Autor Tema: Potrosnja ulja pasat tdi  (Pročitano 5731 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 08, 2022, 08:11:58 posle podne »
Ja to mjerim na hladno generalno, a i sluzb auta se desava da moram dok je topao auto...pustim ga 10ak min da se stane i to sto pokaze i to je to znam da ce kad se full oladi jos malo dignuti nivo ili cak 2min posle voznje idem na tu foru da kazem...a moj audi nema mjerac nego idem preko mmi i jedina varijanta je kad je "srednje topao" ni prehladan ni na radnu...a odma posle gasenja mi kaze da je moguce izmjeriti "na kontakt i priblizno 2min posle gasenja auta"

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 08, 2022, 09:35:05 posle podne »
Када мериш ујутру после ноћи, поготово ако је хладније напољу показаће ти мање јер ће се уље за одређени проценат згуснути. Сви мајстори практикују да када раде сервис са мењањем уља да то ураде одмах после гашења аута који је већ био на радној температури јер је уље тада најфуидније и на својој радној температури и самим тим ће сво уље из мотора лакше исцурети.
Ако гледаш том логиком, онда има смисла мерење нивоа уља 10-15 мин по гашењу истог који је био вожен и на радној температури. Исто тако уље се спорије греје и спорије долази до рљдне температуре од расхладне течности.

Sent from my vw mk5


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 08, 2022, 10:03:41 posle podne »
Samo na merenje ode 100ml mesečno  :36

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 08, 2022, 11:24:39 posle podne »
Zagolicao si me pa cu sutra kad ustanem da izmerim ulje na ravnom tlu kad je motor totalno hladan i posle 20-30 km voznje tj odmah posle 10-15 min pauze [sutra idem na vikend].
Javljam uvece rezultate  :rolleyes:
Samo VW

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 09, 2022, 04:13:27 pre podne »
Када мериш ујутру после ноћи, поготово ако је хладније напољу показаће ти мање јер ће се уље за одређени проценат згуснути. Сви мајстори практикују да када раде сервис са мењањем уља да то ураде одмах после гашења аута који је већ био на радној температури јер је уље тада најфуидније и на својој радној температури и самим тим ће сво уље из мотора лакше исцурети.
Ако гледаш том логиком, онда има смисла мерење нивоа уља 10-15 мин по гашењу истог који је био вожен и на радној температури. Исто тако уље се спорије греје и спорије долази до рљдне температуре од расхладне течности.

Sent from my vw mk5

Hvala drug ovo mi deluje najracionalniji odgovor .Ja sam se sa puta vratio nakon 1000 km voznje autoputem i auto je prenocio na ravnom tlu.A oktobarske noci su oko 10 stepeni.Reko bez veze aj da ga proverim reda radi.I moguce vrlo moguce da je to sto pricas tako.Svako merenje posle toga mi je bio na maximumu.Mali servis sam radio u petak.
Sutra idem u goste voznje 50 km je.Pustit cu ga 15 min na ravnom i izmeriti pa cu videti.Da imam uvid i tako kad merim.Ponovit cu to nekoliko puta za svaki slucaj ispratim.
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2022, 04:16:52 pre podne od strane Goranbanjica »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 09, 2022, 05:25:37 pre podne »
Citat: vllada




link=topic=80642.msg878568#msg878568 date=1665257345
Када мериш ујутру после ноћи, поготово ако је хладније напољу показаће ти мање јер ће се уље за одређени проценат згуснути. Сви мајстори практикују да када раде сервис са мењањем уља да то ураде одмах после гашења аута који је већ био на радној температури јер је уље тада најфуидније и на својој радној температури и самим тим ће сво уље из мотора лакше исцурети.
Ако гледаш том логиком, онда има смисла мерење нивоа уља 10-15 мин по гашењу истог који је био вожен и на радној температури. Исто тако уље се спорије греје и спорије долази до рљдне температуре од расхладне течности.

