Autor Tema: Duzi put, iskustva, saveti..  (Pročitano 5002 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Duzi put, iskustva, saveti..
« poslato: Oktobar 07, 2022, 11:04:00 pre podne »
Zdravo kolege,

Za nekih mesec dana idem na put, relacija Prag-Bec-Bratislava-Budimpesta-Beograd. Da li je neko isao skorije, kakva je situacija na granicama, cena putarina, kamere za brzinu, gde, sta kako, svaki savet je dobrodosao.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2022, 04:29:07 posle podne »
Pratim temu a tebi srecan put
Samo VW

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2022, 10:10:13 posle podne »
Prag i nema nesto puno kamera, ako odes preko Jihlave, a vrlo moguce imas par naseljenih mjesta obavezno prati ogranicenje! Jihlava ti je nacional i to dobar i nema guzve, mozda ti je tuda i najbolje, a ako ides na Brno, tamo ne znam, nisam vozio... Putarinu za mala auta ne znam uopste kako i sta, da si sa necim vecim znao bih ;-)...EU - bukvalno nemas zaustavljanja na granicama jedino da kupujes vinjete, moze da se desi malo zastoja zbog guzve ali to je obicno ulaz u Njemackoj, na ovoj tvojoj relaciji se ne sjecam da sam vidio guzvu... Cini mi se da do Beca na toj relaciji nema kamera e vec ulazak u Bec se pripazi i kroz Bec mada ako odes preko dana neces imati problema jer zbog guzve neces ni moci brze od ogranicenja...Austrija je generalno "puna" kamera...e dalje od Beca za tamo nisam nikad vozio...pazi se patrola sa radarima i kroz Cesku, a pogotovo kroz Austriju, znaju da stoje na auto-put i imaju presretaca raznih! Jednostavno postuj propise, to ti je moj savjet! I nemoj da pomislis na mito!! Skini RADARBOT pomoci ce ti dosta za kamere, prijavljuje i dosta laznih kamera ali eto
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2022, 10:11:55 posle podne od strane bogdanPG »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2022, 08:11:54 pre podne »
Dobro na Humpolec ide kako god samo je pitanje oce li da skrene na Jihlava-Znojmo ili ide na Brno

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 08, 2022, 08:52:40 posle podne »
Hvala na savetima, generalno pratio bih ogranicenja, nije da bih placao kazne bezveze. Sto se tice vinjeta, Madjarska 14, Slovacka 10, Bec 10, Prag 13. Plan je cetvrtak(10nov)-petak-subota prag, nedelja Bec, ponedeljak-utorak Bratislava i nazad Bg. Videh da nije potrebna zelena karta ni za jednu od tih drzavi.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 08, 2022, 09:27:49 posle podne »
Нигде ти не треба зелени картон више само за с.македонију. не треба ти ни међународна дозвола као некада, свуда признају нашу.
Све су ти људи лепо написали, пази само и кроз мађарску, на надвожњаке умеју да се паркирају и из коча са њих снимају радарим па те после друга патрола зауставља...
Идеш на пут да уживаш, да обиђеш нешто и нешто да видиш, тако да прати ограничења, лагано и уживај...

Sent from my vw mk5


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 08, 2022, 10:23:31 posle podne »
 Da, na nadvoznjake stanu i mjere odstojanje takodje ali kao sta kaze kilega ides malo da prosetas i ove stvari uopste ne treba da te brinu jer ces da uzivas u putu mada ja doduse ako sam ispod 150 i ne uzivam bas :58

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2022, 06:20:58 posle podne »
Naravno, slazem se. Kakvo odstojanje mere, nisam razumeo?

