Autor Tema: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?  (Pročitano 2172 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« poslato: Novembar 25, 2022, 10:43:12 posle podne »
Zdravo , imam problem kada auto odstoji i kada trebam da ga upalim desava mi se vec jedno 4-5 dana da upali lampice ali nece uopste da zavergla , iz drugog pokisaja zavergla i upali ?
Ovo su simptomi cega ,sta vi mislite ?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2022, 12:32:05 pre podne »
Na kojem autu ti se to dešava? Meni je na autu (Golf Plus) prije nekoliko mjeseci crkla pumpa u rezervoaru ne dajući prije toga nikakve znake da je loša, auto se samo u vožnji ugasio, ne sjećam se je li i neka greška u tom trenutku bila na tabli. Ako je anlaser loš on prije nego što počne da pravi problem počne da se čuje kada se zavergla, ispušta zvuk sličan krčanju. Provjero da slučajno negdje ne gubi struju i kada ti se to dešava izmejri napon akumulatora prije paljenja, tokom paljenja i napon dok je auto upaljen.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2022, 10:47:24 posle podne »
Izvinjavam se, u pitanju je Audi A4 b6 2001 96kw 130ks 1 9tdi

Pa kod mene se ne cuje nista da krči kada vergla auto ali kazem desava se sve cesce da kad stanem posle voznje ili parkiram auto pa trebam da ga upalim -kada treba da zavergla ne desi se nista a kljuc okrenut na max,ponovim to iz 2x i onda zavergla normalno i upali ...Merio sam i pokazuje mi da ima snage u aku 12.6-8v a sa upaljenim 13.5-7V,mislim da je to ok.Ne gasi se meni auto u voznji nego nece da zavergla kada trebam da ga upalim ...Kakve si simptome imao kada je otisla pumpa ?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2022, 12:25:22 posle podne »
Prije nego što mi je otišla pumpa goriva apsolutno ništa nije ukazivalo da je loša, auto mi se samo ugasio u vožnji. Ja probao da zaverglam neće, zvao majstra on prvo pogledao releje i osigurače sve bilo ok, zvao šlepu i otišli u radionicu on skinuo pumpu i zamijenjio. Stvarno nije bilo problema prije toga, sve radilo kao sat. Koliko je star akumulator koji ti je u autu? Mom prijatelju se desilo da je ostavio auto na parkingu i kroz par sati kada se vratio auto nije htio ni da vergla, a svi potrošači kada se upale normalno rade. Ispostavilo se da je akumulator bilo loš.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2022, 06:45:26 posle podne »
Onda kod mene nije pumpa u rezervoaru , drugaciji su simptomi ....Prosle godine sam uzeo Vartin aku 75aH , svi potrosaci rade normalno i kada se desi to sto sam opisao ne trepere lampice sve normalno radi sem sto nece da upali...

Van mreže jveselinovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Age: 59
  • Lokacija: Istocno Sarajevo RS
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2022, 06:08:29 pre podne »
Tri stvari mogu da zezaju:
1. Brava
2. Alnaser
3. Neki los kontakt, moguce na alnaseru.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2022, 09:48:05 pre podne »
brava ili automat anlasera
VW fan

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2022, 08:23:03 posle podne »
Tri stvari mogu da zezaju:
1. Brava
2. Alnaser
3. Neki los kontakt, moguce na alnaseru.

Brava paljenja ili anlaser. Mada ovo je anlaser, pre ce biti i to automat anlasera. Do anlasera je dovedena stalna struja, to je plus. Minus dobija preko srafova koji ga drze za blok motora. Ima jos jedan kabl, on ide sa kontakt brave, koji kada okrenes, aktivira se magnet u automatu koji prespoji struju na cetkice i sa druge strane u isto vreme poluga gurne bendiks da se uzlebi u zube na zamajcu i auto zavergla. Ako ne budes to resio u roku od sto pre, docices u situaciju da ni iz 100-tog puta nece moci da zavergla.

Ja sam imao proletos na Passatu isti simptom, tek iz nekoliko puta hoce da zavergla. Ja se ponadao da je brava, pa pozajmio polovnu od kosije koji drzi otpad da probam, ali nije brava, mada sam se ponadao da cu lako da zavrsio posao, ali to june nece mene da mune. Ali sreca u svemu tome, bese lepo vreme, podigao auto, skinuo anlaser, mislim, da probam da ga resim, ako ne ili cu kupiti drugi ili cu odneti nekome na remont svoj. Rasklopio, pregledao sve, ispitao redom, automat je bio problem, oksidirali kontakti. Sredio sam automat i cetkice zamenio novima svejedno, kada sam vec dotle dosao. Probao na stolu, radi. Vratio na auto, vergla samo tako.

Naravno, ako se ne razumes u struju i nemas uslova, nemoj ovo sam da radis. I javi da sta je bilo i da li si resio problem. :45

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 02, 2022, 06:53:09 pre podne »
Dakle ovako ljudi, poslusao sam vas i jeste bili u pravu , u pitanju je alnaser.
Majstor kaze sa je otisao bendix i te cetkice krenule da se lepe tj kaze ne odvajaju sta vec ...
E sad ovako , oko 6-7 hiljada mi trazi za boshove delove i 5hiljada za ruke to mu izadje 100e , da li je to puno ili je cena korektna s tim da idu boshovi delovi !??

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 03, 2022, 10:36:35 posle podne »
Sta mislite ljudi , pomagajte ?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 04, 2022, 12:25:49 pre podne »
Jesi gledao cijene novog dijela? Ja bih otišao još kod nekog majstora i pitao za cijenu reparacije. Ako bude neka mala razlika između novog i remontovanog uzmi nov.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 04, 2022, 12:21:18 posle podne »
Pa vidi ovako meni majstor trazi 4000 za ruke i delove u Smederevu a u BGu 5000 ruke plus delovi(6 do 7 hiljada ) , ali mi napomenuo koje delove ugradjuje tj samo sa Bosh delovima radi a ovaj prvi majstor nista nije konkretno rekao sem da ce da sredi to ....E sad sam u dilemi sta da radim ...

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Anlaser ili pumpa u rezervoaru ?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 06, 2022, 12:18:54 posle podne »
Popravljeno ,radi kao sat sto bi se reklo.Zamenjen automat i bendix, cetkice nije dirao jer su jos uvek original Valeo (inace Valeo Alnaser je bio na autu a ne Bosh) rece majstor da imaju jos 5 mm debljine , ako bi zamenili ovim zamenskim pre ce da se potrose nego ove original i da to ne diram .Sve u svemu kostalo me 9500 dinara delovi i ruke .