Sent from my vw mk5

Hvala drug ovo mi deluje najracionalniji odgovor .Ja sam se sa puta vratio nakon 1000 km voznje autoputem i auto je prenocio na ravnom tlu.A oktobarske noci su oko 10 stepeni.Reko bez veze aj da ga proverim reda radi.I moguce vrlo moguce da je to sto pricas tako.Svako merenje posle toga mi je bio na maximumu.Mali servis sam radio u petak.
Sutra idem u goste voznje 50 km je.Pustit cu ga 15 min na ravnom i izmeriti pa cu videti.Da imam uvid i tako kad merim.Ponovit cu to nekoliko puta za svaki slucaj ispratim.

Sipa li ko ovo longlife ulje?Vidim da je 1 vlasnik u Nemackoj to ulje sipao a ne castrol.




Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 09, 2022, 10:52:46 pre podne »
Meren nivo ulja kad je auto dostigao radnu tempraturu.Odmorio ga 20 min pokazuje maximalan nivo.Odradit cu jos sutra kad prenoci hladan pa da vidimo.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 09, 2022, 12:15:31 posle podne »
@Goranbanjica
Kao sto sam ti rekao, to je najpravilnije merenje.
Nemoj da se opterecujes to ti je to.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 09, 2022, 05:14:25 posle podne »
Evo danasnjih rezultata :
- izmerio ulje pre prvog paljenja, stoji na max
- vozio 20-30 min od Bgd centar do iza Avale
- odmorio 30-tak minuta dok smo rucali
- izmerio ulje i opet stoji na max

Vise necu ni da merim a onaj ko tvrdi da mu auto troskari ulje nek vidi sta mu ne valja. Moj auto ne trosi ni kap na 10.000 km kad radim mali servis a krsina 2001 godiste 74 kw pa jos i chipovan B)
Samo VW

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 09, 2022, 08:58:02 posle podne »
@jerotije
Blago tebi..

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 12, 2022, 01:54:35 posle podne »
@Goranbanjica
Kao sto sam ti rekao, to je najpravilnije merenje.
Nemoj da se opterecujes to ti je to.

Pokazuje sada i na hladan motor i na radnoj tempraturi isti nivo.Neznam sta mu bi pa pokaza nakon duze voznje nizak nivo.
Uglavnom taxy da ne smaram sa ovim na 7000 km bilo koje ulje sipam  pada na minimum na sipci i onda mu slledi dosipanje pola litra.Ili kada bude pao na sredinu dospem pola litra ulja.
E sad kolika mu je to potrosnja na 10.000 km.Verovatno litar ili litar i po.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 12, 2022, 01:58:31 posle podne »
Evo danasnjih rezultata :
- izmerio ulje pre prvog paljenja, stoji na max
- vozio 20-30 min od Bgd centar do iza Avale
- odmorio 30-tak minuta dok smo rucali
- izmerio ulje i opet stoji na max

Vise necu ni da merim a onaj ko tvrdi da mu auto troskari ulje nek vidi sta mu ne valja. Moj auto ne trosi ni kap na 10.000 km kad radim mali servis a krsina 2001 godiste 74 kw pa jos i chipovan B)

Svaka cast!Moj ista krsina 96 kw 2002 popije litar sigurno na 10.000 km .Sva ulja sam mu sipao...castrol,rawenol ,total..5w40 i pije...djaba.Pije i jbg.Sta mu ne valja?Mozda motor ili turbina zedni ko zna.Lepo ide ne da mi se carati...dolijem kad treba i teram.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 12, 2022, 04:58:32 posle podne »
Samo vozi brate.
Prekontrolisi nivo za svaki slucaj na 2-3.000 km i teraj.
To su neunistivo, nikad bolje nisu napravili, motor bez mane ;)
Samo VW

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 12, 2022, 05:24:29 posle podne »
Људи ако нема кварова то је то, нормално је да потроши нешто уља... Нова кола па троше уље, а не наша од 16-24 године...