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 10, 2022, 12:22:35 pre podne »
Razmak od tebe do kola ispred. Ako se nabiješ nekom u dupe popiješ kaznu.
Generalno kud svi turci tu i mali mujo oko pravila.. ako vidiš da svi furaju 20 preko, je skoro sasvim sigurno da znaju da nema radara.. ako vidiš da je 100 i svi voze 99, velika je šansa da je radar.
Do nekih 20 preko na autoputu je "sigurno" da voziš, u smislu da je sve i da te uhvate kazna simbolična. Po gradovima striktno ograničenje, možda 10ak preko i nigde više. Pogotovo pazi ako je neka zona gde je 20-30 ograničenje.
Ako voziš "uspešno" po Srbiji, vozićeš svuda bez frke, jedino su možda italijani blesaviji od nas po pitanju gradske vožnje.
Benzin po EU je obično jeftiniji u gradu nego po autoputu, tako da vidi ako možeš da kupuješ pre nego što izađeš na autoput.
Srećaj put i uživaj!
lollol

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 10, 2022, 08:51:22 pre podne »
Bogdane, mislim da je Raca spomenuo Humpolec zbog Bernard piva, inace nema razloga da se tu skrece sa auto-puta :)
Kroz Cesku nemoj samo da vozis levom trakom kad ne pretices, mnogo vole da pisu kazne za to. Nisam odavno isao kolima ka Pragu, valjda su do sad renovirali auto-put, ali da znas da kroz Cesku ponegde mozda i dalje imaju one betonske ploce a ne asfalt. Ako ces da prespavas u Pragu, mogu da ti preporucim neke kafane da obidjes, da se ne zaletis u one namenjene za turiste. beer

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 10, 2022, 08:13:08 posle podne »
Ja vidim da si ti def pravi covjek za ovaj put, realno najbitnije info si mu dao :)

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 12, 2022, 09:36:25 pre podne »
Guarana & Madison, hvala na savetima. Sheruj te kafane, odsedam u starom gradu, bicu 2-3 noci, pa nije lose da se poseti :)

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 12, 2022, 11:17:38 pre podne »
Steta sto ne ides u Brno, Prag ne poznajem bas toliko dobro, ali ovako:

1. U Zlateho Tygra (https://www.uzlatehotygra.cz/cs/) najjaca kafana ubedljivo, moja omiljena. Ima i stranaca, ali ne toliko, najbolje pivo u Pragu sigurno. Hrana verovatno najjeftinija od celog izbora i korektna, sedi se kao po nemackim kafanama za dugackim stolom. Otvara se u 3 i uglavnom u 3:15 vec nema mesta, ali posle se oslobodi.
2. U Glaubiců (nemaju sajt, kad predjes Karlov most samo pravo i bice na glavnoj ulici preko puta prve crkve na koju naidjes, ima ih na Google-u). Ovde je hrana iskreno skuplja, ali je pivo vrhunsko i jeftino. Lokalci dodju da piju pivo (u prvom delu gde su visoke stolice) a stranci i da klopaju. biggrin
3. U Provaznice (https://www.uprovaznice.cz/) na pocetku Trga sv. Vaclava, bukvalno 20-ak metara zavucena od glavnog setalista. Klopa po ok ceni, lepo pivo, uglavnom sve lokalci.
4. U Pinkasů (http://www.upinkasu.cz/) blizu ove iznad, tradicionalna ceska jela i fino spremaju, slicne cene, imas za oko 10e po osobi pa navise.
5. U Fleku (https://en.ufleku.cz/) - ovo je postalo skroz turisticko mesto, ali ako gotivis tamno pivo, odi makar na jedno, posto je bas specificno.

Kafane 1, 2 i 4 sve toce iskljucivo plzenj (pise se "Pilsner Urquel"), ali kad narucujes samo kazi "plzenj", nemoj nikad da kazes "Pilsner Urquel", mnogo su alergicni na to. biggrin Isto i za Budweiser Budvar ako negde ima, oni kazu samo "Budvar", ne badvajzer. Plzenj ima svuda po gradu ali ovo su mesta gde je provereno dobro, ogromna je razlika u kvalitetu od mesta do mesta.
Generalno da znas, konobari strancima hoce ponekad da naplate 10% dodatno za "uslugu" ili tako kao da povecaju racun, to ne postoji u Ceskoj. Ako primetis, buni se. Racun uglavnom naplacuju svakom posebno, znaci ako vas bude 5, konobar pita svakog koliko je piva popio/sta je pojeo i naplati posebno i tad mu das baksis oko 10%. U Zlateho Tygra ce verovatno da donesu sledece pivo kad si pri kraju iako nisi narucio, pa ako vise neces, bolje da pozoves da platis kad imas jos pola piva. Ko naruci kiselu ili tako nesto, bukvalno mu kazu da izadje, hardcore je kafana. :)

