. Motor na pipanje je prilično topao.
Potrošnja goriva na leru kad je na 90 je 0,6 lit/h, kad padne temperatura, tad je 0,7 lit/h.
Potrošnja goriva u vožnji je čini mi se veća. 10 km vožnje sa pauzom od 3 min, prosečna brzina 16km/h, nisam prešao 2500 obr/min je 10,9 lit po boardu.

Šta činiti?

Pročitao sam gomilu tema na raznim forumima. Jedni su zamenili termostat, senzor, pumpu i opet isto. Drugi su dobili potvrde da je to normalno.
Treći su zamenili termostat i kao ne pada im više kad idu nizbrdo. Četvrti su zamenila DSG termostat (kod mene je manuelac)
Kolegi sa foruma na 1,6 TDI je bio Webasto, ali njemu nije duvalo toplo non-stop. (nemam Webasto).
Jednom vozaču koji je na forumu opisao problem se tako počelo dešavati kad je promenio ulje. Drugi je promenom ulja, navodno rešio problem...
Mali servis je urađen pre 6000 km, navodno Castrol 5W30 VW507.00
Auto je prešao 214.000 km.
Ako nije termostat ne bih da ga bezveze skidam, stavljam neki zamenski...
Još nisam stigao da opipam creva po motoru...

I još jedno pitanje, da li kada je prekidač za svetlo na poziciji 0, kod mene su tada uključena dnevna svetla, da li je osvetljenje table nešto slabije nego kad se upale obororena (srednja svetla)?
Sve mi se čine da je slabije, ali i da i u pojedinim trenucima svetli isto kao kad je na srednjim, pa onda opet kao slabije, pa ako odmah prebacim na srednja, vidi se velika razlika... Da li je ovo nešto normalno, ili ima neki problemčić i možda koji?

Hvala svima!









Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Varira temperatura motora Golf 6 2.0 TDI CFFB
« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2022, 05:32:17 posle podne »
Termos