Sent from my vw mk5


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 12, 2022, 05:48:49 posle podne »
@Goranbanjica
Kao sto sam ti rekao, to je najpravilnije merenje.
Nemoj da se opterecujes to ti je to.

Pokazuje sada i na hladan motor i na radnoj tempraturi isti nivo.Neznam sta mu bi pa pokaza nakon duze voznje nizak nivo.
Uglavnom taxy da ne smaram sa ovim na 7000 km bilo koje ulje sipam  pada na minimum na sipci i onda mu slledi dosipanje pola litra.Ili kada bude pao na sredinu dospem pola litra ulja.
E sad kolika mu je to potrosnja na 10.000 km.Verovatno litar ili litar i po.
To je smesna potrosnja, kao sto sam ti i ranije rekao nemoj da bacas novac i placas reklamu skupim brendovima.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 12, 2022, 07:50:40 posle podne »
Људи ако нема кварова то је то, нормално је да потроши нешто уља... Нова кола па троше уље, а не наша од 16-24 године...

Sent from my vw mk5
Slažem se i milsim da ne postoji dizel motor koji barem 100ml ulja neće potrošiti od servisa do servisa. Za 1.9 i 2.0 PD piše da je normalno do 1L ulja da potroše na 30 000km (LL servis) kad su novi. Moj auto je prešao preko 300 000km, deklarisano jw da ide 4.3l ulja u motor. Ja kad radim servis uspem 4l i bude preko polovine na mjeeaču, poslije od prilike 5 000km uspem još 300ml i bude malo ispod max i više ne diram do sledeće zamjene.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 13, 2022, 09:29:46 pre podne »
Људи ако нема кварова то је то, нормално је да потроши нешто уља... Нова кола па троше уље, а не наша од 16-24 године...

Sent from my vw mk5

Ziva istina..Slazem se.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 13, 2022, 04:43:30 posle podne »
@Goranbanjica
Kao sto sam ti rekao, to je najpravilnije merenje.
Nemoj da se opterecujes to ti je to.

Pokazuje sada i na hladan motor i na radnoj tempraturi isti nivo.Neznam sta mu bi pa pokaza nakon duze voznje nizak nivo.
Uglavnom taxy da ne smaram sa ovim na 7000 km bilo koje ulje sipam  pada na minimum na sipci i onda mu slledi dosipanje pola litra.Ili kada bude pao na sredinu dospem pola litra ulja.
E sad kolika mu je to potrosnja na 10.000 km.Verovatno litar ili litar i po.
To je smesna potrosnja, kao sto sam ti i ranije rekao nemoj da bacas novac i placas reklamu skupim brendovima.

Zahvaljujem drug.Uzeo ka znanju.Litar rezerve u gepeku i dodat po potrebi i vozit starohana b5.5...ide to iako ima pola miliona km...ponekad trap klacne ali nista strasno...6.5 goriva autoputem....moze to jos

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 13, 2022, 04:47:43 posle podne »
Samo vozi brate.
Prekontrolisi nivo za svaki slucaj na 2-3.000 km i teraj.
To su neunistivo, nikad bolje nisu napravili, motor bez mane ;)

U pravu si drug..auto leti vuce,prostoran strah me prodat jer cu kupiti losije...Vozam se i cutim...Da,oko litar skikne ulja na interval od 10.000 km...Uvek kupim kanticu 5 litara...Jedino nikada nisam uspeo resiti vodu ispod patosnica ...kad je kisno vreme...Svak to izbegava resavat...A drugo utegnuto ide ko lud.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja ulja pasat tdi
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 13, 2022, 09:33:11 posle podne »
То са водом једино да се поваде седишта, скине тапацир и неко уђе унутра а неко да сипа воду из црева и да видиш где тачно улази....
Ја сам тако провалио код мене на Г5 где улази позади у гепек, на тако глупом и једноставном месту, решио за два минута, само ми је требало времена да се наканим да то завршим...


Sent from my vw mk5