Autor Tema: Tesko pali, varira u leru, gasi se u voznji...  (Pročitano 818 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Tesko pali, varira u leru, gasi se u voznji...
« poslato: Novembar 09, 2022, 08:10:30 posle podne »
Pozdrav drugari, kao sto vidite iz naslova auto me bas namucio prethodnih nedelja. Golf 4, 1.4 16V, 1999. benzin + plin. Elem, otprilike pre godinu dana pocelo je da se desava da auto nece da upali iz prve vec zatrokira i ugasi se a potom iz drugog puta startuje. Oscilacije na leru su nesto na sta sam se navikao na ovom motoru ali polako su pocele da bivaju sve cesce i veceg opsega. Pre 3 meseca auto je poceo da se gasi i dok radi u leru i u toku voznje, bilo da je dostigao radnu temperaturu ili je hladan samo zatrokira i ugasi se. Takodje u voznji konstantnom brzinom, ili kod ubrzanja auto samo odjedno prestane da prima gas, pocnu da padaju obrtaji i brzina a ako slucajno skinem nogu sa gasa odmah se ugasi. Takodje kada se ukljuci klima, auto umesto da podigne obrtaje sa 750 na 800, on ih obori na 600, nekada se ugasi a nekada radi kao traktor. Na sve to, pre 2 nedelje javio se problem sa paljenjem, auto dobro vergla ali nece da "sastavi", odnosno jedva upali nekad iz desetog puta, nekad iz petog, nekada cak iz prvog...osecaj je da bolje pali kad nije hladan ali nema pravila. Na dijagnostici je izbacio gresku "00282 regulacijski ventil prigusne zaklopke, izlazni signal prekinut strujni krug, povremen." Kupim polovnu ispravnu klapnu i zamenim, jedva sam prvi put startovao auto, potom je radio ok jedan dan i vratili su se svi problemi. Da napomenem da je na autu radjena polugeneralna i da je motor otvaran 4 puta dok nije sve uradjeno kako treba. Golf se isto ponasa i na plinu i na benzinu.
Unapred hvala.