Ako ides na neka druga mesta, ako je pivo vise od 60 kruna, to znaci da deru. Plzenj je trenutno tu 58-62 krune i ono je realno najskuplje pivo u Ceskoj, znaci sva ostala treba da su jeftinija. Ova nova kraft piva ti ne preporucujem jer su preskupa i realno imas ih i kod nas, ista su. Hranu racunaj tu do 300 kruna po jelu, preko toga samo deru strance.
Od jela ti preporucujem obavezno da probas svickovu, njihov gulas i koleno. Generalno kad narucis jelo, to je to, ne uzima se salata posebno kao kod nas.

Ako slucajno svracas u Brno, javi za nov spisak haha. Ja idem sad za vikend. beer


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 12, 2022, 04:12:16 posle podne »
Svaka cast na detaljnom objasnjenju! Stvarno hvala od srca. Definitivno ukoliko budem bio u blizini da cu posetiti ova mesta. Kada ides, ides preko Madjarske, Slovacke, pa onda Ceska? Kako placas putarinu, jel uzmes online pre, ili kako?

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 12, 2022, 04:17:47 posle podne »
Mađarska vinjeta ti je najjeftinija u Srbiji na MOL pumpi. Ne znam kakva je sad varijanta u Češkoj što se tiče kursa Evra ali ne zaleći se na prvu menjačnicu velike su razlike.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 12, 2022, 04:34:42 posle podne »
Za Madjarsku cu uzeti kod nas pri izlazu, ove druge cu online kupiti, i imacu ih u digitalnom formatu. Sto se tice kursa i to sve, placam sve telefonom, tako da, i ako uzmem 200e mozda da imam sa strane za ne daj Boze, ne verujem da mogu da me oderu toliko 10e gore dole za tih 200e mi je ok skroz.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 12, 2022, 04:43:31 posle podne »
Nema na cemu, Madjarska, Slovacka, pa Ceska, mozes eventualno i preko Beca pa direktno u Cesku bez ulaska u Slovacku, ali realno je sporije, iako je kilometraza slicna.

Raca je u pravu za menjacnice, to zaboravih da ti kazem, a u Pragu imaju isto navlakuse za turiste, napisu neki bas dobar kurs na velikoj tabeli i na dnu stoji da je to samo ako menjas tipa od 200e i vise. Ako menjas manje, onda ima druga mnogo manja tabela ispod po tipa 30% gorem kursu. Kad smo isli prvi put kao studenti, drugar se zajebao, naravno da covek ne vidi sitna slova. Znaci pre nego sto das pare, pitaj koliko ces dobiti. :)

Ja sad idem avionom preko Beca a putarinu sam obicno kupovao cim udjem u zemlju, nisam online. Ceska dodje tu oko 12-13e, nisam iskreno isao kolima sigurno 5 godina.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Duzi put, iskustva, saveti..
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 12, 2022, 11:45:00 posle podne »
Raca je u pravu

Uvek  lollol

Kratki izveštaj Austrija autoput. Kamera ima pun k. ali ako ih zanemariš onda samo gas, 2020 i 2021 160 na naormalno i 130 na radovima na putu (žuta traka, max 90) i ništa, a nisam bio najbrži. A od taxi priča iz servisa imam i za konstantnih 170+ pa ništa. Za tu distancu sam dobio "peglanje" od Polizei, čak sam ga i pitao kako treba, kaže pola od brzine.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.