Autor Tema: Passat B7 2011 rikverc kamera  (Pročitano 1297 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KosovicA

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Novi Sad / Vrbas
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B7 2011 2.0TDI 170KS
Passat B7 2011 rikverc kamera
« poslato: Novembar 19, 2022, 07:46:33 posle podne »
Otkad imam auto, zeza me kamera. Prvo nije htela da se zatvori bez "pomoći" a ta pomoć je da je ručno gurneš u momentu kad treba da uđe pa je majstor popravio.

Od danas imam drugi problem s njom. Kad ubacim u rikverc, ona kao da ne dobije signal. Ostala mi je u nekom položaju pri zatvaranju (skoro cela se zatvorila) i zanimljivo mi je da ne čujem elektroniku kad pokuša da je otvori / zatvori. Takođe, kad iz rikverca prebacim u D, meni parking senzori ostanu aktivirani sve dok ručno ne ugasim ili stisnem back dugme na RNS315. Dakle kao da kamera ne dobije signal da se otvori / zatvori. Pritom, sliku s nje vidim jedino me otvaranje / zatvaranje muči. Dva puta se nekako sama mrdnula ali opet ništa posle.
VCDS ne vidi nikakve greške, jedino što u statusima vidim "Lid closed" iako je ostala otvorena.

Ima li neko ideju? Takođe, ako je budem rasturao, ima li šanse da mi poizleću neke opružice iz mehanizma i slično?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Van mreže kishrobert

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Age: 47
  • Lokacija: Novi Becej
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B7 2011 rikverc kamera
« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2022, 07:41:18 posle podne »
Jel to fabricka kamera ili naknadno ugradjena?

Van mreže KosovicA

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Novi Sad / Vrbas
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B7 2011 2.0TDI 170KS
Odg: Passat B7 2011 rikverc kamera
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2022, 12:05:32 pre podne »
Fabrička je. Pošto nisam imao vremena da je rasturam, skinuo sam je i ugrejao fenom. Nakon toga je proradila ali dokle - ne znam. Ne verujem ma je ovo rešenje problema već ću je morati rasturati kad opet zabode.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk